Прескочи до съдържание

Йордания - само плажен туризъм


ivan69

Препоръчани мнения

Нещо зациклих

 

Това не е ли един и същ Хотел

 

Tala Bay Resort Aqaba  и Grand Swiss-Belresort Aqaba?

Защото цената която гледах в TUI e 1344 E  , същата която е и в Thomascook?!? Стаята е 32м2 и на двете места , помагайте!

 

Връзка към коментар

Ако и басейн те урежда погледни DoubleTree by Hilton. Изключително хубав хотел, в центъра на Акаба е, с басейн, но няма плажен излаз. Мисля, че плажа се плаща допълнително и има шътъли до него. Цената беше около 100лв на вечер около Коледа. Предлагаха и свързани стаи, т.е. има стаи с врата по между си, ако ги резервирате двете ще може да се минава. 

 

преди 6 часа, ivan69 каза:

Нещо зациклих

 

Това не е ли един и същ Хотел

 

Tala Bay Resort Aqaba  и Grand Swiss-Belresort Aqaba?

Защото цената която гледах в TUI e 1344 E  , същата която е и в Thomascook?!? Стаята е 32м2 и на двете места , помагайте!

 

Този Grand Swiss не ми излиза с такова име и автоматично пинчето се лепи на другия. Не съм сигурен дали са еднакви. Но иначе в днешно време рейтинг 6 е като пълна дупка, темата е много дълга, но сайтовете не използват средноаритметично за рейтингите. 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Преди 2 часа кацнахме от Акаба . Искам да благодаря на всички за съветите , тези дни ще пусна моята гледна точка . За мен  Йордания е най-евтината възможна дестинация за плажен туризъм за периода Ноември-Март . Ако някой иска плаж , спокойствие и не е особено претенциозен това е мястото!

Редактирано от ivan69
  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Ден Първи - сряда 13,03,2019

Полета излетя навреме и след 2 часа и половина кацнахме в Акаба , След кратко суетене  покрай издаването на визи излязохме пред летището . Имаше разпоредител на който връчих предварително написаният адрес на Апартхотела на Арабски . Каза ми , че ще ми струва 10 Динара и се качихме в таксито. Тук изпитах голямо удоволствие , шофьора изчака да се качим и си запали цигара . Искрено му завидях , защото таксиметровият превоз ми е хоби .( имам си кола към една от големите фирми и си поработвам по час-два преди и след работа) .Предните стъкла бяха широко отворени и след около 10 минути стигнахме до хотела . Рейтингът в Букинг беше 8,2 , но имаше и доста негативни отзиви , свързани най-вече с хигиената . Изненадата ми беше доста приятна - беше изключително чисто и спретнато . Апартамента представлява Хол , 2 големи спални , балкон , малка кухня и баня с тоалетна . За цена от 170 динара за 7 нощувки беше прекрасен . Оставихме си багажа и излязохме да сменим долари и да вечеряме , За по малко от 10 минути бяхме пред обменното бюро , а след още 2 в Al Shami (Препоръчано от форума). Хапнахме агнешки котлети и мешана скара ,почерпиха ни арабски хляб и разядки  взехме си от магазина за алкохол 2 бири и се прибрахме да гледаме ШЛ . Предварително планът беше да вечеряме по време на мача , но бяхме доста изгладнели и решихме да си го гледаме в хотела. За съжаление не го даваха по телевизията , но точно до нас имаше кафе с огромен телевизор и наргилета . Не беше особено подходящо за деца , така че го пропуснахме.  

 

14,03,2019 Четвъртък 

. По принцип ставам рано и се будя през нощта( простата алармира:)) , но тук се събудих едва към 7.00 което отдавна не ми се беше случвало.Павел се събуди и излязохме на закуска. На главната срещу Хилтън имаше пекарница от която си взехме 5 закуски - платихме 1,25 динара и си купихме още 5 . На връщане взехме 3 кафета на пясък за 1 динар едното . Към 10 когато всички се събудиха излязохме на разходка . Днес беше най-студеният ден - 22 градуса ( усеща се като 25) Слизайки на крайбрежната алея ни предложиха разходка с лодка и прозрачно дъно за 10 динара . Повозихме се 30 мин. където разгледахме Корали , Рибки , даже и Танк( мислех че танка е на Южния плаж, но гида твърдеше , че и тук има) . Обядвахме в Sirian Pallace -1 кг Мешана скара - тук нямаше разядки , но имаше 7% sales tax. Прибрахме се за кратка почивка и към 14,00 отидохме на градския плаж . Като цяло плажа хич не е лош , почти няма хора , не духа много вятър , само лек бриз който разхлажда приятно . За западен плаж даже не е много каменист има си места където без проблеми може да влезеш в морето без да стъпваш по камъни . Ради скочи няколко пъти от мостика , студената вода изобщо не го плашеше , аз влязох само 2 пъти - водата беше 21,5 градуса леко хладна , но се свиква. Вечер си имаме традиция , излизаме на разходка , търсим училище и децата ритат с местните . Тук се разходихме в един парк , където местните ритаха . Мачът завърши 8:8 и се прибрахме да вечеряме в кварталното KFC. Решихме все пак да гледаме Лига Европа - играеше Челси - любимият на Павел отбор . Седнахме в Наргиле кафето където на стената имаше надписи Fresh Juice . Дойде сервитьора и му поръчах 3 Fresh juice . Той ме изгледа доста учудено и извика колегата ( или собственика) . Повторих поръчката , след 10 секундна пауза ме попитаха  , Low , Medium или High . Разбрах че няма да се разберем , а и Ради се дразнеше от миризмата на наргиле , станахме и се прибрахме 

 

Следва продължение Berenice beach club 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Здравей ! Ние пътуваме следващата седмица и да попитам : в обменно бюро ли сменихте доларите и ако е до х-л Хилтън и аз там мисля ? Курса долар-динар фиксиран ли е 0.7 : 1.0 $ и има ли комисионна ? Ние сме за 1 вечер в Акаба и мислим да вечеряме в р-т  Sirian Pallace . Как ви се стори храната и ако трябва да го сравняваме с Al Shami  , в кой да отидем ?

Редактирано от mik66
Връзка към коментар

Улицата на Обменните бюра е 2-рата пряка като тръгнете от кръговото посока Хилтън ( на срещуположната страна ) Практически се пада почти срещу Хилтън . курса е фиксиран 0,708 динара за долар, няма комисионна . При еврото може да има колебания , но е около 0,80 . Има няколко обменни бюра , аз смених в едно точно срещу Alawnehexchange - просто нямаше опашка , работят до късно . За заведение ние предпочитахме Al Shamy , но навсякъде храната е вкусна , някъде има надценки , но са упоменати в менюто . Заведенията са на следващата пряка посока залива , практически Al Shamy и Sirian Palace са практически на 5 метра , там са и Liquor store.

Редактирано от ivan69
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ние също сме вечеряли в Al Shamy и мога да кажа, че храната беше великолепна. Ядохме пиле и разядки - не беше скъпо, има тераса с хубава гледка към джамията и си облизахме пръстите.

Закусвахме също на улицата - веднага след сирийското заведение има едно ъглово, египетско, казва се Hashem's sons и мога да кажа, че всичко - 2 вида фалавел /нормален три броя и два специален/, баба гануш, хумус и туршия, беше страшно вкусно и струваше общо 4 динара. Кафето им също е много хубаво.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, mik66 каза:

Ние сме за 1 вечер в Акаба и мислим да вечеряме в р-т  Sirian Pallace . Как ви се стори храната и ако трябва да го сравняваме с Al Shami  , в кой да отидем ?

Препоръчвам ви Syrian palace пред AL Shami. И на двете места храната е много вкусна, Syrian Palace e по-евтин, но пък Al Shami има тераса. Като цяло няма да сгрешите в който и от двата да седнете.

 

Малко снимки:

1. От AL Shami

IMG_8034.thumb.JPG.b61b573d7c437036857ebe71d7f96a06.JPG

 

IMG_8038.thumb.JPG.9ac47fab9185ef6357a7219392ab8fec.JPG

 

2. От Syrian Palace

IMG_8187.thumb.JPG.aa2c02637714329a4b797e0f88f67734.JPG

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, ivan69 каза:

Улицата на Обменните бюра е 2-рата пряка като тръгнете от кръговото посока Хилтън ( на срещуположната страна ) Практически се пада почти срещу Хилтън . курса е фиксиран 0,708 динара за долар, няма комисионна . При еврото може да има колебания , но е около 0,80 . Има няколко обменни бюра , аз смених в едно точно срещу Alawnehexchange - просто нямаше опашка , работят до късно . За заведение ние предпочитахме Al Shamy , но навсякъде храната е вкусна , някъде има надценки , но са упоменати в менюто . Заведенията са на следващата пряка посока залива , практически Al Shamy и Sirian Palace са практически на 5 метра , там са и Liquor store.

Да видях ги , това е на 200 м от апартамента ни. Благодаря !  Да попитам още : ходихте ли до Карфур да си напазарите храна и напитки. И ако да , има ли нещо интересно и как са цените или ще предложиш друго място ? Всичко трябва да се свърши вечерта , защото на сутринта в 6.00 часа тръгваме за Петра . Цял ден там , спане , после към Вади Рум - цал ден и нощувка и после пак към Акаба и от там влизаме в Израел.Три дни в Йордания и четири в Израел. Накрая летим за София от Тел Авив.

Редактирано от mik66
Връзка към коментар

Ако под напитки имаш предвид алкохолни, в Карфур няма. Само в магазините в центъра, които се коментират. Ние от тях взехме бира и вода (бирата е 1,75-2Jod,водата 1,5 литра 0,5 JOD). 

Иначе Карфур беше единственото място, където платихме с карта, и ни питаха дали да въведат сумата в евро или JOD. 

Милост нямате с тия кюнефета, ей, пак ми потекоха лигите ☺️

Редактирано от jul
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ние също влязохме в Карфур , да разгледаме , накрая децата си купиха Туикс на промоция - 8 бр за 1,40 Динара. Иначе от пекарната срещу Хилтън си пазарувахме и сладкиши - най-различни видове за 4 Динара килограма - невероятни баклавички с шам фъстък , Кюнефе , Кадаиф с течен шоколад......

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, jul каза:

Ако под напитки имаш предвид алкохолни, в Карфур няма. Само в магазините в центъра, които се коментират. Ние от тях взехме бира и вода (бирата е 1,75-2Jod,водата 1,5 литра 0,5 JOD). 

Иначе Карфур беше единственото място, където платихме с карта, и ни питаха дали да въведат сумата в евро или JOD. 

Милост нямате с тия кюнефета, ей, пак ми потекоха лигите ☺️

Благодаря ! Не алкохол ще си купим на летището в София , а бира в ''ликьор магазините'' . Питам за вода , сокове , кола кутийки . Нещо питки , колбас , кроасани, нещо за мазане и друго ,  за да си направим по 1-2 сандвича за Петра през деня. За вечерта ще ходим по ресторанти да пробваме националната кухня , това е ясно !

Връзка към коментар

Има изброеното в Карфур, то си е нормален супермаркет. Обаче не знам до колко работи и дали ще успеете всичко на куп - колата, смяна на пари, настаняване, вечеря, че и Карфур 🙂 

В ликьор магазините има и безалкохолни и не са скъпи. По главната улица има магазинчета с всичко, пекарни, сандвичи и фаст фууд. Ако бях на ваше място, бих си спестила ходенето до Карфур - напитки заедно с бирата, а за хапване или нещо за из път от там, или може в багажа да мушнете колкото за 2 сандвича - нали е на следващия ден? 

Първата вечер се настанихме към 21,30 и вече много гладни седнахме на първото заведение с печено пиле и шаурма, което ни хвана окото. За 10 JOD 4 човека не можахме да изядем храната, която се сервира с кока кола. Навсякъде пакетират. Идваха едни жени за едни тави и се чудехме къде толкова ги носят. В следващ ден видяхме, че си правят пикник на плажа :).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ден трети - петък 15,03,2019

Този ден се очакваше да е най-топъл до края на седмицата затова решихме да отидем на Berenice, още повече , че в Акаба е почивен ден и градският плаж вероятно щеше да бъде по-натоварен . Събудих се както обикновено в Акаба около 7 , купих закуски и тръгнахме към Berenice. Тъй като не знаехме кога и откъде тръгва безплатния шатъл се позиционирахме пред градския плаж и зачакахме такси . След секунди спря очукана КИА и мъж на средна възраст слезе и ни предложи да ни откара . Жената се задърпа , но я убедих да се качим . Офертата беше 6 динара , аз казах 5 и той веднага се съгласи . След 100 метра ми каза , че трябва да зареди , направихме обратен и се насочихме към бензиностанцията . На задната седалка децата и жената се притесниха малко , но ги успокоих , че всичко е наред . Заредихме за секунди и тръгнахме на Юг . Човека ни пита кога се прибираме , предложи ни да ни закара до Петра или Вади Рум , беше любезен , но не и нахален. След 10 минути ни остави на Berenice , където си платихме 36,5 Динара и влязохме . Беше около 10 и комплекса беше почти празен , така и не се запълни до края на деня - имаше си свободни чадъри , въпреки че беше почивен ден . Ради веднага се насочи към мостика и започна безкрайните скокове , аз също влязох в морето , водата беше хладна , но поносима . След малко започна анимацията . 2 млади украинки ни предложиха да се включим в Гимнастиката , отказахме любезно , но се записахме семейно на турнира по Дартс . Правилата бяха прости - имаш 3 живота ,всеки си избира номер ( от 1 до 20) и като събереш 50 точки ставаш "Килър" -След което като уцелиш мишената , човека с номера губи 1 живот . Беше доста забавно , като самите аниматори също участваха , а наградата за победителя беше безплатна напитка от бара. Ради като по-малък имаше привилегията да стеля от по-близко . Накрая останахме 4 човека , аз с 1 живот , жена ми и тя с един ( но още не беше "килър" ), Ради с 2 живота и една Рускиня също с 2 живота  .Бързо отпаднахме с жената и Ради продължи борбата с Рускинята . За съжаление единия път учели собственият си номер , а и Рускинята го уцели и така не успяхме да спечелим безплатно питие. Хапнахме по една пица , която не успяхме да изядем , а не сме от злоядите , но си оставихме по 2  парчета за по-късно. След малко започна и конкурс за красота , Претендентките бяха 4 - Италианка , Французойка , Холандка , последната така и не разбрах от коя държава е . Конкурса беше в няколко кръга , като във втория момичетата трябваше да танцуват с приятелите си . Холандката танцуваше с girlfriend , Павел беше потресен , ние също .......Спечели Италианката . След малко започна турнир по Волейбол , който пропуснахме , децата играха още един турнир по Дартс - отново не успяха да спечелят безплатно питие. Водата в басейните беше по студена и от морето , така че ги пропуснахме  В 16,00 часа си взехме безплатния шатъл който ни остави пред Хилтън - на 5 минути от апартамента . Вечеряхме в кварталното KFC и се прибрахме , аз имах още от Литровия Hankey Bannister от фришопа , а и си взех традиционните 2 Бирички Henninger.  Като цяло ни хареса но ни излезе 70 динара .

 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 5 часа, jul каза:

Има изброеното в Карфур, то си е нормален супермаркет. Обаче не знам до колко работи и дали ще успеете всичко на куп - колата, смяна на пари, настаняване, вечеря, че и Карфур 🙂 

В ликьор магазините има и безалкохолни и не са скъпи. По главната улица има магазинчета с всичко, пекарни, сандвичи и фаст фууд. Ако бях на ваше място, бих си спестила ходенето до Карфур - напитки заедно с бирата, а за хапване или нещо за из път от там, или може в багажа да мушнете колкото за 2 сандвича - нали е на следващия ден? 

Първата вечер се настанихме към 21,30 и вече много гладни седнахме на първото заведение с печено пиле и шаурма, което ни хвана окото. За 10 JOD 4 човека не можахме да изядем храната, която се сервира с кока кола. Навсякъде пакетират. Идваха едни жени за едни тави и се чудехме къде толкова ги носят. В следващ ден видяхме, че си правят пикник на плажа :).

До 24.00 часа работи. Ще видим как сме с времето .''  За 10 JOD 4 човека не можахме да изядем храната, която се сервира с кока кола"" Стига де , къде е това място ???  Ние гледаме за 20 да се включим двама някъде . . . да хапнем !?!?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

mik66, то не е само едно място. По главната улица, перпендикулярна на морето, има заведения за бързо хранене с печени пилета и шаварма. Предлагат менюта 5 Jod за двама, примерно едно цяло печено пълнено пиле с някакви туршийки и картофи с 1л кока кола - предостатъчно за двама. Тези места надали имат сайтове, ако в нета гледаш. Иначе в ресторант, примерно Сириан палас, е около 10 jod на глава порция храна с напитка. 

Връзка към коментар

Ние 2 пъти вечеряхме точно на тази улица печено пиле за 5 динара - разделят го на 2 и ти добавят гарнитура - ориз или пържени картофи , арабски питки , отделно туршия ( кисели краставици , моркови , ряпа и цвекло) и кетчуп , майонеза - 4 човека се наяждахме спокойно . В Сириан Палас ядохме 1 кг микс грил за 16,50 + 7% sales tax . Хляба навсякъде е безплатен , отделно шарма( дюнери) и бургери са от 0,6 до 1,2 динара  

Редактирано от ivan69
Връзка към коментар

Здравейте,температурите тези дни подходящи ли са за летни дрехи.Подготвям багажа,познати ме предупредиха че в Петра било хладно да съм с връхни дрехи(преди 2 седмици бяха там) а аз извадих летния гардероб.Друг въпрос ел.контактите трябва ли да нося адаптер.

Връзка към коментар

За Петра не знам , ние бяхме Понеделник-18,03 на Вади  Рум , температурата беше 22 градуса , но 2 дни преди това е била 9 ... Адаптори трябват , ние не носехме , но от персонала ни дадоха , по-точно бръкна с отверката и ги пригоди , ние и без това ги ползвахме само да си зареждаме телефоните , не сме махали кабелите от контактите след като ги пригодиха.....Иначе в Акаба времето цялата седмица беше подходящо за плаж , последните дни температурите бяха около 30 градуса. Аз лично пътувах само с една жилетка - изцяло с летни дрехи , но ние нямахме намерение да ходим до Петра.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За Петра единствено ми беше студено вечерта, като гледахме залеза над Петра от вю поинта. Все пак е над 1000м н. в. и беше толкова студено, колкото в пустинята (и тя е с такава нв) . В самата Петра якета бяха излишни, полар и къс ръкав, по който бяхме основно. Можеше и къси панталони. Това на 7 март, сега сигурно е по-топло вече. За протокола - зиморничава съм. По-скоро бих посъветвала освен обилно да се намажете със слънцезащитно, да имате задължително шапка и нещо, което покрива ушите и врата. На мен ми се обелиха после ушите и корените на косата, които не бях намазала. 

Ако имате адаптор, вземете го. На нас ни се наложи да го ползваме последната от 7 вечери. Контактите са различни, някои видимо са тройка, но може да се включи наш щепсел. Последният хотел имаше usb в контактите, бавно зарежда. Имат и адаптори, но беше неудобно да вземем повече от един за многото ни устройва 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ден Четвърти Събота 16,03

За днес прогнозата за времето беше 22 градуса и решихме да си плажуваме на градският плаж . Бях загледал една руска туристическа агенция срещу Хилтън да предлага полудневен тур до Вади Рум на цени от 45$ за възрастен и 25$ за дете ( може да се спестят 10$ от вечерята в пустинята) . Туровете се провеждат Събота и Понеделник . Събота прогнозата на времето за Вади Рум беше 9 градуса , а в Понеделник 22 - изборът беше логичен . Сутринта като се събудих , видях че очилата ми са счупени , дръжката беше паднала от рамката. На главната има няколко оптики и тръгвайки за плаж почнах да ги проверявам , Първата беше още затворена , във втората една дама не ми обърна внимание , в третата ме посрещна любезен мъж на средна възраст. Показах му очилата , покани ме да седна и след минутка ми ги донесе . Понечих да платя , но той само се усмихна и отказа да ми вземе пари . Този жест ме трогна. Продължихме към агенцията и се пробвах безуспешно да изкопча отстъпка , но руската тьотка беше непреклонна . Платих 145$ за екскурзията в понеделник и се насочихме  към плажа . Ради започна безкрайните скокове от кея , когато един местен започна да буйства , насочвайки се в нашата посока. 3-4 местни веднага го обградиха , а от полицейското до плажа излязоха 2-ма полицаи . Беше деня след атентатите в НЗ където разбрах , че имало загинали Йорданци. Не се уплаших дори за миг , считам Йордания за една от най-сигурните държави които съм посещавал. Обядвахме в Макдоналдс , допих си Уискито от фри-шопа . Следобед излязохме за разходка в парка , да поритат децата , но нямаше други деца и се насочихме към брега да снимаме залеза. Вечеряхме Хумус с месо и пържени картофи , купихме си ядки бонбони и бира и се прибрахме .

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ден пети Неделя 17 март 

За днес прогнозата беше 22 градуса . Сутринта ходихме на плаж , обядвахме в Al Shamy и се прибрахме . Аз пийнах биричка , децата решаваха задачи , следобед излязохме на разходка по крайбрежната . Там се засякохме с 3 дами от самолета които бяха меко казани кисели. На Небо ги валял сняг , в пустинята много духало ( какво ли ни предстоеше утре?) Разбирам ги , да дойдеш за 3 дни да изминеш 1000 км. и да случиш на лошо време си е липса на късмет .....или на планиране . Аз имах 6 дни да избера кога да посетим Wadi rum , проверих прогнозата за времето и не сбърках ...

 

 

Ден Шести Понеделник 18 март 

Сутринта си купихме закуски и сладки направихме 2 часа плаж , хапнахме печено пиле , изкъпахме се и се запътихме към Wadi rum. Сборният пункт беше в 14.00 часа пред Хилтън . Качихме се в малко автобусче и тръгнахме . Гидът ни беше местен , учил в Украйна и започна да ни разказва за Йордания . Отдавна се чудех защо стандарта е толкова висок( в сравнение със Египет или дори България ) . Автопарка в Акаба е поне 5 години по нов от този в София , страната нищо не произвежда ( не че ние нещо произвеждаме) , няма природни богатства , туризмът тепърва се развива.. Оказа се че основният приход идва от търговия ,над 30% . На второ място е туризмът , а след това производството на плодове и зеленчуци....Тук доста се изненадах защото си бяхме купили  от пазара плодове , които бяха меко казано безвкусни . Обясниха , че производството е в северната част на страната . Йордания е кралство и кралят има абсолютна власт , навсякъде има негови плакати ( и на предшествениците му) , страната поддържа прозападна политика и единствената в региона  ( заедно с Египет) която има дипломатически връзки с Израел . Населението е около 10М като 1,5.М са бежанци от Сирия и още толкова наемни работници от Египет . Неусетно след около час спряхме за кратка почивка пред локомотива . Към 15,15 бяхме пред посетителският център . Не видях Гида да купува входни билети , но всички влязохме и се насочихме към Джиповете . Имаше над 30 Джипа , но 3 от тях бяха малко встрани . Групата почна да се качва , обаче се оказа че тъй като бяхме 20 човека за нас останаха само 2 места. Веднага беше спазарен 4-ти джип срещу сумата от 10 Динара( видях го с очите си).След около 45 минути спряхме на един стръмен склон . Ради и Павел хукнаха да го изкачват , аз се качих само до близките скали . Мястото се наричало "водопада" . Следващата спирка бяха камилите , Малко мъчно ни стана за горките животни....Следваше каньона на Лоурънс където ни разказаха историята му . Навсякъде бедуините ни гощаваха с чай . Към 18,00 часа бяхме на един хълм откъдето гледахме величественият залез , след което се насочихме към лагера . Извадиха от пясъка печените пилета и овнешкото и ни поканиха на шведска маса в Шатрата . След като се навечеряхме обилно започнаха  празничните танци . Към 19,30 се качихме обратно в автобуса . Като цяло много ни хареса , вероятно за 4 часа не сме видели голяма част от забележителностите , но в нито един момент не ни доскуча. Атмосферата не може да се опише , трябва да почуства . Прибирайки се към Акаба ми направи впечатления осветеният Ейлат . Имаше повече светлини от София , вероятно и от България....

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 1 час, ivan69 каза:

Разбирам ги , да дойдеш за 3 дни да изминеш 1000 км. и да случиш на лошо време си е липса на късмет .....или на планиране

Според мен си е на късмет,горе долу от десетина дена една седмица времето е доста студено.Миналата година по същото време беше къде по топло.В Аман не всички дръвчета са цъфнали.

Дори Wadi Mujib ,който трябваше да бъде отворен все още затворен заради лошото време.

Връзка към коментар

Ден седми, вторник 19,03

Денят премина както обикновено , до обяд плаж , обяд , следобедна почивка с биричка и вечерна разходка . Времето вече типично лятно 30 градуса , а и морската вода премина 23 градуса . 

 

Ден осми, сряда 20,03

Последен ден в Акаба . За този ден бях оставил Саут Бийч . Опаковахме багажа , помолихме да го оставим в Апарт хотела и тръгнахме на юг. Този път си хванахме такси , той каза 6 динара , аз 5 и се качихме. Внимателно следях в maps.me , къде е потъналия танк и след 15 минути бяхме там. Определено не ми хареса , духаше много силен вятър , пясъка беше доста твърд , почти нямаше хора . От една страна ми беше доста неприятно , но от друга страна изпитах огромно облекчение , че смених резервацията от Саут Бийч в Акаба . Наистина щяхме да си развалим плажната почивка ако бяхме плажували тук. Походихме 10-15 минути и решихме да се прибираме в Акаба . Едно такси стоеше пред комплексите и след кратък пазарлък (7-5) се прибрахме в Акаба . Тук времето беше прекрасно , от вятъра нямаше и помен , постояхме 2 часа на плажа , после моите отидоха да обядват , а аз като за последно си плажувах , водата беше по-топла и половината време прекарах в морето . Към 17 тръгнахме към хотела , когато Ради получи подарък от друга група Българи 2 бири за мен . Реших все пак да си купя и едно кенче от 18 градусовата бира . Не го правете - по гадно нещо не бях пил , но нали бях дал 3 динара си я изпих с отвращение .... Пред хотела видяхме такси и го питахме колко е до аерогарата . Каза ни 5 динара и веднага се качихме . Следващият въпрос беше в кой хотел отиваме. Извадих maps.me , показах му летището , той каза 10 динара и тръгнахме . Преди летището има полицейски пункт на който си показахме паспортите и продължихме. 

Полетът на връщане мина нормално и около 22,30 кацнахме в София.

 

Определено съм с прекрасни впечатления от Йордания . Надхвърли очакванията ми във всяко едно отношение . Хората са мили , услужливи и все още не особено комерсиални . Времето е прекрасно ( в този сезон) , страната е супер спокойна и безопасна . Храната е вкусна , единствено бирата е скъпа....Колкото и да се мъча , не мога да се сетя нещо което да ме е разочаровало ( единствено Саут бийч и 18 градусовата бира) . Стандарта е малко по-висок от нашия , но има доста опции за бюджетно изхранване ( ако се наложи) . И накрая малко сметки . За една седмица в Акаба и полудневен тур в Вади Рум изхарчихме 4 човека точно 1000$ ( включва полети , хотел , Беренисе) . Не сме се лишавали от нищо , но не сме и прекалявали с нищо . Прекрасно място за пролетен или есенен плажен туризъм .

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.