Прескочи до съдържание

Франция - бързи въпроси


Mary

Препоръчани мнения

преди 21 часа, Mile каза:

Чета изискванията за Франция и не успявам да разбера дали срокът между втора и бустерна доза може да е по-голям от 7 месеца за туристи, ваксинирани в друга страна от ЕС? 

Неваксинирани могат ли да посещават ресторанти, кафенета и музеи с антигенен тест?

 

  

      Доколкото схващам от тук      ( френския не ми е силата ) и на 2-та въпроса отговора е  НЕ   .  

   Здравния сертификат от 15.02 става ваксинационен и там каквото и да питаш ако не си мнооого надупчен е НЕ 🙂 .  

 

      

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 13.02.2022 г. в 14:47, kakadu каза:

Искам да  видя март месец  само градините във Версай. Плащат ли се или са безплатни?

Преди 4 години влязох безплатно(то хиляди неща може да се променили), но погледнах и в сайта пише, че са безплатни (освен за дните, в които ще има шоу, но то се пада през по-топлите месеци).
 

Цитат

The Park and Gardens are open every day. The access is free except during Musical Fountains Shows and Musical Gardens.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 часа, Граф Вронски каза:

Преди 4 години влязох безплатно(то хиляди неща може да се променили), но погледнах и в сайта пише, че са безплатни.

 

преди 11 часа, Zara каза:

не са безплатни

Безплатни са или не?! Не е да не са ходили доста магеланци.

Връзка към коментар
преди 50 минути , stanimir каза:

В сайта е написано пределно ясно. Какви мнения са необходими изобщо ?!!

Аз не знам английски, Напиши ми "да" или 'не". Няма нужда от спам. Нали идеята тук е да си помагаме.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, 

Планирам второ пътуване до Париж, но явно спомените ми са избледнели. 

Разглеждам зоните на транспорта и след доста ровене и не разбиране какво трябва да гледам намерих един сайт, в който се казва следното:

Цитат

There is five zones in Paris transportation Service. 
Service called Metro operate only in Zones 1 and 2. The RER operates until Zone 6.

For Example, if you access Saint-Denis and la Défense with le metro, your are in Zone 2. But if your access them with RER and bus, your are in zone 3.

И в друг сайт

Цитат

The Paris Metro operates exclusively in zone 1 and 2.

Английския ми е на добро ниво, но все пак не съм сигурна, че правилно разбирам написаното. 

Ако ползваме само и единствено метро - винаги ще сме в неговите зони 1-2 и съответно можем да си купуваме дневен билет Mobilis само за зони 1-2 ?

 

P.S. Знам, че ползването на метро звучи доста ограничаващо, но на този етап всичко, което сме набелязали да видим се вписва в този план. 

Връзка към коментар

Ако сте само с метро, най-евтините билети. 

Метрото е напълно достатъчно и никак не е ограничаващо. 

Реално трябва само да се доберете до града. Предполагам сте до Буве. Значи после сте с рейса до Порте Майло и от там само метро ...

Връзка към коментар
Преди 1 час, silviam каза:

Английския ми е на добро ниво, но все пак не съм сигурна, че правилно разбирам написаното. 

Ако ползваме само и единствено метро - винаги ще сме в неговите зони 1-2 и съответно можем да си купуваме дневен билет Mobilis само за зони 1-2 ?

 

P.S. Знам, че ползването на метро звучи доста ограничаващо, но на този етап всичко, което сме набелязали да видим се вписва в този план. 

Краткият отговор е "да" - ако ползвате само метрото в рамките на Париж, може за купувате билет само за зони 1-2. Същият билет може да ползвате и в РЕР-а, но само в рамките на Париж - например, да се придвижите от Триумфалната Арка до Gare de Lyon с РЕР-А ще е по-бързо, отколкото с линия 1 на метрото. 

Но, ако решите да ползвате със същия билет РЕР-А от Триумфалната Арка до Дефанс, няма да стане, защото гарата на РЕР в Дефанс е в зона 3. Но до Дефанс се стига безпроблемно с линия 1 на метрото, защото за метрото е зона 1-2.

Доста информация как точно е устроен транспортът в Париж съм написала в първия пост в Пътеводителя за Париж, погледни в скрития текст - 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@Роца благодаря ти! Изчетох го старателно и сега, и при първото ни ходене до Париж. Все пак явно нещо не съм успяла да асимилирам и исках потвърждение. Благодаря още веднъж.

И тук ще вметна, че твоите постове бяха моят пътеводител, когато планирах първото ни пътуване (като цяло извън България) и съм ти страшно благодарна за цялото време, което отделяш. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Някой да има жокер как да се бутне цената на организираните турове на Айфеловата кула?

Онлайн билети няма, а уикенд в средата на май значи поне 2 или 3 часа висене на опашката за билети,  част от присъстващите са възрастни и искам да им го спестя.

 

55 евро е най-евтиното, което успях да намеря за следобед или привечер, но никак не ми харесва.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

За да не отварям нова тема, реших да задам 2-3 въпроса тук.

 

1, От Ница до Eze Village, на Ligne d’Azur дават само с  автобус 82. Гледам, че и 112 ходи до там, даже продължава и до Монако, а не ми излиза като вариант.  Мислим в един ден да ги съчетаем. Сутринта Ез, а след това с 112 до Монако. Някой дали го е ползвал и него?

 

2, На следващият ден мислим да съчетаем Кан и Антиб с влак. Ако отидем първо в Кан, а след това вземем билет до Ница, ще можем ли да слезем в Антиб и след 3-4 часа да продължим със същият билет?

Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...

Здравейте, пътешественици!

В някоя от темите за Ница преди 2 години бях попаднала на линк за влак, който се изкачва нагоре в планината, в Италия. Има прекачване си спомням и нищо повече. Някой може ли да ми припомни?

Благадяря в аванс!

Връзка към коментар
преди 41 минути , Balkanka каза:

Здравейте, пътешественици!

В някоя от темите за Ница преди 2 години бях попаднала на линк за влак, който се изкачва нагоре в планината, в Италия. Има прекачване си спомням и нищо повече. Някой може ли да ми припомни?

Благадяря в аванс!

Влакът на чудесата (Train des Merveilles) най-вероятно -

Ница-Танд-Кунео.

Другото е Train des Pignes - Ница-Дин. Веднъж месечно пускат и парна тракция.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 10.06.2022 г. в 22:19, adreno каза:

Влакът на чудесата (Train des Merveilles) най-вероятно -

Ница-Танд-Кунео.

Другото е Train des Pignes - Ница-Дин. Веднъж месечно пускат и парна тракция.

Много Ви благодаря! 🙂

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, ще съчетаем ница и региона и после ще се придвижим до Италия (Генуа и Милано) с влак/ автобус. Та въпроса ми е има ли някакви изисквания за преминаване на границата? Кой е най-бързия начин? С влак или автобус

благодаря предварително:)

Връзка към коментар
Преди 1 час, Venitogo каза:

Та въпроса ми е има ли някакви изисквания за преминаване на границата?

 

преди 34 минути , neuromancer каза:

Границата между Франция и Италия е предимно въображаема.

Тя границата наистина е по-скоро въображаема, но, както стана дума в темата за ковид-ограниченията, за Италия е в сила (до 30.09)  изискването за носене на маска  FFP2 / N95 в публичния транспорт. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Никога не съм кацал на Бове, от тук ли се вземат билети за автобуса от Бове до Париж ? https://www.aeroportparisbeauvais.com/en/passengers/ ? 

Гледам спирката е близо до триумфалната арка , за обратно към Бове пак от същото място ли е ? 

Благодаря !

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.