Прескочи до съдържание

Какво правите по време на полет?


Препоръчани мнения

Сега като разцъквам вътрешните полети в САЩ, гледам че има самолети оборудвани с Wi-FI. Очевидно и това ще правя по време на полет, ще пускам темички тук :)

 

А, случайно дали пише "free" преди "Wi-Fi"? :P

Връзка към коментар

Купих си по-неудобен полет, в по-неудобен самолет само заради WI-Fiто, щото ми е мега мерак. Сигурно рано ще ми се спи, ма кво да правим, ще пробвам да поцъкам :)

 

Иначе е платено, естествено, но аз с тоя Google Chromebook, който имам от миналата година имам право на 12 ваучера за безплатен wi-fi в небето. Така че с тоя полет ще ги пробвам :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Бе как успяват хората в тая теснотия , а и винаги пред вратата чакат поне двама ???

Изобщо не виждам как може да се вмъкнете незабелязано айде излизането и да няма значение  :)

 

И като ви забележат на излизане, какво - ще ви свалят от самолета ли? :D

Връзка към коментар

На къси разстояния съм като кучето на "Павлов"- заспивам в мига в който седна на седалката и сложа колана :) Иначе се събуждам за кафето и сандвича (ако има такива :):):). На дълги разстояния - гледам филмче, слушам радио, чета книжка, гледам през прозореца, хапвам и пийвам и пак спя (колкото се може повече) че после не се знае дали ще имам време за това :)  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Как се събуждате за кафето и сандвича? Виждала съм на дълги полети може да си залепиш етикетче: моля, събудете ме за яденето. Европейските линии май нямат такива: днес пак изпуснах кафето на единия полет :(

Връзка към коментар

Как се събуждате за кафето и сандвича? Виждала съм на дълги полети може да си залепиш етикетче: моля, събудете ме за яденето. Европейските линии май нямат такива: днес пак изпуснах кафето на единия полет :(

Аз ако изобщо заспя на борда на самолет, спя много дълбоко и също изпускам бисквитката. Като се събудя, и видя че са ме подминали, им сигнализирам с бутона над седалката и ми носят каквото са давали. Случвало ми се е на много авикомпании, и досега не са имали нещо против. Даже и да остават 10 минути преди захода за кацане и светване на свтлинния сигнал за коланите. :)

Това с етикета за събуждане не го знаех, защото засега не съм летял на такива полети, но винаги съм си го мислил защо не го практикуват по подобие на хотелите.

Връзка към коментар

Купих си по-неудобен полет, в по-неудобен самолет само заради WI-Fiто, щото ми е мега мерак. Сигурно рано ще ми се спи, ма кво да правим, ще пробвам да поцъкам :)

За единия Интернет можеше и в Европа да се разходиш: http://www.norwegian.com/uk/travel-information/travel-services/wifi/  :)

 

А аз на първото летище, напр. София, си "източвам" пощата и по време на полета я изчитам и отговарям на по-спешните писма, за да ги изпратя от следващото летище по трасето...  На Луфти и БГ Ер им обръщам внимание и на бордните списания - немците имат няколко интересни рубрики - едната е за самолетите в техния флот - картинка и кратка информация за модела. Другата разказва за работата на различни специалисти в ЛХТ, като понякога са малко дебилни - напр. специалист, който поправя развалените фурни на А330/340... Във всеки брой има и пътуване до интересна дестинация.

Оустриън имат/ха рубрика "Колонката на пилота".

БГ Ер винаги имат интересни интервюта и по-забележителни събития от културния афиш... :)

Връзка към коментар

Винаги си нося книга в чантата или раницата, така че чета. (Веднъж бях с приятели на 5-дневен поход в Рила. Заедно с всички глупости в раницата, разбира се, си бях сложила и една средно дебеличка книжка. През цялото време всички се подиграваха с мен, че разнасям ненужни вещи в 10-килограмова раница, но аз пък си четях вечер, а те - не.)Иначе - пия бира или вино. Понякога си говоря с човека до мен и не е лошо, да ви кажа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ех блазе им на тия дето заспиват. Аз не успявам даже хапчета съм пробвал. За това всякакви анестезии са възможни. На първо място книгата вече Киндъла зареден до дупка, лаптопа с няколко сериала тип "Чичо Чарли" или подобен, нещо високо градусно от безмитния. 
Е аз говоря за дългите полети, те са ми кошмар, твърде извън габаритен съм и всяко помръдвадне е ограничено. След полет Коала Лумпур Лондон 14 часа без малко се чувствам сякаш трайно съм се превърнал в седалка. Относно общуването със съседа, на мен не ми се е налагало. Тута ла фамилия винаги е наоколо, но искам да ви предложа цитат от моя гуру на пътешествията Бале и е част от полета му към Мумбай "Този самолет беше широк и прохладен, и аз бих се почувствал отлично, ако не беше тъпият ми стомах, който ми даде

еднозначен сигнал за наближаващо разстройство

На всичкото отгоре ме сложиха и до прозореца!

До мен седна благовъзпитан и изискано облечен индийски бизнесмен, който разполагаше с всички възможни чудеса на безжичните и компютърни технологии. Бизнесменът се обърна към мен с думите: “За разлика от вас, европейците, ние индийците много лесно влизаме в контакт с непознати.” и веднага влезе в контакт с мене. Заразправя ми надълго и нашироко за работата си, за пътуванията си, за семейството си и т.н., и т.н. Не стигна това, ами започна и да ми пуска клипчета на смартфона! Аз само кимах вежливо и всячески се опитвах да не се насера.

Когато болките станаха нетърпими, а по слепоочията ми рукнаха вадички от студена пот, казах на индиеца: “Пардон!”, взех си мократа тоалетна хартия и тръгнах. В самолета имаше толкова много пътници, че пред всички тоалетни се бяха извили опашки. Прекосих целия салон и преминах в следващия, където ситуацията с тоалетните беше дори по-трагична. Прекосих и него, отметнах една копринена завеса и попаднах в притихналия лукс на богаташите от бизнес-класата. За щастие богаташите кротко спяха и цели две бизнестоалетни
ме очакваха!

Когато се върнах, общителният индиец спеше, така че смело си поръчах бира “Ефес”, пуснах си музика и отворих капандурката на прозореца."

 

Ако може да споделите с дългите полети как се справяте и  има някои хватки или разрешени субстнации много бих искал да науча. 

Have a nice fly! 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Зависи много от полета, освен това от периодите в живота ми - до 40-тата ми година пиех доста безплатен алкохол (на по-дългите полети), предимно бири, през 90-те за 8-11 часов полет напълвах пепелниците и от двете страни на седалката с фасове (на полети, на които се пушеше). Тогава бях базиран в Канада и не се пушеше на борда на никакви авиолинии, които кацаха там, с изключение на Балкан и Иберия (и двете вече не летят до Канада), а на Еър Франс имаше едно място оградено със завеса отзад до тоалетната, където 5-6 човека можеха да стоят прави и да изпушат по цигара. Тези неща отдавна вече ги няма, аз пък не пуша вече изобщо, а при полети си поръчвам само вода, с изключение на вино при хубава вечеря/обяд при дълъг полет. По принцип алкохола дехидритира, което не е добре по време на полет :)

 

Даже и след стотици полети, най-интересното нещо за мен си остава гледане и снимане (редуване на снимки с видео) през прозореца - когато има какво - обикновенно при излитане и кацане, особено при второто, че процеса е по-дълъг. Хващал съм изключително красиви гледки - Айфеловата кула в Париж, кулата в Торонто, моста над Босфора в Истанбул, Бурж Калифа в Дубай, Захарната глава и Корковадо в Рио, кацането на о-в Лангкауи е изключително красиво, както и в Сингапур, виждал съм и съм снимал на видео Grand Canyon в Аризона, Монблан в Алпите.  Скоро гледах с огромно вълнение Андите при полет от Буенос Айрес до Сантиаго де Чили. Планините, заливите и езерата около Ванкувър са страхотни при кацане също, както и много други места по света.

 

Много рядко се намират наистина интересни събеседници, с които си струва разговор. Умея да спя по полети и то по много, като внимавам да не заспивам ако знам, че ще минаваме над нещо интересно. Обикновенно не мога да се съсредоточа да изгледам цял филм, но на един от последните полети изгледах 4 филма целите (дълът дневен полет над южният Атлантик).

 

Винаги гледам информацията за полета, ако има такава - карта, скорост, височина и пр. Ако има видеокамери - пускам ги на екрана при кацане да виждам каквото виждат пилотите, ако съм до прозорец гледам ту през него, ту в екрана.

 

Винаги ставам да се разтъпча няколко пъти при дълъг полет - малко разтягане и протягане пред тоалетните, където има повече място, даже правя пълна обиколко на самолета (икономичната класа) по 2-3 пъти. Може да си извадя лаптопа да си редактирам снимки.

 

Почти винаги снимам при излитане и кацане (видео и фото). Не вярвам, че видеокамера или фотоапарат могат да пречат на комуникациите в кокпита, просто изчаквам стюардесите/стюардите да седнат и си снимам.

 

Кратките полети - докато се усети човек и полета минал - излитане, малко бордното списание, сандвич и то станало време за кацане, което почти винаги е интересно ако сме до прозореца.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На мен пък напоследък ми се случва съседът да е толкова добронамерен към мен, че ме разтърсва или сръчква, защото сервирали храната, а аз съм била невъзпитана да спя или да гледам филм много съсредоточено.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз както казах също не мога да заспивам по време на полет. Проучванията ми показват , че няма легални ( да се разбира без специална рецепта ) медикаменти които да решат проблема. Затова сериалчетата и до максимум 150г. концентрат решават въпроса с един десетина часов полет -;)

Връзка към коментар

Доста пъти когато съм сам съм попадал на приятни събеседници и времето минава много по -леко.

 

Я да видим има ли някой подобни преживявания. Имам няколко човека с които пътувам понякога и откъртват още шом помиришат седалката независимо в самолет , влак или автобус , че даже и похъркват понякога.

Аз обичайно като главен организатор пристигам често като парцал, но едно кафе и хвърча от ентусиазъм и енергия , при което чувам " ох не съм мигнала и нямам сили за нищо"

Стискал съм зъби и си виках " добре поне , че си хубава " -:)))

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз както казах също не мога да заспивам по време на полет. Проучванията ми показват , че няма легални ( да се разбира без специална рецепта ) медикаменти които да решат проблема. Затова сериалчетата и до максимум 150г. концентрат решават въпроса с един десетина часов полет - ;)

Има едно лекарство, в България го продават предимно като "Зопиклон" - с обикновенна (не зелена) рецепта е и е безобидно - не се привиква, нито те прави на парцал, нито е много силно. Един приятел лекар ми беше написал рецепта преди време, всяко GP може да ти я напише, направо си казваш за какво ти трябва. Вземаш половинка и си спиш сладичко, единственното кофти нещо е, че е горчиво ако е раздробено на две, ако половинка не ти помогне (на мен ми стига), вземаш цяло, няма лошо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ще го пробвам. Опитвал съм само с мелатонин , но няма ефект.

Диазапам 5 мг. ми действа чудесно без да се чуствам като парцал на другия ден , преди 15 - ина години се продаваха съвсем свободно каква анархия беше ..., а някой казват , че нищо не се е променило в България -:)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ще го пробвам. Опитвал съм само с мелатонин , но няма ефект.

Диазапам 5 мг. ми действа чудесно без да се чуствам като парцал на другия ден , преди 15 - ина години се продаваха съвсем свободно каква анархия беше ..., а някой казват , че нищо не се е променило в България - :)

Диазепам е по-кофти и по-силен от Зопиклон, то е и със зелена рецепта, ако се не лъжа, Мелатонина мисля, че има някакав общ ефект, който даже май не е и за момента, не върши работа. Половин до един Зопиклон плюс малко четене или гледане на филм и заспиваш като пич хубав здрав сън :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да , силен е и е само със зелена рецепта.Цялата група на бензодиазепините е така. Хич не е за редовна употреба ако няма медински показания разбира се.

Парадокса е , че опаковка от 20 таб. струва смешния лев и половина -:)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.