Прескочи до съдържание

HGS стикер при пътуване в Турция


123456

Препоръчани мнения

преди 17 минути , Topfly каза:

След малко доброволна карантина във форума един въпрос за HGS:

 

2018 пътувах с кола до Истанбул, но при влизане в Турция не успях да се регистрирам и така отидох до Истанбул. На връщане преди границата с голям зор се регистрирах в една пощенска служба и платих минималната сума, която вече нямам спомени колко точно беше.

 

Сега се регистрирах в апликацията на HGS и видях, че имам 43,75 лири. Транзакции за платени магистрали не виждам да е имало, но и глоби уж нямам. Стикер за колата също не съм получавал.

 

Въпросът ми е, ок ли е така от Малко Търново да отида до Истанбул и в обратна посока към гръцката граница? Колко струват в момента магистралните такси и трябва ли да доплащам в баланса?

 

 

 

 

Стикер не ти е нужен.HGS е регистриран на номера на автомобила.Давай към Истанбул и не се притеснявай.Ако искаш след като стигнеш в Истанбул на някой мобилен Ptt си провери баланса.Ако е наполовина ще има и за на връщане. Ако ли не зареди 50 лири. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Topfly каза:

След малко доброволна карантина във форума един въпрос за HGS:

Ай добре завърнал се 🙂

 

А на въпроса ти - и аз като Красен мисля, че са ти достатъчни - от Малко Търново до Истанбул може би нищо, а после до гръцката граница (Алекандруполис или Одрин?) е ниска таксата - виж PDF-четата на сайта на HGS за конкретните отсечки.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 часа, krasen_denev каза:

Въпросът ми е, ок ли е така от Малко Търново да отида до Истанбул и в обратна посока към гръцката граница?

След Киркларели ( Лозенград ) се качваш на магистрала до Истанбул....има такса. От Истанбул до Ипсала през Кешан може да се мине и по пътища без да платиш. Пусни пари в  някоя Ptt или през приложението качено по горе в темата...100 ина лири ще са достатъчни ( около 11 лв ) и няма да имаш никакъв проблем или да го мислиш занапред.

Връзка към коментар
На 19.04.2019 г. в 9:52, rik4o каза:

https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.jsf#violation

 

или

 

https://webihlaltakip.kgm.gov.tr/WebIhlalSorgulama/Sayfalar/Sorgulama

 

През втория линк може дори да се плати - изпробвано преди два дни/

 

odeme.png.355a8c4dc1d65a9a8c4879ceeb1dfc2c.png

 

За да платите с банкова карта (в рамките на 15 дни без 4-кратното увеличение на таксата) - отметката и зеления бутон в края на реда, показващ задължението.

Потвърждавам-в неделя се прибрахме от Турция и вчера имах 3 неплатени магистрални такси,а днес бяха 4!Платих ги през втория линк,където дава реалната сума,а на първия дава нормална завишена петкратно и намалена с 20% на завишената.Секунди след плащането нямам задължения,чрез проверка през двата линка!

Screenshot_20220809_102951_com.android.chrome.jpg.ba02fdbd30d2af5e0dbd40c313d3c5ed.jpgScreenshot_20220809_103906_com.android.chrome.jpg.a89cdac11d3c6865e2bd3faba8d48e47.jpg

На 3.06.2022 г. в 20:18, Nonchev каза:

До колкото знам, като стигнете границата, ще Ви накарат да си платите таксите (без глоба).

 

Глобата до колкото знам и ми казаха тук е след 15-тия ден.

На границата нищо не ми казаха,докато преди мен един турчин с австрийска регистрация плати нещо с карта! 

На 3.06.2022 г. в 20:48, Алекс каза:

Четох в друга група, че чуждестранни коли трябва да имат задължително hgs. Ако нямат, глоба.

Не ми излизат никакви глоби!

На 30.07.2022 г. в 12:55, krasen_denev каза:

Да,има

В Ипсала офиса е точно до Общината.Завивайки наляво на първото кръстовище на главния път след ГКПП-то към Ипсала.След това продължаваш само направо докато стигнеш общината.На първата пресечка след общината завиваш надясно и си до офиса на пощите.Офиса е с работно време,така трябва да го посетиш само в работните часове.

 

 

Благодаря за инфото!Реших да не губя време,а да го купя в последствие!На Кушадасъ обаче се запознахме с едни българи,които са ходили многократно и при споменаване на този стикер,ми казаха,че няма нужда да се купува!Те специално са си плащали на границата при излизане и ме посъветваха да не купувам-оказаха се прави!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 31.07.2022 г. в 16:40, milstan каза:

 

Новият мост на Дарданелите се таксува 236 лири във всяка посока. Може да се плати кеш, двете десни крайни кабинки са с човек вътре.

 

А моста може ли да се плати чрез HGS стикера или внаги си се плаща отделно.

Връзка към коментар
преди 22 часа, Oshko каза:

А моста може ли да се плати чрез HGS стикера или внаги си се плаща отделно.

Мисля, че може! Погледнете тук за информация: https://www.1915canakkale.com/en-us/corporate/tolling-principles-and-payment-methods

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 15.08.2022 г. в 20:38, Oshko каза:

А моста може ли да се плати чрез HGS стикера или внаги си се плаща отделно.

Да. Едната колона е за кеш / карта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 19 часа, Angel Drenski каза:

Здравейте искам да попитам колко трябва да заредя в стикера до Бодрум ако карам само по магистралите  Благодаря предварително.

 

Връзка към коментар
На 28.08.2022 г. в 0:01, Angel Drenski каза:

Здравейте искам да попитам колко трябва да заредя в стикера до Бодрум ако карам само по магистралите  Благодаря предварително.

Ако слезеш на Germencik, виж на 25.08.2022 какво ми взело по обратния път: 236.50 за новия мост, 55.50 и 9.50 за магистрали.

hgs.JPG

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , milstan каза:

Ако слезеш на Germencik, виж на 25.08.2022 какво ми взело по обратния път: 236.50 за новия мост, 55.50 и 9.50 за магистрали.

Моста може ли да се плати с стикера или е кеш 

Връзка към коментар
преди 9 минути , milstan каза:

И по двата начина.

Аз мисля по новия мост после да хвана към Бига към Бурса с една дума и от там да хвана не магистралата Ами пътя който не се плаща от там ли сте минавали вия или по панорамния път покрай морето който е 

Връзка към коментар

Ние бяхме в Кушадасъ, но на връщане минахме през мола в Соке и затова се качихме на магистралата при Germencik. Иначе когато сме ходили в Бодрум, пътят трябва да е този по спомен (задавай му междинна точка някъде край Едремит, иначе гони Истанбул)

 

П.П. При копиране на връзката от Гугъл нещо маршрутът се обърква!

П.П.П. :

https://goo.gl/maps/SbppJisK7PzBHde49

 

 

бодрум.JPG

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Инфо за пътуващите през Малко Търново: На турската граница има клон на пощата но ми отказаха HGS защото можело само след 8.00 часа. Наложи се да изчакам на Бабаески до 7.00 ч защото тогава отваря гището. Бабаески - Истанбул 18.25 ТЛ. Странно е обаче защо са ме таксували и в двете страни на моста в Истанбул, при положение, че всички пишат че се таксува само от Европа към Азия/или обратното/.

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,

Преди да изляза от Турция на една бензиностанция заредих 50 лири за стикера HGS за всеки случай.

Сега на https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.jsf май излиза, че дължа 46.50 лири.

 

Някой може ли да съдейства какво да правя?

Untitled.png

Връзка към коментар

Скрийн Шота не ми говори много. Или това е баланса след като си заредил или е дължима сума, някъде може да си минал бързо и системата да не те е отчела. Ако е дължима сума я плати защото има гратисен период и после става по три, а 46 лири са нищо. Коя опция е избрана?

Screenshot_20221003-230555.jpg

Връзка към коментар
преди 11 часа, Halachev каза:

Здравейте,

Преди да изляза от Турция на една бензиностанция заредих 50 лири за стикера HGS за всеки случай.

Сега на https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.jsf май излиза, че дължа 46.50 лири.

 

Някой може ли да съдейства какво да правя?

Untitled.png

 

преди 11 часа, Halachev каза:

Здравейте,

Преди да изляза от Турция на една бензиностанция заредих 50 лири за стикера HGS за всеки случай.

Сега на https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.jsf май излиза, че дължа 46.50 лири.

 

Някой може ли да съдейства какво да правя?

Untitled.png

Не се притеснявайте, това е баланс. "Bakiye" значи баланс.

Връзка към коментар
преди 36 минути , libra каза:

 

Не се притеснявайте, това е баланс. "Bakiye" значи баланс.

И аз така мисля, при зареждане на място от обект взимат такса. На горния линк ако чукнете в ляво на баланс излиза меню за директно зареждане.

Screenshot_20221004-094842.jpg

Връзка към коментар

Пътувах до Кушадасъ. На едно място се наложи да платя в брой, защото ми казаха, че нямало пари в стикера.

След няколко дни минах на друго място, където нямаше служител и съответно възможност за плащане в брой/карта и просто продължих.

Сега ме гложди как така е нямало пари първия път, а сега като съм минал се е платило и не излиза задължение...🤔

Благодаря.

Връзка към коментар

Виж по-горе съм пуснал снимки какво се плаща до Кушадасъ. Едното е 55 лири, в този случай няма толкова в стикера. Другото е 7 или 9 лири, зависи къде слизаш от магистралата. Тогава може да си ги вземе от стикера.

Връзка към коментар

Ако оставя номера на колата (и други данни, ако трябват), някой би ли съдействал? Трети ден проверявам 7-8 сайта и все нещо не става, не ми зарежда или имам проблем с превода и не мога да разбера дали имам нещо неплатено. 🙏

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.