Прескочи до съдържание

Посетени държави?


Препоръчани мнения

Интересно ми беше да прочета за критерите за Датския клуб на пътешествениците. Когато се предполага някакво членство, трябва да има и някакви критерии, които, разбира се, не могат да покрият всички случаи и изключения, но са меродавни, малко или повече, да кажем в 80% от случаите (грубо).

 

Иначе, ако е за лична статистика, за мен е кой както го чувства. Аз лично не си броя престои по летища, даже и преспивания в хотели там, щото реално нищо от държавата не съм видяла. Отделно, че за някои държави са достатъчни няколко часа да добиеш впечатления, в други и 5 пъти да си ходил пак може да не си видял много (което не значи че няма да си ги броиш :) ).

 

Редактирано от Бръмбар
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ЕЕЕЕ, то с тези изисквания, много малко хора ще си останете във форума:) и няма да има кой да ви развеселява и дрънка глупости  :biggrin: ... И егати, повече държави, отколкото години... безобразие (че изобщо съществуват такива, които си ме дразнят откровено :rolleyes:​ - завиждам)

А по темата- мисля си, че това е усещане. Усещане за място, за хора, за култура и традиции...Понякога и 5 часа ти стигат, да се "потопиш", понякога и 5 дена, седмици- не (да отидеш 14 дни в хотел и да не мръднеш извън пределите му, и да имаш претенциите, че си бил ТАМ- аз не го броя). То, ако е само за стъпването някъде, то тогава бих могла да влезна в клуба, според изискването за години, ама не е така, както и това да кибичиш в някаква базилика 24 часа си е само заради бройката. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Интересни са условията за членство в клуба обаче:

 

- да си посетил повече държави отколкото на години си

- поне 4 континента

- поне 4 пъти да си пресичал Екватора

-  да добавяш по 2 нови държави на всеки 24 месеца

 

Та за някои хора се е обърнало на състезание и на мерене на п..ки.

Аз по тия условия съм съвсем без п..ка :rolleyes:

не отговарям на нито едно :unsure:

 

P.S.

но пъс се сетих да попитам нещо:

при пресичане на екватора - капитанът но полета съобщава ли, че в момента се преминава в другото полукълбо?

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не се споменава въобще  :)

Можеш да забележиш, ако дебнеш по картата

...

А колко му е да си бил в повече държави, отколкото си години, тук има доста такива. И децата ми са такива, ама са на 2г де  :biggrin:Аз не

Връзка към мнение

- да си посетил повече държави отколкото на години си

 

 

Не се споменава въобще  :)

Можеш да забележиш, ако дебнеш по картата

...

А колко му е да си бил в повече държави, отколкото си години, тук има доста такива. И децата ми са такива, ама са на 2г де  :biggrin:Аз не

 

Имам леки подозрения, че на Oshko децата му по този параграф, биха били доста напред даже и в Датския клуб :)  ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имам леки подозрения, че на Oshko децата му по този параграф, биха били доста напред даже и в Датския клуб :)  ;)

Да, направо ми скрива шапката по-голямата- 5г- 5 континета, ~50 държави, екватора...май само 4, а малкия не се класира за сега - 2 годинки, но му 'куцат' континентите и екватора :P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Като се замисля, класирам се за член на клуба чак на 35, на днешните деца ще им е доста по-лесно. Като дете съм ходил из соц лагера 2 пъти, но къде ти, тия критерии, после пък нямаше пари, щото дори да са ни стигали за в БГ, за навън нещо не се получаваше. Всъщност има ли хора от вас, пътували доста между 1990 и 2000?

Връзка към мнение

Лично аз в периода между 1992 г. и 1995 г. всяка година обикалях Европа през лятото. После се ожених, синът ми се роди през 1996 г. и нещата влязоха в застой чак до 2002 г., когато направихме един трип до САЩ. Едва след 2007 г. започнахме ежегодни пътувания. Иначе и аз като теб съм обикалял соц лагера през 1982 г. с фамилното МПС и имам много хубави спомени от онова лято...

Връзка към мнение

Като се замисля, класирам се за член на клуба чак на 35, на днешните деца ще им е доста по-лесно. Като дете съм ходил из соц лагера 2 пъти, но къде ти, тия критерии, после пък нямаше пари, щото дори да са ни стигали за в БГ, за навън нещо не се получаваше. Всъщност има ли хора от вас, пътували доста между 1990 и 2000?

Ами, на мен тези години са ми доста силнички откъм пътувания:) Всъщност, тогава се ЗАРИБИХ. Точно в този период обиколих Зимбабве, Шриланка и Тайланд. Беше яко... колегите залягат над учебниците, защото тогава ни бяха сесиите, а аз се "вея" по не чак толкова "белия" свят... и се връщам с тен. Ама им носех подаръци и ми даваха разни "помощни" средства :wink3:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Много се извинявам, че повдигам стари теми, ама още съм ентусиазиран, докато изчета темите по които сте споделяли.

 

Имал съм доста дискусии по тази тема с членове на Датския клуб на пътешествениците.

 

Там правилата са много строги:

- да си посетил повече държави отколкото на години си

- поне 4 континента

- поне 4 пъти да си пресичал Екватора

-  да добавяш по 2 нови държави на всеки 24 месеца

 

Чак пък строги :rolleyes: 

Любимото ми е за 4-те пъти пресичане на Екватора. 

След трицифрен брой пресичания все се сещам за първия път - с Балкан до Йоханесбург 1997-ма - как очаквах по някакъв начин екипажът да го отбележи, като знаменателно събитие, ако не с поздравление по радиоуредбата, то поне със заливане на пътник с кофа вода. Път то - нищо. На тях може и четирицифрено поред пресичане да им е било.  

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Като се замисля, класирам се за член на клуба чак на 35, на днешните деца ще им е доста по-лесно. Като дете съм ходил из соц лагера 2 пъти, но къде ти, тия критерии, после пък нямаше пари, щото дори да са ни стигали за в БГ, за навън нещо не се получаваше. Всъщност има ли хора от вас, пътували доста между 1990 и 2000?

 

Аз съм се класирал на 32.

През 90-те хоризонтите бяха по-тесни, но се пътуваше. По-малко със самолет и повече из Европа, особено след 95-та, когато въведоха шенгенските визи и стана достатъчно да се редиш само на една опашка за виза, а на холандското посолство рядко се и събираше опашка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Измислените и непризнатите от никой държави смятат ли се? :)

 

Измислените държави, които все пак можете да посетите

http://www.peika.bg/statia/Izmislenite_darzhavi_koito_vse_pak_mozhete_da_posetite_l.a_i.91560.html

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 8 години по-късно ...
На 16.04.2013 г. в 17:53, домосед каза:

А Нагорни Карабах? Според азербайджанците е окупирана територия, според арменците - братска независима държава със свое правителство и държавни символи, а де факто - напълно анексирана и интегрирана към Армения територия.

Вече и според арменците  е част от Азербайджан. 

 


 image.png.24d602bb01aed7f352c14ce1e3529cd1.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 29.07.2013 г. в 23:13, домосед каза:

 

Чак пък строги :rolleyes: 

Любимото ми е за 4-те пъти пресичане на Екватора. 

След трицифрен брой пресичания все се сещам за първия път - с Балкан до Йоханесбург 1997-ма - как очаквах по някакъв начин екипажът да го отбележи, като знаменателно събитие, ако не с поздравление по радиоуредбата, то поне със заливане на пътник с кофа вода. Път то - нищо. На тях може и четирицифрено поред пресичане да им е било.  

@Фил спомена темата и я прочетох, та точно за пресичането на Екватора се сетих за една действителна случка! 

Някъде през късните 70(или ранните 80) футболния отбор на Пирин Благоевград пътува със самолет за турне в Южна Америка... 

Пилотът съобщава, че прелитат над Екватора и един от футболистите, който не е до прозореца, казва на този до прозореца :

-Мръдни малко да видя Екватора! 

Отговорът:

-Как ще го видиш, като има мъгла! 

  • Харесвам 1
  • Смея се 11
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.