Прескочи до съдържание

Пътешествие в ЮА - Еквадор и Колумбия


mililia

Препоръчани мнения

преди 30 минути , Tedy каза:

Бях казала на Наско, че мапсми не работи добре в Колумбия и да следва гугъл. 🙂

За Херико мапсми си беше точен, ние следвахме гугъл мапс. 😂

От Гуатпе обаче се наложи да ползваме мапсме и се забихме по едни стръмни черни пътища и колите първо забуксуваха, а после отказаха да се движат из камънака. 

Има и много ремонти по пътя, които непрекъснато те вкарват в друга посока. 

Абе грешката се оказа добро преживяване😀.. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За Колумбия най-добре работи waze. 

 

@mililia, всичко завито в бананово листо е тамал. Просто имат различни плънки. Опитвайте всичко, може и да не ви хареса, но ще знаете, че сте опитали. 🇨🇴

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Eми,знам, че беше малко притеснена...радвам за тези хубави преживявания . Когато нещата се нареждат отгоре...всичко  се оказва ОК. Благополучно завръщане на всички! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, ZORI каза:

Eми,знам, че беше малко притеснена...

Зори, благодаря от името на всички! 

Наистина бях притеснена, но то е за времето от тук нататък, когато оставам сама. Из малките градчета е спокойно и в нито един момент не сме се чувствали застрашени. 

Надявам се, че всичко ще мине добре и за напред ! 

 

И понеже днес беше последният ми ден с групата от Галапагос искам да им благодаря, че ме приеха и за прекрасното пътуване, което направихме заедно.

Беше много мило, че ми позволихте да се присъединя към вас, смях се много, ядох и пих много 😉 и си изкарах чудесно. 

Благодаря на @stefanrusev, @evru, @Emil Chakalov, @lesy, @Куфар (Говорещ) и Мариета.

 

И една снимка от днешния ден.. 

 

IMG_20190222_160602.jpg.35f76e1eab6b5376d371480397dc6dfe.jpg

 

Желая ви лек път към дома! 

Надявам се отново да имам възможност някой ден да пея заедно с вас "It's a Beautyfull day"... вие си знаете, за какво иде реч! 

Благодаря! 

Редактирано от mililia
  • Харесвам 29
Връзка към коментар

Богота - тотално разочарование, максимум един ден със солната църква дори.

Кафето - без проблем на секюрити, на фришопа е по-скъпо.

Ако последния вътрешен полет е с Авианка можеш да чекираш багажа до Европа. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

И тъй като вече съм сама, което значи да съм много примерна по тъмно, да ви разкажа за днешния ден и времето след като останах сама. 

Отседнала съм в хостел Yolo Hostel Medellin, като за да имам собствена баня си букнах цялата стая, която е с 4 легла. Хостелът е направен с желание от собственика, колумбиец от Кали, който предлага доста сносни условия - има място за разпускане, но вечер шумът е забранен. Хотелът е анимал френдли, а кученцето на собственика ми е адашка. Има доста хора с кучетата си, както и вчера имаше една жена с бебе. Мебелите са леко захабени, но е чисто, а закуската супер здравословна - разни мюслита с пасирани няколко плода, украсени с цветя, здравословни тостове с различни пълнежи /без меса/ и страхотни фрешове. Кафето се плаща допълнително, но то било от плантацията на собственика и с високо качество. Вдруги ден ще правя кафеен тур в неговата плантация, но днес наблюдавах цяла церемония как се приготвя чашка ароматно кафе. Да ви кажа, че хич не изглеждаше просто, а се спазват пропорции, температури, време.

Отделно ходих на Transformation tour & Comuna 13, организирани от хостела, който тур си беше почти частен - аз и една двойка французи, като дамата работеше манекенка в Париж, а мосю - младеж с бизнес в козметиката. Гидът ни беше един американец от Маями, който се е заселил в Меделин преди много години и сега освен всички търговски дейности има и фондация, за подпомагане на децата от бедните квартали на Меделин. За съжаление това, че гида беше англоговорящ не ми помогна много да разбера обясненията му, иначе щях да обявя тура за перфектен. Предпочитах обяснения на испански език. 

Много интересно нещо, което ни показа, беше да ни заведе в Барио Антиокия, за да видим престъпността как действа реално. Снимки естествено нямам от там, не знам, дали можеше да се снима, но на мен и през ум не ми мина да питам, дали мога да го правя. Бях шокирана от организацията на наркодилърите. Минахме през квартала с колата, не сме спирали, но се движехме бавно. На мен ми заприлича на Бруклин от филмите. Според гида навсякъде из бариото се продава дрога. Това не го видях, но видях как се пазят дилърите от полицията. На всяко кръстовище имаше по едно момче с очила, шапка, посмъкнати гащи и потник, много приличащо на рапър, което наблюдаваше кой идва по улиците водещи към неговото кръстовище и щом забележи полиция или друга опасност пляскаше, викаше или надуваше свирка. Имахме късмет да видим какво се случва при идването на моторизиран полицай - изведнъж момчето започна да надува свирката и мъжете от улицата се разтичаха... става за секунди... имах чувството, че наблюдавам филм. Чак се усъмних, дали не е режисирано специално за нас. Ама като направихме няколко пресечки с колата просто осъзнаваш, че това е настоящата действителност в някои от кварталите. 

После ни заведоха на един хълм от където се вижда цял Меделин. Следва история къде какво виждаме, в далечината ни показа един квартал, който всички наричали разговорно барио "Ескобар" и никой не смеел да отиде там, освен неговите жители. Ако някой случайно се обърка и се озове там, трябвало да плаща откуп, за да го пуснат да си ходи. 

Не знам, дали виждате в края в ляво антената на снимката, но това е кварталът. 

IMG_20190223_150330.jpg.77e97b77b1aa953ca6758fb61cabc112.jpg

 

Видяхме и парка Pueblito Paisa, в който има изградени къщи по подобие на тези в Антиокия. След трипа с останалите из колумбийската провинция, не се впечатли много. 

IMG_20190223_104927.thumb.jpg.1164cc55079b470fbba7ff510400a46c.jpg

 

После ни заведоха на мястото, където е убит Пабло Ескобар, като  гида ни разказа историята на Ескобар на кратко, съпроводена със снимки от бонбени атентати, наредени от Ескобар. Реално принципът е бил "Или работиш за Ескобар или ти и цялото ти семейство умирате". Без избор. Показа ни и клип с разрушаването на дома на Ескобар след неговата смърт. За съжаление не успях да разбера всички разкази. Но снимките с неговите атентати наподобяваха на кадри от Бейрут след бонбени атаки. 

Ето лобното място на Ескобар

IMG_20190223_150606.jpg.1415bc185b171bfc592249f2634b3661.jpg

На рисунката прасето е прострелян и от местата с куршуми тече кръв, като под него  се е образувала кървава локва. 

А, ако се питате какво значи номера, ето това е... затворнически номер на Ескобар. 

IMG_20190223_150656.jpg.702f1d9b1bde7ce57431bdab9cc3e1f4.jpg

 

Според гида никой не може да каже кой е убил Ескобар. Преди неговата смърт е имало договорка с паравоенни формирования, за убийството му. Освен това, американците са хванали и екстрадирали в САЩ шефа на картела в Кали, с когото са подписали споразумение за неговото освобождаване, ако картела в Кали помогне за убийството на Ескобар. Той е организирал хора от неговия картел с осъществяването на убийството. 

 

После ходихме да се почерпим с разни колумбийски тестени нещица, гарнирани или със сладък сос или с люто.... 

Редактирано от mililia
  • Харесвам 25
  • Браво 2
Връзка към коментар

След хапването отидохме в Комуна 13. И този квартал има интересна история. Той е втория по големина квартал в Меделин. Когато е било взето решение на политическо ниво за справяне с престъпността там са пратени огромни полицейски формирования и два военни хиликоптера. Едните военни са спуснати от върха на квартала, а други от долу. Всички заловени Горили са били избити, тъй като не са били подготвени за такава акция. Не е имало операция по залавяне на Горилите, а те са били разстрелвани. Успелите да избягат са се скрили в гората, но военните са останали в квартала 3 год. Вложени са пари в създаването на някои придобивки, ескалатори и др. Целта е била да се промени манталитета на жителите, като се влага старание за децата - кръжоци по графити, танцуване на брейк и др. Ситуацията доста е променена, но чат-пат имало стрелби. 

Разходихме се из уличките с графитите, зяпахме танцуващите деца, пихме кафе с кокосов мляко и лайм, нещо като безалкохолна напитка, ядох уникален сладолед от манго с маракуя и поръсен с черве лют пипер, а накрая си купих и едно шоколадово сърце с пълнеж от течен шоколад. 

IMG_20190223_150735.jpg.eae8e19deaa0f3b46d8bba1000ac52d9.jpgIMG_20190223_150931.jpg.2f6af0f3cd04e2331f0622629a976417.jpg

IMG_20190223_151043.jpg.cbd79cd0b00642c10e2bf28be9f34432.jpgIMG_20190223_123529.thumb.jpg.36f09bfba175c6f465afb8d53c379b56.jpg

IMG_20190223_124510.thumb.jpg.10a522604ebc018b9888c3ea852011ba.jpg

 

А тук съм с младежът и рисувал графита зад нас

IMG_20190223_151539.jpg.0a9a2c1dae82379a5c3c784c42688d19.jpg

 

Сигурно съм направила поне 100 снимки с различни графити

 

IMG_20190223_132005.jpg.397f73a5a41e91cc495e8ccaaf3491f2.jpgIMG_20190223_132813.jpg.d7c9d8806f0d8ca5859412b0580faf3b.jpgIMG_20190223_132847.thumb.jpg.aae3c1fbe597df81cf4f7e3a1d322656.jpg

 

Ето шоколадът, който си купих от една жена от Комуна 13

 

IMG_20190223_135243.jpg.d40618f3ed17aae08e8c5b490b1d92f0.jpg

 

А ето малко и от квартала, но си е бедно и прилича на типична фавела

IMG_20190223_131228.jpg.31ccfb5bd1cf6029d3e54fc51f805990.jpgIMG_20190223_142847.thumb.jpg.0860db1c532427a6e262edc89908c4b8.jpg

 

А това са ескалатори те, погледнати от горе

IMG_20190223_134750.jpg.09a45840249222d31848a77ccc6a076e.jpg

 

На мен разходката в Комуна 13 много ми хареса, защото беше колоритно и от страна на графити и от страна на местните

IMG_20190223_133231.jpg.a88cf7b465f9c28ba5e84195dde9e24a.jpgIMG_20190223_132025.thumb.jpg.4694d09657df3b17adef9f708a815d16.jpgIMG_20190223_152033.jpg.877e4a466e1dca2a41b8e20010687692.jpg

 

Нямаше полиция в Комуната, но аз си бях увесила фотоапарата на врата, а GSM ми беше в ръката. 

Единствено гида помоли, ако снимаме деца да ги питаме, дали са съгласни. Както и да не даваме пари на деца, които идват да ни питат, дали искаме да ни изпеят или изтанцуват нещо, защото тези деца не искали да ходят на училище, за да изкарват пари с песните си и танците, които предлагат. 

В момента много женски организации, фондации и международни организации влагат усилия в превъзпитанието на децата от този квартал. 

А това е единствената снимка от улиците на Меделин, пак направена от кола

IMG_20190223_152538.thumb.jpg.94c76d1387d1ce2ab77e313af1660e5f.jpg

 

Хостелът ми се намира уж в сравнително сигурен квартал, като дори вечер има живот. Днес се поразходих сама из него, като имаше доста полиция и хора. Почти на всяко кръстовище щом светофар светне червено излизат младежи с изпълнения на брейк. Много са атрактивни. Има и доста индианци, насядали по тротоарите, които продават гривни, колиета, бонбони, чипс. Мисля, че освен местната престъпност проблем са и струпването на чужденци в района, които пият бири по улицата. 

Вчера от хостела ми казаха, дори в района да не размахвам мобилен апарат, въпреки че в близкия парк по пейките има много насядали хора с GSM, както и разни японци размахващи фотоапарати. 

  • Харесвам 24
  • Браво 4
Връзка към коментар

И още няколко графита... 

 

Молитва за спокойствие и мир

IMG_20190223_142745.thumb.jpg.a73f8b85fe7b22a4019070ca5736eb3c.jpg

IMG_20190223_133258.jpg.98cdce4c98a7ff93cfb3a9faaebfb7f8.jpgIMG_20190223_152151.thumb.jpg.3d1344bc0d7bb10acce28bb475b4c7db.jpg

IMG_20190223_132943.jpg.7cfdf0d645957696e76180a98798933b.jpgIMG_20190223_132754.jpg.109cad25aec9a4f9dd6531db25815f96.jpgIMG_20190223_152407.jpg.da0a57da9249295a6d587db505253329.jpg

 

Има какво да се види в тази страна, жалко, че се налага да внимаваш къде ходиш и какво правиш. 

  • Харесвам 20
Връзка към коментар
преди 6 минути , Tedy каза:

Много се радвам, че си направила Комуната, изглежда атрактивно. 

Въпреки мизерните къщи, настроението в Комуната е супер приятно. Явно хората там, съзнават че туризмът ще им донесе възможност да променят живота си и се стараят много. Мястото ми се стори много арт с всички тези графити, пеещи и танцуващи деца, магазинчета, барчета, сладоледаджийници и др. Готино място. 

Редактирано от mililia
  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 4 часа, mililia каза:

И тъй като вече съм сама, което значи да съм много примерна по тъмно, да ви разкажа за днешния ден и времето след като останах сама. 

Отседнала съм в хостел Yolo Hostel Medellin, като за да имам собствена баня си букнах цялата стая, която е с 4 легла. Хостелът е направен с желание от собственика, колумбиец от Кали, който предлага доста сносни условия - има място за разпускане, но вечер шумът е забранен. Хотелът е анимал френдли, а кученцето на собственика ми е адашка. Има доста хора с кучетата си, както и вчера имаше една жена с бебе. Мебелите са леко захабени, но е чисто, а закуската супер здравословна - разни мюслита с пасирани няколко плода, украсени с цветя, здравословни тостове с различни пълнежи /без меса/ и страхотни фрешове. Кафето се плаща допълнително, но то било от плантацията на собственика и с високо качество. Вдруги ден ще правя кафеен тур в неговата плантация, но днес наблюдавах цяла церемония как се приготвя чашка ароматно кафе. Да ви кажа, че хич не изглеждаше просто, а се спазват пропорции, температури, време.

Отделно ходих на Transformation tour & Comuna 13, организирани от хостела, който тур си беше почти частен - аз и една двойка французи, като дамата работеше манекенка в Париж, а мосю - младеж с бизнес в козметиката. Гидът ни беше един американец от Маями, който се е заселил в Меделин преди много години и сега освен всички търговски дейности има и фондация, за подпомагане на децата от бедните квартали на Меделин. За съжаление това, че гида беше англоговорящ не ми помогна много да разбера обясненията му, иначе щях да обявя тура за перфектен. Предпочитах обяснения на испански език. 

Много интересно нещо, което ни показа, беше да ни заведе в Барио Антиокия, за да видим престъпността как действа реално. Снимки естествено нямам от там, не знам, дали можеше да се снима, но на мен и през ум не ми мина да питам, дали мога да го правя. Бях шокирана от организацията на наркодилърите. Минахме през квартала с колата, не сме спирали, но се движехме бавно. На мен ми заприлича на Бруклин от филмите. Според гида навсякъде из бариото се продава дрога. Това не го видях, но видях как се пазят дилърите от полицията. На всяко кръстовище имаше по едно момче с очила, шапка, посмъкнати гащи и потник, много приличащо на рапър, което наблюдаваше кой идва по улиците водещи към неговото кръстовище и щом забележи полиция или друга опасност пляскаше, викаше или надуваше свирка. Имахме късмет да видим какво се случва при идването на моторизиран полицай - изведнъж момчето започна да надува свирката и мъжете от улицата се разтичаха... става за секунди... имах чувството, че наблюдавам филм. Чак се усъмних, дали не е режисирано специално за нас. Ама като направихме няколко пресечки с колата просто осъзнаваш, че това е настоящата действителност в някои от кварталите. 

После ни заведоха на един хълм от където се вижда цял Меделин. Следва история къде какво виждаме, в далечината ни показа един квартал, който всички наричали разговорно барио "Ескобар" и никой не смеел да отиде там, освен неговите жители. Ако някой случайно се обърка и се озове там, трябвало да плаща откуп, за да го пуснат да си ходи. 

Не знам, дали виждате в края в ляво антената на снимката, но това е кварталът. 

IMG_20190223_150330.jpg.77e97b77b1aa953ca6758fb61cabc112.jpg

 

Видяхме и парка Pueblito Paisa, в който има изградени къщи по подобие на тези в Антиокия. След трипа с останалите из колумбийската провинция, не се впечатли много. 

IMG_20190223_104927.thumb.jpg.1164cc55079b470fbba7ff510400a46c.jpg

 

После ни заведоха на мястото, където е убит Пабло Ескобар, като  гида ни разказа историята на Ескобар на кратко, съпроводена със снимки от бонбени атентати, наредени от Ескобар. Реално принципът е бил "Или работиш за Ескобар или ти и цялото ти семейство умирате". Без избор. Показа ни и клип с разрушаването на дома на Ескобар след неговата смърт. За съжаление не успях да разбера всички разкази. Но снимките с неговите атентати наподобяваха на кадри от Бейрут след бонбени атаки. 

Ето лобното място на Ескобар

IMG_20190223_150606.jpg.1415bc185b171bfc592249f2634b3661.jpg

На рисунката прасето е прострелян и от местата с куршуми тече кръв, като под него  се е образувала кървава локва. 

А, ако се питате какво значи номера, ето това е... затворнически номер на Ескобар. 

IMG_20190223_150656.jpg.702f1d9b1bde7ce57431bdab9cc3e1f4.jpg

 

Според гида никой не може да каже кой е убил Ескобар. Преди неговата смърт е имало договорка с паравоенни формирования, за убийството му. Освен това, американците са хванали и екстрадирали в САЩ шефа на картела в Кали, с когото са подписали споразумение за неговото освобождаване, ако картела в Кали помогне за убийството на Ескобар. Той е организирал хора от неговия картел с осъществяването на убийството. 

 

После ходихме да се почерпим с разни колумбийски тестени нещица, гарнирани или със сладък сос или с люто.... 

По телевизията показаха как с контролиран взрив вчера в Меделин са разрушили 8 етажно блокче, в което е живял Ескобар. Целта е да се намали интересът към личността му.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Много пъстър и емоционален ден си имала. Силно съм впечетлена от колорита и темперамента на всичко, което те заобикаля. Чакам с нетърпение разказ и снимки от следващия ти ден.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@mililia Благодаря! Много ми е интересно как разказваш, оценявам усилията по време на пътуване. Вие - заедно с Теди - направихте тази дестинация много желана за мен. Тя ми беше съвършено непозната преди това... 

Връзка към коментар
преди 2 минути , slujitel каза:

Аз пък си мислех, че също имам заслуги. И да вметна, че Саленто и долината Кокора, които всички пропуснахте също много си заслужават.

Ти също!  Просто когато ти пътуваше, не пускаше така снимки или поне аз не съм ги виждала и не съм се влияла, а сега съм съвършено очарована. Някога - нямам идея кога, но някога - се надявам да ги видя...

Връзка към коментар
преди 3 минути , slujitel каза:

Аз пък си мислех, че също имам заслуги. И да вметна, че Саленто и долината Кокора, които всички пропуснахте също много си заслужават.

И аз си мисля, че ако трябва да избирам , бих предпочел Саленто и Кокора пред Херико и Хардин, но това си е мое мнение и не е проверено, а е изградено само от четене и гледане на компа...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Rainy каза:

Ти също!  Просто когато ти пътуваше, не пускаше така снимки или поне аз не съм ги виждала и не съм се влияла, а сега съм съвършено очарована. Някога - нямам идея кога, но някога - се надявам да ги видя...

Да, но имам тема със снимки и малко описание.

преди 1 минута , ruwenzogy каза:

И аз си мисля, че ако трябва да избирам , бих предпочел Саленто и Кокора пред Херико и Хардин, но това си е мое мнение и не е проверено, а е изградено само от четене и гледане на компа...

И аз така, още повече след Гуатапе, а и Саленто е също такова шарено селце....

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
В момента, slujitel каза:

Да, но имам тема със снимки и малко описание.

Аз изобщо не съм ровила по темите за Колумбия - защото  не съм отворила файл с Колумбия 🙂 , само следя отворените теми. 

Сега погледнах Саленто и Кокора - фантастични. Само мога да съжалявам колко съм неинформирана за света...

Когато отворя въпросния файл, непременно ще изровя всичко. Благодаря за напомнянето! 

Връзка към коментар

Е, то и аз разказах на дълго и на широко за разни места в Колумбия.:)))И на първо място за Комуна 13 със сто снимки на графити.

Който чел, чел.

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Дани Магелани каза:

По телевизията показаха как с контролиран взрив вчера в Меделин са разрушили 8 етажно блокче, в което е живял Ескобар. Целта е да се намали интересът към личността му.

 

Точно клипче с този взрив ни показа гида. Аз бях учудена, защото бях прочела, че там ще се помещава колумбийската полиция, но явно са решили друго.

преди 2 часа, slujitel каза:

Аз пък си мислех, че също имам заслуги. И да вметна, че Саленто и долината Кокора, които всички пропуснахте също много си заслужават.

Естествено, че имаш заслуги! От твоите снимки започна интереса ми към Колумбия, но тогава все още ме беше много страх за да предприема такова пътуване.

преди 1 час, ruwenzogy каза:

И аз си мисля, че ако трябва да избирам , бих предпочел Саленто и Кокора пред Херико и Хардин, но това си е мое мнение и не е проверено, а е изградено само от четене и гледане на компа...

Всеки трябва да избира според интересите си. Вчера слушах собственика на хостела, който е от Кали, какво обяснява на едни италианци дошли да опитат хубаво кафе. Те го питаха за Саленто и той им каза, че ако имат време да отидат, но според него Хардин е много по атрактивно градче и им го препоръчваше горещо. В планината, обикаляйки с кола, гледките бяха невероятни. Ако се попадне там през уикенд може да се види как каубоите се забавляват. Тук не съм пуснала снимки, но видяхме как някои бяха дошли на коне, които стояха вързани пред заведението. За съжаление нямаше как да направя всичко, така че аз избрах Херико и Хардин. Иначе и Саленто и още много селца си заслужават. Уникално красиво е!

Редактирано от mililia
  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

 

преди 2 часа, mililia каза:

Точно клипче с този взрив ни показа гида. Аз бях учудена, защото бях прочела, че там ще се помещава колумбийската полиция, но явно са решили друго.

Естествено, че имаш заслуги! От твоите снимки започна интереса ми към Колумбия, но тогава все още ме беше много страх за да предприема такова пътуване.

Всеки трябва да избира според интересите си. Вчера слушах собственика на хостела, който е от Кали, какво обяснява на едни италианци дошли да опитат хубаво кафе. Те го питаха за Саленто и той им каза, че ако имат време да отидат, но според него Хардин е много по атрактивно градче и им го препоръчваше горещо. В планината, обикаляйки с кола, гледките бяха невероятни. Ако се попадне там през уикенд може да се види как каубоите се забавляват. Тук не съм пуснала снимки, но видяхме как някои бяха дошли на коне, които стояха вързани пред заведението. За съжаление нямаше как да направя всичко, така че аз избрах Херико и Хардин. Иначе и Саленто и още много селца си заслужават. Уникално красиво е!

Аз имах впредвид долината Кокора, а Саленто е изходния пункт за трека там. Иначе селото е хубаво, но ако се ходи само заради него не си заслужава.

IMG_1692.JPG.e540a6d1197100bf45129662acae5cb4.JPG

и една снимка да покажа.

Редактирано от slujitel
  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Когато правих маршрута съвсем умишлено пропуснах Кокора. Районът около Меделин предлага много повече, а и уплътнява повече дни с разнообразни забележителности. Това не е мое мнение, а на няколко човека, чиито блогове изчетох и които са били и на двете места /Саленто - Меделин/. Хардин и Херико не са просто 2 градчета, те се намират сред невероятната природа на Андите. Гледките са страхотни, отделно има различни варианти за трекове, разходки и какво ли не. 

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.