Прескочи до съдържание

Виетнам, Камбоджа и Куала Лумпур през февруари


Препоръчани мнения

преди 3 часа, Цвете каза:

 А след като езерото не е подходящо за този период, Kampong Phluk може ли да е алтернатива - да видим къщи на кокили, рибари?

Цвете, да не те подведа, ама по спомен за езерото Тонле Сап се ходеше точно в селцето Kampong Phluk. @T.E.Lawrence, да не би да я подвеждам?

Проблемът с езерото тогава е, че ще сте в период на суша и там основно ще е смрад и малко вода, а гората в езерото въобще няма да можете да видите с лодка. Аз ходих през ноември в дъждовния период и езерото беше пълноводно, а един от най-хубавите ми спомени беше обикалянето с малка лодка из Водната гора. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Февруари си е супер време за езерото, бе. Какво се панирате с тоя сух сезон. 🙂  Kampong Phluk си е супер място за тогава  и за къщи, и за лодки, и мангрова гора. 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

А близките храмове от Малкия кръг ли са?  Не съм стигнала до анализ на храмовете и съм почти боса. Ако поискаме от някой тук тук водач да ни разхожда как да му зададем маршрута?

Връзка към коментар
На 12.09.2019 г. в 20:16, Цвете каза:

А близките храмове от Малкия кръг ли са?  Не съм стигнала до анализ на храмовете и съм почти боса. Ако поискаме от някой тук тук водач да ни разхожда как да му зададем маршрута?

Да, близките и най-известни храмове са от малкия кръг. Всеки туктукаджия е подкован с брошури за малък и голям кръг, както и екстра трипове. 

На 12.09.2019 г. в 23:49, randi каза:

По принцип от към 15 -20 март до към 31.03 - 05.04 април подходящо ли е за Виетнам като цяло? Да се започне със Сапа от север и да се слезе до Сайгон и Phu Quoc?

Виетнам си е три климатични зони и няма универсално време като цяло, но някак си този период, дето питаш, е на границата на поносимото време за навсякъде. Може би ако трябва да правя компромис и аз бих избрал март.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Въпроси към пътувалите с нощен влак във Виетнам: гледам влак SE19 и  SE 3 от Ninh Binh - Hue. На няколко сайта цените са различни с огромни разлики. Препоръчайте ми сайт за покупка на билети и най - важното как да разбера кой влак е чист и няма хлебарки? Ориентирайте ме колко сте платили, за да имам критерий.

Спомням си, че @deyan , @Rainy, @Mary бяха с такива влакове, макар и с начална точка Ханой. При нас може да се промени програмата. Благодаря!

Връзка към коментар
преди 1 минута , Цвете каза:

Препоръчайте ми сайт за покупка на билети и най - важното как да разбера кой влак е чист и няма хлебарки? Ориентирайте ме колко сте платили, за да имам критерий.

Нашите билети ги купи агенцията, която ползвахме.

@Rainy ще подскаже името и цената.

Изрично искахме места на първото ниво, защото е по-удобно.

Не съм забелязала да е мръсно или да има хлебарки, но ако в това ще се вглеждате във Виетнам, то ... намалете остротата на погледа. :laugh:

Да не се разбира като да съм видяла всякакви твари и мръсотия, но като цяло има какво да хване погледа ти, ако го търсиш.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , Mary каза:

Нашите билети ги купи агенцията, която ползвахме.

@Rainy ще подскаже името и цената.

Изрично искахме места на първото ниво, защото е по-удобно.

Не съм забелязала да е мръсно или да има хлебарки, но ако в това ще се вглеждате във Виетнам, то ... намалете остротата на погледа. :laugh:

Да не се разбира като да съм видяла всякакви твари и мръсотия, но като цяло има какво да хване погледа ти, ако го търсиш.

То е ясно, че няма много много да се заглеждаме, но както бях с настройката за влак, така прочетох някакви стряскащи  ревюта и взех да се чудя. 😀 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , Цвете каза:

Въпроси към пътувалите с нощен влак във Виетнам: гледам влак SE19 и  SE 3 от Ninh Binh - Hue. На няколко сайта цените са различни с огромни разлики. Препоръчайте ми сайт за покупка на билети и най - важното как да разбера кой влак е чист и няма хлебарки? Ориентирайте ме колко сте платили, за да имам критерий.

Спомням си, че @deyan , @Rainy, @Mary бяха с такива влакове, макар и с начална точка Ханой. При нас може да се промени програмата. Благодаря!

Ние пътувахме Hanoi - Hue с Violette Train, което всъщност е SE3. Ако правилно се ориентирах, всичко с един и същ час на тръгване е един влак, с различни вагони на различни компании. 

Това, което платихме, е безумно скъпо за това, което се предлага - около 69 долара на човек за купе с четири легла, но пък пътуването от гара в центъра на града до гара в центъра си е супер удобно. 

Купетата са чисти, чаршафите изглеждаха ОК и не съм видял никакви гадини. Дават вода, банан и нещо дребно за гризане.

Недостатъците - кучи студ, особено на горното легло (не можеш да регулираш температурата, обличаш няколко ката дрехи и задължително шапка/шал) и липса на какъвто и да било приток на свеж въздух във вагона, освен климатика (всички прозорци са заключени).

 

Купихме билетите от baolau.com . Мисля, че цените на различните сайтове за еднакъв тип купета бяха горе-долу еднакви. Виж да не би разликата да идва оттам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , deyan каза:

 

Купихме билетите от baolau.com . Мисля, че цените на различните сайтове за еднакъв тип купета бяха горе-долу еднакви. Виж да не би разликата да идва оттам.

https://12go.asia/en/travel/ninh-binh/hue?date=2019-11-11&people=1

Това имам предвид -  гледам нощните влакове, има и различни рейтинги.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Цвете каза:

https://12go.asia/en/travel/ninh-binh/hue?date=2019-11-11&people=1

Това имам предвид -  гледам нощните влакове, има и различни рейтинги.

Мисля, че при нас нямаше толкова различни варианти, но може и да бъркам. 

Това, което ние ползвахме беше 1Class Sleeper, т.е. с четири легла, което в този линк излиза на цени от около 40 долара.

Възможно е да сме залетели по по-високата цена заради някакви отзиви, тъй като половинката и тя се притесняваше от условията

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Mary каза:

 

@Rainy ще подскаже името и цената.

 

@Цвете

 

The train from Hanoi to Laocai and return, I could help you to book the tickets, we work with some private companies bellow.

 Orient Express, Fansipan – Deluxe 4 berths in a compartment: 33 $ /pax/one way

Ratraco Deluxe 4 berths in a compartment: 25$ / pax/ one way.

if you agree with which companies, please, tell us, we will book them for you then send you their voucher, you just print and exchange it in the office at the Hanoi train station.

The train is departure at 21h40 - arrive to Lao Cai at 5h45 ( Hanoi - Lao Cai )

......................................20h35 - arrive to Hanoi at 4h50 ( Lao Cai - Hanoi )

 

Or You can take a sleeping bus from Hanoi – Sapa – Hanoi, it takes 5-6h from Hanoi- Sapa ( the sleeping bus with toilet and wifi ). The price is 9 $ / ticket/ way.

Departure from Hanoi at 22h00 - arrive to Sapa about 3-4h00 am and sleep on the bus untill 5h30 am ( Hanoi - Sapa )

                                  Depart at 22h00 - arrive to Hanoi about 4h00 am ( Sapa - Hanoi )

Could you please check it and let me know if any question or further request. Hope to hear from you soon.

 

Best regards

Tinh ( Mr )    
 
    Sapa Original Trek 
Address:    No 37 Muong Hoa str - Sapa Town - Lao Cai - Vietnam
Facebook:  Sapaoriginal Tinh
Skype:       Sapaoriginal
Phone:      + 84 974 092 183
Mail:          info@sapaoriginaltrek.com
                 Sapaoriginaltrek@gmail.com
Връзка към коментар
преди 2 часа, Rainy каза:

@Цвете

 

The train from Hanoi to Laocai and return, I could help you to book the tickets, we work with some private companies bellow.

 Orient Express, Fansipan – Deluxe 4 berths in a compartment: 33 $ /pax/one way

Ratraco Deluxe 4 berths in a compartment: 25$ / pax/ one way.

if you agree with which companies, please, tell us, we will book them for you then send you their voucher, you just print and exchange it in the office at the Hanoi train station.

The train is departure at 21h40 - arrive to Lao Cai at 5h45 ( Hanoi - Lao Cai )

......................................20h35 - arrive to Hanoi at 4h50 ( Lao Cai - Hanoi )

 

Or You can take a sleeping bus from Hanoi – Sapa – Hanoi, it takes 5-6h from Hanoi- Sapa ( the sleeping bus with toilet and wifi ). The price is 9 $ / ticket/ way.

Departure from Hanoi at 22h00 - arrive to Sapa about 3-4h00 am and sleep on the bus untill 5h30 am ( Hanoi - Sapa )

                                  Depart at 22h00 - arrive to Hanoi about 4h00 am ( Sapa - Hanoi )

Could you please check it and let me know if any question or further request. Hope to hear from you soon.

 

Best regards

Tinh ( Mr )    
 
    Sapa Original Trek 
Address:    No 37 Muong Hoa str - Sapa Town - Lao Cai - Vietnam
Facebook:  Sapaoriginal Tinh
Skype:       Sapaoriginal
Phone:      + 84 974 092 183
Mail:          info@sapaoriginaltrek.com
                 Sapaoriginaltrek@gmail.com

Благодаря,  а с кредитна карта ли плаща?

Връзка към коментар
преди 2 минути , Цвете каза:

Благодаря,  а с кредитна карта ли плаща?

Да. Изпратиха ми линк за безопасно плащане. Ние имахме доста навързани деятелности и сумата не беше малка, така че беше нормално да искат депозит. 

Аз съм доволна от агенцията. Тя е една от най-старите в Сапа, чилякът е сравнително млад, но много гъвкав - не само за неговите услуги. Имаше интересни моменти и неочакваности, но нали това е идеята на пътуването - излизане извън битието ни. 

🙂 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Имам нужда от помощ отново. Гледам полет от Хо Ши Мин до Сием Реп на 16.02.2020. От сайта на Cambogia Angkor Air  разбирам, че чекиран багаж не е включен за полети от / до Виетнам за първите две тарифи. За тарифа Economy Saver тълкувам, че е включен и чекиран багаж. Правилно ли мисля? Ако купя само с ръчен багаж от сайта разбирам, че трябва да доплатя $65 за куфар 23кг. Ще съм благодарна да ми рразясните ситуацията, че съвсем се оплетох.

 

image.png.22eb945cf677b1b302497b284eb1438b.png

Връзка към коментар

Аз категорично бих предпочел виетнамските при близки други условия. 

Пътувахме с Cambogia Angkor Air преди три години и имахме чувството, че се возим в "Чавдар".

Багажът беше насипан в предната част на самолета (наистина преградена с мрежа и врата) и тъй като закъснявахме (поради забава на преден полет), сами си го метнахме вътре, тичайки по пистата.

В салона се търкаляха някакви болтове и планки по земята, но предпочетохме да ги ритнем под седалките и да не мислим много-много за тях.

 

Но пък всичко беше благополучно. 

  • Харесвам 1
  • Шок 2
Връзка към коментар

@deyan го е обяснил много добре. Cambodia angkor air са само краен или бюджетен вариант. Най-големият им проблем са закъсненията и отмяната на полети. Да не говорим в последно време, както се напъват и с нови и нови дестинации, те старите не могат да оправят. Виетнамските са за предпочитане и във Виетнам пред Vietjet. В страната са изгодни, извън страната са по-скъпи обикновено. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , stanimir каза:

А Cambodia Airways  ? 

Виждам, че са нова НТА и оперират от около година. В трипа има добри отзиви за тях. 

Даже не са ми попадали при търсене. Благодаря ти. Ще ги проуча, пък, ако някой знае нещо за тях, морлля да сподели.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.