Прескочи до съдържание

Исландия 8 пълни дни Август - Септември


Аmélie

Препоръчани мнения

Резервирах една на езерото и една в града. Имам всички резервации вече, с безплатна отмяна са, без лондонските, които платих. Ще дебна дали ще излезе някоя оферта, но жестоко се съмнявам. 

Дотук една я смятах, тя излезе тройна 😄 

Сега ми остава колата. Мисля да прегледам блу кар. Чудя се само за waiver liability, дали да купувам или не си заслужава?

 

Capture.JPG

Връзка към коментар

Виждам, че си запазила нощувка в Suðureyri - до хотела има много готино кафене, а самото село е супер живописно, трябва да се разходите по пътя към църквата, проверете и работното време на басейна, той е точно срещу църквата, до езерцето с патици, има и разни люлки за детето там 🙂

Връзка към коментар

Ох, звучи разкошно! Така съм се вманиачила в тази Исландия, чак се притеснявам дали не се пренавивам. От миналата година я бленувам, сега чак ме е яд, че я оставих едва за края на тази година. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Имам си пътеводител вече. Скоро трябва да принтирам бордните карти, потвърждението за колата, ако успея да си запазя офлайн картите по дни, ама пусто не ми се получава, не знам къде бъркам 😞

Трябва да обърна някакви паунди/крони, да си направя застраховки. 

По повод кредитните карти - имам само две - на ДСК уиз картата (за която не съм сигурна помня ли пин-а) и нормална от Фибанк. Имали ли сте проблеми с тях, дали ги приемат навсякъде? 

Guide.pdf

Връзка към коментар
Преди 1 час, Аmélie каза:

Имам си пътеводител вече. Скоро трябва да принтирам бордните карти, потвърждението за колата, ако успея да си запазя офлайн картите по дни, ама пусто не ми се получава, не знам къде бъркам 😞

Трябва да обърна някакви паунди/крони, да си направя застраховки. 

По повод кредитните карти - имам само две - на ДСК уиз картата (за която не съм сигурна помня ли пин-а) и нормална от Фибанк. Имали ли сте проблеми с тях, дали ги приемат навсякъде? 

Guide.pdf 537 kB · 1 изтегляне

Малко се стресираш излишно, но дано да е от приятния стрес точно преди тръгване 🙂 Застраховка ние не правим, Исландия е в системата на здравната карта, но ти си знаеш най-добре. И двете карти ще минават безпроблемно, няма нужда от допълнително презастраховане. Само си смени пина с такъв който знаеш, докато е време. 

Връзка към коментар

Стрес, вълнение, чак сърцебиене получих днес. Планувам тази ексурзия от година, чак не ми се вярва, че идва вече време. Нямам карта, досега винаги съм карала на застраховки, гледам срока им е 15 дни за издаване, май няма много смисъл да се пробвам 😞 Те още ли са едногодишни? 

Връзка към коментар
преди 19 часа, Аmélie каза:

Стрес, вълнение, чак сърцебиене получих днес. Планувам тази ексурзия от година, чак не ми се вярва, че идва вече време. Нямам карта, досега винаги съм карала на застраховки, гледам срока им е 15 дни за издаване, май няма много смисъл да се пробвам 😞 Те още ли са едногодишни? 

Едногодишни са, чат-пат и по-бързо стават. А мисля че имаше и някакъв пиниз да ти издадат временен документ, че си здравно осигурена и върши горе-долу същата работа. 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Аmélie каза:

Благодаря, Георги!

По повод пъфините, там, където си ги снимал, лесно достъпно ли е с кола? Като ходене как е? 

Лесно достъпно е и паркинга е почти до ръба, няма ходене, по-лесно от това не може да бъде. Потенциален проблем за теб обаче ще е, че така и така този ден е ужасно дълъг и натоварен, а трябва да му добавиш поне 2 часа само шофиране. Друг проблем и по-сериозен, е че към края на август птичките би трябвало да са отлетели вече. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Не мога да повярвам, още само два-три дни ❤️ 

искам да попитам, понеже изпадам в паника вече. По повод бензиностанициите. Има ли някои, които са за предпочитане пред други? 

Четох, да зареждам определено количество, а не догоре. 

Също така, винетки, тол такси? Някакъв тънел мернах, който се плаща през приложение... 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Аmélie каза:

Има ли някои, които са за предпочитане пред други?

Не знам дали при всички рент а кар е така, на нас с ключовете ни бяха дали чип за отстъпка във верига бензиностанции Orkan

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Аmélie каза:

Не мога да повярвам, още само два-три дни ❤️ 

искам да попитам, понеже изпадам в паника вече. По повод бензиностанициите. Има ли някои, които са за предпочитане пред други? 

Четох, да зареждам определено количество, а не догоре. 

Също така, винетки, тол такси? Някакъв тънел мернах, който се плаща през приложение... 

Тунела при Акурейли го избегнахме по обиколен път, ще ви го кажат местните. Винетки няма, паркинг по около 10лв се плаща на Тингвелир и Скафтафел. Бензиностанциите са различни, на тези без персонал понякога не разчитат кредитната карта, имайте и кеш. Като вземете колата ще ви дадат карта с Бензиностанциите, зареждайте като видите по-добре зелените с персонал и храна. Задължително си направете застраховка за камъчета, че ни спукаха страничното стъкло, даже не разбрахме кой и кога, видяхме го на паркинга. Приятен път и незабравимо пътешествие е Исландия

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 46 минути , bulpa каза:

Не знам дали при всички рент а кар е така, на нас с ключовете ни бяха дали чип за отстъпка във верига бензиностанции Orkan

И на нас,  но отстъпката беше толкова пренебрежима, че не се съобразявахме. 

 

@AmelieЗареждай където видиш бензиностанция или огладнееш.  

Весело и незабравимо пътуване! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Аmélie каза:

Също така, винетки, тол такси? Някакъв тънел мернах, който се плаща през приложение... 

В една от темите беше описано подробно как се плаща тунела, ама съм в движение и не мога да търся

Връзка към коментар
На 23.08.2019 г. в 18:57, neuromancer каза:

В една от темите беше описано подробно как се плаща тунела, ама съм в движение и не мога да търся

Повечето ренталкар фирми дават брошурки с описание как става също. 

Връзка към коментар
преди 3 часа, Аmélie каза:

Някога, в някоя тема съм виждала една таблица, кога се гледат китове. От половин час я търся, но не я откривам. Някой има ли идея къде е? 

 

Има си ги целогодишно, а ти си горе-долу в сезона. От Рейкявик със сигурност ежедневно, а може би и повече от веднъж на ден. До Husavik не мисля, че има смисъл да се отбиваш. Holmavik ти е на път, но не знам дали ще съвпадне с графика. 

Връзка към коментар
2 hours ago, Георги said:

 

Има си ги целогодишно, а ти си горе-долу в сезона. От Рейкявик със сигурност ежедневно, а може би и повече от веднъж на ден. До Husavik не мисля, че има смисъл да се отбиваш. Holmavik ти е на път, но не знам дали ще съвпадне с графика. 

Спуснахме се до Хусавик в крайна сметка и видяхме една камара.. Мисля да емигрирам тук, разкошно ми е! 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.