Прескочи до съдържание

Пътешествие в ЮА - Еквадор и Колумбия


mililia

Препоръчани мнения

Хм, нямах желание да пускам отделна тема, но неразборията на летището с бординга на  Аir Europa и чуденето с какво да си уплътня чакането, доведоха до.... ще пиша в Магеланци. 

Та... трябва да летя към Кито за среща с групата, забавляваща се в Галапагос. Но да започна от началото. Истинските виновници за това пътуване са @slujitel, @Tedy и @Sult. Техните снимки и разкази много ме зарибиха и изведнъж Колумбия рязко влезе в плана, със силен замах и напълно без апелационно. Даже @Childish, чието мнение много ценя не успя да вкара разум в главата ми. Действа като дете в магазин за играчки - искам, тръшкане докато не стане и накрая задоволство, че желанието е задоволени. Пътуването се организира след като групата за Галапагос ме прие сред тях и докато се чудех как така да стигна до Меделин сама, за да се присъединя към тях. Тогава една шега на @stefanrusev преобърна нещата и ето сега пътувам за Кито. 

  • Харесвам 31
  • Браво 2
Връзка към коментар

Да продължа, че  изведнъж ме изстреляха за бординга от Мадрид и поста се появи с куп технически и граматически грешки. 

И така, докато целях Колумбия се оказах с билет за Кито. Въпреки, че днес при чекирането онзи се пули дълго в екрана, звъня някъде, търси помощ от колеги и изведнъж изказа мнение, че той тази авиокомпания ТАМЕ не я знае. Е, даде ми бордна карта, че и място до прозореца след дълга битка с компютъра. Правеше доста смешни физиономии, докато се чудеше какъв ще да е този билет. Едвам се сдържах да не му шракна някоя снимка докато се пули. 

 

Малко да се върна назад... Още със събуждането ми Check my trip започна да ме бомбардира със съобщения за промяна на полета от 15.15 на 15.45, пак 15,15, следва 15, 58 и така непрекъсната смяна и изобщо не можеш да разбереш от толкова съобщения кой е верния час. На таблото пък си стоеше твърдо 15,15 ч. Строихме се всички на опашката, почакахме и по микрофона обявиха полета ще закъснее с 35 мин. Изведнъж цялата опашка от прави хора стана на опашка с налягали хора. Що италианци пътуват до Богота не е истина и всички като по сигнал налягаха по пода. 

И ето ме вече на летището в Богота и съобщение "В 8.30 на рецепцията - за лагуната". Като сериозни планинари почваме с най-високата точка. Та вече започнах да гълтам Сорочи. 

преди 10 часа, Childish каза:

Аз пък наивно си мислех, че имам и някакви заслуги 😉 

 

Имаш, имаш! Ти сега си с изключително важна задача 😉

 

  • Харесвам 20
Връзка към коментар
преди 35 минути , mililia каза:

Да продължа, че  изведнъж ме изстреляха за бординга от Мадрид и поста се появи с куп технически и граматически грешки. 

И така, докато целях Колумбия се оказах с билет за Кито. Въпреки, че днес при чекирането онзи се пули дълго в екрана, звъня някъде, търси помощ от колеги и изведнъж изказа мнение, че той тази авиокомпания ТАМЕ не я знае. Е, даде ми бордна карта, че и място до прозореца след дълга битка с компютъра. Правеше доста смешни физиономии, докато се чудеше какъв ще да е този билет. Едвам се сдържах да не му шракна някоя снимка докато се пули. 

 

Малко да се върна назад... Още със събуждането ми Check my trip започна да ме бомбардира със съобщения за промяна на полета от 15.15 на 15.45, пак 15,15, следва 15, 58 и така непрекъсната смяна и изобщо не можеш да разбереш от толкова съобщения кой е верния час. На таблото пък си стоеше твърдо 15,15 ч. Строихме се всички на опашката, почакахме и по микрофона обявиха полета ще закъснее с 35 мин. Изведнъж цялата опашка от прави хора стана на опашка с налягали хора. Що италианци пътуват до Богота не е истина и всички като по сигнал налягаха по пода. 

И ето ме вече на летището в Богота и съобщение "В 8.30 на рецепцията - за лагуната". Като сериозни планинари почваме с най-високата точка. Та вече започнах да гълтам Сорочи. 

Имаш, имаш! Ти сега си с изключително важна задача 😉

 

Хайде, леко и безпроблемно да ти е пътуването!

Ние пиехме чай от кока и не ползвахме таблетките. Опитай, много е приятен.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Радвам се за всички,които не са имали проблеми.

Ние обаче дойдохме от 0м. директно на 3000м. и снощи всички го чуствахме.Аз като че ли бях най-зле,но през нощта спах добре и се надявам утре да няма проблеми.Пием Диамокс и Аспирин протект.

Все пак не пропуснахме Трифон зарезан в Кито.

  • Харесвам 15
  • Браво 1
Връзка към коментар

Доколкото знам Сорочи съдържа предимно аспирин и кофеин, така аз успешно го заменях с апирин, кола и много вода... с допълнение от чай от кока (просто защото ми хареса 😆) . Но иначе наистина различните хора по различен начин реагират на височините.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , Emil Chakalov каза:

Радвам се за всички,които не са имали проблеми.

Ние обаче дойдохме от 0м. директно на 3000м. и снощи всички го чуствахме.Аз като че ли бях най-зле,но през нощта спах добре и се надявам утре да няма проблеми.Пием Диамокс и Аспирин протект.

Все пак не пропуснахме Трифон зарезан в Кито.

Ааа, ние също го преживяхме. От морето в Пунта Кана, през Богота, на Гуатавита / 3000м/, много беше неприятно. Главоболие, не можех да дишам, не ми стигаше въздухът. Чаят от кока и много водопой, оправиха положението.

И на нас чаят от кока ни хареса много. Но ни предупредиха, да не си купуваме за в къщи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , AlexandraKo каза:

Теди, на теб за къде ще ти е това Сорочи?

Един вулкан в Гватемала искам да кача. Към 4000м. Само сили да имам, че е тежък преход. 🙂

  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 35 минути , Tedy каза:

Един вулкан в Гватемала искам да кача. Към 4000м. Само сили да имам, че е тежък преход. 🙂

Ееее, ти, ако нямаш сили, кой да има?😀

Връзка към коментар
преди 15 минути , slujitel каза:

От къде го вземаш? Тук има ли го?

Няма, купих си от Боливия преди година. Попълвам си запасите при всяка възможност.

преди 4 минути , AlexandraKo каза:

Ееее, ти, ако нямаш сили, кой да има?😀

Тежък преход, с тежка раница на голяма височина не съм правила досега.  

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , Tedy каза:

Няма, купих си от Боливия преди година. Попълвам си запасите при всяка възможност.

Тежък преход, с тежка раница на голяма височина не съм правила досега.  

Нали не си сама? Кога тръгваш?

Връзка към коментар
преди 3 часа, Tedy каза:

Ще се качват над 4000м.

Направо ще почнем от 4900 м, а после ще се снишим 🙂

преди 2 часа, Emil Chakalov каза:

Аз като че ли бях най-зле,но през нощта спах добре и се надявам утре да няма проблеми

Че кога си спал добре... в момента е 6 ч сутринта, значи си писал в 4 посреднощ 😂

преди 2 часа, stefanrusev каза:

Quilotoa а в други ден Qotopaxi.

 

Точно, там ще идем... 

 

А, аз ако съм спала значи съм добре. Пристигнах в 3, а в 6 вече се ококорих.

За малко да изпусна самолета за Кито. Видях си гейта и за седнах пред него 3 часа по рано. Забили са ни най-накрая на гейтовете. Естествено сменили в някакъв момент гейта, а аз гледам, че почва бординг за полет до Далас. И нещо взе да ме човърка, когато си чувам името по високоговорителя. Такова тичане му хвърлих.

А ТАМЕ са ужасно мизерни. Един смръдлив самолет и за 1.30 не видях една стюардеса да мине. Добре, че преди това Air Europ ни изхраниха добре. 

Редактирано от mililia
  • Харесвам 10
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Темата е за Еквадор и Колумбия....

Quilotoa - 3850м, Qotopaxi до 4800м , нагоре е сняг.

Чай/бонбонки с кока тук засега няма и ако продължаваме да разпитваме ще си навлечем беля.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 36 минути , mililia каза:

Направо ще почнем от 4900 м, а после ще се снишим 🙂

Че кога си спал добре... в момента е 6 ч сутринта, значи си писал в 4 посреднощ 😂

Точно, там ще идем... 

 

А, аз ако съм спала значи съм добре. Пристигнах в 3, а в 6 вече се ококорих.

За малко да изпусна самолета за Кито. Видях си гейта и за седнах пред него 3 часа по рано. Забили са ни най-накрая на гейтовете. Естествено сменили в някакъв момент гейта, а аз гледам, че почва бординг за полет до Далас. И нещо взе да ме човърка, когато си чувам името по високоговорителя. Такова тичане му хвърлих.

А ТАМЕ са ужасно мизерни. Един смръдлив самолет и за 1.30 не видях една стюардеса да мине. Добре, че преди това Air Europ ни изхраниха добре. 

Потвърждавам за ТАМЕ, че са много зле. Пътувах същата отсечка преди месец. На въпроса ми защо в билета има снакс ми отговориха, че от 2 години не го предлагат. Това обаче КЛМ не го знаят и го пишат в билета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искам да ви предупредя да не ползвате автобуси COOMOTOR. По линия Богота-Сан Августин нощен преход. Има организация ведно с шофьорите за кражба на багажа. Откраднаха ми раницата с паспорта, пари и телефона. Откраднаха раницата и на едно колумбийско момиче. И както всички там знаят , полицията нищо не прави. Краде се много и трябва да внимавате постоянно.

  • Харесвам 2
  • Шок 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.