Прескочи до съдържание

Обмяна на йордански динари


Препоръчани мнения

По повод на предстоящото ми пътешествие из Йордания, макар и октомври, може ли някой да ми каже къде мога да си обменя йордански динари. Днес ходих в бюрото на Граф Игнатиев, единственото в София където се купуват по- нестандартни валути, и не видях на таблото да се продават.

Връзка към мнение
преди 4 минути , muchachote каза:

По повод на предстоящото ми пътешествие из Йордания, макар и октомври, може ли някой да ми каже къде мога да си обменя йордански динари. Днес ходих в бюрото на Граф Игнатиев, единственото в София където се купуват по- нестандартни валути, и не видях на таблото да се продават.

Аз смятам да купя долари и там да ги сменям.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

@Nevena, какъв е курса долар-динар?

Къде е по-изгодно да сменим пари в България или да дойдем с долари и да сменяме на място? Има ли комисионни и т.н. Има ли някакви по особени изисквания към доларите - копюри, емисии и др. 

Всъщност еврото приема ли се за смяна?

Редактирано от mililia
Връзка към мнение
преди 16 часа, mililia каза:

@Nevena, какъв е курса долар-динар?

Къде е по-изгодно да сменим пари в България или да дойдем с долари и да сменяме на място? Има ли комисионни и т.н. Има ли някакви по особени изисквания към доларите - копюри, емисии и др. 

Всъщност еврото приема ли се за смяна?

Ако не се лъжа е 1.41 USD за 1 JD.Честно да ти кажа не ми се е случвало много да  обменям, един път на летището в Амам и курса беше отвратителен.В чейнч бюрата сестра ми ми каза че не са плащали комисионна.Еврото също върви.Незнам как е курса в България за да препоръчам там да смените всичко.Може би било хубаво ако имате в себе си малко Йордански динара докато смените другите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

В понеделник минах през чейнджа на Гладстон , казаха ми около една седмица по- рано да направя заявка  за йордански динари. За курс не попитах , тъй като на мен ще ми трябват  за след месец и нещо. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
преди 6 минути , thumper каза:

Относно Wadi Rum: целодневен тур ли бихте препоръчали или и половин ден е достатъчно? Понеже цените много варират, бихте ли споделили за колко сте запазвали такива турове (с вкл. нощувка или без).

 

Също и къде препоръчвате да се обмени валута?

 

Благодаря предварително.

Ако си от София можеш да обмениш йордансси динари в бюрото на граф Игнатиев Никар. Имат доста добър курс . Аз обмених останалите ми последни динари в евро на летището на Аман и курсът там определено не беше приемлив, 4 евро по- малко от това в БГ.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , muchachote каза:

Ако си от София можеш да обмениш йордансси динари в бюрото на граф Игнатиев Никар. Имат доста добър курс . Аз обмених останалите ми последни динари в евро на летището на Аман и курсът там определено не беше приемлив, 4 евро по- малко от това в БГ.

Точно там ходих днес и ми се видя много висок курса (2.52лв.), като официалният е 2.42лв. Обмених си 50 динари и не държа да го правя на летището. В Аман дали има по-добри условия за обмяна?

Връзка към мнение
преди 10 часа, thumper каза:

Точно там ходих днес и ми се видя много висок курса (2.52лв.), като официалният е 2.42лв. Обмених си 50 динари и не държа да го правя на летището. В Аман дали има по-добри условия за обмяна?

Човече ти в кой свят живееш? Няма нито едно бюро в България което да обменя каквато и да е валута по официалния курс.  

Редактирано от Георги
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , muchachote каза:

Човече ти в кой свят живееш? Няма нито едно бюро в България което да обменя каквато и да е валута по официалния курс.  За първи път ли обменяш валута?

На мен ми се струва, че въпросното бюро е видяло, че има засилен интерес и звънене за JOD(аз също звънях да запазвам) и са започнали да продават  по дървен курс.

Преди около 9-10 дни, курса беше 2,44лв за продавам при тях, миналия петък беше 2,48, а сега е 2,52лв, купувам не е мръднал през това време.

През това време курса на динара към еврото е мръднал с 1,5 цента или под 3 стотинки, но курса продавам при тях  скокнал с 8.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Alexander каза:

..... дървен курс.

Преди около 9-10 дни, курса беше 2,44лв за продавам при тях, миналия петък беше 2,48, а сега е 2,52лв, купувам не е мръднал през това време.

 

Ела да видиш Тавекс какви цени праскат по нашия край. 2.667 за динар... реших да тръгна с долари, по спомен долара беше закован към динара 1:0.7, при всички положения е по-добре, отколкото да купувам динари оттук .

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение

Хей хора, какъв е този "цивилизован" израз?! 

Направете си проучване на пазара. Аз лично бях доволна от Factor-IN, дори и от факта че до две седмици след закупуване на определената валута (ако ти остане) ти я изкупуват на цената на която си я купил.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 часа, Миланка каза:

Хей хора, какъв е този "цивилизован" израз?! 

Направете си проучване на пазара. Аз лично бях доволна от Factor-IN, дори и от факта че до две седмици след закупуване на определената валута (ако ти остане) ти я изкупуват на цената на която си я купил.

 

Вчера във FactorIn нямаха йордански динари, не знаеха и кога ще получат. За бюрото на Графа вече коментирахме, че са надули курса. Днес излитам, като се върна ще пиша как са курсовете на място, за да си прецени всеки.

 

п.п. Проучването на пазара отнема време. За това е форумът, за да не открива всеки топлата вода 😉

Редактирано от thumper
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Днес звънях на Factorin и на Crown, но и на двете места нямат динари, макар да имат обявени курсове в сайтовете си, като на второто след като ги попитах дали не мога да поръчам ми отговориха - не, трудна работа!

Явно няма на много места, официалния курс леко се вдига, а по нашите бюра, които имат в повече. Предполагам, че тези дни ще е още по-трудно, след стартирането на полетите от София за Акаба.

Аз имам заявени за днес от Никар и ще ги взема на 2,53 днешен курс(вчера беше 2,52). Дано не се вдигне още до 3-4 часа.

 

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Alexander каза:

Днес звънях на Factorin и на Crown, но и на двете места нямат динари, макар да имат обявени курсове в сайтовете си, като на второто след като ги попитах дали не мога да поръчам ми отговориха - не, трудна работа!

Явно няма на много места, официалния курс леко се вдига, а по нашите бюра, които имат в повече. Предполагам, че тези дни ще е още по-трудно, след стартирането на полетите от София за Акаба.

Аз имам заявени за днес от Никар и ще ги взема на 2,53 днешен курс(вчера беше 2,52). Дано не се вдигне още до 3-4 часа.

 

 

Сашо, току що взвх 900динара по 2,50 от Гладстоун.

 

Връзка към мнение
преди 16 минути , Божидар каза:

Сашо, току що взвх 900динара по 2,50 от Гладстоун.

 

На сайта им е 2,523! Ако дадат и на мен по 2,50 ще е супер.

преди 53 минути , Jorro каза:

Някой теглил ли е от революта в динари да каже как е курса?

Намерих това

https://community.revolut.com/t/use-revolut-in-jordan/33717/2

 

In Jordan there’s a transaction fee for getting cash from a cash machine. You’ll have to pay it with Revolut too.

I think it’s proportional with the amount you get so there’s no way to avoid it. If I would have known that before, I’d have got all my cash in Palestine, where you can withdraw Jordanian Dinars in some banks.

Връзка към мнение
В момента, Alexander каза:

На сайта им е 2,523! Ако дадат и на мен по 2,50 ще е супер.

Звани и питаи дали вобще имат още динари,аз моите ги запазих по телефона и после с фамилията с ги взех.Пращам ти на лично телефона 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Божидар каза:

Звани и питаи дали вобще имат още динари,аз моите ги запазих по телефона и после с фамилията с ги взех.Пращам ти на лично телефона 

Аз съм запазил от миналата седмица за днес с фамилията. Преди 1 час им звъннах за да ми потвърдят, че ги имат налични. След час и половина ще съм там да ги взема и ще пиша на каква цена са ми ги дали.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Боян Димитров

Интересува ме , каква е причината, хората да купуват чужда валута в България въобще. Аз си ползвам революта, да изтегля 200 еур в съответната валута на място без такси кеш и останалото го плащам с карта. Ако е някаква бананова държава, където разплащанията с карти са табу (те почти не останаха такива, бтв), някак си разбирам, но пак не съм убеден , че човек ще получи по-добър курс, отколкото на място срещу евро/долари. Но може и да се лъжа. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Йордания не я броя за много напреднала страна и надали в пустията може да се плати с карта.

Относно обемяната се писа, че имат комисион, а за тегленето с Револют дадох линк, та и там не е без пари.

 

В предната  ми разходка до Англия през цялото време нямах  нито една банкнота в мен, но това не става навсякъде.

Връзка към мнение
преди 4 минути , Alexander каза:

И аз тъкмо взех от Никар  на 2,50 въпреки че курса в сайта им днес е 2,529.

 

Не знам кой саит гледаш но тук си го дава2,50 http://currencycenter.eu/

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.