Прескочи до съдържание

Франция - бързи въпроси


Mary

Препоръчани мнения

Здравейте. С Ваша помощ си направих програмата за три дни в Париж. Мислим да пътуваме началото на септември, но... Изпадна ми last minut оферта от туристическа агенция с много добри условия откъм транспорт, тъй като полета е с България ер, който го предпочитам предвид факта, че с малко дете сутрин в 5 за Уиз ер, би било кошмарно. Единственото ми притеснение е, че туристическата агенция предлага настаняване единствено в хотели, намиращи се в Pleyel Libération и Bagnolet. Отдалечеността не би ме притеснявала, ако пътуването става с метро, но това не са ли от опасните квартали? Изобщо ще съм благодарна за всякакви мнения относно тези хотели като разположение, състояние и дали да се захващам изобщо или да си чакам септември. Другото ми притеснение е относно тревожната обстановка тези дни по Европа. Как е положението в Париж и дали не оставим екскурзията за друг път през някоя следваща година. Благодаря предварително на отзовалите се.

Връзка към коментар

Абе, като цяло не са от най-добрите квартали. Pleyel Libération е в Сен-Дени, близо до индустриална и търговска зона и Стад дьо Франс, като погледна къде са съсредоточени хотелите, отдалечени са поне на 5 до 10 минути пеша от най-близката спирка на метро/РЕР.
Баньоле също не е от най-приятните квартали... поне за мен.

Иначе обстановката в града е нормална, животът тече, хората ходят на работа, ресторант, шопинг. Бях там миналата седмица, пак ще ходя във вторник вечерта.

Но тъй или иначе живеем в условия на извънредно положение, ще видите полицейски патрули, военни с автомати, камери по улиците и метални заграждения, ще имате проверка на чантите и на самите вас при влизане в музеите... Засега извънредното положение беше обявено до 14 юли, но през последните няколко дни споменаваха, че ще го удължат и може би ще го направят постоянно.

Та, вие си решавате кога и дали да пътувате насам.

Връзка към коментар

Роца, много благодаря за бързия и изчерпателен отговор. Явно ще чакаме да наближи септември с наша си програма, пък ще видим дали ще тръгнем... Приятна вечер, златна си!

Връзка към коментар

Ех Париж! Едно от любимите ми места! И изобщо цяла Франция обожавам. Не мога да се наситя да пътувам там! От малък съм си франкофил и това е. Вторник съм пак в Париж. Постоянно си намирам поводи да се озовавам във Франция. Този път е конференция, но ще  гледам да направя пак някой тур. Обещаха ми пешеходен тур на Революционен Париж този път.


Соня Серфамова, моят съвет е, не се плаши от новини за тероризъм. Това може да се случи навсякъде. Ето дори на летището в Бургас имаше екшън преди няколко години, затова си пътувай където ти е кеф, а и Париж не е за изпускане.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Crazy Horse каза:

Обещаха ми пешеходен тур на Революционен Париж този път.

 

Ако не те затруднява, после ще можеш ли набързо да споделиш на кои места са те водили, за да го включа като идея за разходки?

 

Връзка към коментар

Роца, разминах се с тура, че моят потенциален екскурзовод си навехнал яко глезена за съжаление. Но, по принцип, идеята му била да включи Bastille, статуята на Pierre Beaumarchais, Place des Vosges, аристократичният квартал Marais, вкл. места, където е имало барикади, Hotel de Ville, Palais Royal, Tuileries и Concorde.

 

Соня Серафимова, потвърждавам от лични наблюдения, че в Париж атмосферата е супер! Навсякъде е пълно с хора и изобщо не си личи, че има извънредно положение. Даже виждам по-малко полиция тук отколкото в Мадрид пред големите музеи и парламента, без официално да има извънредно положение в Испания, така че планирай смело! 
 

Връзка към коментар
преди 49 минути , Crazy Horse каза:

Роца, разминах се с тура, че моят потенциален екскурзовод си навехнал яко глезена за съжаление. Но, по принцип, идеята му била да включи Bastille, статуята на Pierre Beaumarchais, Place des Vosges, аристократичният квартал Marais, вкл. места, където е имало барикади, Hotel de Ville, Palais Royal, Tuileries и Concorde.

Мерси (по франкофонски :) ). Жалко, че се е разминал турът, дано екскурзоводът се оправи бързо. Хубав маршрут.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...

Здравейте, нашето посещение в Париж наближава. Проверявайки пасовете забелязах, че Музеум пас представлява нещо като книжка, която се изпраща на адрес. Мислех да купя всичко он-лайн, но сега се замислих за това. Видях, че се продава на различни места, включая и съвсем близо до нашата квартира.

Та въпросът ми е кое е добре да се купи он-лайн и кое на място - Мобилис или карне и съответно музеум пас-а, както и билети за някои от платените за младежи музеи (няма да вземам пас за дъщеря ми)

Връзка към коментар

По принцип Франс2 го предава, но не знам дали е стрийм. Ще погледна. В момента още не е започнал, текат подготвителните репортажи (аз го гледам всяка година :) )

 

Пробвай тук: http://www.francetvinfo.fr/france/14-juillet/direct-regardez-le-defile-militaire-du-14-juillet-sur-les-champs-elysees_2279291.html

(дано да е достъпен извън Франция)

Иначе има и начини да го гледаш наживо на Шанз Елизе (ако някой се интересува).

 

преди 1 час, EliDion каза:

Здравейте, нашето посещение в Париж наближава. Проверявайки пасовете забелязах, че Музеум пас представлява нещо като книжка, която се изпраща на адрес. Мислех да купя всичко он-лайн, но сега се замислих за това. Видях, че се продава на различни места, включая и съвсем близо до нашата квартира.

Та въпросът ми е кое е добре да се купи он-лайн и кое на място - Мобилис или карне и съответно музеум пас-а, както и билети за някои от платените за младежи музеи (няма да вземам пас за дъщеря ми)

Музеум пас можеш да купиш и "наживо". Сметни кое ще ти излезе по-евтино - пасът + билети, или индивидуални билети за забележителностите, които искате да посетите + билети за транспорт.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Смятах ги уж - Пас за мен + билети за нея където се искат. За транспорта вероятно ще решим на място искам да ходим повече пеш, но ще вземем вероятно карне и билети за Версай. Ще сме там 4 дни. Ще трябва да се придвижим и до гара Маси сутринта за да хванем влака за Бордо.

Връзка към коментар
преди 17 минути , iliana_t каза:

Парадът много ми хареса! Понеже не съм го гледала преди, винаги ли е толкова дълъг или сега е извънредно тържествено?

Аз имах удоволствието да го гледам на живо миналата година и пак си беше много дълъг.

Като добавим и супер ранното отиване за да заемеш място, откъдето да се вижда нещо, то се събраха поне 4-5 часа стоене на крак.

А вечерта концерта и зарята при Айфеловата кула бяха невероятни!

 

Сигурна съм, че ще повторя това удоволствие отново в някоя от близките години.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 35 минути , iliana_t каза:

Парадът много ми хареса! Понеже не съм го гледала преди, винаги ли е толкова дълъг или сега е извънредно тържествено?

Не, обикновено си е толкова. Всяка година определена страна/войски са на по-почетно място, тази година бяха американските, поради 100-годишнината от влизането на САЩ в Първата световна война.

 

@Mary, и ние с Роцев си мислехме същото, за след няколко години. Даже си и избрахме място на Шанз-Елизе, където да се чучнем... ако не успея да се добера до покана ;)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , Роца каза:

@Mary, и ние с Роцев си мислехме същото, за след няколко години. Даже си и избрахме място на Шанз-Елизе, където да се чучнем... ако не успея да се добера до покана ;)

Мисля, че ще е чудно да си направим среща тогава в Париж.

Само кажи. :)

Еуфорията е несравнима!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ако не, пробвай пак Франс 2 - първо е концертът, после, в 23ч (полунощ българско време) се очакват фойерверките (тази година темата е "Париж и Олимпийските игри").

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Парижани, как е времето при вас? Гледам дъжд, облачно? Смених сандалите с маратонки, но дали и късите ръкави да сменя с дълги?

То не е за тук, но ако чете и някой от района на Бордо - Байон може също да сподели. Мерси

Връзка към коментар

Днес е облачно и 23 градуса, утре го дават облачно и 25. Без дъжд.

Прогнозата за останалите дни (кликвай дните встрани):

http://www.meteofrance.com/previsions-meteo-france/ile-de-france/regin03

И за Бордо и региона:

http://www.meteofrance.com/previsions-meteo-france/nouvelle-aquitaine/regin09

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.