Прескочи до съдържание

Колумбия през февруари 2020


stanislavpp

Препоръчани мнения

Тяхното Мачу Пикчу не ми изглежда никак атрактивно. Островите за плаж - ами има много подобни, че и по-хубави.  Цветната река - само през октомври е така цветна. А пък Амазония в Перу и Бразилия изглежда по-истинска.  Затова съм ги и пренебрегнал тези топ атракции в моята програма... А за никаква сериозна пустиня не съм чувал там. Това е моя коментар...

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Оги, гледах програмата ти и с оглед на твоят начин на пътуване може да съкратиш деня за Меделин - няма природни красоти, които да видиш. Самият град спокойно може да се махне, стига пътуването да не ти се види в повече. 

Отделно на мен този вулкан около Пасто/Ипиалес - Azufal volcano ми е еднакъв с Laguna Quilotoa, на която си бил. 

Аз много харесах Картахена и имах доста време там, но мисля, че само за разглеждане 1 ден и стига, че даже и по-малко. Аз исках още време там с оглед на артистичната атмосфера в нея, нещо което теб не те влече. Ако успееш да наредиш транспорта с горното ще съкратиш 3 дни. 

 

Иначе Колумбия ми е подобна на Аржентина. Няма как да видиш всичко с едно пътуване. 

Редактирано от mililia
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 4 часа, stanislavpp каза:

Някой с лични впечатления от пустинята Татакоа?

 

https://theculturetrip.com/south-america/colombia/articles/17-amazing-photos-of-the-surreal-and-strange-tatacoa-desert-in-colombia/

 

Не я включих, защото съм виждала много пустини, все впечатляващи, и нямаше да имам уау ефект. Това е лично мнение разбира се, на база видяното до момента. Разгледай това, което е уникално и единствено по рода си в страната. Това е моят принцип. За мен цветната река е топ атракцията, защото точно такава, на друго място по света няма. Но за нея си има определени месеци, когато се гледа.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Rainy, бих искала да кажа, че ако пристигаш по светло в крайната точка и обикаляш в относително спокойните райони е безопасно, но не знам, дали няма да те подведа.

Докато бях с групата не съм се чувствала застрашена, но и ние бяхме голяма група. Може да се случи обаче да се сбърка пътя и тогава при две жени, е малко неизвестно, ако спираш да питаш на неподходящо място, например или ако спукаш гума. 

Когато пътувах на частния тур от Богота до Вила де Лейва, екскурзоводката каза на шофьора, че трябва да спрем някъде за кафе и закуска, а той отговори, че ще го направим на сигурно място. Явно си има някаква специфика, която те си знаят, защото на мен пътя ми изглеждаше еднакъв навсякъде от гледна точка сигурност, стига да не съм в някакво гето. 

Единствено в едно предградие в Еквадор ми се стори опасно, виждайки заобикалящата ме среда. 

В големите градове, трябва много да се внимава къде се ходи. И в Богота и в Меделин има участъци, в които, ако се навреш по погрешка, ще стане зле. 

Може би @DaBo, би могла да помогне с по-точно мнение. 

Редактирано от mililia
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 46 минути , Rainy каза:

Да използвам темата и да попитам: колко безопасно е пътуването с рент-а-кар според вас? Ако съм сама, няма да ползвам, но ако сме две магеланки, е много вероятно. 

През деня в района на Меделин, Антиокия, според мен е безопасно. За други места нямам наблюдения. За малките градчета може да се ползва и междуградски транспорт, ако наемането на кола те притеснява.

Редактирано от Tedy
Връзка към коментар
преди 3 часа, mililia каза:

Оги, гледах програмата ти и с оглед на твоят начин на пътуване може да съкратиш деня за Меделин - няма природни красоти, които да видиш. Самият град спокойно може да се махне, стига пътуването да не ти се види в повече. 

Отделно на мен този вулкан около Пасто/Ипиалес - Azufal volcano ми е еднакъв с Laguna Quilotoa, на която си бил. 

Иначе Колумбия ми е подобна на Аржентина. Няма как да видиш всичко с едно пътуване. 

От моята програма не бих изхвърлил Меделин и Азуфрал. Много обичам кратерни езера. Лагуна Килотоа ми е от любимите, а и беше толкова отдавна...

Бих премахнал ден 8 и ден 11 - островите около Картахена и водопада около Сен Жил...

Остават 21 дни....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всяка програма е много индивидуална и какво да се включи е въпрос на личен вкус, опит, вече видяни забележителности... Та най-добре всеки да си разгледа снимки в нета, каквото го грабне - да си го види. Хубавото на Колумбия е, че предлага разнообразни атракции.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Оги е щастливец, че може да пътува толкова много и да отделя по много дни за една държава. 20+ дни за Колумбия, аз в 14 дни напъхах в програмата и Еквадор. При броени дни отпуска и толкова много места, които искам да видя не мога нито да видя всичко в една държава, нито да повтарям. Така, че гледам, мисля и оставям това, което смятам, че си заслужава по моите критерии. И аз мисля, че Меделин трябваше да се отреже и го отрязах, На други не им хареса Лас Лахас, затова най-добре всеки да си прецени. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

@mililia, не знам доколко мога да съм полезна с безопасността при колите под наем. През деня по "утъпканите" маршрути не би трябвало да има проблем, но аз не бих рискувала да пътувам сама по черни пътища или през затънтени местности. Сами сме си обикаляли департаментите около Богота, проблеми не сме имали и не сме усещали някакви заплахи. В общи линии за три години и половина  никакви проблеми не сме имали, с изключение на един откраднат телефон. Но и местните колеги на мъжа ми винаги са ни давали адекватни съвети относно безопасността. Като цяло местните малко повече преувеличават опасностите в Колумбия, всеки има тонове страховити истории. Времената наистина са били тежки. Туристите като цяло пренебрегват разказите на местните, някакси не им се вярва, като гледат в момента колко е спокойно. За мен истината е някъде по средата. Писала съм по други теми за какво да се внимава по градовете.

В провинцията сме обикаляли, но първо сме летяли със самолет до близкия голям град и после са ни предоставяли кола (не кола под наем), с която си пътувахме. Не сме правили няколкостотни километри преходи, например от Меделин до Саленто. Знам, че има напълно безопасни пътища като този от Богота до Меделин или от Богота до Санта Марта и такива, по които трябва да си внимателен.

Ние много искахме да отидем на западното крайбрежие да гледаме китове, ама там все още е доста опасно и всички ни препоръчаха "изобщо да не си го помисляме" и "да не си играем с огъня".

Редактирано от DaBo
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, DaBo каза:

@mililia, не знам доколко мога да съм полезна с безопасността при колите под наем. През деня по "утъпканите" маршрути не би трябвало да има проблем, но аз не бих рискувала да пътувам сама по черни пътища или през затънтени местности.

За съжаление - защото и аз много обичам да се движа с кола под наем, дори в Бразилия го направих - и аз стигнах до този извод и ще планирам скитането си с градски транспорт само (или турове, когато нямам друг избор). Благодаря ти за обективното мнение.

Връзка към коментар

В Богота,колите се движат по график - четни през тези дни, от толкова до толкова,нечетните през другото време.

Не знам по другите места как е и дали важи за колите под наем. Нашите гидове имаха две коли и ги сменяха,според графика.

Ако се движиш извън твоя график,глобите са големи.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Tedy каза:

Същото за графика на колите важи и за Меделин.

Може би да,защото нас,сутринта, ни посрещна на летището една кола , а на обяд, беше друга. 

Явно,колите са много и по този начин се опитват да регулират задръстванията.

Ама,пък,те си решават въпроса с по две коли.:))))

Връзка към коментар

това важи обикновено за центъра на големите градове, където и без това не е много удобно с кола за туристи

и Сао Пауло е така, и Атина

Връзка към коментар

Въпросната регулация се нарича pico y placa. Номерата на коли, завършващи на четна цифра могат да карат целодневно на нечетна дата и обратно. Ако номерът на колата, например, е четен и искате да карате на четна дата може извън интервалите от 06:00 до 08:30 и следобед от 15:00 до 19:30. Ако нарушите pico y placa, глобите са много солени. Преди не важеше за уикенда, но сега вече се включва съботата, а от приятели знам, че ще стане всеки ден. Това не важи за таксита и бронирани автомобили, за което се изисква специално разрешително. Колите под наем са като всички останали - съобразяват се с pico y placa. Това е за Богота.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Попаднах на няколко интересни блога, предполагам ще бъдат от полза при съставяне на програми :

 

https://accidentalnomads.com/category/colombia/

 

https://madtravelbag.com/itinerary-and-map-of-my-3-weeks-tour-in-colombia/

 

http://bogotivo.com/#

 

+ кратко видео за Богота - 

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
On 3/25/2019 at 11:18 PM, stanislavpp said:

Пускам тема с готовата програма  в суров вид , може да е полезна на някого. Предвид  моментните съвсем ниски цени на самолетните билети за различните вътрешни  точки в Колумбия (30-40$ на отсечка), мисля съвсем скоро да финализирам датите на престой на различните места.

 

А може ли да споделите с коя компания ще пътувате до Колумбия и каква е цената?

Връзка към коментар
На 26.03.2019 г. в 1:08, Emil Chakalov каза:

и се кара доста време по черен път

Направо си смятайте средна скорост 30-35 км/ч за навсякъде. И това с pico y placa си е доста сериозно, затова ако ще влизате в някой от големите градове го съобразете и пишете на рент-а-кара. Следвайте табелите, не гледайте Мапс-а , дори един предварителен оглед какво показва Гугъл е достатъчен. Обаче грешките му ( на мапс) си бяха един страхотен "бонус"!!!
Ако сте повечко хора си вземете по-мощна кола че на нашето шевролетче не си спомням да съм карал на 4-та - големи наклони, натоварено движение, огромни и доста мощни камиони....

И не се подлъгвайте по пъстрите картинки на Hotel Atenas Jericó - неудобни и твърди нарове, предлагани на безумна цена 😞  Не пропускайте  вечеря в Restaurante La Gruta пак там!

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Благодаря , с ренталката няма да влизаме в града. Взимаме от летището в Меделин и отиваме към Гуатапе, и кафе триъгълника.

 

Възможно е програмата да претърпи още  някакви промени , но към момента е това:

 

04.02 полет от Богота към Картахена за 5 нощувки 

09.02 сутрешен полет Картахена - Меделин , ренталка и към Гуатапе, нощувка 

10.02- 15.02 нощувки в Jardin (2)  и coffee triangle (3) Salento (Filandia) , Manizales

16.02 > следобедно връщане на колата на летището в Меделин

17.02 Меделин

18.02 сутрешен полет към Богота

19.02 следобеден полет в 16.00ч

 

Сан Андрес твърдо отпада в полза на Картахена. Причините са няколко: специално място е за колумбийците, но като цяло не е нищо особено в Карибието ; имат сериозен проблем по хотелите с топлата вода; самите места за настаняване са по-скоро зле , ресторанти и транспорт(таксита) също ...За сметка на това в БокаГранде (Картахена) има изобилие от качествени настанявания с руфтоп басейни и т.н.

 

 

Пускам два линка на големи колумбийски агенции за самолетни билети и почивки ,може да са от полза на някого:

 

https://www.despegar.com.co/vuelos/

 

https://tiquetesbaratos.com/

Редактирано от stanislavpp
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 11 месеца по-късно ...

 Картахена дни 1-5  
        Ден 1 

 

Пристигнахме в Богота  с 30 минутно закъснение . По програма бях предвидил спокойните 5 часа между пристигането и следващият вътрешен полет до Картахена с Авианка. Обаче минахме имиграционните за 5 минути , като ползвахме приоритетен коридор ( за инвалиди и за родители с деца под 7год ).
 

След чакане на лентата за багаж повече от половин час , стана ясно , че и двата чекирани багажа ги няма ( куфар с всички истории за малчугана , както и детската му количка.) . Попълних клейм на лентата със служител на Интерджет за липсващият багаж .

През това време изтеглих от АТМ (BBVA) без такса , 2 700 000 песо , което е дневния лимит , с три транзакции по 900 000 , което пък е лимита на транзакция. BBVA е най-добрият избор за банкомат , да вметна че този на летището в Богота беше пък единственият , на който попаднах за две седмици с по-голям дневен лимит от 900 000. 

 

Изморени и унили от липсващият багаж , отидохме  на гишето на Авианка , с които имахме полет в 19.30ч , да проверя дали могат да ни качат на по-ранния в 17.45. Получих отговор , че може да сменя двата билета на цена от 60 000 (15$) за билет . Сменихме билетите без много да се замислям.

 

Минахме секюрити за минути , отново пасажери с деца минават приоритетно на бърза лента. Остана време и да посетим лаунджа на Авианка за 30 минути , след което отидохме на гейта. Отново приоритетно качване на самолета , където с изненада установих, че няма нито едно свободно място сред 170 места на самолета . Нямам никакво обяснение как за абсолютно пълен полет ни смениха билетите. За пръв път се качвам на полет на Авианка и не можех да повярвам на очите си , индивидуална мултимедия за всеки , супер удобни седалки , пълен полет ( при положение, че имат полети през два часа по това направление) , новичък Еърбъс 321. Авианка са една класа над всички останали превозвачи в Северна и Южна Америка.

 

Пристигнахме в Картахена навреме . Отвън има диспечер (будка) на таксита , където казвате до кой квартал пътувате и ви издават бележка с цената до там , в случая 19700 до Бокагранде.

 

След 20 минути , бяхме на мястото ни за настаняване - Палмето Бийч , едностаен апартамент с две бани , цена 270000 песо (80$)на нощувка. Апартамента ни беше на етаж 11 , руф топ басейна е на последният 38етаж. При чек-ин  правят копия на паспортите , но освен това и заснемат гостите, след което ви поставят гривна с бар-код , която  няма опция за сваляне. Много ми беше дразнеща тая гривна , главно защото навсякъде където излезете, ви таргетират мургави и нетолкова мургави улични продавачи ...

 

   Ден 2

 

Опитахме плажа пред нас , пясъка е сив, но мек като брашно. Няма черупки , водорасли или камъчета , водата е обаче леко мътна ( заради по-тъмният пясък).

Плажа и водата ми харесаха , въпреки  изчетеното в нета , че не стават особено в сравнение с Карибието. Топла вода и приятни вълни ...

Чадър и два шезлонга =30000 , студена местна биричка от плажни продавачи 4/5000 , Корона 8000. 

 

Към 11.00 получих имейл от Интерджет, че багажа ще пристигне с полет на Латам в 15.10 и да го взема от техният офис на летището. В 15.00ч се метнах на едно такси (20000) до летището да взема двата забавени багажа на малкият . Носех само паспорт без клейма , което се оказа проблем,  но момичетата от Латам бяха толкова мили , че след няколко тъжни физиономии от моя страна , ми дадоха багажите без клейма . Оставих им по 10000 за благодарност , така или иначе едната от тях беше “ десетка” по десетобалната система.

Мъжката половина (ергените) на форума  да знаят , че има доста красиви представителки на нежният пол там , не е само Шакира.

 

Нови 20000 за такси и вече съм обратно в хотела са пробваме руфтоп басейна .

 

 

 

Ден 3

 

Цял ден излежаване на плажа и гонене на малкият из пясъка и вълните .

 

Вечеряхме в  един бъргър бар , заслужаващ внимание и го препоръчвам - Distrito Burger , бъргърите там са доста добре (20000-25000 песо) ...

 

  Ден 4

 

Такси (7300) до Старият град и разходка .


Гъчканица от народ и коли , уличките теснички , беше малко изпитание с бебешка количка , за четири часа там не видяхме други пишман туристи с малчуган.

 

Добре , че малкият заспа по едно време и хапнахме като бели хора ( тези с двугодишно и пълно с енергия дете ще ме разберат) на първото място със сянка и маси отвън - Санта Мария Дел Мар ( https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g297476-d10508748-Reviews-Santa_Maria_del_Mar-Cartagena_Cartagena_District_Bolivar_Department.html ) .

 

 Пригответе си минимум 100 000 за обяд за двама и студена биричка , но е вкусно ,препоръчвам ....алмонд кейк и поло енкокадо.

Минахме за сладолед през една луксозна джелатерия , нищо особено не беше сладоледа. Обаче сладкарницата 

http://www.mila.com.co/mila-pasteleria/ ,

заслужава многобройни посещения , не я пропускайте .

 

Ново такси , този път от улицата за 10000 и обратно в хотела , следобеда изкарахме на руфтоп басейна на 38 етаж , жега , гледки , студена биричка , мъка голям беше , едвам издържах ...,но  малкият и любимата се предадоха след първият час.

 

    Ден 5

 

Същата мъка от ден 3 - цял ден на плажа , а следобеда на руфтоп басейна . Направо не е за хора , освен ако не обичате водата , пясъка , слънцето и студена биричка (различните варианти на Club Colombia и Cordillera) ...😉 


Да вметна , че има три небостъргача Палмето ( Бийч , Елиптик и Едифисио ) , а в единият се продаваше пентхауса за 500 000$ , Картахена е от по-добрите места за инвестиции в недвижими имоти .

445EE80B-9148-4261-B445-8555527E4950.jpeg

9ADD0817-B0F1-4843-B1BE-2E31CE7E5213.jpeg

E5AEB0E7-D254-4E1C-9A05-DAEF91EEC643.jpeg

18004894-CB0F-4D82-B11C-D50CB594DF71.jpeg

56EC587A-A621-446E-96CB-DD0AD4BD562B.jpeg

716E0B6D-8325-4295-A6F5-722BE24290BE.jpeg

2BB04EBA-AA83-471F-B118-4D47DCC9F086.jpeg

DE74BC74-59BB-447D-A625-19B1D4287430.jpeg

72B99F99-08BC-4626-9E66-CF96EBE2F8A2.jpeg

1759A973-8A85-47E1-A1DC-4AF69491C9AE.jpeg

E2CBF460-0CA3-4BFE-9866-DE8656815568.jpeg

DE251583-A5FB-483D-927E-11985389F55C.jpeg

9ED133AB-06AE-4588-8B22-67CED6A0B485.jpeg

DDDC3A54-F8AA-4075-8FFE-BE9D5D31D38F.jpeg

13E04AE6-A02A-43BA-BB21-9EC7F084E3A0.jpeg

51FFAA59-13B4-4705-931F-36A9729B4EEE.jpeg

8592DA65-580F-4D55-BC35-8E409BBB102E.jpeg

8605E2FD-AEA2-4CAD-A266-ECE5950CAA98.jpeg

DDD80F72-27DC-4034-9C2A-2CED4F73850E.jpeg

B8912B33-4F73-4896-BEBD-554E6F2BEF63.jpeg

DF06FD1C-1431-4E50-B810-631A2C3AFA30.jpeg

AC8002BB-6F8B-4E25-9CC7-C6E2D8FF79F4.jpeg

D7A3BC30-75FC-46CC-BCC6-DB4C9D773731.jpeg

  • Харесвам 25
  • Браво 2
Връзка към коментар

     Ден 6

 

Полет с Латам до Меделин (45$) , имахме 3ч закъснение, които изкарахме в лаундж на Авианка . Междувременно звъннах на Авис САЩ , че полета ми до Меделин има тричасово закъснение и да сменят с +3 часовете за взимане и връщане на рентакар резервацията  ...


На доместик терминала в Меделин никой не говори английски , отне ми 15 минути с лутане и питане с моят бейсик испански да намеря рентакар офисите и този на Авис. 
Бях единствен на гишето , за съжаление единственият служител там не говореше английски. С помощта на Гугъл Транслейт криво-ляво разбрахме , беше доста изненадан че ще наема кола без застраховка, освен за задължителната ГО.
Бях резервирал клас Компакт ,автоматик и получих Нисан Тийда , 7 дни (217$).

 

След оправянято на документите и снимки на автомобила, тръгнахме за Гуатапе и Ел Пиедра . Пътят до Ел Пиедра отнема час и половина , там входа за паркинга се заплаща - (5000 ) , а самият вход за скалата в началото на изкачването (20000). Умно са измислени стълбите , и движението е еднопосочно . При изкачване се ползват външните стълби , при слизане - вътрешните , тоест снимки могат да се направят само при изкачването. Гледките са уау на втора степен , стъпалата + 700 , а изкачването отнема ~ 45 мин. Горе има търговска част с бира, сладолед , сокове и сувенири . Същите сувенири може да намерите и в градчето Гуатапе на една трета от цената.

 

ECC9DDA7-347A-4F85-99BB-5068BD68BC7E.jpeg.caa96bcc2a72da3119eec1eb8b0ad096.jpeg
BA831AC2-486F-42C5-B291-6A62D082F9E7.jpeg.802e67bdc642e0b49bb41c2dac1aa207.jpeg

EF0C7027-77EB-42A7-A5DC-E6FBC979E89D.jpeg.e5c4957e5fba5b585f3a2e9a4b0a25b1.jpeg

0E7D5E55-6A4D-4EA0-A909-1D4F68603235.jpeg.ec32e08d28ac5e1e728fd84086cdf894.jpeg

5359EF70-B5AB-4F19-9CA9-F1EDC84A535A.jpeg.880910827d48da82e60a4925bebfee1c.jpeg

 

DD8838CE-4B6A-4B3C-B73E-C0750F85308A.jpeg.ac5865bb66c5d57370cb48847825af2f.jpeg
E8184907-D8C5-4745-A360-28D20E4A165A.jpeg.01983ba8d15d0e0d5a2136b493df3dd1.jpeg
 

 

След “Скалата “ се настанихме в хотела , който се намира точно под нея : хотел Зокало Кампестре (67$) . Стаите ( къщичките) са малко спартански и с фолклорни мотиви , прекрасни гледки и нелоша закуска . Закусва се на една веранда с хубава гледка пред нея.
 

3CA9977F-9493-4CFF-9818-5C5042273CE1.thumb.jpeg.4081727351c6918f58ce8dc15acd79ed.jpeg

C533DDC4-5559-4036-A9A8-BF1F3F7C3D0D.jpeg.a3d794fed9126e1be98e0aaf1b1d5a5a.jpeg

08B53500-5EC0-4472-BAE3-1AE1DF55E56F.jpeg.4fd5da0332b150bb8b4714761d3cd570.jpeg

 

 

След бърз преглед в ТА , решихме да поръчаме пици от пицерията на  Де Луиджи. Горещо я препоръчвам , а Луиджи е майстор на пиците и е от Бергамо . Много ми хареса концепцията и на пиците , и на ресторанта (работи само от 17.00-21.00) , а през останалото време Луиджи се радва на живота си в Колумбия с пълни шепи. Покани ме и в кухнята да разгледам пещта, абе пич е Луиджи , а и разбира от футбол, коли и жени...Ако сте в Гуатапе , не пропускайте мястото.


4333356E-196F-4B1B-96EC-728320E96530.jpeg.954ec7b57156f10ca8a49cf856186245.jpeg

  • Харесвам 23
  • Браво 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

   
         Ден 7 

 

 След закуска , отидохме да разгледаме градчето Гуатапе , с две думи -  много ни хареса. Малко градче, с колоритен кониален център и приветливи хора. Мястото не е за пропускане, ако сте в региона - разходката ни отне 3 часа с много лежерно темпо.

 

455E9350-846C-4F9D-923A-B3AE7AE5C420.jpeg.a027fe901808782253f4fdd50b5a7101.jpeg

 

1303BB9C-06D1-4827-A282-B7281C6F9372.jpeg.f6624867938cc0ff5da278aa1a3fcef9.jpeg

98CE3E46-958B-46FE-ADD8-C3195276EBD4.jpeg.e5e31890f9963ab2c866ffcf46f2d64a.jpeg

A05BD93B-4D05-45E4-8D73-9FD71C795613.jpeg.89d6add7bc43967d2a5d55f564a270bc.jpeg

4F68653B-9CB6-41E9-A9AE-76112A4C6A8B.jpeg.7e29bffa63180a9199a06af0f7725690.jpeg

340CB3DF-B6DD-4335-ABAB-3C1575BC52D3.jpeg.32c02271318fb2289c2e9b74909345bb.jpeg

EB76F688-53EE-4494-8235-092497E16F12.thumb.jpeg.ca33d5145067fbce59ebc91b0c07eb3a.jpeg

BBA39482-43C4-4477-92F6-2C5A1A64BBCA.jpeg.a8188e2b892199a2a507d6b7948d59c8.jpeg

B08A28C1-DA69-40E1-8DD7-9934752454C6.jpeg.6debaa81d953d16ec5ac07682f93e145.jpeg

314BC53A-DAF4-4646-9176-05F6C6075169.jpeg.8bf58f45bf279f2b04ad5b766a39d680.jpeg

 

 

E99ABC25-FE9A-4974-AA97-BB53C92628C2.jpeg.597eedc7198065887227917eed66d7bd.jpeg
 


    Метнахме сме в ренталката и се отправихме към Манизалес (287км ~ 7 часа шофиране ), бавно се пътува заради множеството ремонти на пътя след края на дъждовният сезон , по пътя спирахме на пет !!! места за плащане на тол такса ( общо 19$).  Не мога да се начудя как дори в Перу и особено в Колумбия са масови тол таксите, а в една България сме доста поизостанали.  
Следващите  три нощувки бяхме в http://apartahotelmillennials.com , 229 500/нощувка за едностаен апартамент  през Букинг.

 

 

Имат безплатен подземен паркинг, апартамента е ( почти) луксозен , локацията е ОК, но закуската е под всякаква критика , след първата сутрин повече не я пробвахме. От друга страна , това е първият хотел за последните две години, в който детското креватче( кошарка ) беше подготвено и дори украсено. Дори за щатските Мариот и Хилтън това се оказа нещо съвсем непостижимо , въпреки техните предварителни уверения .

 

 

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към коментар


                 Ден 8 и 9

 

Манизалес е град с половин милион население ( 11 по население в Колумбия) и почти без забележителности. Реших да останем тук два дни за да изкараме ден в един много популярен парк и да отделим ден за шопинг. Любопитен факт за Манизалес е, че флага на града е идентичен с българският трикольор и на множество обществени места, може да се види разветият български флаг.

 

В 10.20ч бяхме на входа на парка : Recinto del Pensamiento:

 https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g652402-d2626840-Reviews-Recinto_del_Pensamiento-Manizales_Caldas_Department.html?m=19905

 

Паркът е част от огромен хотелски комплекс , безкрайно добре поддържан , езерца, къща с пеперуди, градина с билки, къща с колибрита. Всъщност Колумбия е раят на колибритата, в страната живеят 150 вида . Три часа ни стигнаха за разходката, която задължително е с гид (безплатен), часовете с гид на английски са по-нарядко и трябва да го съобразите предварително . Вход - 27 000 с включен лифт ( cable car) , има и по-ниска цена без лифт.

 

BCB2FC1A-4EEA-4B19-BCCE-95F7E0A34259.jpeg.2b7c1e77ed4e17c168b09ecb6ffcb01f.jpeg
874CF472-35AC-42D4-8E49-BD3C0C600BC0.jpeg.dd35cd86ff5b48413081d03a62f9f6ae.jpeg

F7971B09-3293-4532-BA08-804ACEB22ED3.jpeg.e723883904349fa2fb74ff5403ca9faa.jpeg

3C128A9C-985F-4C62-A361-66F62D05AEA5.jpeg.93d0c52f76d41c384fc3c5c66fbd30c6.jpeg

9C81F777-7C4D-4A9E-82B8-0F4B0A2DD897.jpeg.6e975a8c10884b9b8219b6916dd7eae9.jpeg

949E03C9-D6BC-4593-B24F-2CE8F86EB7E4.jpeg.aa65fe489aa959ccad6739f1182e99d0.jpeg

EF856D16-A42B-4FF3-8E50-542673ACE3D2.jpeg.ea92a9d976ad3f79f4df7c20e9a721df.jpeg

B016ED41-FC07-4DD0-98BC-E96FCA3F7397.jpeg.d481623039bbde8c17ea16a4ddd055a8.jpeg

4153A2C1-CB89-4482-9434-9678EC2687AA.jpeg.dfad7da5f266610fbb9b241bdc047f1d.jpeg

CD714029-3B27-40D0-AFC9-C0727FB68253.jpeg.64419f3f34b5ebbd2ec8f58d51abc7f8.jpeg

EF4DB59F-A18A-408F-92A8-EFB62C31DE5C.jpeg.53a73d13dbe467354fe27e8ad7675b94.jpeg

163F59C2-92EB-45B0-BB42-B10467B7BD13.jpeg.c198ef958008fd8be74b93ebf48f630b.jpeg

387F32F7-116C-4054-8169-90BBBEF6416B.jpeg.41c0592e828247f966639b5b5ab5a730.jpeg

F56980B3-4B07-4BE1-AF39-54DF31AFD52D.jpeg.ae978e00359bca7971f9abe63aaf15aa.jpeg

1A855983-7CAA-44AC-A4BF-EF5AEB823335.jpeg.9272a13291957d8f65a190f6999967b2.jpeg

443534D8-D7DD-47FB-859E-301CF97CA47F.jpeg.0d32ca1223582518cdf7effe1cf4c227.jpeg

2149FF76-6A49-443B-B14A-5843CAE16FC7.jpeg.4fe915a661b89637405ce1e0c52cb435.jpeg

7DB4EB78-7BE1-4BEA-A64C-A0667E600AF5.jpeg.e9e31dab9ae59829238eeeca330ef87e.jpeg
 

3360F741-2514-4587-9E94-062D16770BA3.jpeg.33d17da887a8ffde704519d438f2e5d4.jpeg

 

19DE939F-9FDF-4963-9566-6A2E0716F333.thumb.jpeg.3efe4fc6a80d6f5154bcdb89504c6002.jpeg

 

 

 

В самият град има малко забележителности, няколко катедрали , от които и  най-високата катедрала в Колумбия - Our Lady Of Rosary  и мирадора Чипре със скайуок ( Torre de Chipre).

 

8BBDA532-AC3A-4B86-9EEB-7D0CD9518E5A.jpeg.f9fa68ffbaf246bbd315f40aa1eb3709.jpeg
9A9A9730-307B-46A8-9877-1233FB8FB5B5.jpeg.b2c8e3239c2dec83cadc1c3dc6ee5eac.jpeg

480A9CFA-0E1D-488F-9CF8-5C246D05DE44.jpeg.1f3aabb9fb501730c0c34624c7f496a7.jpeg

3D9633F0-24B8-4ECB-B213-16C4914C5DFE.jpeg.0fbb96ec9a0f6b09a5cb2e3052667d38.jpeg

235D86A7-76C3-4719-964F-0D42B4F4CBC0.jpeg.a9e2bb4d29e05e500f25fe3b98237a2b.jpeg

A765AA1C-5F8B-4F1F-B0B5-B9AE847E9AAF.jpeg.d98d7cd359738731d780cdb9003aa7e1.jpeg

ADAF60F9-9698-44CE-AFE3-AC26514D742B.jpeg.c3ed2a1eea5055995147efe159170055.jpeg

2C780F09-2BAB-4637-8D1E-4A37263AE991.jpeg.736d57d3f466cb3ea83ac93d57af1039.jpeg

 


 Да вметна две думи и за моловете в Манизалес : ние ходихме в двата с най-висок рейтинг - Centro Comercial и BBVA . Много луксозни и чисти , огромни детски центрове, много добри фууд кортове и кафенета, една класа над всички в България, а и в САЩ.

 

37424205-3863-4590-9A7A-2D67358B0BFB.jpeg

  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към коментар

           Ден 10

 

Сутринта след чек аут , се отправихме към едни термални извора по път към Саленто , сърцето на кафе региона. Планът беше покрай обяд да сме на термалните извори, да изкараме там следобеда и привлече да се отправим към Саленто за следващите три нощувки.

 

Регионът е доста богат на термални извори , ние решихме да отидем на най-препоръчваният - Termales Balneario@ Santa Rosa de Cabal . Платихме с карта, имаше уикенд тарифа и делнична тарифа - ние бяхме през седмица и платихме пакетна цена 2x 44 000 ( с включен обяд/бюфет), бирата е отделно. Може да платите и само вход, на място има още два ресторанта. Горещо препоръчвам мястото и задължително през делничен ден, през уикенда според инфо от нета, мястото е доста претъпкано с посетители. Под няколко водопада са построени 5 басейни (1 детски) с входяща температура 60-70 градуса и всеки басейн се охлажда независимо с по два крана съм студена вода. Задължително си носете хавлии , в противен случай ще трябва да си купете на място... Паркингът е безплатен, пешеходства се около 10 мин до самите термални басейни. Съблекалните са модерни, а локърите са безплатни - плаща се само депозит. На входа се проверяват всички чанти, не е разрешено да се внася храна, съответно се взима, номерира се и ви я връщат на излизане.

 

0DC1E4CD-23E4-4428-B5D1-09993A4512D9.jpeg.8d71fe674a2b8353a0ef968fab2a8a1e.jpeg

 

C611C8A4-395F-4BB4-8FFC-8AE32D2F2344.jpeg.8ec5c14dc3b9c19846e0f04b455752f4.jpeg

EEAF1FF5-1E01-4BDA-BB28-967595915B32.jpeg.6a6fa8718228a3d96d4f6ba2435c085f.jpeg

 

AE910D97-D7F0-4716-964E-E167A575C5C1.jpeg.72f3a86e090733a841a7986c5be7f61b.jpeg

 

F293B400-58FE-430C-A2C5-51E66FA7AB24.jpeg.5feff4151b9646d7ccd0fb5d50c94310.jpeg

 

EE4659AA-AB0B-41C4-8315-C1E6653C3C89.jpeg.9ad9fc039fa3287de57b3db160b447df.jpeg

 

BBF84A09-C7F4-4EAE-ADBC-82CD9BC1D172.jpeg.44d616d54e6d95ce3e890cdbfcdcc259.jpeg

 

77F19139-363B-4B30-A564-20FD9664C4DD.jpeg.8896e818305cda4d5fbf6df16b1cf6b6.jpeg

 

E815F726-69FD-46D2-9D87-6BBD75F9D0BB.jpeg.c4b79885e3a2953235dbbc2e2ab9f514.jpeg

 

24DABFB1-771D-4FC8-A8FE-4FC982574040.jpeg.dbad85287b74ba92e891ee60ed94d5c7.jpeg

 

C89AC007-36A6-4F0F-9A2A-DCDD21E6E36A.jpeg.63b5763e6ed526d317185b7ff1b8b39b.jpeg

 

1C65A945-575E-462F-B4B2-FE1F8056365D.jpeg.08c8f89f9fccbe7170a630c18d7b1e82.jpeg

 

CFE5A03E-428A-489E-A7A1-55EBAB4E7C77.jpeg.4960f666384332a5ae872b8931d307dc.jpeg


0BB604FC-055C-40D8-A42F-B213E0B9CA95.jpeg.e4cef503a80b6011fcd9fc513b412319.jpeg

 

D6F71B91-F867-4CAC-8B32-0C746842B831.thumb.jpeg.a035bdf8c8fc1e760cfedafa8bb54555.jpeg


 

Отне ни два часа от Манизалес до термалните извори, няколко тол такси (8$) и преминаване през задръстване в Перейра. 


След прекрасното изкараният следобед ( пълни пет часа) , Половинката съответно помрънка “как отделихме само няколко часа, вместо няколко дни , което съответно прерастна в що за човек съм” :))) .


След още час шофиране , стигнахме до хотела ни в Саленто за три нощувки : https://www.hotelterasu.com , 282 500/ нощувка през Експидия.

 

 

  • Харесвам 15
  • Благодаря 1
  • Браво 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.