Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

  • 2 седмици по-късно ...

Привет, с Curve Black  план съм. Дали когато съм в ЕС и тегля Евро от карта зад Curve в Ево и съответно в Curve е настроено да е в Евро ми се черпи от 400 Е лимит? Или си го приема като вътрешна транзакция и не черпи от него? До сега не ми се е налагало да тегля по-голяма сума. В България с БГ карта зад Curve не ми намалява от лимита. Предварително благодаря. 

Връзка към коментар

Някой да е успявал да обнови изтекла карта, добавена в Кърв? На безплатния план бутоните за обновяване на информацията не сработват.

Връзка към коментар

Точно да се избегне това сложиха бутон, но не работи, поне при мен, на няколко карти . Ако изтрия картата, може да не даде да я добавя, понеже имам добавени много над лимита за безплатното ниво.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами то не е бутон, а за информация, че трябва да предприемеш нещо.

 

На платения план също не ъпдейтва нищо.

 

Трябва да се изтрие картата и да се добави новата.

Друг начин няма, а и са го написали в хелпа, че това е процедурата.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Имах плаха надежда да си запазя всички карти, които вече са вкарани, но явно и те са се сетили, че дори няма и да  обмисля идеята да минавам на платен план само заради другите предлагани екстри. 

Връзка към коментар

По повод plutus, plutusSwap би трябвало да заработи 4 тримесечие на 2023г. Така че, за сега си плащаш фиатни пари за perks, получаваш Plu, което ще можеш да си обмениш някъде октомври. Т. Е. още 4 месеца си плащаш със свой пари за perks/ примерно  Curve /. 

Другият вариант е външен портфейл, MetaMask, с такса теглене 3Е.

Дразнещо е и времето за прехвърляне на средства от сметката в картата, около 2 дни. 

Връзка към коментар
преди 29 минути , Vocil каза:

По повод plutus, plutusSwap би трябвало да заработи 4 тримесечие на 2023г. Така че, за сега си плащаш фиатни пари за perks, получаваш Plu, което ще можеш да си обмениш някъде октомври. Т. Е. още 4 месеца си плащаш със свой пари за perks/ примерно  Curve /. 

Другият вариант е външен портфейл, MetaMask, с такса теглене 3Е.

Дразнещо е и времето за прехвърляне на средства от сметката в картата, около 2 дни. 

Уж беше за август планирано, не съм видял че го забавят до октомври.

Връзка към коментар

Не съм вярвала, че ще дойде време да хваля съпорта на Curve, който всички знаем колко е бавен и как отнема с дни да ти отговорят и накрая да ти решат проблема.

Наскоро се оказа, че съм достигнала лимитите на Curve и не мога да ползвам една от двете карти, сложена зад нея. Писах на чата на Curve - отне ми 8 отделни чата, защото ако не стигнеш до Agent, след няколко секунди закриват автоматично чата без въобще да си стигнал до обяснение на проблема. Накрая се свързах с Agent, обясних каква ми е драмата и помолих да не ми затваря чата, докато не се реши проблема. Очаквано, трябваше да мина верификация (качване на снимка на лична карта от двете страни + селфи). Тамън ми олекна, че отметнах тази досада и на другия ден получавам мейл, че по време на верификацията са открили, че двете карти, които съм сложила зад Curve, са с друга фамилия (картите са с фамилията ми преди брака, а след брака си смених фамилията и съответно личната ми карта е с новата фамилия). От Curve искаха преди да довърша верификацията, да изтрия двете карти. Че как ще ги трия, бе, хора, после не мога да ги добавя 🙂 А тепърва да преиздавам двете карти, сложени зад Curve, ще отнеме супер много време...

За щастие след смяната на фамилията си извадих двуезичен документ от общината и го прикачих в мейла към Curve с молба да не ме карат да трия картите зад Curve, като правя верификацята. От тук нататък нещата се развиха много бързо - още на следващия ден получих мейл, че лимитите ми са променени и наистина така беше. Така че съпортът този път се справи изключително бързо - ако не броим онлайн чата, където могат да ти скъсат нервите, после получих 2 отделни мейла в 2 последователни дни и вторият мейл всъщност потвърждаваше, че са ми решили казуса. Дано все така бързи да са от тук нататък 🙂

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 21.06.2023 г. в 14:10, Ognyan каза:

Проблема със смяната на валута за Android е оправен с най-новата версия 3.70.2, която вече е достъпна за обновяване.

Благодаря. Мъжът ми току-що имаше проблем със смяната на валутата и след обновяване, се оправи. Аз пък на моя телефон сменям без проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нещо интересно - въпреки, че според хелпа na Curve след като карта се изтрие, транзакциите изчезват и могат да се видят само в Timeline - при добавяне на подновената карта (в случая Дайнърс) със същия номер - всички транзакции, правени със старата карта се появиха

Връзка към коментар
преди 4 минути , darinamarinova каза:

Здравейте, при стандартния Curve plan виждам, че пише 2 карти - това включва ли Curve Cash картата, т.е. остава 1 карта или може 2 карти и Curve Cash? 

2 карти освен Curve Cash.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Привет, плащам си Curve с plutus card. От няколко дни Plutus премахнаха физическите карти и минаха на виртуални. Обаче не мога да намеря как да заредя виртуалната и съответно да си платя Curve. Моля, ако някои знае как да сподели. 

Връзка към коментар
преди 11 минути , Vocil каза:

Привет, плащам си Curve с plutus card. От няколко дни Plutus премахнаха физическите карти и минаха на виртуални. Обаче не мога да намеря как да заредя виртуалната и съответно да си платя Curve. Моля, ако някои знае как да сподели. 

Трябва да вкараш виртуалната Плутус в кърв и да я посочиш за плащане на плана. Мисля, че вече няма да зареждаш картата а само акаунта, подобно на револют 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, Branko каза:

Трябва да вкараш виртуалната Плутус в кърв и да я посочиш за плащане на плана. Мисля, че вече няма да зареждаш картата а само акаунта, подобно на револют 

Благодаря! Стана. Толкова бях свикнал да зареждам карта от сметката, че въобще не се усетих че може вече да няма нужда от това. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Някой има ли идея каква е тази такса от 2лв.,която ми дръпна  два  пъти при плащане в epay с Curve? Картата е запаметена в Google, но за първи път  ми взима такса и то два пъти една  и съща. Скоро пак  плащах в epay, нямаше нищо подобно. 😞

1802388433_Screenshot_20230830-2255302.png.2919670479c64a9a2e306b5c9463773d.png

 

Връзка към коментар
преди 10 часа, bobole4e каза:

Някой има ли идея каква е тази такса от 2лв.,която ми дръпна  два  пъти при плащане в epay с Curve? Картата е запаметена в Google, но за първи път  ми взима такса и то два пъти една  и съща. Скоро пак  плащах в epay, нямаше нищо подобно. 😞

1802388433_Screenshot_20230830-2255302.png.2919670479c64a9a2e306b5c9463773d.png

 

Картата на Curve e чуждестранна. Плащаш с нея в ePay и там за плащане с чуждестранни карти има такса, съгласно тарифата им. Виж в кой случай попадаш:

- Парични преводи - Такси и комисионни - https://www.epay.bg/v3main/front?p=fee_money

- Плащане на битови сметки и плащане към Интернет търговци - https://www.epay.bg/v3main/front?p=fee_pay

- Такси при плащане към административни и други организации - https://www.epay.bg/v3main/front?p=fee_mr

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 10 часа, agenta каза:

Картата на Curve e чуждестранна. Плащаш с нея в ePay и там за плащане с чуждестранни карти има такса, съгласно тарифата им.

Таксата за превода ми е начислена в самото плащане-аз плащам услуга, която струва 1лв и таксата на epay е 92ст за това -1,92лв всичко. И друг път съм плащала и то този месец- никога не се е появявала тази такса към google. Реших, че е някаква оторизация, блокиране на сума за проверка наличност по карта, но вече 24ч не ми я връщат, че и два пъти я е дръпнало.

Връзка към коментар
преди 17 минути , bobole4e каза:

Таксата за превода ми е начислена в самото плащане-аз плащам услуга, която струва 1лв и таксата на epay е 92ст за това -1,92лв всичко. И друг път съм плащала и то този месец- никога не се е появявала тази такса към google. Реших, че е някаква оторизация, блокиране на сума за проверка наличност по карта, но вече 24ч не ми я връщат, че и два пъти я е дръпнало.

Оторизация е според мен и ти е възстановена, щом е в зелено и с + отпред. Кърв я е възстановила, но в картата от, която е дръпната още не ти е пристигнала.Възможно е да отнеме време, няколко дни.

Като натиснеш върху нея не се ли отваря и да пише каква е

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Branko каза:

Като натиснеш върху нея не се ли отваря и да пише каква е

Не, но в смс-а за транзакциите пише че е някакво задържане - GOOGLE *TEMPORARY HOL. Поразрових се в нета, пише, че връщането може да отнеме до 10 работни дни, в зависимост от банката. Аз също  реших, че ми ги връща щом са в зелено и с + отпред, но салдото на картата (дайнърс) намаля точно с 4лв и така си стои. Понеже съм свикнала да ми връщат веднага такива блокировки и се притесних, въпреки малките суми. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.