Прескочи до съдържание

Моля, разубедете ме!


gery_2431

Препоръчани мнения

3 hours ago, gery_2431 said:

Амиии не съм съгласна пък 😄 . Предния път бяхме точно за моя рожден ден и определено беше много добре. 

Да се включа в стилистиката на @Goal & Boss. Значи искаш да го заведеш на място, което на теб ти е харесало на твоя рожден ден и няма никакво значение той какво иска и какво харесва? Ами заведи го и виж какво ще стане....

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, gery_2431 каза:
Така, ето каква е ситуацията 🙂 .
Съпругът има рожден ден в края на март и защото е 40-та годишнина е решил да не го празнува. Затова пък аз намислих да го изненадам с пътуване за около 5-6 дни. Ноооо каквото и да мисля и планове да кроя все към Рим ме тегли! Били сме там преди почти две години, а при толкова още не видени места не ми се иска толкова скоро да го повтарям! Разубедете ме да не ходим там, а другаде из Италия! Идеи имам, но все нещо ми бледнеят, а пък и сезона е един такъв ... Също така желая по-спокойно и лежерно прекарване, а не гонене на графици, транспорти и т.н.(в Рим се предвижвахме само пеш) , също не ми се иска да го напрягам и с рент а кар , искам атмосфера, хубава храна, история и култура ( но къде в Италия ги няма😉  ). 
И в заключение, след като го написах отново си мисля, че само Рим е мястото 🙂 . Други идеи?

Разубедете ме или пък доубедете ме 😄  !

Флоренция , прекрасна,

мисля че това ще отговори на всичките изисквания.

Връзка към коментар
преди 13 минути , akair каза:

Да се включа в стилистиката на @Goal & Boss. Значи искаш да го заведеш на място, което на теб ти е харесало на твоя рожден ден и няма никакво значение той какво иска и какво харесва? Ами заведи го и виж какво ще стане....

Не сте ме разбрали правилно 😄 и той го харесва и от време на време подмята пак да отидем. Рим му е сред любимите градове. Аз съм човека, който спира това пътуване 😄 . По причинината, че за момента не искам да се връщам на посетени места, след като има още толкова, които искам да видя. Флоренция съм по-склонна да допусна като изключение, нищо не усетихме от нея. В този ред на мисли пък не знам колко ще се ентусиазира от Флоренция. За малкото, което видяхме от нея, мисля че никак не му допадна, но пак казвам за това допринесоха много външни фактори.

П.П. започвам да се замислям за Сицилия през Рим или Бергамо 🙂 .

преди 16 минути , lesy каза:

Ако съпругът харесва бързи автомобили, бих предложила Маранело, полет до Болоня и някъде наоколо. 

Да, харесва 🙂

Редактирано от gery_2431
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, gery_2431 каза:

Флоренция е градът, който не успях да почувствам, но може би точно заради тълпите народ. А и бяхме за един ден, имахме проблеми

Гери, престъпление е да се отиде във Флоренция за ден 🙂

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Хм, само на мен ли ми се струва, че мъжът на 40 години трябва да получи спа глезотии, вместо стари сгради, картини, пица  и вино. 

И да не вземето и детето с вас ! Моля, пожалете татко му!

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , patilana каза:

.....мъжът на 40 години трябва да получи спа глезотии, вместо стари сгради, картини, пица  и вино. 

Зависи от мъжа. Моят би се зарадвал точно на това - архитектура, пица и вино! 🍷

И не само, че не би се зарадвал, а би бил крайно разочарован, ако го изненадам със СПА ... 

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, gery_2431 каза:

До тук май фаворитите са Флоренция, Ница, Рим 😄 

От тези трите в този период - Ница!

За една седмица ще имате чудна разходка и можете да включите много неща, че и в три държави да се помотаете.

Ница, Антиб, Кан, Монако, Мантон, Ез, а ако имате желание и до някой италиански град можете да отскочите(аз съм го правила със Сан Ремо).  И ето ги 7 пълни дни с разнообразни места и една база за отсядане.

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар

Ако сте били вече в Италия, разнообразете. Франция - Ница е чудесна идея, аз залагам на нея, защото на мен ми се иска.

Например, аз сладостта на живота я усетих вместо в Италия, в Гърция. А в Сицилия само в Сиракуза, прощад Дуомо, което пак е свързано с Гърция. 

Както каза @Mary в друга тема за романтиката в Париж, да търсим удовлетвореността в самите нас.

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Мисълта ми е, че душата на човек е някак си предопределена от народност ли, територия ли, не знам точно какво е. Себе си свързвам с Древна Елада, съпругът ми е славянин от чешките или полски земи🙂, а детето е от френската територия. 

@gery_2431 помисли от къде е твоята половинка и това е решението🙂

Връзка към коментар

   Или  PS5   , нова въдица , оня нож дето от години се стискам да си го взема , оня ремък за колата , новия телевизор дето всеки път стоя  и го гледам по половин час , или пък оня телефон с мръснишкото име и многото камери ,  мач на любимия отбор ,  концерт на любимата група или поне ново еротично бельо с подходящо представяне . 

 

Нали все пак е моя рождения ден ( неговия ) и искаш да ме зарадваш нали или бъркам ....

 

  

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , ivooo каза:

   Или  PS5   , нова въдица , оня нож дето от години се стискам да си го взема , оня ремък за колата , новия телевизор дето всеки път стоя  и го гледам по половин час , или пък оня телефон с мръснишкото име и многото камери ,  мач на любимия отбор ,  концерт на любимата група или поне ново еротично бельо с подходящо представяне . 

 

Нали все пак е моя рождения ден ( неговия ) и искаш да ме зарадваш нали или бъркам ....

 

  

Ами не. Това са нещата, които ти ще ѝ подариш за нейния рожден ден :grin:

  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 9 минути , ivooo каза:

   Или  PS5   , нова въдица , оня нож дето от години се стискам да си го взема , оня ремък за колата , новия телевизор дето всеки път стоя  и го гледам по половин час , или пък оня телефон с мръснишкото име и многото камери ,  мач на любимия отбор ,  концерт на любимата група или поне ново еротично бельо с подходящо представяне . 

 

Нали все пак е моя рождения ден ( неговия ) и искаш да ме зарадваш нали или бъркам ....

 

  

Е нещо лично ще има за РД. В тази връзка през година купувам винтоверт 😄 . А пътуването мисля по 14-ти февруари да му представя.

преди 1 час, chandni каза:

Зависи от мъжа. Моят би се зарадвал точно на това - архитектура, пица и вино! 🍷

И не само, че не би се зарадвал, а би бил крайно разочарован, ако го изненадам със СПА ... 

Твоят мъж е като моя. Ако го заведа на СПА ... Хаха може и до развод да стигнем. И точно мъжът ми го радва история, класно вино, архитектура и пица 😄

преди 16 минути , ДиянаВ каза:

Мисълта ми е, че душата на човек е някак си предопределена от народност ли, територия ли, не знам точно какво е. Себе си свързвам с Древна Елада, съпругът ми е славянин от чешките или полски земи🙂, а детето е от френската територия. 

@gery_2431 помисли от къде е твоята половинка и това е решението🙂

Много интересна идея! Ще помисля 🙂 .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , gery_2431 каза:

И точно мъжът ми го радва история, класно вино, архитектура и пица

Ами да дръпна ръчната спирачка и да ти предложа това тогава: https://www.loisium.com/en/hotel-langenlois/home/

 

Архитектура (Стивън Хол) и вино (точката на пресичане на границите на три винарски района). Е, пица няма (в Австрия е), с историята не знам как стоят нещата, но има SPA... да не си съвсем капо и ти :smile:

Връзка към коментар

Всички се виждат в минал живот като принцове,  принцеси. Ще кажеш, че тогава селяни не е имало. 

 

Аз знам какво би го зарадвало,  но не бих го написал  тук,  а и то може да е бонус,  но пък може би да говоря за себе си. 

 

П. П.  Италия винаги е добра идея! 

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , Goal & Boss каза:

Ами да дръпна ръчната спирачка и да ти предложа това тогава: https://www.loisium.com/en/hotel-langenlois/home/

 

Архитектура (Стивън Хол) и вино (точката на пресичане на границите на три винарски района). Е, пица няма (в Австрия е), с историята не знам как стоят нещата, но има SPA... да не си съвсем капо и ти :smile:

Звучи добре. Утре сутрин ще го разгледам по-късно добре 🙂 .

преди 2 часа, patilana каза:

Хм, само на мен ли ми се струва, че мъжът на 40 години трябва да получи спа глезотии, вместо стари сгради, картини, пица  и вино. 

И да не вземето и детето с вас ! Моля, пожалете татко му!

Еее на 40 мисля не сме остарели 🙂 . (Той де 😄 ) .  И със сигурност за каката ( нито пък дребния) билет няма да има 😄 . Само за възрастни 😄 .

преди 8 минути , stanimir каза:

Всички се виждат в минал живот като принцове,  принцеси. Ще кажеш, че тогава селяни не е имало. 

 

Аз знам какво би го зарадвало,  но не бих го написал  тук,  а и то може да е бонус,  но пък може би да говоря за себе си. 

 

П. П.  Италия винаги е добра идея! 

Интересно 😄

Редактирано от gery_2431
Връзка към коментар
преди 7 минути , Goal & Boss каза:

Ами да дръпна ръчната спирачка и да ти предложа това тогава: https://www.loisium.com/en/hotel-langenlois/home/

:smile:

Точно се замислих, че ако някой ме заведе на такова място, ще го погледна на кръв 🙂  Щото... 

 

преди 1 час, Фичо каза:

на вкус и цвет товарищей нет :rolleyes:

Но ми е много забавно предлагането на идеи... 

Връзка към коментар

След като преспах и идеята за Сицилия съвсем се закорени! Още го мисля, но май ще е Сицилия! Флоренция за сега мисля да отпадне, само си представям физиономията му ако го представя пред свършен факт за пътуване до там. Не мисля, че ще се въодушеви. Неапол и Амълфийското крайбрежие може би също е добре да бъде за пътуване през месец май, но по-към края, средата му. ( Зарекла съм се, че повече в началото на Май няма да пътувам!) Ница също все още остава вариант. Мисля и Рим все още 😄 .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може би най-много клоня към Сицилия, дори си направих план за полетите, но да наистина се колебая и все пак започнах да се чудя дали да не го информирам предварително, че едно е да плануваш дълъг уикенд изненада, но тук вече става въпрос за 8 нощувки.  И да за Сицилия си заслужава да си резна отпуската повечко 😄 .

Редактирано от gery_2431
  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.