Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

Проверих няколко цени на билети от Европа до Ю. Америка  с линеас архентинас у авианка, ама дори с този курс е много скъпо, особено с аржентинците на 50% дори да е пак е по-скъпо от стандартните опции,  та дали ще мине  плащането е без значение.

С Иберия поне от цените които дава, пак няма смисъл идва почти същото като в евро ако се избере.

 

С Латам е още по-зле, полет който е 508 евро в испанката версия, в аржентинската е 634000 или дори по курса на кърв от линка по-нагоре ще стъпи на 712 евро..

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар

Като цяло имайте и резервен вариант за настаняване за всеки случай.

Всъщност най-проблемно би било ако не откажат резервацията и на място се окаже, че не е валидна. За радост това не се случи при super. Ако е с плащане на място изобщо не се занимавайте. Със сигурност няма как да мине през тази схема.

 

Явно обаче темата вече се обсъжда някъде в нета доста обстойно и се споделя опит точно за това къде и как работи и къде не. Без опита на повече хора в случая много трудно ще се ориентираме или докато го направим всичко ще приключи. В случая би било наистина безценно да се сподели къде се обменя повече опит.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Възможно ли е lol travel просто да приберат парите и да не направят реална резервация?
А дали звънене в хотела за потвърждение няма да се доза успокоение/гаранция?

Връзка към коментар

Успявате ли да правите резервации през lol travel. На мен им дава грешка вече при няколко опита и ми пише да опитам с друга карта, а аз пробвам с Curvе?

Връзка към коментар

Намерих един аржентински посредник despegar от 1999 година е, пробвах пак с полет на италианците от София до Аржентина и обратно  и го даде за  1,1 милиона песос, което е 1244 евро по уж намаления курс, а в самия сайт на ИТА същия полет е 1045 евро или дърво от всякъде.

Не съм пробвал за хотели още.

Връзка към коментар
преди 11 минути , Alexander каза:

Намерих един аржентински посредник despegar от 1999 година е

Despegar ги забрави, тотално дърво са, имам много кофти опит с тях. Иначе Латам и Иберия явно са си научили урока и се презастраховат, когато показват цени в песо.

 

@WanderlustME възможно е всичко по принцип, аз също ще си проверя резервациите директно с хотелите, но бих изчакал поне месец да мине. Малко вероятно е да има подобен проблем.

 

@vl_stamboliev току-що направих осма резервация, при мен работи безотказно засега.

 

Най-интересно ще е да намерим сайт, който продава и таксува полети в песо. Покрай Visa ситуацията преди почти всички посредници отрязаха тази опция. Остава варианта директно авиокомпаниите да продават в песо, но съдейки по Търкиш и те бързо се ориентират.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Георги Матеев каза:

току-що направих осма резервация, при мен работи безотказно засега.

Ако става въпрос за хотели и имаш възможност да провериш - имаш ли опция да анулираш резервациите си през акаунта или искат пак звънене по телефона?

Връзка към коментар
преди 14 минути , iMari каза:

Ако става въпрос за хотели и имаш възможност да провериш - имаш ли опция да анулираш резервациите си през акаунта или искат пак звънене по телефона?

Да, няма проблем, това са наличните опции при всяка резервация.

 

Screenshot_20231130_104241_Chrome.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

По някаква причина след снощната резервация не мога да плащам вече, сайта не ми приема картата. В момента като дам потвърждение на транзакцията през кърв и след това сайта отхвърля плащането.

Мислех си да не са ми блокирали картата, ама сега я смених с Curve metal, сега е чисто нова карта и пак не минава. 

Някой идея какво може да е?

Връзка към коментар
преди 7 минути , Георги Матеев каза:

Да, няма проблем, това са наличните опции при всяка резервация.

 

Screenshot_20231130_104241_Chrome.jpg

И на мен ми излизат подобни опции за резервацията в almundo, но когато ги  избера излиза това( превод с Гугъл):

Screenshot_20231130-115048.png.76b692ec2f002dd5e8ee925397392483.png

 

Връзка към коментар
преди 16 часа, stanislavpp каза:

- задължително се презастраховайте като сложите лимит на транзакцията ( примерно 55% от пълната сума ) или  ако ползвате Револют и подобни , сложете сума равна на 50-55% от реалната сума в “пота”

Някой може ли да ми подскаже как се задава лимит на транзакция например на Diners Evolve (MC частта)?

Връзка към коментар
преди 1 час, vl_stamboliev каза:

Успявате ли да правите резервации през lol travel. На мен им дава грешка вече при няколко опита и ми пише да опитам с друга карта, а аз пробвам с Curvе?

 

Същата работа и при мен, не ми харесва картата на Curve и не минава плащане

Връзка към коментар
преди 17 минути , logist13 каза:

 

Същата работа и при мен, не ми харесва картата на Curve и не минава плащане

При мен на всичкото отгоре се оказва, че картата ми е блокирана. Дори в Револют не мога да си заредя пари в момента. Писах на съпорта, ама кога ще се включат...

Връзка към коментар
преди 31 минути , tougherty каза:

Някой може ли да ми подскаже как се задава лимит на транзакция например на Diners Evolve (MC частта)?

На Дайнърс не мисля, че може да се сложи лимит като на други карти. Пробвай с Револют примерно или на DSK, Fibank...сигурно има и други банки дето може, аз тия ползвам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Чудя се дали да рискувам и с по-скъп хотел, защото с такова намаление не ми е за изпускане. Реално какви може да са рисковете при резервация? Предполагам по-добре да е вариант с предплащане?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Jorro каза:

Чудя се дали да рискувам и с по-скъп хотел, защото с такова намаление не ми е за изпускане. Реално какви може да са рисковете при резервация? Предполагам по-добре да е вариант с предплащане?

Единствено с предплащане работи. Цялата идея е сега да си осигуриш благоприятния курс.

 

И при мен обаче плащане не минава каквото и да правя. Пробвах да сменям между mastercard, mastercard prepaid, mastercard debit. Пробвах от телефон и от различни браузъри на десктоп и нито една комбинация не работи в момента.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пробвах плащане с Mastercard Credit (британска Aqua карта). Плащането мина за 252 000 арж. песос, но виждам че стойността на блокираната сума в £ е двойно по-голяма. Явно Mastercard са затворили кранчето. Утре като осчетоводят транзакцията със сигурност ще се знае на какъв курс са обърнали песото. Аз затова за всеки случай резервирах с безплатно канселиране.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Jorro каза:

Аз не успявам също да завърша покупка без значение каква карта слагам зад кърв. Какво пропускам?

Усетили са се. 🙂

А всъщност защо често се бъгва курса на ARS? Може би това е полезно да се знае за в бъдеще?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, iMari каза:

Усетили са се. 🙂

А всъщност защо често се бъгва курса на ARS? Може би това е полезно да се знае за в бъдеще?

Както обикновено изпускам всичко ;( 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.