Прескочи до съдържание

HGS стикер при пътуване в Турция


123456

Препоръчани мнения

Сайтът  работи безотказно,поне при мен.Преди малко си заредих минимална сума без проблеми. Проверете си с кой паспорт е регистриран стикера, може би там е грешката.

Връзка към коментар

Проверил съм, пробвах с последните два, макар да е ясно, че е издаден с предния ми.

Дава грешка и с двата.

от аппа хем стигам до 3д - то, но плащането не минава накрая.

ще се зарежда на място по номера на стикера явно.

Връзка към коментар

Оказа се че съм регистриран с трети паспорт още по-стар..

сега влизам, заредих, но не намерих начин да платя налапва стара такса, явно не са стигнали за малко парите.

Имам баланс над това което искат 127 лири, но не ми дава да платя.

само с карта предлага, а с карта в аппа не става.

идеи?

Връзка към коментар

Сутринта си купих стикер, от неделя насам карах без, автоматично ли ще дръпне дължимите такси или трябва да се регистрирам и да платя нарушенията, както излизат на сайта?

Връзка към коментар

Аз взех стикер след границата на Капитан Андреево като за зареждане ми поискаха 200 лири, 175 лири от които са ми заредени като баланс.
Странното е, че за отиване и връщане до Истанбул никъде не ме е отчела системата, че съм минавал, съответно не са ми дръпнали от баланса. 
За сметка на това в мобилното приложение имам някаква странна глоба от 6,50 турски лири.

Някой има ли проблем с плащането на глобите? От линка по-горе: https://webihlaltakip.kgm.gov.tr/WebIhlalSorgulama/Sayfalar/Sorgulama
не ми приема картата за плащане на глобата. Пробвах с 2-3 различни карти и не става.

 

Някой?

Връзка към коментар

Аз имах една стара такса с глоба, която вися 2 години неплатена. Вчера през сайта я платих без проблем с кредитна карта на ДСК. С виртуалната не стана. Вижте дали картите са ви оторизирани за интернет разплащания.

Връзка към коментар
преди 3 часа, MayaS каза:

Аз имах една стара такса с глоба, която вися 2 години неплатена. Вчера през сайта я платих без проблем с кредитна карта на ДСК. С виртуалната не стана. Вижте дали картите са ви оторизирани за интернет разплащания.

През кой сайт я плати?

Връзка към коментар
преди 22 часа, MayaS каза:

Аз имах една стара такса с глоба, която вися 2 години неплатена. Вчера през сайта я платих без проблем с кредитна карта на ДСК. С виртуалната не стана. Вижте дали картите са ви оторизирани за интернет разплащания.

Не става при мен, имам и ДСК Уиз и не.

Връзка към коментар

Пробвах да се регистрирам с нов мейл, но не ми позволи, т.к. на номера на паспорта ми вече има регистриран автомобил и се логнах със старата регистрация. Като вкарам другия регистрационен номер на автомобила, с който пътувах, нищо не излиза. Някой успял ли е на един паспорт да регистрира повече автомобили?

 

Untitled.png

Връзка към коментар

Номерът на колата е обвързан с номера на стикера при регистрацията за купуването му. Т.е. нова кола = нов стикер. Това е така,защото камерите на тол-системата заснемат и колата, и стикера. Не можете например да вземете стикер от някого и да си пътувате - ще се трупа на сметката на този,който ви го е дал, а на излизане ще ви поискат таксите на границата /или пък на следващо влизане/. С паспортите няма проблем,дори да изтекат никой не ви иска нова регистрация, с новия паспорт.

Връзка към коментар
Преди 1 час, MARTiNSHO каза:

Това ясно. Как да добавя нов стикер към профила ми?

Ако сте сменили паспорта, може да пробвате нова регистрация с нов емейл.  В приложението и на сайта не видях опция "добавяне на номер". Аз лично се видях в чудо да се регистрирам, и накрая видях в бележката, че каката от гишето за стикери кротко е изяла една цифра от номера на паспорта.

Връзка към коментар

В https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.jsf#login  , секция "често задавани въпроси" пише ,че при продажба на стария автомобил, закупения стикер трябва да се анулира в офис на PTT, като балансът от него се прехвърля на новия стикер ,за новия автомобил. Явно не може да има повече от 1 активен.

Връзка към коментар
преди 2 часа, nikosn каза:

В https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.jsf#login  , секция "често задавани въпроси" пише ,че при продажба на стария автомобил, закупения стикер трябва да се анулира в офис на PTT, като балансът от него се прехвърля на новия стикер ,за новия автомобил. Явно не може да има повече от 1 активен.

Може и да може, просто при продажба няма да искаш ти да плащаш таксите за продадения автомобил.

Връзка към коментар

Да споделя нов проблем, мисля, че беше коментирано. При проверка за нарушения чрез: https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.jsf#violation излезнаха и после при опит за плащане чрез: KGM - Geçiş İhlal Sorgulama дава грешка при плащане с карта: Unexpected Error: Make sure your card information is correct.

Пробвах през Chrome и Edge с кредитна и дебитна карта.

penalty.png.fb142bed3ef43e4b3ede0719f4ae4f67.png

Payment.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няколко поста по-нагоре пишат,че са имали успех през турски VPN proxy сървър. Опитай. Не съм видял някой да споделя дали плащането минава по време на престоя в Турция - възможно е да имат ограничения по IP адрес.

Връзка към коментар
преди 1 час, nikosn каза:

Няколко поста по-нагоре пишат,че са имали успех през турски VPN proxy сървър. Опитай. Не съм видял някой да споделя дали плащането минава по време на престоя в Турция - възможно е да имат ограничения по IP адрес.

Плащам от БГ с карта на банка, с която съм плащал и зареждал стикери преди повече от година. Впрочем само маркираните в жълто задължения към KGM не минават. По надолу имах задължение към друга институция, което платих от раз.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.