Прескочи до съдържание

Идеи за БА и Игуасу за седмица


luba_rizova

Препоръчани мнения

Е...не може да се сравнява с Ел Калафате и Патагония, но ако ти излиза голяма разлика във финансите си е идеален заместител.

Андите са невероятни навсякъде. Греда няма.

Ние също нямахме време за надолу, но...идва следващ тираж😀

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Спомена, че ще пътувате с чекиран багаж, та обърни внимание, какво включва тарифата на самолетния билет, купен през посредник и такъв, купен директно от сайта на авиокомпанията. Както и килограмите на чекирания багаж. Хвърлих едно око на Аerolieas - при тях чекирания багаж е 15 кг. на тарифа Plus.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За Игуасу бих препоръчала горещо ето този ресторант: http://www.aqvarestaurant.com/index.html

Добре е обаче да се направи резервация предварително. ✌️

 

До Игуасу сме летяли с Аржентинските авиолинии от вътрешното им летище. За цена ми се върти някъде около 150 щатски долара на човек само с ръчен багаж, но това беше преди време. Посетихме само аржентинската част. Ето какво бях написала на една приятелка, която по-късно ходи и тя там, но имай предвид, че са минали няколко години и цените със сигурност не са същите:

Spoiler

Игуасу - летището е малко и е на 20-на минути с кола от градчето. Предвижването до града става или с такси (60 песи), или с автобус (15-на песи). Ако искате такси, първо отивате на гишето за таксита - намира се вляво, точно преди да излезете от терминала. За автобусите - във фоайето. Може да платите и в долари, но курсът, по който смятат, не е много в полза на клиента.
До водопадите се стига или с такси - могат да ви го извикат от хотела, но питайте предварително за цената, нямат апаратчета, или с автобус от автогарата. Според мен не ви е необходимо такси, автобусите са на 20-30 минути през целия ден. Купете си билет за отиване и връщане. Вътре в самия парк има достатъчно места да си купите вода и снаксове, но цените са една идея по-високи, така че ако искате си носете от града. Пътуването е към 20 минути. В момента изобщо не мога да се сетя за цената на автобуса и входа за парка, но бяха съвсем нормални цени. Като влезете в парка, директно хванете пътеката към спирката за влакчето към Дяволското гърло. Тя се намира в дясно след входа. Има си табели. Не хващайте влакчето от входа, то ще ви закара само до тази спирка, а ще загубите време, докато го чакате. За водопадите си носете дъждобрани, най-вече за Дяволското гърло и разходката с лодка, която си е задължителна. В парка има три маршрута - Дяволското гърло, среден и нисък. Направете ги в този порядък. На ниския маршрут са лодките, които правят различни екскурзии около водопадите. Вземете тази, която е кратка, но ще ви закара до два от водопадите и почти ще влезете под тях. Май се казваше Водно приключение, най-евтината е. Затова ви трябват не само дъждобраните, но и по един чифт сухи обувки, защото ставаш вир вода мокър. Всичките неща се прибират в една гумена чанта, за да не се мокрят, а на самата лодка има човек, който ви прави филмче. На слизане от лодката питат кой иска филма и ви го носят в хотела. Уникално преживяване е, не го пропускайте. Един ден е напълно достатъчен за Игуасу тоест за аржентинската част. Ако имате втори ден, отидете до бразилската част. Автобусът за там пак се хваща от автогарата, но не забравайте да си носите паспортите, защото се минава граница.
Самото градче Игуасу не е нищо особено, нито има нещо да се види, нито да се прави. За ядене мога да ви препоръчам един ресторант, не ходете по други места, този е най-добрият. Дори за вечеря във високия сезон е с резервации или изчакване да се освободи маса. Опитайте bife de chorizo или bife de lomo, не пропускайте пастата и рибата им. Ресторантът се казва Aqua - http://www.aqvarestaurant.com/

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@Sun4o, help! Какви турове си взел и от кой в Салта? Сега гледам варианта и все повече ми харесва, вероятно ще го направя това. Обаче се чудя, ако ден едно отида с ранен самолет и съм там в 9 часа, то няма да има никакъв тур за правене, защото те почват в 7 и се чудя има ли смисъл тогава да бързам да съм там рано. Ама то май и градчето си иска разглеждане... Има доста интересни неща наоколо, де. Ти къде спа? А Патагония вероятно ще я оставя за другия път, в комбо с Чили. Тааа, ще се радвам на препоръка. 

Връзка към коментар
преди 2 минути , luba_rizova каза:

@Sun4o, help! Какви турове си взел и от кой в Салта? Сега гледам варианта и все повече ми харесва, вероятно ще го направя това. Обаче се чудя, ако ден едно отида с ранен самолет и съм там в 9 часа, то няма да има никакъв тур за правене, защото те почват в 7 и се чудя има ли смисъл тогава да бързам да съм там рано. Ама то май и градчето си иска разглеждане... Има доста интересни неща наоколо, де. Ти къде спа? А Патагония вероятно ще я оставя за другия път, в комбо с Чили. Тааа, ще се радвам на препоръка. 

Защо не прочетеш и темата на @mililia? Много хубаво разказва и тя там за туровете... 

Връзка към коментар

@RainyПрочетох я аз, записала съм си двата тура, които препоръчва, а то и горе долу това се предлага, но не е написала кой тур оператор е ползвала,а че е ползвала препоръка на хостела. Ама аз май се притеснявам на място да буквам, да не стане да няма места (може и да няма такава опция, знам ли...),а си харесах разни работи. То билети още нямам, но искам първо да реша какво ще правя и тогава ще стрелям. Защото горе- долу ми се избистри и тук и вече утре ще Е денят с билетите. Анди или  Ел калафате, според как ще се събудя. Тъпата банка с проблема с картата на мъжа ми направо ми уби желанието, билетите вече са по 300 Евро на човек за Патагония(макар и в началото да пише по-ниска цена) и се вдигат на всеки час. Няма смисъл според мен да ги дам, като мига да ги съчетая по друг начин. 

Връзка към коментар
преди 4 минути , luba_rizova каза:

@RainyПрочетох я аз, записала съм си двата тура, които препоръчва, а то и горе долу това се предлага, но не е написала кой тур оператор е ползвала,а че е ползвала препоръка на хостела. Ама аз май се притеснявам на място да буквам, да не стане да няма места (може и да няма такава опция, знам ли...),а си харесах разни работи. То билети още нямам, но искам първо да реша какво ще правя и тогава ще стрелям. Защото горе- долу ми се избистри и тук и вече утре ще Е денят с билетите. Анди или  Ел калафате, според как ще се събудя. Тъпата банка с проблема с картата на мъжа ми направо ми уби желанието, билетите вече са по 300 Евро на човек за Патагония(макар и в началото да пише по-ниска цена) и се вдигат на всеки час. Няма смисъл според мен да ги дам, като мига да ги съчетая по друг начин. 

Северна Аржентина е изключителна. @mililia ме влюби в нея. Признавам, аз бях/съм на огромен кантар - дори гледах за малко и тази част да набутам за някогашно скитане, но всичко не може, освен ако не си за месец. Затова си казвам: и трите, дядо Попе 🙂 Някога. 

 

Изобщо не трябва да имаш колебания при тези скъпи билети... И ще разказваш! 

Връзка към коментар

Туровете от Салта наистина започват сутрин между 7 и 8 ч. Ако кацате в 9 ч., почти нямате шанс за екскурзия, но не ти пречи да попиташ все пак. Тази за Cafayate минава покрай летището и ако се навият да ви вземат (но само ако сте с ръчен багаж), ок.

Салта става за разглеждане само в центъра, но предимно вечер. Има един лифт, дето те изкачва за панорамна гледка към града, но мен нещо е ме грабна и не се качихме. Паркът Plaza 9 de Julio и уличките около него са готини.

 

Спахме в Apart Santa Marta, чудна локация, а на 10 метра ви е El Charrua - божествен ресторант, дори и според TripAdvisor.

Три вечери все там ядохме. 

Телефон на Carlos е +5493874573875. Супер готин пич, подготви се за целувки, в Аржентина това е традиция (и мен в БА една готина мацка - хост - ме нацелува, всеки път га ме виждаше, не че много се дърпах и аз де😀), та пича грам английски не знае, с WhatsApp-a си умряхме от смях с него, само така контактува. 

Травъл Агенцията е Siro Travel, намира се на Av. Buenos Aires 160, на 10 минути пеш от апартамента. Телефона на мацката е  +5493876018957, с перфектен английски е. Тя ни уреди и с чейнч с един неин познат, там сменяхме и на най-добър курс въобще в Аржентина.

 

Ако нямате 3 дена за екскурзии, за 2 препоръчвам или Cafayate + Salinas Grandes, или Salinas Grandes + Humahuaca.

И в двата случая ще минете през Jujuy, като “J” се чете с “Х” на български😀. Любезно обясних на гидката значението му в славянския език, след като цял ден тя свенливо ни обясняваше нещо относно  Cafayate и женския му символ (тоест утробата).

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

В Аржентина WhatsApp е доста популярна форма на комуникация.

Можеш да си договориш предварително всичко. С изключение може би на апартамента. Него бих запазил през букинг. Щото веднъж в Тел Авив добре ме метнаха хазяите, след като по еврейски реших да прескоча посредника...

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря! Аз си признавам, че и в България използвам повече уотс ап, отколкото вайбър, та нямам грижи, а и букинга не прескачам никога, голяма съм набутвация, добре, че мъжо не чете тук, иначе да ме е сменил отдавна с някоя по-оправна в това отношение. Ще й пиша на каката и там, ако може нещо да ми предложи за трите дни, ще е 6. Ако ли не, и за двата съм ок, а първия ще се качвам на лифта, какво да правя, пък града му викат Красивата, а вие не припадате, ама хааа. 😀

  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Тъй като нашето пътуване почти завърши, само да споделя 2 неща, които може да са от полза. Първото, за някои полети ползвахме Andes aerolineas, които са лоу  кост, не видях друг да ги е ползвал. Имат 9 самолета, 5 стари Макдоналд дъгласи, и 4 боинга. Има много лоши отзиви за тях в нета, но моя опит е добър. За 20 Евро в посока, която платих, получих приятно обслужване, кафе и вода в самолета, точно излитане и кацане. Макар и стари, Макдоналд дъглас ми бяха доста удобни и комфортни вътре. Та, ползвайте ги, без излишни притеснения. Другото е за прословутото пътуване Игуасу Аржентина - Игуасу Бразилия, което ми беше докарало бели косми и питах 50 човека едно и също. Взехме бус Риу Уругвай до самите водопади, спираше и в двете посоки и на двете граници, чакаше хората после, с две думи никакви грижи. Други неща ще споделя малко по-късно, но иначе всичко е казано за дестинацията, няма проблем човек да се оправи. 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.