Прескочи до съдържание

дневник "Моята" Япония - април 2019 г.


Eva eva

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

дойде време да пусна тема за нашите планове за Япония. Ще съм благодарна за всякакви коментари, корекции. Специални благодарности на всички, които имат пътеписи в темата, много са полезни 🙂 

 

В Япония ще сме в периода 30.03 - 12.04.2009 г. Летим с катарските авиолинии. В Токио имаме 4 нощувки, след това 6 нощувки в Нара. В Токио ще ползваме метрото, след това - с JR pass.

 

30.03 - 22:30 - пристигане на летище Ханеда, настаняване в хотела, вечеря;

31.03 - Imperial Palace и градините, Akihabara и вечерта - Roppongi;

01.04 - Metropoliten Government Building и парк Shinjuku Gyoen. Евентуално и Kabukicho и/или Harajuku. Вечерта - Shibuya Station;

02.04 - Asakusa и Sensoji Temple, до крайбрежната улица, река Сумида – панорама към Tokyo Skytree, градините Hama Rikyu и вечерта - Одайба;

03.04 - Chidorigafuchi, трансфер до Нара. Тук ми е първата по-сериозна чуденка - да направим ли попътно спиране за няколко часа или директно да вървим към Нара? Ако да - къде? Ако решим да спираме по път Chidorigafuchi можем да го сместим в другите дни;

04.04 - Киото - бамбуковата градина, Златния павилион, Nijo Castle, вечерта - Гион;

05.04 - Киото - Fushimi Inari Shrine, Kiyomizudera Temple /в ремонт е, може и да отпадне/, Sento Imperial Palace, Pontocho;

06.04 - Нара - Yoshikien, Kofukuji, Todaiji, нагоре по хълма до Нигатсудо;

07.04 - Химеджи и Кобе - разглеждане на крайбрежната част, Meriken park, Kobe Port Tower, Bell of Hortensia, Earthquake Memorial Park, през китайския квартал обратно; Тук ми е другата чуденка, дали така да остане или да включа нещо различно?

08.04 - Осака - Osaka castle и Nishinomaru Garden, Shinsekai, вечерта - Dotonbori;

09.04 - пътуване Нара - Токио, полет от Нарита в 22:20 ч. 

 

Май е това. Предварително благодаря на всички, които се включат и най-вече на Самурайка 🙂 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Супер програма в най-красивия период! 🙂 Давам моите 5 стотинки:

  • Chidorigafuchi - Много приятно място за разходка. Може да се наеме лодка в езерото за половин/един час. Препоръчвам да се отиде привечер, когато дърветата са осветени. Мисля, че около 20 часа изгасяха фенерите. След това може да се продължи разходката към друго място.
  • 07.04 - Химеджи и Кобе - тук може да вмъкнете и Окаяма. Вътре в замъка на втория етаж може да се облечете като гейша и самурай за без пари. Затваряха към 15 часа, ако не се лъжа, така че е по-добре по-рано да сте там, за да има време. Не се знае и колко човека ще има опашка. На нас замъка в Окаяма ни хареса много повече от Химеджи. Коракенските градини там също не са за изпускане. На Бялата чапла /Химеджи/ красотата му е отвън. Вътре беше пълна лудница, хората се настъпвахме постоянно, а гледката отгоре не е нещо уау. В Черната врана /Окаяма/ беше спокойно и не по-малко красиво. Ние разгледахме Кобе по тъмно, за 2-3 часа и не съжаляваме, че така подредихме програмата.
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Chidorigafuchi е част от императорския дворец, по-точно част от рова на замъка с красиви сакури от двете страни. Не виждам защо да не го видите в деня за разглеждане на двореца - т.е. първият ден. Ако искате да видите нещо преди Нара може би Йокохама би било добре?

 

За Кобе сте си оставили много време, съгласна съм а оли-мали - по-добре разгледайте Химеджи и Окаяма, а вечерта минете през Кобе на връщане за бърза разходка по крайбрежната и хапване на крак в китайсткия квартал.

 

Иначе програмата е много спретната и интересна, без да е прекалено натоварена.

 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Благодаря за мненията, дами 🙂 

 

Вече няколко пъти чета пътеписа на @Carrie. Тази снимка с пагодата на фона на Фуджи така ми е влязла в главата ..... Не знам дали да не скипнем единия ден в Токио за сметка на разходка из Фуджи. Съответно ще посгъстя програмата и каквото остане от Токио ще го направим в деня преди пътуването към Нара. От друга страна, ако не се вижда планината този ден.....не знам. 

 

Голяма дилема, вече 1 седмица го мисля 🙂 

Връзка към мнение

Според мен, ако имате стегната програма за Токио, спокойно може да отделите един ден за Фуджи, определено си заслужава. Винаги го има риска и да не се вижда върха, но и около езерата е достатъчно красиво и не мисля, че денят би бил пропилян.

 

П.С. Което ме подсеща да си продължа писанията 🙂

Редактирано от Carrie
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Извинявайте за предишния пост, нещо през телефона не ми се получи. Имам питане към @samuraika. В туристическият център на Нара предлагат чаена церемония, при това на много добра цена. Имаме притеснение дали ще се справим чисто физически със седенето със свити крака. Та ако можеш да дадеш някаква информация по-подробна или съвет,  ще сме благодарни.

Връзка към мнение
On 12/18/2018 at 3:22 AM, Eva eva said:

01.04 - Metropoliten Government Building и парк Shinjuku Gyoen. Евентуално и Kabukicho и/или Harajuku. Вечерта - Shibuya Station;

Да отбележа, че градините Shindjuku Gyoen са затворени в понеделеник. Имайте го предвид. Аз го разбрах по трудния начин 😞 и явно ще ги видя другия път 🙂

Връзка към мнение

@CooLigan, благодаря за включването, но би трябвало да работят. Ние ще сме по време на сакурата. Това е посочено на Japan-guide: 

Closed

Mondays (or following day if Monday is a national holiday), December 29 to January 3. There are no closing days during the cherry blossom season (late March to late April) and the Chrysanthemum Exhibition (first half of November).
 
Съжалявам, че така се е получило при теб. Но ти си прав - ще останат за следващия път 🙂 
Връзка към мнение
Just now, Eva eva said:

@CooLigan, благодаря за включването, но би трябвало да работят. Ние ще сме по време на сакурата. Това е посочено на Japan-guide: 

Closed

Mondays (or following day if Monday is a national holiday), December 29 to January 3. There are no closing days during the cherry blossom season (late March to late April) and the Chrysanthemum Exhibition (first half of November).
 
Съжалявам, че така се е получило при теб. Но ти си прав - ще останат за следващия път 🙂 

Извинявам се, не бях погледал, че има разлика по време на сакурата. За малко да те подведа! 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Eva eva каза:

Благодаря за мненията, дами 🙂

Абе не всички сме дами, ама айде ...😉

За Токио програмата е доста стегната и добре са разделени нещата по дни. Ако все пак искаш да ги посъкратиш или претупаш, по-добре този ден го посвети на Никко, отколкото на Фуджи. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз се присъединявам към питането на @aneldam, ако някой знае - заслужава ли си тази церемония? Интересно ли е? Не виждам в Нара да са обявени определени часове или се правят при интерес. Ще им пишем на мейла. 

Връзка към мнение

Церемонията е интересна, но преди нея е добре да се знае повече за историята, традицията и самия чай за да може тя да се оцени. Според мен церемонията в туристическия център е по-лек вариянт и е интересна ,като за начинаещи е и е съобразена с възможностите на чужденците.

Но има и хубави по-традиционни места за това. Хубаво е да се направи резервация предварително.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ние бяхме привечер в Йокохама, следобед в Рапонги. Препоръчвам този вариант, защото освен осветена Йокохама, която е красива, можете да се качите и на кулата, откъдето също гледката е хубава. Преди 3 години, когато бяхме ние, ако консумираш напитка в сладкарницата, не се плащаше вход. 

Ако успеете да се разходите час-два по светло и да останете до късно, е добре.

Рапонги е приятен столичен квартал за разходка, който може да включите попътно в останалото време.

 

За туристическия център в Нара:

След разходката в Нара, посетихме центъра, но в този ден нямаше чаена церемония. Учиха ни да правим оригами и ни облякоха в кимона. На мен ми хареса.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, lesy каза:

За туристическия център в Нара:

След разходката в Нара, посетихме центъра, но в този ден нямаше чаена церемония. Учиха ни да правим оригами и ни облякоха в кимона. На мен ми хареса.

Сега е по-различно от преди три години.

В началото, като отвориха този център, хотелската му част още беше в строеж. Всеки ден имаше някакви леки и забавни неща за правене - чай, оригами, кимона, сезонни плодове от региона и т.н. Бяха опростени версии, но забавни и безплатни. Помня, че с @Alexander ядохме райски ябълки там. После въведоха такса 500 йени. После отвориха хотелската част и събитията станаха по-тежки, сериозни и по 1500 йени. Сега вече церемонията е по 2000, иска предварителна резервация и се провежда в специална традиционна стая. Затова смятам, че има по-бюджетни и по-интересни вариянти да се навлезе в културата на чая.

Но има и други центриве, напоследък отварят много, може аз да бъркам за кой става въпрос.

 

И аз мисля, че вечерния Минатомирай е по-красив. Само имайте предвид, че това не е на гара Йокохама.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
На 18.12.2018 г. в 13:22, Eva eva каза:

В Япония ще сме в периода 30.03 - 12.04.2009 г. Летим с катарските авиолинии. В Токио имаме 4 нощувки, след това 6 нощувки в Нара. В Токио ще ползваме метрото, след това - с JR pass.

А защо толкова нощувки в Нара? Защо не в Киото например 3 - най-малкото ще спестите време за пътуване между градовете.

В моята лична класация  Киото е най-чистия, хубав и наситен с история град, в който съм бил 🙂

 

Макар, че лично най-хубаво изкарах в Каназава 🙂  

 

 

Редактирано от Радо
Връзка към мнение

@Радо Нощувките в Киото по време на сакурата са с убийствени цени, хем започнах да ги проверявам още преди половин година. За това, което плащаме в Нара, не може и капсул - хотел да си позволим в Киото 🙂  За Киото планираме 2 дни, за другите градове - Осака, Химеджи, според мен е все едно дали ще пътуваме от Киото или Нара. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, Eva eva каза:

@Радо Нощувките в Киото по време на сакурата са с убийствени цени, хем започнах да ги проверявам още преди половин година. За това, което плащаме в Нара, не може и капсул - хотел да си позволим в Киото 🙂  За Киото планираме 2 дни, за другите градове - Осака, Химеджи, според мен е все едно дали ще пътуваме от Киото или Нара. 

Така е. След като имате пасове пътят на практика ви е платен, просто трябва да инвестирате 40 минути време в повече. По време на сакура Киото е скъпо и препълнено. А в същото време 5 километра сакура от двете страни на река Сахо в Нара си стоят красиви и неналазени от туристи...Само шшшшшт, никакво споменаване в трипадвайзъра 🤐

  • Харесвам 5
  • Смея се 2
Връзка към мнение
On 12/18/2018 at 1:22 PM, Eva eva said:

Здравейте,

 

дойде време да пусна тема за нашите планове за Япония. Ще съм благодарна за всякакви коментари, корекции. Специални благодарности на всички, които имат пътеписи в темата, много са полезни 🙂 

 

В Япония ще сме в периода 30.03 - 12.04.2009 г. Летим с катарските авиолинии. В Токио имаме 4 нощувки, след това 6 нощувки в Нара. В Токио ще ползваме метрото, след това - с JR pass.

 

30.03 - 22:30 - пристигане на летище Ханеда, настаняване в хотела, вечеря;

31.03 - Imperial Palace и градините, Akihabara и вечерта - Roppongi;

01.04 - Metropoliten Government Building и парк Shinjuku Gyoen. Евентуално и Kabukicho и/или Harajuku. Вечерта - Shibuya Station;

02.04 - Asakusa и Sensoji Temple, до крайбрежната улица, река Сумида – панорама към Tokyo Skytree, градините Hama Rikyu и вечерта - Одайба;

03.04 - Chidorigafuchi, трансфер до Нара. Тук ми е първата по-сериозна чуденка - да направим ли попътно спиране за няколко часа или директно да вървим към Нара? Ако да - къде? Ако решим да спираме по път Chidorigafuchi можем да го сместим в другите дни;

04.04 - Киото - бамбуковата градина, Златния павилион, Nijo Castle, вечерта - Гион;

05.04 - Киото - Fushimi Inari Shrine, Kiyomizudera Temple /в ремонт е, може и да отпадне/, Sento Imperial Palace, Pontocho;

06.04 - Нара - Yoshikien, Kofukuji, Todaiji, нагоре по хълма до Нигатсудо;

07.04 - Химеджи и Кобе - разглеждане на крайбрежната част, Meriken park, Kobe Port Tower, Bell of Hortensia, Earthquake Memorial Park, през китайския квартал обратно; Тук ми е другата чуденка, дали така да остане или да включа нещо различно?

08.04 - Осака - Osaka castle и Nishinomaru Garden, Shinsekai, вечерта - Dotonbori;

09.04 - пътуване Нара - Токио, полет от Нарита в 22:20 ч. 

 

Май е това. Предварително благодаря на всички, които се включат и най-вече на Самурайка 🙂 

 

 

Здравей! Ние също сме в този период там. Все още нямаме програма, но зе се упътя по твоята програма, за която- Благодаря! Имам един въпрос- чух че може да се вземе неограничен билет за влака там, и да се пътува между градове. Дали знаеш нещо по въпроса?

Връзка към мнение

Да, ние ще сме с такъв пас. Ще вземем за 7 дни:

 

https://www.japan-rail-pass.com/ 

 

Все пак на някои места се налага доплащане - например за автобусите в Киото, те не се покриват от този пас.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Понеже тъпите въпроси са ми специалитет, та да запитам 😁 По разписание кацаме в 22.30 на Ханеда, а виждам, че транспорта до Токио е до полунощ. Та дали ще успеем за това време, ако кацнем по разписание, да се вместим за час и половина за митническа проверка, паспорти, намиране на спирката и хващане на автобус?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

@aneldam, както стана ясно в една друга тема явно ще сме пионерите в късното придвижване от Ханеда. 

 

И така, готови сме - имаме паспорти, медицинска застраховка, JR пасове, букнати хотели, букнат тур за Доха /там ще се прекачваме/, купени удобни панталони и обувки, книги, подготвени камера и апаратче, купено устройство за контакта, възглавнички за самолета. 🙂

Не успяхме да се запишем на обиколка на двореца в Токио, просто за нашите дати няма да се организират такива. Здраве да е, има и други дворци 🙂  

Тези дни изпадам в тиха паника. Например сега се замислих дали ако нямаме Suika или Pasmo ще можем да си купим вода от автоматите 🙂 Хем ми е супер притеснено, хем много се вълнувам. Не останааааааааааа 🙂 

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.