Прескочи до съдържание

Най-после в Португалия!


noshtna_ptica

Препоръчани мнения

Пътуваме с Уиз до и от Лисабон и естествено, искаме да видим повече от възможното. Първо ходене в Португалия е за цялата тайфа.

Ще ползваме само обществен транспорт и след много мислене и четене стигнах до 2 варианта на пътешествието, даже и хотелски резервации направих, а не мога да преценя кой е по-удачният. Ще съм много благодарна на всеки съвет и критика и естествено, препоръка на кой вариант да се спрем. Месецът е май.

       1 Вариант:

вт - Кацаме в 15.00 и с влака до Коимбра. Нощувка в Коимбра.

ср - Разглеждаме Коимбра и с влака до Порто. Нощувка в Порто.

чет- Разглеждаме Порто, дано има време и за лодка. Нощувка в Порто.

пет- По обед /или вечерта?/ вземаме влака за Лисабон. Следващите 4 нощувки са в Лисабон.

съб- Лисабон

нед- Лисабон

пон- Еднодневна екскурзия до Синтра /Пена, Монсерат и Регалейра/

вт - Рано с багажа тръгваме да видим Кашкаиш, Ещорил и Кабу де Рока. Ако има багажно на жп гарата в Лисабон - там ще оставим раниците. Летим в 15,40ч.

       2 Вариант:

вт - Кацаме в 15.00 и право в Лисабон. Нощувка в Лисабон.

ср - Разглеждаме Лисабон. Нощувка в Лисабон.

чет- Лисабон. Нощувка в Лисабон.

пет- Рано сутринта вземаме влака за Коимбра, оставяме багажа на гарата, разглеждаме Коимбра и вечерта заминаваме в Порто. Нощувка в Порто.

съб- Порто. Нощувка в Порто.

нед- Порто. В късния следобед вземаме влак и заминаваме в Синтра. Нощувка в Синтра.

пон- Синтра /Пена, Монсерат и Регалейра/. Нощувка в Синтра.

вт - Рано с багажа тръгваме да видим Кашкаиш, Ещорил и Кабу де Рока. Летим в 15,40ч. от Лисабон.

Връзка към коментар

На мен и в двата варианта този последен вторник ми боде очите. При положение, че тогава летите от Лисабон, аз бих избрала първия вариант и разменила дните като последния оставя за Лисабон (така ще ви е по-спокойно, а и може да си оставите багажа в хотела), а Кашкаиш, Ещорил и Кабо да Рока бих изтеглила в някой от предните дни (да не говорим, че Кабо да Рока може да стане и от Синтра).

Редактирано от lyusi
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Последния ден, това възможно ли е? Ако сте с кола - да, ама, нали казваш, че с обществен транспорт.

Практически, до обяд, че в 13.30 да сте на летището.

И в двата варианта, ми се струва рисково, да не си изпуснете полета. Аз последната  нощувка бих я оставила за Лисабон, до обяд - доразглеждане на каквото е останало в града и си отивате навреме за полета.

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Кашкаиш, Ещорил, Кабо да Рока и излитане в 15.40 от Лисабон не е възможно. Дори и да притичате през Кашкаиш и Ещорил да го видите само през прозореца на влака, Кабо да Рока е свързан с автобус и после влак с Лисабон. Тези автобуси не са през 15 мин. От където и да тръгнете няма да ви се получи.

Не си причинявайте стрес и направете тази обиколка в един от дните в Лисабон, а за самия него предвидете половината ден преди обратния полет.

Един ден за Синтра е чудесно време. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Много благодаря! Значи остава така:

       1 Вариант:

вт - Кацаме в 15.00 и с влака до Коимбра. Нощувка в Коимбра.

ср - Разглеждаме Коимбра и с влака до Порто. Нощувка в Порто.

чет- Разглеждаме Порто, дано има време и за лодка. Нощувка в Порто.

пет- По обед /или вечерта?/ вземаме влака за Лисабон. Следващите 4 нощувки са в Лисабон.

съб- Лисабон

нед- Първата половина на деня за Белем, а втората - за Кашкаиш, Ещорил и Кабу де Рока.

пон- Еднодневна екскурзия до Синтра /Пена, Монсерат и Регалейра/

вт - Половин ден за Лисабон. Летим в 15,40ч.

 

И на мен много ми се искаше да завършим деня за Синтра с Кашкаиш, Ещорил и Кабу де Рока, но не ми се ще да препускаме през градините на дворците, а точно там да го даваме по-лежерно. Четох някъде, че в близост до Кабу да Рока има едни невероятни скали с невероятен плаж. Заслужава ли си да направим отбивка до там и достъпно ли е мястото пеш?

Връзка към коментар
преди 45 минути , noshtna_ptica каза:

Първо ходене в Португалия е за цялата тайфа.

Думата "тайфа" веднага ме навежда на мисълта за кола и произтичащата от това възможност да имате много повече гъвкавост и възможност например да видите повече неща по трасето между Лисабон и Порто. 

Както вече са ти казали, това 

Цитат

вт - Рано с багажа тръгваме да видим Кашкаиш, Ещорил и Кабу де Рока. Ако има багажно на жп гарата в Лисабон - там ще оставим раниците. Летим в 15,40ч.

е много трудно осъществимо и би било едно нервно препускане. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Плажът за сърфисти е Гинжу и се вижда от Кабо да Рока.  От там надолу, вляво има пътека, която ще ви свали на пясъка.

Има и плаж между скалите вдясно, но не бива да се рискува според мен, опасничко си е. 

Може да има и други закътани плажове, но не съм ги виждала, защото съм била с обществен транспорт. 

Все пак подобно разсейване може да си позволите само ако сте пълен ден в този район.

 

Белем все пак е само една кула. Няма нужда от цял половин ден. Отскочете до манастира, че ви е наблизо.

Редактирано от patilana
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

 

преди 8 минути , noshtna_ptica каза:

Четох някъде, че в близост до Кабу да Рока има едни невероятни скали с невероятен плаж.

E, то точно Кобу да Рока са скалите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Видях го, плажът се казва Praia da aroeira.

 

П.П. Имах предвид кв. Белем, манастира включително, дано ни стигне времето и дано имаме късмет да не е тъпканица, въпреки почивните дни

А за колко време се разглежда манастира /без чакането за влизне/?

Редактирано от noshtna_ptica
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние в Белем откарахме повече от половин ден - манастира, кулата, може да посетите и известната сладкарница. Транспортът до там особено сутринта не е особено редовен, на нас ни отне повече от 40 мин. чакане-като че ли всичкия народ за там беше тръгнал. Аз бих правила туровете в по-отдалечените места сутринта, а остатък от деня бих използвала за централен Лисабон (освен ако не сте решили да влизате в някакви музеи там).

 

П.п. Провери и работното време на нещата, които искаш да видиш, че имаше почивен ден, но не помня кога 

Редактирано от lyusi
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , noshtna_ptica каза:

Видях го, плажът се казва Praia da aroeira.

 

П.П. Имах предвид кв. Белем, манастира включително, дано ни стигне времето и дано имаме късмет да не е тъпканица, въпреки почивните дни

Да ти кажа, ако има някоя велика опашка за Манастира, можете спокойно да го пропуснете. Църквата е красивото там и е безплатна, влезте си в нея, дайте още по 1 или 2 евро, не помня, за Сакристията, която също е забележителна. Тя е в самата църква и се плаща в дъното, преди нея.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В кв. Белем и един ден можете да откарате. Аз само в църквата висях два часа. Ама аз съм си подробна. Пък имаше сватба и сватбен орган... Манастира също е много красив - за мен два часа.  А и уличките наоколо след сладкарницата са чудесни за изгаряне на калории. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Още един въпрос. Тук из темите бях чела, че с автобуса до Кабу да Рока правим 30 мин почивка и те са достатъчни да се разгледа наоколо. Какво означава това - че същият този автобус прави там престой или че като слезем от него имаме 30 мин до следващия?

Връзка към коментар

Когато аз ходих това си беше градски автобус. Идва и си тръгва, гонейки разписание. Наистина половин час е достатъчен. 

Молете се да не духа вятър.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , lyusi каза:

 

П.п. Провери и работното време на нещата, които искаш да видиш, че имаше почивен ден, но не помня кога 

Всичко почива в понеделник, затова се притеснявам, че в Синтра тогава ще е стълпотворение.

Връзка към коментар

Ма то, на Кабо-то няма нищо за разглеждане. Снимка пред камъка с надписа, някоя и друга снимка на красивите скали и това е. Половин час стига.Да не говорим, че там винаги си духа сериозно.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

То в Синтра винаги е стълпотворение.

Същото е и във влака за Ещорил. Поне можеш да стигнеш до там без запазено място.

Местните са си достатъчни, като сложим и туристите, и става велико.

Пък автобуса за Фатима го взех със запазени места и в двете посоки. Останаха доста на автогарата навръщане. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 34 минути , Фичо каза:

Думата "тайфа" веднага ме навежда на мисълта за кола и произтичащата от това възможност да имате много повече гъвкавост и възможност например да видите повече неща по трасето между Лисабон и Порто. 
 

Не става. Тази тайфа е за две коли и е от женски пол 🤣

А всяка жена има твърдо и непоклатимо мнение по всички въпроси, което пък ще ни забави много повече от градския транспорт, затова се спираме на по-бързия вариант 🤣

  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 9 минути , noshtna_ptica каза:

Всичко почива в понеделник, затова се притеснявам, че в Синтра тогава ще е стълпотворение.

Така ще е, най-вероятно. Ако можеш да я изтеглиш в събота, напр. (макар че тогава пък е почивен ден и пак нямаш гаранция), пък другото да разпределяш в другите дни. Според мен в Лисабон освен в обектите в Белем и замъка в центъра няма къде другаде да влизаш, т.е. само тях трябва да съобразиш с почивния ден.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , noshtna_ptica каза:

Аз много искам и музея на плочките. Дали си заслужава?

Ако питаш мен, заслужава си.

Нали за Музея на азулежусите говорим?

Самият музей е в бившия Манастир на  Божията майка. Там е и Църквата на Божията майка, която е много красива.

AF416376-F6F9-4E24-8499-2CB6E48F313F.jpeg.ed99d8f74286a365b136eee469cda98f.jpeg

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Мисля, че е нещо ново:

CP Клиентите, които притежават валидни билети за влак, могат да се възползват от 25% отстъпка за всички събития, провеждани и организирани от Serralves, включително посещения на музея и парка. Клиентите, които притежават билети Comfort / 1 клас или билети за туристически / 2-ри клас за влаковете Alfa Pendular и Intercity и InterRail и Eurail, могат да се възползват от тази отстъпка. Тази отстъпка е валидна за периода между 5 дни преди и след датата на валидност на билета за клиентите на Alfa Pendular и Intercity и 10 дни преди и след датата на валидност на билета в случай на клиенти на InterRail и Eurail.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.