Прескочи до съдържание

Франция - бързи въпроси


Mary

Препоръчани мнения

@EliDion, ти как мислиш да се придвижиш от летище Шарл де Гол до града, с RER ли? Знаеш ли някой по-изгоден вариант от 10-12 евро?

Може и някой друг да сподели опит с трансфера от това летище.

Връзка към коментар
преди 3 часа, ДиянаВ каза:

@EliDion, ти как мислиш да се придвижиш от летище Шарл де Гол до града, с RER ли? Знаеш ли някой по-изгоден вариант от 10-12 евро?

Може и някой друг да сподели опит с трансфера от това летище.

Ние ще сме с карти навиго и не ни бърка, но евтиния начин е 3бр Билети от каране -4.50€. има два автобуса- единия е до гара Норд, другия до площад натион или нещо такова беше. В темата за трансфер от Шарл се Гол да Париж е описано.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря. Явно това са начините RER или автобус. Сигурно ще предпочетем влака, че е доста по-бързо. Удобството си има цена. Понеже откриваш изгодни оферти, реших да те питам 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , ДиянаВ каза:

Благодаря. Явно това са начините RER или автобус. Сигурно ще предпочетем влака, че е доста по-бързо. Удобството си има цена. Понеже откриваш изгодни оферти, реших да те питам 🙂

Откривам аз, добре че тука има добри хора.  Само ровя и питам и хората помагат, да са живи и здрави, няма да ги изброявам, че ще пропусна някого.

Връзка към коментар

Май и аз ще се насоча към картите навиго, въпреки че пристигаме в четвъртък, а връщането ни е в понеделник. Като тръгнах да смятам билетите за летището, из града, Версай и Дисниленд ми излезе обща цена за възрастен 50 и отгоре евро и това е минимум при положение, че двама се вместим в карнето, което ме съмнява да се случи. А картата навиго до всички зони е 22,80 + 5 евро за пластиката става 27.80, като добавя и връщането в понеделник до летището 10.30 става около 38 евро. С 12 евро по-малко, а за двама човека 24. Отделно е къде по-удобно да нямаш ограничения в транспорта.

За детето обаче трябва да мисля още, че когато сме там ще стане на 10 /в неделята/ и май ще бъде с обикновените намалени билети, докато е на 9 години. И тук имам главоблъсканица - за 10-ия рожден ден подаръкът ще е Дисниленд - намален детски билет ли трябва или за възрастен?

С този транспорт нещо взех да се обърквам, колкото повече чета, толкова по-сложно ми става🤪. Такава ли е цената на картата навиго 22.89+5 за пластиката? За децата има ли намаления на картите или са намалени само билетите?

 

Връзка към коментар

Да, ще пиша... ама ме съмнява да го направят дотогава :) .

Иначе, да седмичната карта е 22,80 евро + 5 евро за пластмасовия носител.

Иначе за събота и неделя има един Ticket Jeunes - той е за млади хора до 26 години, еднодневната карта за зони 1-5 е 8,95 евро и важи за събота, неделя и официални празници. Но нямам по-подробна информация за него.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Видях, че Paris Visite Enfant е за деца от 4 до 11 /а не 10 години/ и за зони 1-5 за 5 дни е около 33 евро. Иначе с единичните билети пак горе-долу толкова излиза, но с карта поне няма да броиш градските пътувания от карнето.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, имам един бърз въпрос. Посещението на кулите на Notre Dame de Paris безплатно ли е за граждани на ЕС до 25 години?

Гледам официалния сайт (уж) и там пише така и аз си спомням, че преди години влязох безплатно (горе на кулите).
http://www.tours-notre-dame-de-paris.fr/Preparer-sa-visite/Informations-pratiques

Но пък в английската версия не пише нито такова. А една колежка казва, че няма такова нещо и за ЕС гражданите до 25 години е платено.
 

Връзка към коментар
преди 10 минути , Граф Вронски каза:


Но пък в английската версия не пише нито такова. А една колежка казва, че няма такова нещо и за ЕС гражданите до 25 години е платено.
 

В документа пише, че е безплатно 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Въпрос за РЕР С. Т.к. спирката Pond de l'Alma е в ремонт. РЕР-а движи ли се между Инвалидите и Айфеловата или трябва да се слезе и да се премине по друг начин това разстояние. Мерси.

Връзка към коментар

Здравейте, имам един въпрос! Интересувам се от седмичната  карта "навиго смен". Пристигаме в Париж в сряда и летим обратно в неделя. На сайта на метрото е дадено описание, че важи от петък до четвъртък. Интересувам се това примерно ли е или такава е организацията на продажбите - новата карта започва в петък и приключва валидността си в четвъртък следващата седмица. Повела съм приятели и две деца и не искам да има засечки. То никой не иска де, но разбирате, че искам да съм добре информирана! Благодаря!

 

 

Връзка към коментар

Не, картата важи от понеделник до неделя, но може да закупите абонамента от предния петък (и до четвъртък на седмицата, за която ще важи). Например, от петък 18 януари до четвъртък 24 януари, може да закупите абонамент, който да важи от 21 до 27 януари.

Вие ще може да закупите абонамента за седмицата в деня на пристигането ви и ще важи до неделя.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много ви благодаря!!! Информацията, която получавам тук е безценна, защото съм посещавала Париж преди 15 години. Имам и още един въпрос, сайтовете, които са качени за покупка на билети за Дисни надежни ли са? Имам предвид, че разликата в цената е голяма, около 15 евро на човек, ако купя от този сайт да не възникне проблем???

Връзка към коментар

В началото на този форум има качени сайтове, на един от тях билет за двата парка излиза 51 евро при посещение до 1 април.

www.ce-multiavantages.com  Ние пътуваме 30 - 3 февруари и влизаме в промоцията. На официалния сайт са 69 евро за два парка, за един ден.

Връзка към коментар

По принцип, CE Multiavantages е надежден сайт. Но има едно "но"! Това е сайт за работещи във Франция, тоест, някои от фирмите-работодатели внасят сума годишно, срещу която техните служители имат право на различни намаления, или подаръчни ваучери. Затова може да ви поиска регистриран акаунт, или име на работодатела ви, или адрес във Франция, ако го ползвате. Някои хора успяват да купят през него, други не, затова винаги предупреждавам да се има едно наум.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Покрай новините за жълтите жилетки и тяхното участие в евроизборите разбрах, че тези избори ще бъдат в периода 23-26 май. Точно тогава от 23 до 27 подготвям пътуване до Париж. 

Като турист мога ли да очаквам неприятни изненади за това, че има избори - например неработещи туристически обекти, нередовен транспорт? 

В България изборите винаги са в неделя/в случая 26.05/, а във Франция как е? Планът ми е 25.05 Версай, а 26.05 Дисниленд. За 23 и 24.05 мисля разходки из града. Ще имам ли проблеми с работно време, транспорт?

Връзка към коментар

По принцип, изборните дни не са особено по-специални, още повече европейските избори минават почти незабелязани... Може да има по-засилено полицейско/военно присъствие но транспортът си работи нормално, както и всичко останало...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

51 minutes ago, Роца said:

По принцип, изборните дни не са особено по-специални, още повече европейските избори минават почти незабелязани... Може да има по-засилено полицейско/военно присъствие но транспортът си работи нормално, както и всичко останало...

Много благодаря. Оказва се, ме може да пропуснем изборите тук, но ще го преживеем😉

Връзка към коментар

Принципно разучих вариантите за придвижване от летището в Ница до стария град на Ница, но да питам наскоро пътувалите с Wizz кой вариант са ползвали и дали го препоръчват.

Предвид, че по разписание трябва да кацнем в 21:10 ч. на терминал 2 е много вероятно да изуснем автобус 23 - последният е в 21:45 ч. (1,5 евро), автобус 99 и новият трамвай не вървят вече по това време, автобус 98 е опция (6 евро). Гледам, че има вариант и с влак от St. Laurent du Var или от Saint Augustin - нямам идея коя от двете гари е по-подходяща 🙄 или да заложим на Uber X? Благодаря предварително, ако някой може да се включи с мнение 🙏

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! Март месец ще пътувам до Ница и съм резервирала нощувки в този хотел: 

 

http://goldstarresortsuites.nicehotels.it

 

Дали местоположението е добро? И как да стигна до спирката на автобусите за Монако, Ез, Кан и Антиб? Благодаря много!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.