Прескочи до съдържание

Виетнам, Камбоджа и Куала Лумпур през февруари


Цвете

Препоръчани мнения

преди 3 часа, Цвете каза:

В момента разглеждам опциите и Виетнамските авиолинии са много по- скъпи.  Чудя се да изчакам ли още.

Тази седмица са с 10% намаление. Реших че по-евтино няма да стават и вчера си взех билети точно за 16 февруари, обаче от Сием Реп до Ханой за 118$. Май за да стигнат до Сием Реп първо минават през Ханой. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Питане за туровете по делтата на Меконг: всички, които намирам са с начален час до 8:15 АМ, а по план пристигаме в 9:25. Можем ли да намерим по- кратък турот 11ч. или за другият ден до по - рано, като трябва да сме на летището до 14ч.?

Възможен е и частен тур - 4 -ма сме, ако можете да препоръчате.

Връзка към мнение

 Ако бяхте питали вчера, можеше да разпитаме агенциите. Вчера бяхме на тура, вече не сме в Хо Ши Мин. Не съжалявайте ако не отидете. Приятно губене на време е, но аз имах много големи очаквания и малко се разочаровах. Имах усещането, че ни развеждат само по разни ферми да си пазаруваме. Возенето с малки лодки, заради което отидохме беше само 10 минутки и накрая лелята, която ни возеше, каза: Good bye, tip me, tip me! Заведоха ни в една ферма да починем и да хапнем пресни плодове, попяха ни едни дами и накрая ни раздадоха пакетчета за tip. Имах усещането, че сме ходещи касички и всеки чака ред да спечели нещо. Дано не ме разберете погрешно, беше хубаво развлечение, но лично на мен ми остана малко неприятен привкус накрая. 

Самото място на което се ходи е на около 70 км от Хо Ши Мин, но пътуването е дълго около 2 часа, после се пътува около 20-30 Мин до остров и там започват активностите. За половин ден няма как да се получи, то и така е тичане по график. 

Аз бих ви препоръчала екскурзия до тунелите Ку Чи, тя е полудневна и доколкото знам може и следобед да се ходи. Ние бяхме на предиобедна, която продължи до около 14:30. Семейно решихме, че тази беше по-интересна от разходката по Меконг.

Сега проверих, следобедния тур започва в 12:30.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Цвети, някакъв спомен имам, че @ivailo_radev правиха малко по-различен тур по Меконг, от описания от elenitta тур, какъвто беше и нашия - пропуснала е само да напише за каручките и змиите. :laugh:

Аз от тур до Меконг разбирам първата част - когато те возят с по-голямата лодка по самата река и после с малките лодки из острова. Всичко друго е пълнеж с мерак да изкарат някакви пари...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 30 минути , Mary каза:

Цвети, някакъв спомен имам, че @ivailo_radev правиха малко по-различен тур по Меконг, от описания от elenitta тур, какъвто беше и нашия - пропуснала е само да напише за каручките и змиите. :laugh:

Аз от тур до Меконг разбирам първата част - когато те возят с по-голямата лодка по самата река и после с малките лодки из острова. Всичко друго е пълнеж с мерак да изкарат някакви пари...

Неговият тур е с преспиване при местни, а ние нямаме времето. Аз клоня към пропускане на Делтата, но ще решим на място вероятно.

 

преди 37 минути , elenitta каза:

 Ако бяхте питали вчера, можеше да разпитаме агенциите. Вчера бяхме на тура, вече не сме в Хо Ши Мин. Не съжалявайте ако не отидете. Приятно губене на време е, но аз имах много големи очаквания и малко се разочаровах. Имах усещането, че ни развеждат само по разни ферми да си пазаруваме. Возенето с малки лодки, заради което отидохме беше само 10 минутки и накрая лелята, която ни возеше, каза: Good bye, tip me, tip me! Заведоха ни в една ферма да починем и да хапнем пресни плодове, попяха ни едни дами и накрая ни раздадоха пакетчета за tip. Имах усещането, че сме ходещи касички и всеки чака ред да спечели нещо. Дано не ме разберете погрешно, беше хубаво развлечение, но лично на мен ми остана малко неприятен привкус накрая. 

Самото място на което се ходи е на около 70 км от Хо Ши Мин, но пътуването е дълго около 2 часа, после се пътува около 20-30 Мин до остров и там започват активностите. За половин ден няма как да се получи, то и така е тичане по график. 

Аз бих ви препоръчала екскурзия до тунелите Ку Чи, тя е полудневна и доколкото знам може и следобед да се ходи. Ние бяхме на предиобедна, която продължи до около 14:30. Семейно решихме, че тази беше по-интересна от разходката по Меконг.

Сега проверих, следобедния тур започва в 12:30.

Еленита, вие от юг на север ли се движите? Ако ходите в Nihn Binh  и околия, моля да споделиш как сте го направили. Ние решихме за сега, че ще останем там 2 дни с една нощ и ще търсим обиколки на място. Всяка подсказка ще е високо оценена. Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Mary каза:

Цвети, някакъв спомен имам, че @ivailo_radev правиха малко по-различен тур по Меконг, от описания от elenitta тур, какъвто беше и нашия - пропуснала е само да напише за каручките и змиите. :laugh:

Аз от тур до Меконг разбирам първата част - когато те возят с по-голямата лодка по самата река и после с малките лодки из острова. Всичко друго е пълнеж с мерак да изкарат някакви пари...

Абе, спестих го, спестих и това, че водачът на тура ни каза да си вземем довиждане с лодкаря и него да "tip"-нем, и лелите дето ни черпиха с меден сироп и стояха до масите да си купим. Накрая само водача не си поиска за него и шофьора, но той пък много се стара, макар че ни изгуби, и на него дадохме.

преди 52 минути , Цвете каза:

Неговият тур е с преспиване при местни, а ние нямаме времето. Аз клоня към пропускане на Делтата, но ще решим на място вероятно.

 

Еленита, вие от юг на север ли се движите? Ако ходите в Nihn Binh  и околия, моля да споделиш как сте го направили. Ние решихме за сега, че ще останем там 2 дни с една нощ и ще търсим обиколки на място. Всяка подсказка ще е високо оценена. Благодаря!

Ние сега сме в Пном Пен, после Сием Рап за 3 дни, Ханой, Хюе, Хой Ан, Сапа и накрая Ханой за полета. Малко е разхвърляна, ама купихме билетите и после го доизмисляхме. На Нин Бин сме за един ден и един за Халонг бей без приспиване. Букнахме ги от Lilly Agency, те ще са другата седмица, ще кажа като се върнем. Ако имаш други въпроси питай докато сме тук, ако е нужно да разпитаме на място.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще чакам отзиви за водач и придвижване в Сием Реп. 

Ние също избрахме Халонг, по- скоро ЛАН Ха бей за ден. И за там да разкажеш, моля! Аз исках след круиза да пътуваме към Нин Бин, но от същата агенция ми казаха, че няма бус по това време от Хай Фонг към Нин Бин. Вероятно ще се върнем в Ханой и на другата сутрин ще пътуваме с нещо към Нин Бин. 

Ако разказваш за всичко, ще съм ти благодарна много! И ще почерпя 😊

 

Връзка към мнение
преди 30 минути , Цвете каза:

Ще чакам отзиви за водач и придвижване в Сием Реп. 

Ние ползвахме гид, препоръчан ни от @mililia. Като цяло съм мнооого доволен. Голям тур+малък тур+Тонле Сап (ходете само до началото на сухия период, после нивото спада и не е много гот). В цената му влиза и вземане/връщане от летището от/до хотела. Името му е Ponleu Leang от фейса (с черна фланелка на велосипед).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Oldkozel каза:

Голям тур+малък тур+Тонле Сап (ходете само до началото на сухия период, после нивото спада и не е много гот). 

Ето това не можем да решим - да ходим ли на езерото - има изказвания за и против. Ако за два дни направим малък и голям кръг, на третия ден можем да летим следобяд, какво да видим още, ако не езерото? Още не сме купили самолетните билети REP - KUL, нощувката ни може да се анулира, Та разчитам да ми помогнете да избера вариант.

Връзка към мнение
преди 39 минути , Цвете каза:

Ето това не можем да решим - да ходим ли на езерото - има изказвания за и против. Ако за два дни направим малък и голям кръг, на третия ден можем да летим следобяд, какво да видим още, ако не езерото? Още не сме купили самолетните билети REP - KUL, нощувката ни може да се анулира, Та разчитам да ми помогнете да избера вариант.

Много труден въпрос - наистина е до лично възприятие... Аз много харесах това пътуване. Беше странно, различно, шокиращо, някак крещи: царят е гол. Ние пътувахме с @Mary с тук-тук - не само заради парите, а просто повече ни кефеше емоцията, и самото пътуване беше ярко. А и спътничката ми е още по-ярка в коментарите си :grin:

 

Но - ако държите на естетиката, може и да не ви хареса. Еклектично е 🙂

 

Image may contain: one or more people and outdoor

 

Image may contain: outdoor

 

Image may contain: sky, house, outdoor and nature

 

Image may contain: sky and outdoor

 

Image may contain: sky, outdoor, nature and water

 

Image may contain: one or more people, sky, outdoor and water

 

Image may contain: one or more people, sky, tree, outdoor and nature

 

 

 

 

Връзка към мнение

Е, чак естетика... Искаме да видим истински и различни неща. Ясно е, че хората са бедни, животът им  не е лек. Но там знам, че е интересно когато има повече вода. 

 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Цвете каза:

Е, чак естетика... Искаме да видим истински и различни неща. Ясно е, че хората са бедни, животът им  не е лек. Но там знам, че е интересно когато има повече вода. 

 

Когато има вода, е по-красиво и естетично. Без вода - по-брутално и еклектично 🙂 Интересно е и в двата случая. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Цвете каза:

Ето това не можем да решим - да ходим ли на езерото - има изказвания за и против. Ако за два дни направим малък и голям кръг, на третия ден можем да летим следобяд, какво да видим още, ако не езерото? Още не сме купили самолетните билети REP - KUL, нощувката ни може да се анулира, Та разчитам да ми помогнете да избера вариант.

Ние ходихме за 1 ден до: Банту Срей (за 2 дни трябва да вземеш 3-дневен пас и така входът тук ти идва безплатен; супер е); после отидохме на водопадите Кулен (20 долара фикс билет; не си струва за мен); после отидохме до Бенг Малеа (5 долара фикс билет; не е в паса; много е разрушен и съм със смесени чувства дали да го препоръчам); после отидохме до Камплонг Флук (25 долара фикс билет). Тук беше единственият път, където гидът ни плъзна - при преговорите каза, цената е дърво, защото включва тур с моторна лодка и тур с гребна лодка в мангровите горички. Обаче март месец  няма вода и няма тур с гребна лодка, защото в горите няма вода. Реално от мотането ние пристигнахме към 16.30 часа, качиха ни на моторна лодка и ни закараха на плаващ ресторант да гледаме залива. След това обратно в селото, джипа и Сием рип (реално беше тъмно и не ставаше за разходка в селото). Реално жената беше втрещена от мизерията във водата и около къщите и едва ли щеше да се навие за тур в селото (реално няма вода и къщите са на колове над земята). Ако сега имах трети ден направил тур до Ролуос темпълс и след това да отида на тур в селото, да се качвам в къщите и т.н и надвечер към плаващия ресторант за залеза. Цените бяха следните: Day 1 Sunrise + Small tour 20$, Day 2 Big tour +Sunset 20$, Day3 by Car: Banteay srei temple, kulen mountain waterfall +being malea +Tonle sap lake 70$ Първи и втори ден с туктук, трети ден с джип, че туктук не можел да додрапа до водопада. Джипът е лукс Лексус с отделен шофьор. В цената е включена вода, кола, сокове, мокри студени кърпички. Цената е за двама.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз да дам препоръка за Siem Reap. Ние се свързахме с един пич, който има джип, а брат му тук-тук. Свързах се с тях, защото по ревютата прочетох, че правят и големия и малкия кръг обратно на всички останали. И така и стана - карахме обратно на групите и като изключим Bayon, почти никъде нямаше повече от 2-3 човека освен нас. То на Bayon почти няма как да е иначе. А другото, което е - за езерото и селата по него. Избрахме Компонг Клеанг (ще ме извинявате за писането), което е по-далечко от другите, но пък по-рядко ходят туристи. И никой нищо не ни продаваше, не ни караха в ресторанти и нямаше прескъпи турове по езерото. На място платихме около 10 долара и си обикаляхме 2-3 часа по езерото, та чак накрая и дремнахме. Пускам му координатите и ако някой реши да е с него, искайте (ако сте с тук-тук) да сте с брат му  Sros Seng. Май е малко по-нежен от повечето мъже, ама пък изобщо не е нахален и прави всичко, което поискате. Angkor Friendly Driver . Ако ви се разглеждате и снимки - заповядайте

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Имам нужда от помощ отново. За Виетнам ми трябва препоръка от наскоро ходили за трансфер от Хюе до Хой Ан. Искаше ми се кола да ни чака на гарата, пристигаме в 9:30, да ни зеакара до Цитаделата, да хапнем и да продължим през Thien Mu Pagoda, Royal Tomb of Khai Dinh King към Хой Ан през Хайван  пас и Мраморната планина. Надявам се да имаме време. Питах две компании за цена. Едните ми обявиха 75$ за трансфера + по 7$ за всеки обект в Хюе. Другите ми дадохе цена 95$. И в двата случая ми предлагат SUV. Вярно, че сме 4 човека, но сме с ръчен багаж и само един голям куфар. 

 

За Камбоджа ми е нужна конкретна насока за третият ни ден в Сием Реп. Предвидили сме го за Тонле сап. Къде да искаме да ни закарат? За кои места да настояваме, за да не ни развеждат по разни туристически капани? @T.E.Lawrence, моля за помощ!

Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Цвете каза:

Имам нужда от помощ отново. За Виетнам ми трябва препоръка от наскоро ходили за трансфер от Хюе до Хой Ан. Искаше ми се кола да ни чака на гарата, пристигаме в 9:30, да ни зеакара до Цитаделата, да хапнем и да продължим през Thien Mu Pagoda, Royal Tomb of Khai Dinh King към Хой Ан през Хайван  пас и Мраморната планина. Надявам се да имаме време. Питах две компании за цена. Едните ми обявиха 75$ за трансфера + по 7$ за всеки обект в Хюе. Другите ми дадохе цена 95$. И в двата случая ми предлагат SUV. Вярно, че сме 4 човека, но сме с ръчен багаж и само един голям куфар. 

HUE FRIENDLY CARS
Add: 15/31 Nguyen Cong Tru, Hue City, Vietnam
Tel: (+84)934.919.445 / (+84) 942.944.644
Viber/Whats app: (+84)933.984.688
 
Това е препоръката, която оставих лично на собственика. 
 
Dear Mr. Han,
 
We are now at the airport and I would like to thank you for the fantastic service. You were very reliable as a company, thank you! 
 
I would like to give you also a feedback for your driver Mr. Vu. 
 
We were amazed! He provided us with a world class service. Very cautious to the detail, gentle, careful, knowledgeable. And with good English. You have an incredible employee, you can trust me. 
 
I will leave you a recommendation for your company on Tripadvisor as well. I just wanted to demonstrate a personal attitude here. 
Връзка към мнение
преди 34 минути , Цвете каза:

За Камбоджа ми е нужна конкретна насока за третият ни ден в Сием Реп. Предвидили сме го за Тонле сап. Къде да искаме да ни закарат? За кои места да настояваме, за да не ни развеждат по разни туристически капани? @T.E.Lawrence, моля за помощ!

Благодаря!

Просто не хващайте агенции, а обикновен туктукаджия от улицата да ви закара до лодките да видите kompong phluk (потопената гора) и после да ви върне. Случайно по трасето ако се спомене/присламчи някой да ви обяснява за благотворителност, дарения,бедни деца... отсвирвате ги и искате само  лодка -гората - залез. Нищо друго!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, аз искам да питам екскурзиите на място ли е по-добре да си ги организираме, защото каквото съм намерила до момента под - 50-60 долара няма, и си мисля, че ако оставим нещата за място като пристигнем ще е пълно с предложения. Първото е Халонг Бей - направо на място ли да потърсим от предния ден в Ханой за тур с корабче. Също така от Ханой за Ninh Binh трансфер и разходка цял ден там, защото вечерта в 9 от Ninh Binh имаме автобус към Хюе. А в Хюе се чудя да спим ли или цял ден да се разхождаме там и да се придвижим по някакъв начин вечерта към Хой Ан. Там в района сме набелязали Marble mountain. Също така ми се иска да отидем до така известния мост, който се надявам да успеем да го направим за ден отиване и връщане от Хой Ан. Програмата след това е отпътуване за Хо ши мин с три нощувки - един ден по Меконг и втори ден за тунелите. 

И ние ще посетим Ангкор Ват, но от Ханой ще летим и там ще се върнем. Предвидили сме три нощувки в Камбоджа - два дни за храмовете и трети половин ден за езерото евентуално.

Ако имате предложения давайте - общо имаме 13 нощувки - 3 Камбоджа и 10 Виетнам

Връзка към мнение
На 18.10.2019 г. в 9:16, ivailo_radev каза:

Аз да дам препоръка за Siem Reap. Ние се свързахме с един пич, който има джип, а брат му тук-тук. Свързах се с тях, защото по ревютата прочетох, че правят и големия и малкия кръг обратно на всички останали. И така и стана - карахме обратно на групите и като изключим Bayon, почти никъде нямаше повече от 2-3 човека освен нас. То на Bayon почти няма как да е иначе. А другото, което е - за езерото и селата по него. Избрахме Компонг Клеанг (ще ме извинявате за писането), което е по-далечко от другите, но пък по-рядко ходят туристи. И никой нищо не ни продаваше, не ни караха в ресторанти и нямаше прескъпи турове по езерото. На място платихме около 10 долара и си обикаляхме 2-3 часа по езерото, та чак накрая и дремнахме. Пускам му координатите и ако някой реши да е с него, искайте (ако сте с тук-тук) да сте с брат му  Sros Seng. Май е малко по-нежен от повечето мъже, ама пък изобщо не е нахален и прави всичко, което поискате. Angkor Friendly Driver . Ако ви се разглеждате и снимки - заповядайте

свързах се с гида, който препоръчвате за Камбоджа. Букнахме си тридневен трип за април месец - Day-1: Sunrise + small circuit by Tuk Tuk Day-2: Grand tour + Banteay Srei + sunset by Tuk Tuk Day-3: Beng mealea + Tonle sap lake by car. Цена 110 долара. Благодарим за препоръката, надявам се всичко да е наред .

Връзка към мнение
преди 2 часа, alexnpopova каза:

Здравейте, аз искам да питам екскурзиите на място ли е по-добре да си ги организираме, защото каквото съм намерила до момента под - 50-60 долара няма, и си мисля, че ако оставим нещата за място като пристигнем ще е пълно с предложения. Първото е Халонг Бей - направо на място ли да потърсим от предния ден в Ханой за тур с корабче. 

 

Само и единствено на място. С пазарлък ще бутнете дори повече от цената. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.