Прескочи до съдържание

Програма за Перу, Боливия и Колумбия


Препоръчани мнения

ми да, пробвайте в един ден

не мисля, че ще е голяма загуба и да не успеете и двете

за руините де да знам, 3 часа е достатъчно. Ако сте с гид или гледате в пътеводител тук е храма на незнам какво, тук не знам що може и повече

на мен един ден ми стигна за Уайна Пикчу, после слизахме към реката към някакъв храм на луната, ама ни нападнаха едни гадни мухи и се върнахме (някъде към час-два беше това), почивка от ходенето, разглеждане на всичко, ходене по пътеката до портата на слънцето...

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, тъй като и на нас ни предстои пътуване в Перу през юни 2019 г. бих искала само да се възползвам от темата за съвет. До миналата година имаше възможност с 1 билет да се стои целия ден на Мачу Пикчу, докато сега е на смени. Въпросът ми е някой ходил ли е тази година там при новите условия за да каже ако просрочим времето за престой какво се случва (глоба, изгонване и т.н.) и въобще как следят кой кога трябва да излезе? Идеята е да направим Уайна ПИкчу с последната смяна и после да се върнем към руините, но ще остава само около 30 мин. до разрешето време за престой в цитаделата. После какво? Няма да ни пуснат или якой ще ни изгони или като излизаме ще ни проверят билета, и ако сме закъснели ще ни глобят...?Извинявам се, за намесата. Ще бъда благодарна за съвет!

Връзка към коментар

Без да съм бил , изглежда че просрочване няма как да има тъй като има гид към всяка група , ако желаете да сте там целият ден, трябва да си закупите два билета ( сутрешен + следобеден) http://www.traveller.com.au/new-rules-for-travellers-to-machu-picchu-to-battle-mounting-crowds-h0ucq2

Връзка към коментар

Благодаря! Сигурно сте прав! И все пак остава доста неясно как ще контролират излизането с точност, още повече ако се комбинира с някой от 2та върха....А ние искаме да пробваме малка лудост - да направим в 1 ден Уайна и МП+руините...Тогава става съвсем сложно със закупуване на билетите

Връзка към коментар

Гидът не е задължителен, въпреки че пише. Времето е фиксирано за изкачване на Планината и Уайна. Там се минава през пункт, записват те в колко си влязъл, подписваш се, отбелязват и излизането. След това в руините /комплекса/ може да стоите колкото искате. Никой не гледа. Единствено ако се наложи да излезете до тоалетните, които са навън, може да ви видят, че сте просрочили. Не помня показва ли се там билета. Ние стояхме и като влиза следобедната група.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте отново, 

Решението е взето - ще правим МП 2 дни, а Свещената долина - 1 ден. - Писак, Морай, Марас и евентуално Оянтайтамбо. Ако не - като се върнем в 15.00 ч. на втория ден след МП, можем ли да направим крепосттанад Оянтайтамбо? . Дали ще успеем?

Много ще съм благодарна за съвет коя смяна, според вас, би била по-подходяща за МП+МПМ (Мачу Пикчу планината)? Тази с влизане от 6 в цитаделата и между 7-8 в МПМ или 2-та - с влизане от 8 в цитаделата и между 9-10 в МПМ? Дали ако е първата, няма да е много мъгливо и рискуваме да не видим гледката от върха до 9.30-10.00? Предполагам, че ще има по-малко хора и ще е по-хладно, но към 10.00 ч. вече сигурно ще е доста горещо.  От друга страна, с тази смяна можем да стоим до 13.00 ч. и ако искаме да разгледаме и следобяд може би трябва да си купим и втори билет само за цитаделата. 

С 2-та смяна пък сигурно ще е по-горещо и с повече народ, както на МПМ (всички ще слизат от 1та смяна), така и на цитаделата (след изсипалите се след 1 я влак), но пък има по-голяма вероятност за ясна гледка, доколкото разбирам. Освен това, няма ли тогава възможност и ние да спим в Оянтайтамбо и да пристигнем с 1-я влак в 6.10? Това ми е много важно, за да знам и за кой влак да купя билети, заедно с тези за МП. Дали ще имаме достатъчно време след 6.10 да се наредим за билети за автобуса, после за автобуса и да се качим горе до 8.00 ч. ? Колко най-много можем да отнеме чакането за всичко това, като се има предвид, че и хората от влака ще са се наредили....? С 2-та смяна ще имаме право да стоим до 15.00 ч. и ако искаме да поостанем още 1 ч. едва ли вече някой ще ни изгони. А, казват, че следобяд е най-спокойно , с по-малко хора и по-ясно време за снимки. Моля ви за съвет...

Връзка към коментар
преди 5 часа, Sanny каза:

Здравейте отново, 

Решението е взето - ще правим МП 2 дни, а Свещената долина - 1 ден. - Писак, Морай, Марас и евентуално Оянтайтамбо. Ако не - като се върнем в 15.00 ч. на втория ден след МП, можем ли да направим крепосттанад Оянтайтамбо? . Дали ще успеем?

Много ще съм благодарна за съвет коя смяна, според вас, би била по-подходяща за МП+МПМ (Мачу Пикчу планината)? Тази с влизане от 6 в цитаделата и между 7-8 в МПМ или 2-та - с влизане от 8 в цитаделата и между 9-10 в МПМ? Дали ако е първата, няма да е много мъгливо и рискуваме да не видим гледката от върха до 9.30-10.00? Предполагам, че ще има по-малко хора и ще е по-хладно, но към 10.00 ч. вече сигурно ще е доста горещо.  От друга страна, с тази смяна можем да стоим до 13.00 ч. и ако искаме да разгледаме и следобяд може би трябва да си купим и втори билет само за цитаделата. 

С 2-та смяна пък сигурно ще е по-горещо и с повече народ, както на МПМ (всички ще слизат от 1та смяна), така и на цитаделата (след изсипалите се след 1 я влак), но пък има по-голяма вероятност за ясна гледка, доколкото разбирам. Освен това, няма ли тогава възможност и ние да спим в Оянтайтамбо и да пристигнем с 1-я влак в 6.10? Това ми е много важно, за да знам и за кой влак да купя билети, заедно с тези за МП. Дали ще имаме достатъчно време след 6.10 да се наредим за билети за автобуса, после за автобуса и да се качим горе до 8.00 ч. ? Колко най-много можем да отнеме чакането за всичко това, като се има предвид, че и хората от влака ще са се наредили....? С 2-та смяна ще имаме право да стоим до 15.00 ч. и ако искаме да поостанем още 1 ч. едва ли вече някой ще ни изгони. А, казват, че следобяд е най-спокойно , с по-малко хора и по-ясно време за снимки. Моля ви за съвет...

Вземете първата смяна. Можете да стоите колкото искате в комплекса, записвате се и отписвате само за планината. 

Ояйтайтамбо крепостта работи до 17:00 и ще успеете да я видите. От гарата вземете тук тук за 3 пари и влезте с екскурзовод - интересно е. Ние спазарихме за трима цена по спомен за 45 пари.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дали ще е достатъчно ясно към 9 ч. когато сме се качили обаче? Не мога да си представя колко би било горещо на обяд през юни...

Засичат ли да не сме просрочили 4 ч. за планината на излизане или това не важи за комбинирания билет?

Връзка към коментар

На върха има един служител, който “затваря” планината, така,

че ще ви подкани да слзете. В комплекса няма да ви засичат време, освен, ако не излизате до тоалетна. 

За мъглата - Божа работа.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Здравейте,

 

Може ли малко разяснение? Планираме през юни изкачване на МП планината за смянат амежду 9 и 10 ч. Къде после да си намерим точно гид, без да излизаме от руините? А, ако излезем да търсим гид, после ще ни пуснат ли със същия билет повторно? Кой кръг да изберем да обиколим? Доколкото разбрах са 3. Можме ли да преминаваме от единия в другия кръг без да излизаме от руините? А, когато направим един цял кръг (защото е еднопосочно), после можем ли да направим още няколко обиколки, без да трябва да излезем от руините? Благодаря!

Връзка към коментар

Гидове има само пред входа, извън пределите на комплекса. Освен, ако не дебнете някой гид, който е приключил с групата и да го вземете преди да е излязъл.

 

С първата смяна имате право да влезете два пъти, но няма да сте слезли от планината преди 13 и нещо и може да не ви пунат пак. Никой няма да ви изгони, ако сте вътре, но може да не искат да ви пуснат. Щом ще правите планината от 9-10, спокойно можете да си вземете гид в 6-6:30 и да разгледате с него преди да тръгнете да се изкачвате.

 

Можете да обикаляте по всички кръгове - това са по-скоро "guidelines" къде да обикаляте в зависимост от това колко време имате. Не е толкова голямо, не се притеснявайте.

 

Много силно казано еднопосочно. Има места с тесни пътеки, където се върви само в едната посока, но има и сборни пунктове, където може да тръгнеш отново да обикаляш. Не е нужно да се излиза.

 

Юни е зимата там, така че ще е възможно най-хладно. Мъглите също са доста по-малко вероятни. Но дори и да има, бързо се разпръскват. Пък и с мъгла изглежда много по-мистично 🙂

Връзка към коментар

Благодаря много за полезната информация! Ние ще пристигнем със сутрешния влак в АК, така че едва ли преди 7.30-8.00 ще сме се качили до входа. Може да се пробваме за 1 час да наемем гид или да се уговорим с него за конкретен час и място, например към 14.00, след като слезем от планината. Далии ще е възможно?Притеснявам се да не объркаме пътя и да излезем без да искаме, както са направили мои приятели. Не разбрах, дали като свършим 1 обиколка, можем да започнем друга без да излизаме? От билетният център ми казаха, че нямам право на повторно влизане независимо от смяната..И ние , за съжаление, си купихме билети за сутрешния влак от 5.05 от Олантайтамбо. Пристигаме в 6.35 в АК, а и не знам къде да си оставим багажа....

Връзка към коментар

Дамм, едва ли ще стигнете преди 8. Зависи колко човека има на опашката за автобусите. Самото пътуване с автобуса също отнема около 20-30 минути.

 

Не съм сигурна дали гидовете могат да влизат в Мачу Пикчу, ако не са начело на група. Нашият гид изрично ни показа на гейта, но най-добре пробвайте, няма какво да губите.  Ако влезете в 8 ще е много тичане иначе. Вие трябва да сте на чекпойнта на Монтаня до 10ч, но пък после трябва да почнете да слизате в 12, не знам дали ще успеете. Самият чекпойнт също изисква малко катерене до него. Той е на главния вход, по пътя за Sun Gate, след терасите с ламите.

 

Не знам как вашите приятели са се объркали, много трудно може да излезеш без да искаш. Охраната седи на пътеката за входа, от който сте дошли. Той се вижда отдалеч и трябва специално да се изкачите до него. Почти целият компаунд е отворен за движение във всички посоки. Гидът ви оставя в ниското, при статуята на кондора (уж), оттам може да се върнете или да се изкачите обратно и да излезете приблизително по средата.

 

Имате право на повторно влизане, но ако не е прези 13-14ч. При първото излизане ви бият печат на билета и ви пускат. Имате ли печат, второ влизане не е възможно.

 

Багажа трябва до може да се остави на гарата, но ще се забавите допълнително. Ако не, помолете някой хотел по релсите на влака - има много, да ви го пази и им дайта някакви пари.

 

Поздрави!

Връзка към коментар

Здравейте отново Магеланци,

Имаме една дилема - кой маршрут да жертваме - между Куско и Пуно с Инка експрес или от Ла Пас до Пуно с посещение на Копакабана.

Моля, за съвет!

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.