Прескочи до съдържание

София-Доха-Краби 8 дни - търсене на хотели


Надежда Вълчева

Препоръчани мнения

Надежда Вълчева

Здравейте,

вече имаме билети. Ще кацнем в Краби. Но не мога да си избера как да направя програмата. Дали през цялото време да сме в един хотел или да разделим почивката на 2 хотела. Дали да останем около Краби - четох за Ао Нанг, че е добра отправна точка до другите острови или да се насочим към Пукет. 

Представям си, че 3,4 дена ще пътуваме до други острови за през деня, но през другото време искам да си лежа на хубав плаж с растителност и тюркоазена вода. 

Гледах за хотел на острова Пи Пи Дон - но писахте в някои теми, че придвижването ще е по-дълго, не си струва да се остава повече от ден, два .  

Ако дадете конкретни хотели от които сте доволни ще съм благодарна. 

Връзка към коментар

Само не си представяйте плаж с растителност и тюркуазена вода в Ао Нанг.Жестоката реалност е въздух с мирис на дим от дестките лодки и мътна вода,когато въобще я има,т.е. Когато няма отлив.

Варианта от Ао Нанг е да ходите с лодка до някой малък остров всеки ден.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Много сте сбъркали с Краби. Ако искате чиста вода, лодка до някой остров всеки ден. И на Райли водата е страшна мътилка. Мой съвет е да се спасявате от там по най-бързия начин. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Мога да препоръчам Centara Grand Beach Resort & Villas Krabi. Хотела е уникален, обслужването също. Плажа и залива също са страхотни. Ние бяхме попаднали на намаление от букинг и ни излезе добре като цена. В горите зад хотела живеят маймунки, които от време на време пристигат на закуска и дебнат по клоните 😄 За мен си заслужава човек да си подари 3-4 нощувки. Ние си обещахме, че ще се върнем 😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Спахме в Краби, Пи Пи Дон и 1 нощувка в Пукет и за мен лично си заслужава човек да отиде за 2-3 дена на Пи Пи, въпреки по-високата цена. Ние бяхме в края на дъждовния сезон, съответно беше малко по-спокойно - малко хора по плажовете, малко лодки. А най-готиното е, че на Пи Пи няма коли и може спокойно да се разхожда човек насам-натам из острова. Има уникални гледки, но плажовете не са много чисти. Изключение прави Мая Бей, но мисля, че все още е "затворен". Ако случайно са го отворили препоръчвам с две ръце да се иде много рано сутринта - 7-7:30 (има лодки и турове от Пи Пи, които тръгват толкова рано), за да може да му се насладите без тълпите. Ние успяхме и бяхме само 15-20 човека в този час. :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, Надежда Вълчева said:

pancake - как се предвижвахте с багажа? На ферибот ли, на лодка не си представям куфар 🙂 

Може и с лодка, но с ферибот е по-удобно. Само е малко неприятно като те стоварят с куфарите на пясъка и един вид "оправяй се". Ако сте с един голям куфар и раница е ок. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Понеже гледам същата дестинация 🙂 гледах хотели около Railay Beach, Phra Nang Beach – Krabi и Kantiang Beach – Koh Lanta. Тук ги дават, че са с хубав плаж. Но ако някой има инфо от първо лице да каже 🙂 

Връзка към коментар

И аз имам букнати 2 нощувки на ПиПи Дон другия месец с цел Мая бей, но тъй като няма изгледи да го "отворят" скоро, се чудя дали да не ги анулирам и да останем на Пукет като от там всеки ден на трипчета с хубави плажове. 

Връзка към коментар
Надежда Вълчева

ivelina666 - това, което чета за Пукет е, че е твърде пренаселено и никой не го харесва, както и хотелите са на двойни цени. 

Все повече клоня към 3 нощувки на Пи Пи Дон и 5 нощувки на Краби - Ао Нанг - като там по-често ще взимаме дневни трипчета. 

Връзка към коментар
преди 3 часа, ivelina666 каза:

И аз имам букнати 2 нощувки на ПиПи Дон другия месец с цел Мая бей, но тъй като няма изгледи да го "отворят" скоро, се чудя дали да не ги анулирам и да останем на Пукет като от там всеки ден на трипчета с хубави плажове. 

Мая бей е затворен, но само плажът. Заливът е отворен, има възможност да се посети без да се слиза на брега.

И в други теми съм го споменавал - ние ползвахме тези , и в момента предлагат два трипа - Круиз-по-залез с плуване в Мая бей ( по наше време се слизаше на брега и бяхме последните които си тръгнаха от там ) + плуване в залив на гърба на Мая бей с биопланктон и още разни мероприятийца пътьом, че и вечеря, и Слийп-он-борд ( това реших да си го спестя предвид противоречивите отзиви - купонът ми се видя малко в повече )

На нас много ни допадна, изкарахме си чудесно...

ей за ей тоз залив с биопланктон между островът и скалата става въпрос -

 

Phi-phi-lei.jpg.15008e84c2516859ce064faf5fa2701f.jpg

Редактирано от baiKolio
  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, 

ние също имаме билети за Краби и пътуваме на 30.04, но сме с две прекачвания: София - Доха - Банкок - Краби. Полетът Банкок - Краби е споделен и се оперира от Банкок еъруейз. Ако и вие сте така ще ви помоля да споделите малко инфо като се върнете за чекирания багаж. Не сме много наясно направо в Краби ли ще го получим или трябва да го вземем в Банкок и там отново да го чекираме за Краби, тъй като се води вътрешен полет. Ще минаваме ли гранична проверка на паспорти и визи в Банкок или направо в Краби. Мисля си, че като първо летище в Страната ще трябва да се мине проверка в Банкок и тогава да ни насочат към изходите за вътрешните полети. Много ще се радваме на прясна информация от първа ръка. 

Иначе сме резервирали хотел The Krabi Forest Homestay в Ао Нанг за 7 нощувки и мислим да направим 3-4 целодневни трипчета. Това са къщички потънали в зеленина. Набелязали сме си Островите Пи пи, въпреки, че Мая бей е затворен, Острова на Джеймс Бонд, 4-те острова, остров Хонг и Райли бийч. Задължително един ден шопинг в Краби. На място ще решаваме. След това на 8ми май летим за Банкок, където ще прекараме 6 дни и от там си пътуваме до София.

Ще се радваме на впечатления като се върнете.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Адриан ХН каза:

Здравейте, 

ние също имаме билети за Краби и пътуваме на 30.04, но сме с две прекачвания: София - Доха - Банкок - Краби. Полетът Банкок - Краби е споделен и се оперира от Банкок еъруейз. Ако и вие сте така ще ви помоля да споделите малко инфо като се върнете за чекирания багаж. Не сме много наясно направо в Краби ли ще го получим или трябва да го вземем в Банкок и там отново да го чекираме за Краби, тъй като се води вътрешен полет. Ще минаваме ли гранична проверка на паспорти и визи в Банкок или направо в Краби. Мисля си, че като първо летище в Страната ще трябва да се мине проверка в Банкок и тогава да ни насочат към изходите за вътрешните полети. Много ще се радваме на прясна информация от първа ръка. 

Иначе сме резервирали хотел The Krabi Forest Homestay в Ао Нанг за 7 нощувки и мислим да направим 3-4 целодневни трипчета. Това са къщички потънали в зеленина. Набелязали сме си Островите Пи пи, въпреки, че Мая бей е затворен, Острова на Джеймс Бонд, 4-те острова, остров Хонг и Райли бийч. Задължително един ден шопинг в Краби. На място ще решаваме. След това на 8ми май летим за Банкок, където ще прекараме 6 дни и от там си пътуваме до София.

Ще се радваме на впечатления като се върнете.

 

Здравей,

 

Преди 2 години летяхме по същия маршрут с катарците. Багажът направо в Краби ще си го вземете, ще ви бъде чекиран до крайната дестинация. Граничната проверка, визи и т.н. ще минете в Банкок. Ние имахме предварително готови визи и минахме бързо, ако нямате мисля, че става доста по-бавно, защото си е Банкок все пак 🙂

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Въпросите за Qatar Airways и съответните им кодшеъри са преместени в темата за новини и въпроси на компанията.

https://magelanci.com/forums/topic/1301-qatar-airways-мини-новини-и-въпроси/

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.