Прескочи до съдържание

Виза, Jet Airways, Amritsar - Lahore и още нещо


Гост

Препоръчани мнения

В момента, slujitel каза:

Да де, но да отидете до Индия и да вадите виза само за един Амритсар... луди глави.

Ти си виновна - навря ми идеята за Amritsar и се очаровах безмерно 🙂 Индия - ще отидем някога със сигурност, живи и здрави, разбира се. Това е попътно само - а дали ще го сторим, ще си покаже... 

Връзка към коментар

То лятото е дълго. @slujitel измислила си го много хубаво с Бахрейн и Оман.  Колко хубаво, че има толкова прекрасни места по света, та да се ядосваш, че трябва да избираш !

 Пиша си аз и @Rainy ми посказва решението. И аз съм ги виждала евтините билети за Индия. Индия и Пакистан са си очаквано добра комбинация.

Ще вадим като трябва. Ако има опция без виза най - добре, но няма. 

И верно сме луди глави, особено аз .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , patilana каза:

Пиша си аз и @Rainy ми посказва решението. И аз съм ги виждала евтините билети за Индия. Индия и Пакистан са си очаквано добра комбинация.

Ще вадим като трябва. Ако има опция без виза най - добре, но няма. 

И верно сме луди глави, особено аз .

@patilana Имаш много добър избор до Делхи от София през Истанбул с Turkish. Полетът, който аз спрягам, е през Финлания, с Finnair. Разликата е един час на пристигане на двата полета. После Делхи - Амритсар е с ниска цена и има много полети... 

 

Ти имаш и още един избор - ако ти се мотае в Англия, еднопосочен до Лондон няма да е много скъп билет - дори и лятото, така че ако искаш, можеш да се разходиш на отиване и оттук. Поканена си официално 😎

 

Нещата за отиване през Индия придобиват реални очертания... Крайното решение ще го вземем като сложим чертата. Благодаря за съветите, приемам всякакви още!

 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Какъв Истанбул, бе човек, те мен вече ще ме гонят от границата, като ме видят. 

Благодаря за поканата. Как да не я приема като я свързваш с мотаене - любимо мое занимание. Ти ще работиш, а аз ще се мотая! Пък ако знаеш колко Уизки точки имам - няма да ме мислиш за Лондон. 

Та сега освен идеи чакаме и сериозната част от спретната ни групичка да си дойде от Индия. Завиждам им. Колко ще им е интересно и извънкултурно! 

 Чакаме още идеи, хора.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , patilana каза:

Какъв Истанбул, бе човек, те мен вече ще ме гонят от границата, като ме видят. 

Благодаря за поканата. Как да не я приема като я свързваш с мотаене - любимо мое занимание. Ти ще работиш, а аз ще се мотая! Пък ако знаеш колко Уизки точки имам - няма да ме мислиш за Лондон. 

Та сега освен идеи чакаме и сериозната част от спретната ни групичка да си дойде от Индия. Завиждам им. Колко ще им е интересно и извънкултурно! 

 Чакаме още идеи, хора.

Чудесно! Значи отиването ти е изцяло с мен - надявам се да спретнем нещо прилично през Индия, а връщането със @slujitel  през Оман😁

За Лондон ще се разберем 🙂 

Връзка към коментар
преди 1 минута , slujitel каза:

Абе, я ми кажете тази виза, дето сега ще я вадя за колко влизания в Индия е, да не станем много гостите на @Rainy. Сега ще проверя.

Две 😎 Заповядайте, имам тревичка на двора за палатка 😊

Връзка към коментар
преди 6 минути , Rainy каза:

Две 😎 Заповядайте, имам тревичка на двора за палатка 😊

Ахаааа, обичам на палатка в тревичката, приключение да има, обаче е до 120 дни, не става, жалко.

  • Шок 1
Връзка към коментар

@slujitel язък, съседите на @Rainy, ще спят спокойно.

Тъкмо си представях как надничат през оградата да ни броят и после звънят на полицията да дойде да види, дали тя познава тези, дето се готвят да се  протягат по нейната тревичка.

Редактирано от patilana
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , slujitel каза:

Ахаааа, обичам на палатка в тревичката, приключение да има, обаче е до 120 дни, не става, жалко.

Така е... И аз си го помислих, но не си спомнях точно дните. Нищо де, друг път 😎

В момента, patilana каза:

@slujitel язък, съседите на @Rainy, ще спят спокойно.

Тъкмо си представях как надничат през оградата да ни броят и после звънят на полицията да дойде да види дали тя познава тези дето се готвят да се  протягат по нейната тревичка.

Съседите наистина веднъж надничаха, когато ми беше дошъл на гости един български бард и му бях осигурила китара, а питието си го пихме навън 😎 Но да не разводняваме темата 😁

Връзка към коментар

Ух, аз съм ви поизпуснала организацията, но не съм се отказала да се включа. Кажете къде да чета докъде сте стигнали, че и датите съм позабравила. И какви са опциите с Катар?

  • Браво 1
Връзка към коментар
1 hour ago, Rainy said:

лагодаря за вдъхновението! Има по-добри полети до Делхи (сега ще преслушам и Мумбай)

Oт това, което погледнах набързо, до Дели има Емирейтс с прекачване в Дубай (А380 и после 777-300) или Върджин Атлантик с директен полет (не погледнах с какво го изпълняват, но предполагам А330-А340). Сходни цени - 570-600 долара. ОБАЧЕ до Мумбай има Оман за 550 през Мускат - 787-9 и после 737 за един кратък полет от 2 часа. Цена: 550 долара. Зависи кое е приоритет - да няма прекачване и като се качиш да се возиш до края, да има мидълийст гостоприемство, голям самолет, по-висока влажност в кабината, ...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , eloena каза:

Ух, аз съм ви поизпуснала организацията, но не съм се отказала да се включа. Кажете къде да чета докъде сте стигнали, че и датите съм позабравила. И какви са опциите с Катар?

Датите са пристигане в Лахор на 17.08 и излитане от Исламабад на 27.08. 

Връзка към коментар
преди 1 минута , slujitel каза:

Датите са пристигане в Лахор на 17.08 и излитане от Исламабад на 27.08. 

А опциите за пътуване до там и обратно? Поне линк към темата, в която вероятно сте ги обсъждали?

Връзка към коментар
преди 5 минути , slujitel каза:

Датите са пристигане в Лахор на 17.08 и излитане от Исламабад на 27.08. 

Ъ, защо на 17-ти? На 18-ти, бе 😁 Е, не че не може на 17-ти... Обратната дата е точна.

 

@eloena ето линк към мнението с маршрута.

 

 

Връзка към коментар

П.П. @eloena ние оставихме обсъждането на самолетите за Новата година. Не исках да разводнявам темата, затова си пуснах питането в отделна такава. Иначе ако прочетеш, ще видиш че основното условие е началото на пътуването по Karakorum Highway, останалото е по избор. Просто ние искаме да видим и Lahore, а ако може и друго - ще е чудесно... 

Връзка към коментар
преди 10 минути , Rainy каза:

Ъ, защо на 17-ти? На 18-ти, бе 😁 Е, не че не може на 17-ти... Обратната дата е точна.

 

@eloena ето линк към мнението с маршрута.

 

 

Как бе, нали 10 дни? Ние пристигаме на 17 ако купя този полет, нищо де един ден ще се мотаем из Лахор. Ти как разпредели дните, я дай пак.

Връзка към коментар
преди 1 минута , slujitel каза:

Как бе, нали 10 дни? Ние пристигаме на 17 ако купя този полет, нищо де един ден ще се мотаем из Лахор. Ти как разпредели дните, я дай пак.

Заповядай 🙂 Заминаване на17-ти и пристигане на 18-ти е по твоя молба заради полетите. Ние просто ще го направим от 16-ти следобяд.

 

Надявам се връзката към мнението да е точна.

 

 

 

П.П. Ако има грешки,затова е обсъждането... 

Връзка към коментар
преди 6 минути , Rainy каза:

Заповядай 🙂 Заминаване на17-ти и пристигане на 18-ти е по твоя молба заради полетите. Ние просто ще го направим от 16-ти следобяд.

 

Надявам се връзката към мнението да е точна.

 

 

 

П.П. Ако има грешки,затова е обсъждането... 

Да, права си, пристигаме на 18.08 в 20.30.

Връзка към коментар
Преди 1 час, akair каза:

Oт това, което погледнах набързо, до Дели има Емирейтс с прекачване в Дубай (А380 и после 777-300) или Върджин Атлантик с директен полет (не погледнах с какво го изпълняват, но предполагам А330-А340). Сходни цени - 570-600 долара. ОБАЧЕ до Мумбай има Оман за 550 през Мускат - 787-9 и после 737 за един кратък полет от 2 часа. Цена: 550 долара. Зависи кое е приоритет - да няма прекачване и като се качиш да се возиш до края, да има мидълийст гостоприемство, голям самолет, по-висока влажност в кабината, ...

Приоритет е времето - и цената, разбира се. Виж разбивките в долари:

 

Моя избор засега - сайтът за купуване не ме очарова, но няма да е сефте:

Partly operated by British Airways
FinnairFinnair AY1344 | Operated by British Airways
2h 55
 
13:50
18:45
LHR London Heathrow
HEL Helsinki Vantaa
1h 30
Connect in airport
FinnairFinnair AY121
6h 40
 
20:15
05:25+1
HEL Helsinki Vantaa
DEL New Delhi
Arrives: Sat, 17 Aug 2019Journey duration: 11h 05

 

Travelgenio $370

 

Сравнено с цитираните, е доста по-евтино и с много добри връзки. Има и други полети, но повечето са сутринта, а аз трябва да се направя, че работя поне половината ден 🙂 

 

Благодаря още веднъж за идеята за други полети - която просто провокира друго мислене 🙂 

 

Връзка към коментар
преди 43 минути , Rainy каза:

 

Моя избор засега - сайтът за купуване не ме очарова, но няма да е сефте:

 

Travelgenio $370

 

Сравнено с цитираните, е доста по-евтино и с много добри връзки. 

 

Ако искаш - можеш да си го купиш и през коледния линк на Vayama:

https://www.vayama.com/christmas-shopping

Screenshot_20190109-234017.png.18e0c132cf4f92cb603b45e037c80476.png

 

Ако имаш код за $40 или $8 ще свалиш още цената.

Връзка към коментар
преди 13 минути , koliob каза:

Ако искаш - можеш да си го купиш и през коледния линк на Vayama:

https://www.vayama.com/christmas-shopping

Screenshot_20190109-234017.png.18e0c132cf4f92cb603b45e037c80476.png

 

Ако имаш код за $40 или $8 ще свалиш още цената.

Нямам идея за код... Благодаря ти!

Абе като купувам билетите, ще ти пратя цените за преглед и одобрение! 🙂 

Връзка към коментар

Златният храм отваря рано сутрин и вече има опашки. Ако успееш да го разгледаш заедно с целия комплекс между 6 и 10, може да се ориентираш по обяд към границата. Тя затваря някъде 15-16 часа (индийско време) и колкото по-рано си там толкова по-добре. С такси до паркинга на границата е най-удобно (поне час). Обществен транпорт (бус) има до Атари, но след това се прекачваш на друг бус/рикша за още 2-3 км, а организираните за церемонията бусчета потеглят прекалено късно. Самата граница се минава пеш. На пакистанска страна обръщаш малкото останали ти индийски рупии в пакистански за транспорта до Лахор. Не мога да се изкажа за визата. Със сигурност първо подай за индийска. Дори с 2 паспорта пак ще се наложат обяснения на границата. Моите ги вадих преди много години като даже нямах входен самолетен билет. Провери дали нямат транзитна виза и декларирай направо, че пътуваш през Амритсар и Уага за Лахор. Точно в Лондон ще имат богат опит с подобни ситуации.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.