Прескочи до съдържание

HGS стикер при пътуване в Турция


123456

Препоръчани мнения

преди 17 часа, Nayden Bondzhev каза:

Дава грешка, но ми дръпна пари от картата, чукнах на 50 лири, което е 3.38

Screenshot_2023-12-25-15-37-18-80_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

IMG20231225170641.jpg

Не е грешка това: isError: false, направо си вика няма грешка 🙂

Просто им е бъгав софтуера, най-вероятно не трябва да се вижда това, ама....щом е заредило парите, значи може.

Връзка към коментар

Турция вдигна от днес тол таксите за преминаване по магистралите и мостовете в страната, съобщиха местни медии, цитирани от БТА.

https://www.dnevnik.bg/sviat/2024/01/01/4571351_turciia_povishi_tol_taksite_za_magistralite_i_mostovete/

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 25.12.2023 г. в 14:01, Alexander каза:

Няма оправия с HGS. Все същата мъка е зареждането с пари. Преди 1-2 години помня, че успях да заредя с кредитна на ДСК, след като пробвах всичко друго.

Днес се мъча, но не става, пробвах Револют МК и Виза, Кърв, ДСК и т.н., минавам през 3Д проверката винаги и накрая дава грешка..

 

Има ли начин да се заредят пари или само ръчно в Турция ще стане?

Свалих си приложението на HGS, регистрирах се като на полето TCKN/VKN писах моето ЕГН, хвърли ми някакви грешки, изглеждаше че не става нищо, но после пробвах на логин с мейла и паролата, която бях сложил и влезнах в приложението. Излезна ми всичко от Ноември, което съм плащал в акаунта, свързан с номера ми на колата. Успях и да заредя 25 лири за пробата и стана с виртуална карта на револют.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

През Google Chrome и hgsmusteri.ptt.gov.tr работи безотказно. При мен зареждането минава с номер на лична карта, помнете с какъв документ купувате първоначално стикера.

IMG20240113103658.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Защо не можеш да се регистрираш? 🙂 Дай някакво инфо...иначе как да помогнем, два поста по-нагоре писах аз какъв проблем имам и как го реших, ако не помага, дай по-обстойна информация какъв е проблема.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте!

Отваря ли ви се сайтът http://hgsmusteri.ptt.gov.tr/?

Пробвам и през приложението HGS, но като тръгна да правя регистрация, полето TCKN/VKN дава грешка след като си въведа номера на паспорта. Преписвам го 1:1 от разписката.🤔

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 11.02.2024 г. в 12:22, FULL_BASS каза:

Здравейте!

Отваря ли ви се сайтът http://hgsmusteri.ptt.gov.tr/?

Пробвам и през приложението HGS, но като тръгна да правя регистрация, полето TCKN/VKN дава грешка след като си въведа номера на паспорта. Преписвам го 1:1 от разписката.🤔

От доста време не работи, за сметка са оправили мобилното приложение. Даже автоматично ти показва история на зарежданията 

Screenshot_2024-02-25-10-02-24-78_e5e2d4cc32ce381c8aefaac2d7618cc8.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Информация от днес, познатия ни сайт http://hgs.ptt.gov.tr не работи от България, не съм пробвал с турски VPN. Мобилното приложение с различни БГ банкови карти и две турски дава грешка при опит за зареждане. Приятел от Истанбул от горепосочения сайт се логна в менюто за зареждане и ми наля 1000 лири. Явно има рестрикции по отношение на колите с чужда регистрация.

Връзка към коментар
На 11.02.2024 г. в 13:22, FULL_BASS каза:

Здравейте!

Отваря ли ви се сайтът http://hgsmusteri.ptt.gov.tr/?

Пробвам и през приложението HGS, но като тръгна да правя регистрация, полето TCKN/VKN дава грешка след като си въведа номера на паспорта. Преписвам го 1:1 от разписката.🤔

Отваря се и работи, както и мобилното приложение с българска банкова карта, но в Турция. Явно са ограничили нещо.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
преди 7 минути , samuraika каза:

Бързо въпросче към знаещите - колко трябва да се зареди на турска винетка за да стигне от границата до новото летище и обратно? 

Дали правилно го зададох тоз въпрос....?

Може и да не зареждаш - връщайки се има опция да платиш на границата . В началото на април пътувах до Истанбул без да купя винетка и сега виждам ,че съм платил с карта на излизане 44,10 лири.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@Otnesen, сигурен ли си, че си платил всичко? Истанбул двупосочно според мен е в пъти по-голяма сума?

@samuraika, цените се менят. Ние след влизане в Турция питаме на първото HGS гише колко горе-долу да сложим. Хората даже питат по мостове ще се минава ли и през кои, за да съобразят сумата.

На излизане на границата може да се плати, но мен лично ме притеснява дали ще е излязло всичко за плащане. Да не се окаже следващия път, като влезем, че има глоби за неплатени такси. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, samuraika каза:

Бързо въпросче към знаещите - колко трябва да се зареди на турска винетка за да стигне от границата до новото летище и обратно? 

Дали правилно го зададох тоз въпрос....?

Не съм задълбавал толкова по въпроса - възможно е да съществува сайт или app, където човек да се ориентира по-добре. Повечето пътуващи просто спират на HGS малко след границата, казват на служителите докъде ще пътуват и служителите им зареждат определена сума.

 

Последния път обаче пътувах по Kuzey Marmara Otoyolu и установих, че независимо от заредената сума, имаше и гишета, на които ме таксуваха допълнително на място.

Връзка към коментар
преди 4 часа, samuraika каза:

Бързо въпросче към знаещите - колко трябва да се зареди на турска винетка за да стигне от границата до новото летище и обратно? 

Дали правилно го зададох тоз въпрос....?

За пътните такси в тази тема

Връзка към коментар
Преди 1 час, jul каза:

@Otnesen, сигурен ли си, че си платил всичко? Истанбул двупосочно според мен е в пъти по-голяма сума?

@samuraika, цените се менят. Ние след влизане в Турция питаме на първото HGS гише колко горе-долу да сложим. Хората даже питат по мостове ще се минава ли и през кои, за да съобразят сумата.

На излизане на границата може да се плати, но мен лично ме притеснява дали ще е излязло всичко за плащане. Да не се окаже следващия път, като влезем, че има глоби за неплатени такси. 

Колата с която влязох нямаше стикер. След границата исках да купя,но системата не работеше и младежа каза,че може и без стикер. В Истанбул исках да купя стикер от пощата ,но нямаше с кой да се разбера на английски и се отказах. 3 дни колата беше паркирана в района на Таксим и не сме минавали в азиатската част с нея.На последните гишета преди да изляза от Турция си платих. Видях сумата дръпната от картата - даже аз се учудих. Пак уточнявам ,че е в началото на април - цената сега може да е друга,но разликата няма да е голяма.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@samuraika най-добре е като влезеш в Турция почти веднага от дясната страна на пътя (за Капъкуле иде реч), има големи табели HGS или PTT ( това са пощите), отиваш казваш до къде пътуваш зареждат съответната сума и готово. После на бариерите то си отчита. Не го оставяй за после защото може да не излезе всичко дължимо на границата, а после всичко е по пет при забавяне. Мен преди 2 седмици май ме снима камера за скорост в Одрин и на излизане нищо не излезе като дължима сума. Преди 3 години имах недостатъчно наличност по стикера и пак на излизане не ми излезе че дължа нещо а после го проверявах в сайта и там беше дължимото по пет, не че беше драма - цялата сума беше 10лв.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Сега даже гледах, че не по 5, а по 11 е дължимата глоба.

@Otnesen, напълно си представям как се е получило. Но на твое място бих издирила оня сайт със задълженията и глобите и да проверя дали е ОК положението.

Връзка към коментар
преди 7 часа, hristoxm каза:

Не съм посещавал до сега Турция. Другият месец ще пътувам до Чанаккале. Трябва ли да си купувам HGS стикер?

Трябва, само ако ще пътуваш по магистрала иначе не.  Дотам по спомен няма магистрала, но провери какво ще ти даде навигацията като маршрут.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.