Прескочи до съдържание

бързи въпроси Франция - бързи въпроси


Mary

Препоръчани мнения

Здравейте! 

Предстои ни посещение на Париж от 01 до 04май. Искаме точно на 01.05 да се качим на Айфеловата кула. Сега проверих в сайта и ми показва, че има билети само до втори етаж, няма налични до върха. Мога ли да закупя билет до втория етаж и на място да закупя билети до върха или трябва да закупя на място билет до върха. Каква е вероятността на място да няма изобщо билети за върха? Ако има и други възможности за закупуване на билет до върха също съм отворена за предложения!

Връзка към мнение

Проверявай от време на време дали има билети до върха, но дори и да няма, винаги можеш да купиш билет до втория етаж и на място да купиш до върха. 

Имай предвид, че в случай на силен вятър, или буря, върхът може да е затворен.

 

Също така, 01 май е много официален почивен ден (от ранга на Коледа) и доста неща могат да бъда затворени. Та, ако планирате и други посещения за деня, провери дали монументите/музеите ще работят. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Граф Вронски
преди 8 часа, Мимоза каза:

Здравейте! 

Предстои ни посещение на Париж от 01 до 04май. Искаме точно на 01.05 да се качим на Айфеловата кула. Сега проверих в сайта и ми показва, че има билети само до втори етаж, няма налични до върха. Мога ли да закупя билет до втория етаж и на място да закупя билети до върха или трябва да закупя на място билет до върха. Каква е вероятността на място да няма изобщо билети за върха? Ако има и други възможности за закупуване на билет до върха също съм отворена за предложения!

Бих погледнал и в GetYourGuide дали има налични билети за вашите дати. 
Наскоро бях в Севиля. В официалния сайт на Алхабра нямаше места за нашата дата, но от GetYourGuide се включихме в guided tour и така успяхме да го посетим.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

здравейте, на 7ми април летим за Буве (или поне така се надявам). 3 дни сме планирали да посветим на Нормандия и 4 на Париж. Имаме и закупен билет за Дисни. Може ли някой да каже каква е в момента реалната обстановка в столицата? Има ли вероятност, според Вас от анулиране на полетите до Буве, блокиране на магистрали, опасност за туристите в Париж? 

Връзка към мнение

За полетите и за транспорта като цяло, със сигурност ще може да се знае 2 дни преди датата, понеже нещата се менят ежедневно. Обикновено 48 часа предварително се обявяват очакванията за брой влакове, полети и т.н. През последните стачки, основно са засегнати транспорта, петролните рафинерии и складове и образованието, летищата по-малко.

Та, възможност за анулиране на полет или блокиране на магистрали винаги има.

За туристите - ако не се окажете на път на някоя манифестация, физическа опасност няма. В петък бях в Париж, баш по туристическите места, и освен купища боклуци (има и стачка на боклукчиите, та в някои райони е ужас) и засилено полицейско присъствие, друго нямаше (засилено, в смисъл, повече от обикновено).

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, някой да има инфо за евтино настаняване за нощувка две в Blois. Или е по-добре да си се приберем до Париж и да отидем до следващия замък друг ден. Настаняването в Париж ни е безплатно.

Връзка към мнение

Нямам адреси, но как ще пътувате?

Да не се окаже, че пътуването ви от и до Париж да излезе по-скъпо от една-две нощувки на място и придвижване между замъците.

Връзка към мнение

Именно за това ми е питането. Гледах билети Париж - Блоа по 7 - 10 евро с автобус и влак. Ще пробваме тези по 1 евро на 23-ти ако успеем да вземем. По 6 евро видях автобус до Блоа до 2-та замъка. Нощувки под 70 евро на стая не намерих и то само една в града, другите някъде наоколо, а без кола.... не знам транспорта как е. Заради тези евтините билети мислим такъв преход. 

Връзка към мнение

Отдавна съм ходил за 3 нощувки в Блоа, но хотелът май вече не работи.

От Блоа имаше вариант автобус до Шамбор , после от Шамбор до Шеверни и от там директно Блоа.

До Амбоаз с влак, една или 2 спирки беше. 

До Шенонсо влак с прекачване в Тур.

 

Какви са тези билети по 1 евро?

Връзка към мнение

Билетите са на ouigo Париж-бордо и Париж Лион . На 23.05 щели да пуснат 10 000 билета по 1 евро. Не знам повече подробности. Щерката ми писа и снощи видях във фейса'

Двата замъка разглеждат ли се адекватно за един ден?

Връзка към мнение

Билетите по 1 евро не са ли само за регион Окситания? Гледах ги преди месец, ограничени бяха и предимно в една посока. Например за Тулуза - Каркасон имаше рано сутрин и късно вечер, но в обратната посока почти не се появяваха такива билети.

Edit: А, да, сега видях промоцията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, към 3-4 часа се падаха за всеки дворец, достатъчно беше времето, но нямаше никакви опашки , беше седмицата след Великден, може вече да е силен сезон.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, iMari каза:

Билетите по 1 евро не са ли само за регион Окситания? Гледах ги преди месец, ограничени бяха и предимно в една посока. Например за Тулуза - Каркасон имаше рано сутрин и късно вечер, но в обратната посока почти не се появяваха такива билети.

Edit: А, да, сега видях промоцията.

Наистина не съм гледала още. Нямах никакво време. Ще гледам днес и утре какво пише. Щерката само ми писа, че ще има, като да не залагам големи надежди, че ще успее да вземе. Така или иначе, ще отидем някъде за няколко дни да я изкарам от Париж. Нямаме конкретна дестинация. Яд ме е, че уиз вдигнаха толкова багажите и не мога да взема палатката, но може да купя една от там и да си реша проблема с настаняването.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пристигнах в Rennes, ще обикалям стария град, препоръки за ресторант за вечеря? А някой да е разглеждал италианските мозайки на фамилия Odorico и да има представа дали са много отдалечени една от друга? Гледам този сайт https://www.tourisme-rennes.com/en/discover-rennes/history-rennes/retracing-the-history-of-odorico-mosaics/

Връзка към мнение
На 20.05.2023 г. в 14:26, Hazel каза:

Пристигнах в Rennes, ще обикалям стария град, препоръки за ресторант за вечеря? А някой да е разглеждал италианските мозайки на фамилия Odorico и да има представа дали са много отдалечени една от друга? Гледам този сайт https://www.tourisme-rennes.com/en/discover-rennes/history-rennes/retracing-the-history-of-odorico-mosaics/

Да си отговоря, ако някой се озове там - Les Pecheurs, риба и морски дарове, беше точно до хотела ми. А от мозайките успях да видя басейна и още една сграда, пак на улицата от гарата към центъра.

Връзка към мнение

Здравейте!

Моля за помощ, защото съвсем се оплетох и филмирах вече.

Предстои ни пътуване  до Франция с кола първата половина на юли месец. Чета за някои нови неща, вече влезли в сила, а за други, познати отпреди, не намирам актуална информация в момента как е. 

Ще обединя въпросите си в два основни:

1. Изискват ли се още алкотестери (дрегери за еднократна употреба) и евентуално какви, колко броя и откъде могат да се купят в България или откъде може да се поръчат? 

2. Задължително ли е да имаме въведения вече екологичен стикер за колата Crit 'Air? Нашата кола е евро 6, дизел на 4 години и няма да има проблем, по това, което чета, но все пак ще влизаме и в центъра на Париж, а за там май се изисква. Доколкото разбрах има вариант за нерегистрирани автомобили във Франция да се поръча да го изпратят, след като попълниш съответния формуляр.

Моля, ако може Роца да се вкючи. Или някой наскоро пътувал с кола до Франция и с актуално инфо по  двата въпроса. 

Благодаря предварително и ви желая прекрасен пролетен ден!

Връзка към мнение
преди 2 часа, ralitza1974 каза:

 

Ще обединя въпросите си в два основни:

1. Изискват ли се още алкотестери (дрегери за еднократна употреба) и евентуално какви, колко броя и откъде могат да се купят в България или откъде може да се поръчат? 

2. Задължително ли е да имаме въведения вече екологичен стикер за колата Crit 'Air? Нашата кола е евро 6, дизел на 4 години и няма да има проблем, по това, което чета, но все пак ще влизаме и в центъра на Париж, а за там май се изисква. Доколкото разбрах има вариант за нерегистрирани автомобили във Франция да се поръча да го изпратят, след като попълниш съответния формуляр.

Моля, ако може Роца да се вкючи. Или някой наскоро пътувал с кола до Франция и с актуално инфо по  двата въпроса. 

Благодаря предварително и ви желая прекрасен пролетен ден!

Роца се включва 😉 (ама ако може, ако имаш други въпроси, да ме тагнеш (пишеш @ и после ник-а ми, Роца - @Роца), за да мога да го видя 😄)

1 - не е задължително от май 2020та насам

2- задължително е за градовете, които са го въвели (напр. Париж, Лион, Страсбург, Тулуза, Марсилия). За Париж трябва да си клас 1-3 (от догодина става 1-2).

Тук можеш за провериш кой клас е колата ви и да си поръчаш винетка (цената е малко под 4 евро) - https://www.certificat-air.gouv.fr/

 

Връзка към мнение
Боян Димитров

Някой може ли да даде съвет къде да гледам за приемливо настаняване в Париж за 2-5.06. Малко в последния момент и нищо читаво не намирам. За 2ма възрастни и 2 деца, като едното може да спи с майка си (7г.)

Връзка към мнение

Благодаря от сърце, Роца! Отзивчива, както винаги!

Значи дрегери няма да търся.

Само винетка ще поръчам, колата ни е клас 2. Надявам се да дойде бързо (четох май до около 10 дни), за да сме спокойни, че сме редовни. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Щом сте с клас 2 няма да имаш проблеми с влизането в Париж.

Признавам, че не знам колко стриктно проверяват за винетките, понеже от години не ходим с кола в Париж, но по-добре да имате, за всеки случай.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Включвам се отново по въпроса за еко-стикера/ винетка или както там се нарича, за да дам обратна връзка.

Попълних формуляра в сайта и го поръчах на 29.05. Днес пристигна с "Български пощи" на адреса, който бях посочила (който е различен от адреса по регистрация на автомобила). Значи за около 10-тина работни дни пристига, както е посочено в сайта. 

Още веднъж благодаря на @Роца.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Гледам билети за Париж в идните 2 месеца. Отиване е сравнително евтино, но връщане 200-300 евро...?! Гледах от София, Варна, air serbia. Някаква идея за по-бюджетно връщане от друго летище с евтин транспорт до там?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.