Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

Преди 1 час, Фил каза:

Magelan Alert: Бииииип! Внимание, това не е учебна тревога!  :grin:
Само минавам да напомня (та някой да не се опари), че от днес (edit: в документа пише от утре, 15-ти) са в сила новите условия/тàкси на Curve

curve.jpg.4a1ef366cf1395e09991385fae264874.jpg

 

Това ли е притеснителното в новите такси?

 

Връзка към коментар

Curve са ми пратили долния мейл, като Х плана по принцип е €5.99 месечна такса:

image.png.01ab88c7633ddc9cb6afef5aee0ca161.png

OVER 80% OFF CURVE X FOR 3 MONTHS

 

Странното е (или аз не виждам...), че линкът в мейла води към стандартните цени на плановете и не виждам къде може да се ъпгрейднеш за 1 Евро...

Някой от ползващите по-висок план - лесно ли може да се downgrade-не после? @Branko :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 14.11.2023 г. в 11:13, Фил каза:

Magelan Alert: Бииииип! Внимание, това не е учебна тревога!  :grin:
Само минавам да напомня (та някой да не се опари), че от днес (edit: в документа пише от утре, 15-ти) са в сила новите условия/тàкси на Curve

Добре, че нямам. Та ще си спестя едно четене 🙂

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , Яничка каза:

Едва ли ще е нещо ново за теб 🙂

Е, не си права. Поне всичко написано от мен чете. Мани ми и винаги коментира. Сякаш , ако пропусне някой път и ... край - ще се ударят планетите една в друга.

:biggrin:

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:

Е, не си права. Поне всичко написано от мен чете. Мани ми и винаги коментира. Сякаш , ако пропусне някой път и ... край - ще се ударят планетите една в друга.

:biggrin:

 

Е заради теб чак планети да удряме  - не се възгордявай толкО, както викат по тоя край 🙂

Връзка към коментар

Update за upgrade-а на Curve за 1€. Линкът си работи, като се отвори обаче от телефон. Предполагам, че всички, които знаят какво е и ползват Curve, са получили/ще получат мейла ( @Брани едва ли ;

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 часа, Яничка каза:

Curve са ми пратили долния мейл, като Х плана по принцип е €5.99 месечна такса:

image.png.01ab88c7633ddc9cb6afef5aee0ca161.png

OVER 80% OFF CURVE X FOR 3 MONTHS

 

Странното е (или аз не виждам...), че линкът в мейла води към стандартните цени на плановете и не виждам къде може да се ъпгрейднеш за 1 Евро...

Някой от ползващите по-висок план - лесно ли може да се downgrade-не после? @Branko 🙂

@Яничкасъжалявам , сега виждам въпроса ти и че си ме тагнала.

Лесно от менюто можеш да се откажеш от този план

Curve X:

  • If you're downgrading from Curve X, you won't receive a refund for the remaining subscription period. Instead, you'll continue to enjoy your existing tier until your subscription period ends. After this time your card will be downgraded and you'll no longer be charged a subscription fee.
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Branko каза:

Аз съм с Метал плана през Плутус

Супер, има ли нещо специфично при активирането? Curve автоматично ли "таксува" Plutus картата? Възможно ли е Black/Metal таксата да се прихваща от Plutus, пък за останалите покупки да се ползва друга карта? 

Връзка към коментар
преди 13 минути , WanderlustME каза:

Супер, има ли нещо специфично при активирането? Curve автоматично ли "таксува" Plutus картата? Възможно ли е Black/Metal таксата да се прихваща от Plutus, пък за останалите покупки да се ползва друга карта? 

Нищо специфично, избираш Curve за перк и ти взема таксата, единствено трябва всеки месец да си задаваш перковете за следващия, ако забравиш автоматично ти прехвърля тези от предния месец.Последния въпрос не ти го схванах🤷🏻‍♂️За кои останали покупки? Ако през Curve разбира се, че да

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Branko каза:

Нищо специфично, избираш Curve за перк и ти взема таксата, единствено трябва всеки месец да си задаваш перковете за следващия, ако забравиш автоматично ти прехвърля тези от предния месец.Последния въпрос не ти го схванах🤷🏻‍♂️За кои останали покупки? Ако през Curve разбира се, че да

Да, имах предвид останалите плащания през Curve. А за прехвърлянето на perks - мисля, че удобно са го направили автоматично да се прехвърля, освен ако не е зададено друго за предстоящия месец. 

Благодаря за отговорите! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , WanderlustME каза:

Да, имах предвид останалите плащания през Curve. А за прехвърлянето на perks - мисля, че удобно са го направили автоматично да се прехвърля, освен ако не е зададено друго за предстоящия месец. 

Благодаря за отговорите! 

Ами зависи на кой план си ,колко перка имаш и дали всеки месец са ти едни и същи. Аз ползвам Curve за перк всеки месец там, но втория перк ми е различен почти винаги.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Плутус не работи за мен. Минах на метален план, платих €150 накуп за година. Сумата от моя гледна точка се избива от чудесната застраховка, особено от частта за колите. Отмених всички бг застраховки.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@Георги Матеев, Жоре, може ли накратко да споделиш опит как е минал процеса, ако/като си клеймвал нещо? Ще ми е полезно. В момента съм клеймнала към Revolut Metal, но там е друг застрахователят. 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Яничка каза:

@Георги Матеев, Жоре, може ли накратко да споделиш опит как е минал процеса, ако/като си клеймвал нещо? Ще ми е полезно. В момента съм клеймнала към Revolut Metal, но там е друг застрахователят. 

Аз съм клеймвал за закъснял полет и пуснах снимки на бележки с разходи.Изплатиха ми ги на 45я ден.

Към тези е застраховката AXA Assistance UK Limited

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
2 hours ago, Георги Матеев said:

Плутус не работи за мен. Минах на метален план, платих €150 накуп за година. Сумата от моя гледна точка се избива от чудесната застраховка, особено от частта за колите. Отмених всички бг застраховки.

А били споделил защо избираш Curve пред Revolut.

И като цяло би ми било интересно да чуя мнения и на другите - кое от двете бихте избрали (говорим за метал плана).

Като опции (екстри) Revolut предлагат повече и може да правиш повече неща.

1)  По ми е интересно как са им застраховките - при отменен полет/закъснял какво точно компенсират (възтановяват сума за направени разходи или дават твърдо Х сума)? 

2)  Имат ли покритие за кола при двата плана?

3)  Как са с lounge-овете - като пари как излизат, дават ли някакви отстъпки от цената? За пример на безплатният план на Revolut имам опция да си платя за lounge, но мисля че ако си на някой план цената вече пада(premium/metal ; curve metal). Примерно сега гледам в Revolut в Доха има само Sleep'n' Fly като опция и то за 67лв. Преди съм сигорен, че имаше и Al Maha. Интересно някой с платен план дали му излиза като опция или просто да си резнали. Ясно, че Dinners картата все още е най-добрата опция за 30лв да влезнеш, но това мисля на всичко е ясно, че ще е до време.

 

Бях чел и че ако има закъснение от Х часа на полет, можеш да отидеш на безплатен lounge (тук малко не съм сигорен къде го бях чел и за кой се отнася - може вообше да не беше за Curve и Revolut).

4)  Cashback - мнения кое е по-добрият вариянт. Не търся да си избия парите от абонамента, пък и няма как да харча толкова на месец, но ще е полезно да чуя вашите мнения.

 

5)  Други плюсове/минуси за който се сещате.

 

Връзка към коментар
преди 3 минути , dafigg каза:

А били споделил защо избираш Curve пред Revolut.

И като цяло би ми било интересно да чуя мнения и на другите - кое от двете бихте избрали (говорим за метал плана).

Като опции (екстри) Revolut предлагат повече и може да правиш повече неща.

1)  По ми е интересно как са им застраховките - при отменен полет/закъснял какво точно компенсират (възтановяват сума за направени разходи или дават твърдо Х сума)? 

2)  Имат ли покритие за кола при двата плана?

3)  Как са с lounge-овете - като пари как излизат, дават ли някакви отстъпки от цената? За пример на безплатният план на Revolut имам опция да си платя за lounge, но мисля че ако си на някой план цената вече пада(premium/metal ; curve metal). Примерно сега гледам в Revolut в Доха има само Sleep'n' Fly като опция и то за 67лв. Преди съм сигорен, че имаше и Al Maha. Интересно някой с платен план дали му излиза като опция или просто да си резнали. Ясно, че Dinners картата все още е най-добрата опция за 30лв да влезнеш, но това мисля на всичко е ясно, че ще е до време.

 

Бях чел и че ако има закъснение от Х часа на полет, можеш да отидеш на безплатен lounge (тук малко не съм сигорен къде го бях чел и за кой се отнася - може вообше да не беше за Curve и Revolut).

4)  Cashback - мнения кое е по-добрият вариянт. Не търся да си избия парите от абонамента, пък и няма как да харча толкова на месец, но ще е полезно да чуя вашите мнения.

 

5)  Други плюсове/минуси за който се сещате.

 

Не е избрал едното пред другото , има и револют и кърв. Двете имат коренно различни функции за да ги сравняваме и дадем плюсове и минуси.

За застраховката на Кърв тук:

PDF document.pdf

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 34 минути , dafigg каза:

А били споделил защо избираш Curve пред Revolut.

И като цяло би ми било интересно да чуя мнения и на другите - кое от двете бихте избрали (говорим за метал плана).

Като опции (екстри) Revolut предлагат повече и може да правиш повече неща.

1)  По ми е интересно как са им застраховките - при отменен полет/закъснял какво точно компенсират (възтановяват сума за направени разходи или дават твърдо Х сума)? 

2)  Имат ли покритие за кола при двата плана?

3)  Как са с lounge-овете - като пари как излизат, дават ли някакви отстъпки от цената? За пример на безплатният план на Revolut имам опция да си платя за lounge, но мисля че ако си на някой план цената вече пада(premium/metal ; curve metal). Примерно сега гледам в Revolut в Доха има само Sleep'n' Fly като опция и то за 67лв. Преди съм сигорен, че имаше и Al Maha. Интересно някой с платен план дали му излиза като опция или просто да си резнали. Ясно, че Dinners картата все още е най-добрата опция за 30лв да влезнеш, но това мисля на всичко е ясно, че ще е до време.

 

Бях чел и че ако има закъснение от Х часа на полет, можеш да отидеш на безплатен lounge (тук малко не съм сигорен къде го бях чел и за кой се отнася - може вообше да не беше за Curve и Revolut).

4)  Cashback - мнения кое е по-добрият вариянт. Не търся да си избия парите от абонамента, пък и няма как да харча толкова на месец, но ще е полезно да чуя вашите мнения.

 

5)  Други плюсове/минуси за който се сещате.

 

Ползвам екстрите на Кърв много повече, особено безлимитното превалутиране и функцията GoBackInTime, което логично доведе до избор на метален план там. Не съм задълбавал в застраховката на Револют, но не съм останал с впечатление да има кардинални разлики между двете.

 

1) Има всякакви сценарии, всичко е подробно описано в пдф-ите - просто прочети и сравни.

 

2) Не съм сигурен дали Револют застраховката покрива ексес при наем на коли, както е при Кърв. Това за мен е безценно, тъй като наемам кола поне веднъж месечно, при това понякога с ексес над €1000, и неплащането на допълнителни покрития ще ми спестява много по-големи суми от стойността на самата застраховка.

 

3) Кърв дава някаква отстъпка за посещение на лаунджове, но не съм се интересувал каква точно, тъй като ползвам Приорити Пас за достъп.

 

4) Кърв Метал дава 1% неограничен кешбек към 6 търговеца по твой избор, има много големи брандове от типа на booking.com, Lidl и тн.

 

5) Двата продукта са коренно различни и не могат да се сравняват, най-добре е да се ползват едновременно - аз лично имам Кърв метал план + Revolut безплатен план и това ме устройва идеално.

 

@Яничка за щастие още не се е налагало да ползвам застраховката, та засега нямам реален опит с клеймове. Не би трябвало да е нещо сложно.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Георги Матеев каза:

 

 

2) Не съм сигурен дали Револют застраховката покрива ексес при наем на коли, както е при Кърв. Това лично за мен е безценно, тъй като наемам кола поне веднъж месечно, при това понякога с ексес над €1000, и неплащането на допълнителни застраховки ще ми спестява солидни суми.

 

 

В пдф-а по-нагоре не видях нищо за това. Какъв е лимита на покриване и има ли ограничение за дните на наемане на кола в година?

Някъде, ако е описано ще е най-лесно. Сега гледах в самата апликация, но не видях нищо освен, че имало застраховка.

Връзка към коментар
преди 6 минути , Alexander каза:

В пдф-а по-нагоре не видях нищо за това. Какъв е лимита на покриване и има ли ограничение за дните на наемане на кола в година?

Някъде, ако е описано ще е най-лесно. Сега гледах в самата апликация, но не видях нищо освен, че имало застраховка.

Сашо,  ето по подробно  описано за всички застраховки :

PDF document(1).pdf

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.