Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

преди 7 минути , bobole4e каза:

Не, но в смс-а за транзакциите пише че е някакво задържане - GOOGLE *TEMPORARY HOL. Поразрових се в нета, пише, че връщането може да отнеме до 10 работни дни, в зависимост от банката. Аз също  реших, че ми ги връща щом са в зелено и с + отпред, но салдото на картата (дайнърс) намаля точно с 4лв и така си стои. Понеже съм свикнала да ми връщат веднага такива блокировки и се притесних, въпреки малките суми. 

Няма страшно, ще пристигнат. При мен има случаи за ден да дойдат , има за след 10 дни, но не съм имал случай да не пристигнат 🙂

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Получих мейл от Curve относно предстоящи промени в T&C и на пръв поглед сериозно влошават условията:
За безплатния план:
- отпада безплатното теглене: ATM Withdrawal Fees: The greater of (i) 2% of the withdrawal amount or (ii) €2.
- превалутирането от 1000 EUR месечно пада на 250. Fee-free currency conversion up to €250 per rolling 30-day period. Then, 2.5% in addition to the Mastercard Wholesale Rate.

https://cdn.buttercms.com/QXzvmJHVQW2prbOWFVmY

https://www.curve.com/en/subscriptions/

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
  • Замислям се 4
Връзка към коментар

Преди преваутирането беше 500, дигнаха го на 1000, сега сваляме на 250.

Добре че има и Рево както и Wise. Остава си и Dinners вариянт, май курсовете там са добри също. Онзи ден платих във Форинти и чакам да видя транзакциите да проверя курса. За евро знам, че е бомба.

Връзка към коментар
преди 14 часа, WanderlustME каза:

Получих мейл от Curve относно предстоящи промени в T&C и на пръв поглед сериозно влошават условията:
За безплатния план:
- отпада безплатното теглене: ATM Withdrawal Fees: The greater of (i) 2% of the withdrawal amount or (ii) €2.
- превалутирането от 1000 EUR месечно пада на 250. Fee-free currency conversion up to €250 per rolling 30-day period. Then, 2.5% in addition to the Mastercard Wholesale Rate.

https://cdn.buttercms.com/QXzvmJHVQW2prbOWFVmY

https://www.curve.com/en/subscriptions/

Но пък преди картите, които могат да се добавят, бяха 2, а сега ще са 3.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Така и не направихме тема за Plutus, затова ще питам пак тук. Не мога да добавя новата им виртуалка в Gpay. Пише, че банката не подържа безконтактно плащане през телефона. Трябваше да са решили този проблем още в края на август. Някой свързвал ли се е със съпорта по този въпрос?

Връзка към коментар
На 14.09.2023 г. в 20:58, WanderlustME каза:

- превалутирането от 1000 EUR месечно пада на 250. Fee-free currency conversion up to €250 per rolling 30-day period. Then, 2.5% in addition to the Mastercard Wholesale Rate.

А лимитът за превалутиране от кое число на месеца се брои?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам въпрос, който може и да е коментиран, а може и да е така направено, че да не може да се случва, ама някой има ли представа, дали може да се покриват задължения по кредитна карта, чрез кърв, зад който да е същата карта? Знам, че има условности, ама какво пречи определена сума, която трябва да се възстанови, реално да се прехвърли към следващия отчетен период по този начин? 

Връзка към коментар
Преди 1 час, stormbringer каза:

Имам въпрос, който може и да е коментиран, а може и да е така направено, че да не може да се случва, ама някой има ли представа, дали може да се покриват задължения по кредитна карта, чрез кърв, зад който да е същата карта? Знам, че има условности, ама какво пречи определена сума, която трябва да се възстанови, реално да се прехвърли към следващия отчетен период по този начин? 

Може, преди така съм си погасявал Дайнърса, ама преди около половин година се усетиха и почнаха да го таксуват с 1% от сумата. Все пак е по-добре отколкото да плащаш не знам си колкк процента лихва. Все пак зависи какво погасяваш, защото има значение коя е банката. Някъде може и да не минава.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Тъп въпрос, но...

Във връзка с новите условия на Curve, които влизат в сила от 14.11, относно лимита при превалутиране, нали ако при  плащане в друга държава и сменяне на валутата на картата в местната, тогава няма превалутиране?

Т.е. пътуване в Норвегия, сменям валутата в NOK при плащане на място.

Връзка към коментар
преди 14 минути , Яничка каза:

Тъп въпрос, но...

Във връзка с новите условия на Curve, които влизат в сила от 14.11, относно лимита при превалутиране, нали ако при  плащане в друга държава и сменяне на валутата на картата в местната, тогава няма превалутиране?

Т.е. пътуване в Норвегия, сменям валутата в NOK при плащане на място.

точно така.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 19.09.2023 г. в 14:30, iMari каза:

Така и не направихме тема за Plutus, затова ще питам пак тук. Не мога да добавя новата им виртуалка в Gpay. Пише, че банката не подържа безконтактно плащане през телефона. Трябваше да са решили този проблем още в края на август. Някой свързвал ли се е със съпорта по този въпрос?

Тези кретени от Plutus ме ядосаха. Вината била на Visa, че смотаната им виртуална не може да се ползва в Gpay, не се ангажират със срокове, щото не зависело от тях. Никаква информация и кога ще имаме физическата карта. Учат ме как да съм добавила картата към Кърв. 

Ако сложа Booking като perk, направя резервация и я отменя, ще начислят ли сумата впоследствие? 

Връзка към коментар

При последната промяна на условията през септември Curve са премахнали пасажа от fair use policy описващ тегленето през банкомат ако отдолу седи кредитна карта (преди беше с лимит до 200 евро).

Това предполагам означава, че могат да сложат такса и при теглене на по-малка сума, по тяхно усмотрение, и във всеки един момент. Нещо повече - могат да закрият акаунта ако те заподозрат, че теглиш кеш, за да въртиш оборот през кредитната карта. По форумите има вече информация за закрити акаунти.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 54 минути , 招き猫 каза:

За мен с тия новите условия които идват , без безплатно теглене и превалутиране до 250 е безмислено да ги ползвам…

 

Поне аз ги полвах в комбинация с Дайнърс. След като Дайнърса окапа, и Кърв доста се обезсмисли, а с новите им условия пък съвсем. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Curve спря да прехвърля MCC кода на картата "отдолу" .

 

Сега всички транзакции са маркирани и се осчетоводят като MCC 8999 " Professional Services".

По някаква странна причина всики транзакции са маркирани от Ireland, Dublind CRV.......вместо както трябва да е за всички ЕС потребили от Lithuania.

Някои да има идея опит с този проблем?

Връзка към коментар

сега погледах, при мен се се счетоводяват нормално като преди, единствено не е вече Vilnius, а Dublin (от четвъртък-петък насам), но си го има описанието къде съм платила

 

сигурно е имало промяна в общите условия, с която пренасочват към Дъблин

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Magelan Alert: Бииииип! Внимание, това не е учебна тревога!  :grin:
Само минавам да напомня (та някой да не се опари), че от днес (edit: в документа пише от утре, 15-ти) са в сила новите условия/тàкси на Curve

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.