Прескочи до съдържание

Споделяне на превозни средства (Spark и подобни)


Препоръчани мнения

По-интересното е, че няколко поста по-нагоре точно на 2-ри октомври точно @Фил е постнал същата новина, помня че я четох, но все пак той сам си призна, че е свалял звезди тези тези, което често води до главозамайване, така че това е в рамките на нормалното даже... 🤩

 

И да ви разкажа една любопитна случка по този повод, преди време в центъра до една гимназия с видно предимно цигански контингент гледам една тумба от ученици се събрала отвън, а те взели една тротинетка и успели да я отворят и да изкарат някакви кабели, с които упорито се опитваха да я "запалят", но бързо минах от там и не знам доколко им се е получило... :unsure:    

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 12 часа, Victoria каза:

Това е старичко?

Така е, извинявам се за поста, не знам защо ми излезе вчера в нюз-фийда, а не погледнах от коя дата е публикацията. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Adventurer каза:

По-интересното е, че няколко поста по-нагоре точно на 2-ри октомври точно @Фил е постнал същата новина, помня че я четох, но все пак той сам си призна, че е свалял звезди тези тези, което често води до главозамайване, така че това е в рамките на нормалното даже... 🤩

:biggrin: А като минат още 5-6 месеца и пак забравя, сигурно отново ще я пусна ... :grin:

  • Смея се 4
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Който е в Лондон днес може да покара eGolf безплатно чрез Zipcar

 

https://www.headforpoints.com/2020/10/27/get-a-free-zipcar-drive-wednesday-plus-25-free-credit/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Мирослав Василев

Някой, случайно да си е правил регистрация в Spark наскоро, за да потвърди, дали таксата е 20 лв?

 

spark.PNG.a9a720f25c7bac4dbe406386b8bc8d6a.PNG

 

Някъде, по-нагоре четох, че регистрацията е 2/3 евро.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
Граф Вронски

Копирам новината от мейла, който получих:

 

SPARK започва да оперира и в Пловдив!

 

Уважаеми потребители,

 

Бяхме се ангажирали с много изненади и новости през 2021 г. и дойде моментът да реализираме една от тях. Изключително много се радваме да Ви съобщим, че SPARK започва да оперира и в още един град в България. От днес, 17 май, услугата ще бъде налична и за жителите и гостите на град Пловдив.

 

Всички модели електромобили от автопарка на SPARK са налични и в Пловдив. Паркирането за електромобили на SPARK е безплатно в “синя” зона, както и на партньорските ни локации в Пловдив. 

 

Всеки потребител на SPARK може да пътува спокойно между София и Пловдив и да освободи колата в желаната дестинация. Пътят между двата града, както и на територията на гр. Пловдив, е обезпечен със зарядни станции от партньорската ни мрежа Eldrive, където зареждането е безплатно за потребители на SPARK.

 

Предстоят много събития и инициативи в град Пловдив! Следете всички актуални новини на нашата Facebook страница.


Благодарим Ви, че сте част от общността на SPARK!
Екипът на SPARK България

spark.png.4b1cd3ca4d88ac97f65697403254c20f.png

  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Вече има зони в които, ако се остави автомобила се начисляват от 1 до 4лв допълнително.

На Т2 искат 4лв отгоре, за другаде не знам за сега.

С новите увеличения на такситата със Спарк ми идваше точно на 50% от нас. Дори с 4лв отгоре пак съм по-добре обаче.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...

Разрастват  се силно, но качеството върви надолу.

Масово колите са яка мизерия, не знам дали някога се чистят, седалките са черни, често яко косми и воня на домашни любимци и т.н.

 

Обаче след вчерашното ми наемане на кола до летището, поне за към летището няма да ги наемам  никога повече.

 

та както казах колие се увеличиха много, но за летището и то за Т2 са предвидени само 6 паркинг места.

вчера като стигнах до летището  и се оказа, че всичко е заето, щях да я спря в ляво, но един изскочи и каза, че не може.

 

Да съм отивал на подземния паркинг, така пишеше и на табелата на която са упоменато тези 6 места.

Още като подминах паркинга видях голяма опашка, дори някои хора  се отказваха да чакат.

След като бях принуден да отида и аз и почаках 5-6 Мин и нито една кола не помръдна, пазача на паркинга дойде и каза, че никой не можеш да влезе и не се знае кога ще може.
Не разбрах защо, нито питах, но взех да се изнервям. Директно се върнах на малкия паркинг и реших да я оставя там, пък какво ще да става.

Междувременно имаше още един Спарк или вече бяхме 8 коли или 2 в повече. 
охраната пак обясняваше, че не може, но му казах че няма какво да направя и ще я оставям.

в крайна сметка се съгласи, но ново двайсет, не можах да я заключа и прекратя наема.

поне 6-7 пъти я мърдах по 50см напред и назад зад другите коли, но не и не.

Накрая я зарязах така, бях загубил над 15 Мин извънредно и нямаше какво да Направя.

докато вървях към ескалатора звъннах на Спарк и обясних какво става, та те прекратиха сесията и всичко приключи.

Явно ще е доста рисков занапред ползването им към летището..

  • Харесвам 1
  • Шок 3
Връзка към мнение

Споделям напълно мнението на Alexander, много често ползвах Спарк на път за летището, но поради описаните от него причини това става все по-рисково действие.

Относно чистотата - също съм съгласен. Като човек, алергичен към котки веднъж наех автомобил, в който нямаше и сантиметър без котешки косми, нямам идея как е възможно това, но карах на отворени прозорци, уведомих ги да си изчистят автомобила и толкова. Отделно смятам, че и с поддръжката не смогват, веднъж един UP! просто беше пред пълен разпад докато го карах.

Пределно наясно съм, че автомобилите се наемат от всякаква безподобна паплач и 90 % от причините за написаното горе се корени в ползвателите, но една много харесвана от мен услуга (която смятам, че в близко бъдеще ще се разпространи в пъти) е на път да ме накара всеки път много да се замислям преди да наема автомобил.

Дано намерят решение за справяне с човешката глупост и безхаберие.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мда, не е имало случай да взема кола със здрав калник последно време и си изглеждат доста поочукани. Всичко това на фона на нарастващите цени на услугата (което е донякъде разбираемо), но и супер надути такси при нарушаване на правилата - 60лв за препратен фиш от КАТ, 250лв за спукана гума, даже май имаха и 100лв при регистрация на нов потребител. 

  • Шок 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.