Прескочи до съдържание

HGS стикер при пътуване в Турция


123456

Препоръчани мнения

Христо Кожухаров
На 13.06.2024 г. в 14:03, neuromancer каза:

Няма магистрала, та ако не се качваш на моста не ти трябва. Иначе вероятно пак можеш да минеш без, ама прочети темата.

Благодаря! Ще ползвам ферибота.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Мога да предложа сайт, от който може да се зареди HGS стикер - https://pttbank.ptt.gov.tr/pttweb/#/pages/hgs Малко бъгаво работи сайта, но върши работа. Става и с дебитна и с кредитна карта от България. На края често дава error, но всъщност транзакцията е успешна. Големия недостатък е, че не показва крайното салдо в стикера. В тази връзка искам да попитам, дали някой знае, от къде мога да си проверя салдото в HGS-а? Всички извесни ми съйтове не работят, или поне не от България. Тъпотията е, че при преминаване през тол бариери, таблото изписва само дължимата сума, а не и салдото по стикера. Омръзна ми да си дозареждам суми в стикера за всеки случай.

Връзка към коментар

Ако имаш регистрация си свали мобилното приложение на HGS, оттам може да виждаш всичко. Относно дозареждането от официалния сайт, който не работи от месеци в България, като влезнеш в Турция го зареди, там работи, явно следи IP-то.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Nayden Bondzhev каза:

Ако имаш регистрация си свали мобилното приложение на HGS, оттам може да виждаш всичко. Относно дозареждането от официалния сайт, който не работи от месеци в България, като влезнеш в Турция го зареди, там работи, явно следи IP-то.

Като си сваля приложението, то ми изисква освен № на кола и № на турски документ за самоличност. Като въведа № на българския паспорт, с който съм закупил HGS-а, ми дава невалиден номер...

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Да, старата версия на HGS приложението за смартфон, дава иформация за салдото по стикера, но след сваляне на приложението, до 2-3 часа то само се актуализира до новата версия и вече актуализирало се, става нъвъзможно да се проследява салдото. За целта е нужно от Гугъл да се свали HGS 4.5.3 , да се въведе № на документа с който е закупен стикера и рег. № на МПС-то.

Връзка към коментар
Преди 1 час, gembala каза:

Да, старата версия на HGS приложението за смартфон, дава иформация за салдото по стикера, но след сваляне на приложението, до 2-3 часа то само се актуализира до новата версия и вече актуализирало се, става нъвъзможно да се проследява салдото. За целта е нужно от Гугъл да се свали HGS 4.5.3 , да се въведе № на документа с който е закупен стикера и рег. № на МПС-то.

Откакто го имам инсталирано, работи. Проблем имаше с дозареждане, но на територията на Турция става.

Screenshot_2024-07-10-22-25-21-52_e5e2d4cc32ce381c8aefaac2d7618cc8.jpg

Връзка към коментар

Инсталирах си приложението. Какво трябва да се попълни на TCKN/VKN ?

Нали няма проблем да пътуваме с лични карти аз,съпругът ми и 16 годишен и 11 годишен единствено  с паспорт ?

 

Благодаря .

Връзка към коментар
Преди 1 час, NikitaGD каза:

Инсталирах си приложението. Какво трябва да се попълни на TCKN/VKN ?

Нали няма проблем да пътуваме с лични карти аз,съпругът ми и 16 годишен и 11 годишен единствено  с паспорт ?

 

Благодаря .

По спомени номер на паспорт или лична карта, които са записани във формуляра при закупуване на стикера.

Връзка към коментар
На 10.07.2024 г. в 21:07, gembala каза:

.. до 2-3 часа то само се актуализира до новата версия и вече актуализирало се, става нъвъзможно да се проследява салдото. За целта е нужно от Гугъл да се свали HGS 4.5.3 , да се въведе № на документа с който е закупен стикера и рег. № на МПС-то.

Изключвате автоматичната актуализация в GooglePlay и няма да се актуализира. Разбира се , който има регистрация не е нужно да пази старата версия, но имам познати не искат да се регистрират и постоянно ме питат за наличността по стикера си.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 5 часа, Росина каза:

Здравейте 😉 Ще минавам през Малко Търново в неделя. От къде мога да си купя стикер. Ще спим близо до летището,  но ме съмнява пощенските клонове да работят

На турската граница, точно срещу пункта , където проверяват паспортите има будка PTT. Оттам може да си купите. Плащането е само в брой.

Би трябвало да работят в неделя. Аз оттам съм купувал няколко пъти. Точно под белият навес се намира.

 

https://drive.google.com/file/d/1-fEB3amvKPUUtshlxltNznhqMN0Ord8D/view

 

Пожелавам бързо преминаване на границата !

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...
На 23.08.2024 г. в 20:14, gembala каза:

В този клип е обяснено, къде и как се прави регистрация за проверка на салдо в HGS - 

 

Работи точно по начина по който е описано. Направих го и всичко е точно. Наистина трябва да се работи с турската версия а не да се дава на гугъл да го превежда. 

И давам пак линка от където се влиза за проверка и зареждане на стикер.

https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.jsf

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , MayaS каза:

Работи точно по начина по който е описано. Направих го и всичко е точно. Наистина трябва да се работи с турската версия а не да се дава на гугъл да го превежда. 

И давам пак линка от където се влиза за проверка и зареждане на стикер.

https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.jsf

 

Факт. Работи!

Screenshot_2024-09-05-08-47-59-78_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Връзка към коментар
На 23.08.2024 г. в 20:14, gembala каза:

В този клип е обяснено, къде и как се прави регистрация за проверка на салдо в HGS - 

 

Трябва да се провери. При последното ни пътуване из Турция за 2 седмици така и не успяхме да си проследим салдото и на границата имахме неприятна изненада - неплатени суми, можеше да се плаща само в кеш, в лири, а ние нямахме толкова и завършихме пътуването с негативни емоции.

Връзка към коментар
преди 9 минути , chandni каза:

Трябва да се провери. При последното ни пътуване из Турция за 2 седмици така и не успяхме да си проследим салдото и на границата имахме неприятна изненада - неплатени суми, можеше да се плаща само в кеш, в лири, а ние нямахме толкова и завършихме пътуването с негативни емоции.

Ами аз точно затова го написах защото се регистрирах, разписах се, проверих си салдото. Довечера тръгвам за Истанбул и ще проверя после в сайта дали се е отразила таксата за магистралата.

А също проверих в другия сайт дали имам неплатени задължения. Нямам. Преди имах 1 после го платих и сега си е ок.

Връзка към коментар
преди 15 минути , chandni каза:

При последното ни пътуване из Турция за 2 седмици

Ако не се бъркам има гратисен период от 7 дни, за да си плати човек таксите. Ако за 2-те седмици не сте вкарвали никакви пари, а ви е отчитало такси може това да е бил проблема. Аз за 5-6 дни като обикалям не съм имал проблем. Единия път задължения ми излезнаха, чак след като се прибрах в България и на границата никой нищо не ми е търсил. Съответно аз си ги платих, за да няма проблем при следващо пътуване.

Връзка към коментар
преди 35 минути , MayaS каза:

Ами аз точно затова го написах защото се регистрирах, разписах се, проверих си салдото. Довечера тръгвам за Истанбул и ще проверя после в сайта дали се е отразила таксата за магистралата.

А също проверих в другия сайт дали имам неплатени задължения. Нямам. Преди имах 1 после го платих и сега си е ок.

Най-после са го оправили! Бяхме там 10 дни по Коледа и нова година миналата година и за това време така и не успяхме нито да проверим наличност, нито да активираме акаунта, въпреки множеството опити. Сега успяхме да го активираме, че дори и да проверим баланса. Оказва се, че имаме баланс 19.50 TRY.

 

image.png

 

 

преди 29 минути , boogy83 каза:

Ако не се бъркам има гратисен период от 7 дни, за да си плати човек таксите. Ако за 2-те седмици не сте вкарвали никакви пари, а ви е отчитало такси може това да е бил проблема. Аз за 5-6 дни като обикалям не съм имал проблем. Единия път задължения ми излезнаха, чак след като се прибрах в България и на границата никой нищо не ми е търсил. Съответно аз си ги платих, за да няма проблем при следващо пътуване.

Те ни спряха още на границата на излизане от Турция и не ни пуснаха, докато не платихме дължимите 50 лири, при положение, че както се вижда от скрийншота, е имало някаква наличност в акаунта. 

 

Важното е, че от тук нататък ще може да се проверява. 

Връзка към коментар
преди 21 минути , Nayden Bondzhev каза:

Инсталирайте си приложението HGS (има EN), удобно е, пести време и вади всякакви справки, както и може да зареждате стикера.

И това направих току що, влязох с профила създаден по горния начин и всичко излиза.

преди 1 минута , chandni каза:

е имало някаква наличност в акаунта. 

Но не е била достатъчна за крайното задължение от 50 лири и затова на границата се е наложило да платите.

Връзка към коментар
преди 22 часа, chandni каза:

 

 

image.png

 

 

Те ни спряха още на границата на излизане от Турция и не ни пуснаха, докато не платихме дължимите 50 лири, при положение, че както се вижда от скрийншота, е имало някаква наличност в акаунта. 

 

 

На границата не събират задължения по HGS, само глоби за превишена скорост (пътни нарушения) . Аз ги следя тук:

https://dijital.gib.gov.tr/hizliOdemeler/yabanciAracOdemeleri

До 3-4 дни (може и седмица) след нарушението се показват.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, milstan каза:

На границата не събират задължения по HGS, само глоби за превишена скорост (пътни нарушения).

Какво ще е това нарушение с глоба 2-3 лева?!

Връзка към коментар

Здравейте

Ще пътуваме в неделя вечер за Сабиха. Нямаме hgs стикер и едва ли ще може да купим след 10 часа.... Прибираме се след 10 дни, отново късно вечер. Къде евентуално бихме могли да си купим стикер вечер? Може ли да си платим на границата или кеш(с карта) на бариерите? 

Благодаря

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.