Прескочи до съдържание

Шри Ланка и Малдивите


Happy_Traveler

Препоръчани мнения

Ами, Роми, вие определихте моя майтап, като сравнение, а то не беше такова. Няма и връзка, аз затова написах, че е майтап, но нищо 😀 🍻

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Наистина се замислям... Значи тогава ще е вариантът с шофьор. Мисля да ходя с мъжа ми живот и здраве, а него не мога да го разкарвам по претъпкани автобуси и влакове, за да гледа "камънаци". 

Щом хотелите винаги имат места за спане за шофьори - просто прекрасно. 

А като го освободихте в Мириса - от там до Коломбо как се придвижихте? Опцията с шофьор ли е най-добрата или рент-а-кар? Мерси!

Връзка към мнение
преди 1 час, Happy_Traveler каза:

Наистина се замислям... Значи тогава ще е вариантът с шофьор. Мисля да ходя с мъжа ми живот и здраве, а него не мога да го разкарвам по претъпкани автобуси и влакове, за да гледа "камънаци". 

Щом хотелите винаги имат места за спане за шофьори - просто прекрасно. 

А като го освободихте в Мириса - от там до Коломбо как се придвижихте? Опцията с шофьор ли е най-добрата или рент-а-кар? Мерси!

Хотелите не винаги имат стаи за шофьорите,но това не е твой проблем.Просто те оставя вечер,където ще спите и той си търси.Само едната вечер в Нурелия ни помоли да питаме шефа на хотела за място за него,но после все пак сам си намери.

Нас ни остави в Хикадува,от там до Коломбо с влака.За Шри Ланка мога да препоръчам шофьор.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Happy_Traveler каза:

А като го освободихте в Мириса - от там до Коломбо как се придвижихте?

Има достатъчно трансфери до летището,  дори и споделени - https://srilankataxishare.com/?fbclid=IwAR39vBG_TEy3KrKOhRWXlUpRFVrVBsNkB3F29Xfij826hjf9-B717yD0Lbg

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Придвижването е доста бавно.

Влак от Коломбо до Канди е 3 часа. Покрай Коледа/нова година всички запазени места бяха продадени със седмици наред. Влака беше доста преръпкан и имаше билети само за 3 класа. Беше супер забавно де. 

Канди до Ела е 7 часа, Новара Елиа е към 5. 

Ела до Мирисса с рейс е към 3/4 часа с прекачваме, а такси 2 (ако не спукате гума 3 пъти както стана с нас 😀)

 

 

Връзка към мнение

За мен пък Малдивите са уникални. Уникална вода, уникален пясък, уникална водна фауна.

Мисля, че за там представата много зависи къде от това къде отсядаш. По скъпите резорти всичко е чистичко, подредено, с алкохолец (скъп, но важен😀), с готини бунгалца и чисти алеи с палми, екзотични дървета, ние си имахме и страхотни прилепи грамадни в добавка. Външна баня, къпеш се под небето, пристан на който всеки ден акостират лодки с огромни рибоци, които предлагат на хотелския ресторант, вкусна храна и т.н.

Аз го хванах в някаква супер промоция нашия резорт (4*) и беше нещо от рода на 1600 долара за 5 нощувки за двама на пълен пансион, без алкохола. Даже самолетните билети от Мале до Атола Ба бяха включени в цената. Алкохола вдигна цената с още 300. Плюс 2 екскурзии за мен, че половинката не искаше да излиза от рая и така закръглигме сумата до 2к.

А за фауната не искам да говоря, хиляди рибки, стотици видове ти се мотат около теб, даже една акулка влезе по погрешка в заливчето ни и в гоних да я показвам на половинката половин час.

И винаги съм съветвал хората около мен - имат ли възможност, поне един път да отидат до Малдивите. Още повече, че са на изчезване, след няколкостотин години няма да ги има вече - та да не съжалявате...😀

 

П.П. Все пак да не пропускаме факта, че таргета на Малдивите е романтиката и уединението с половинката ви. Ако търсите купон, трекове и разнообразие в ежедневието, не е това мястото.

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Айде и аз да вметна нещо по темата Шри Ланка - Малдиви.

 

1. Има Малдиви и МАЛДИВИ - ходил съм на обикновен остров и на малко по необикновен + олинклузив+, разликата в преживяването е точно толкова колкото в цената - няколко пъти 😎

2. Шри Ланка е нещо съвсем друго и определено не е за пропускане. Сигирия, ако не греша е лъвската скала и е интересно, но не е някакво свръх преживяване - щеше да е интересно ако града/замъка беше запазен и функционираше, пещерите също - ние уцелихме някакви будистки празници и беше претъпкано и доста потно в тях 🙄, но природата им е незабравима.

 

Смея да твърдя, че и двете места трябва да се посетят, по възможност по няколко пъти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.