Прескочи до съдържание

Из Пулия с кола под наем ?


BariBari

Препоръчани мнения

Здравейте 🙂
Ние се завърнахме от Италия и ще напиша няколко реда надявайки се да са полезни за някого.

Относно колата - тъй като имаше проблеми с кредитната карта успях да резервирам кола едва преди да заминем.

Доста от лоу кост компаниите бяха се изчерпали явно.

Резервирах през Ryanair кола от Europcar. За 108 лв. за 4 дни без никаква застраховка от тях. VW Polo или Lancia Ypsilon.

На летището супер бързо и приятно взехме колата. Нямаше грам бавене, мотаене или предлагане на застраховки. Просто попитаха искаме ли застраховка и аз казах, че вече имаме външна и това беше. Колата беше Lancia на 6.9 km. Бяхме първите наематели. При връщането минах буквално за 2 мин през автомивка защотото имаше супер много прах и мушици, напълних резервоара и я оставих на паркинга им. Там човекът се качи, за да провери резервоара, след това направи една обиколка около колата и каза, че е супер. Подписахме протокола и това беше. Като за пръв път наемане на кола съм доста доволен. 

Относно обикалянето - от летището в Бари директно тръгнахме и минахме на бързо през Гравина ин Пулия. След кратка разходка и няколко снимки продължихме към Матера. Нощувахме там и на другия ден към 13:30 се отправихме към Алберобело. Там беше втората ни нощувка. На другия ден се разхождахме до към 13:00 и тръгнахме към Локоротондо и Остуни. След обиколка из старата част на градчетата привечер продължихме към Лече, където беше следващата ни нощувка. На следващия ден около 13:00 се отправихме към Монополи и Полиняно а Маре. До към 18:30 бяхме там и тръгнахме към Бари за последната ни вечер в Италия. Имахме време за разходка и на другия ден, тъй като полетът ни беше в 18:35 часа.

Не е по вкуса на всеки всеки ден да спи на различно място, но ние обичаме понякога да скитаме така 🙂 Изключително приятно ни беше, че успяхме да видим Матера, Алберобело, Лече и Бари по тъмно.

Като гледам какво съм написал ми изглежда, че сме бързали доста, но тогава въобще не съм усетил напрежение, тичане или пришпорване. Имаше време и за сладко, и за кафе, и за малките им ресторантчетата 🙂 Времето през деня беше ок, но вечер беше лееко хладно. Никъде нямаше тълпи от хора и всичко беше много приятно и спокойно. Паркирането навсякъде беше ок. Трафик имаше, но нищо специално.

На всички места, където спахме, бяхме избрали да са в максимална близост до старата част на града, на границата на ZTL (Zona a traffico limitato).

В Матера собственикът на имота премести колата си, за да спрем на 20 метра от входа.

В Алберобело на 20 метра от трулото имаше малък вътрешен паркинг и за 5 евро на вечер паркирахме там.

В Лече паркирахме точно пред апартамента.Беше платена зона и мисля, че беше за 60 цента на час. От 20:30 до 8:30 часа е свободно паркирането. Имаше наоколо доста чернокожи, но навсякъде имаше супер много камери и често обикаляха карабинери. Изглеждаше спокойно.

В Бари спахме на около 10 минути пеша от стария град. Паркирахме на улицата, точно под терасата ни. Пак беше платена зона за 2 евро на час. От 21:00 до 9:00 беше безплатно (+/- 30 минути).

 

Съжалявам за разпокъсания текст, но времето все не стига 🙂

За финал ще кажа само едно - Препоръчвам! 🙂

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.