Прескочи до съдържание

Мюнхен


Meidj

Препоръчани мнения

Duke и според мен можете да ходите пеша почти навсякъде.

Даже и до Английската градина.

 

Хотела ви е почти срещу театъра, макар самия район за мен да е малко ... мулти-култи.

Със сигурност има много заведения в района, но по-скоро са арабски, индийски и т.н., а не типично немски. Магазин Лидл имаше някъде там.

 

Посещавали сме тези заведения:

Schneider Bräuhaus  и местоположение.

Hofbräuhaus München и местоположение.

 

И двете са доста ... туристически, но въпреки това ни харесаха.

За бирата няма смисъл да казвам нищо, че не съм специалист. ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За бирата и аз не съм специалист, обаче лично съм изпитвала подигравки от немци, ако случайно съм си позволила да си поръчам Löwenbräu, за мюнхенци това не е бира, което си е странно, предвид, че си е местна :) Всъщност дори извън Мюнхен ми се е случвало (на фестивал), а на мен просто тая бира не ми горчи чак толкова :D

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, в централната част го пиши пешеходно разстояние, горе-долу го смятай 10тина минути от метро до метро (без особено бързане). За Нимфенбург например обаче би ви било далечко. А ако стигнете в района на Koenigsplatz и продължите на север, в случай, че харесвате подобни забележителности, не пропускайте Nordfriedhof (за един лек пикник например).

Иначе концертния туризъм не ми е чужд (или поне не беше), та ясно те схващам ;-)

 

Тоест, избистрям следната концепция, а ти кажи дали съм на прав път. В петък още на летището купувам групова карта от 23.40 евро, която ползвам до центъра и после до и от стадиона за концерта. В събота не ползвам транспорт и се придвижваме пеша в централната част. В неделя отново купуваме групова карта от 23,40 евро, която ползваме за разглеждане на по-отдалечени райони и накрая за придвижване до летището. Брей, този Мюнхен ще излезе една от скъпите дестинации от транспортна гледна точка, но само може да завижда на първенеца в европейската класация, а кой е той е тема на друг разговор... :P

Връзка към коментар

О, да, скъп е транспортът в Мюнхен, дори с картите им за намаления ми се видеше скъп :-D (и понеже не ми стигаше, сега съм в другата тема на разговор). А правите пътища аз не си позволявам да соча, не смятам, че такива съществуват ;-) въпрос на избор, вие преценявате. Иначе ако се уморите втория ден, можете да си спестите маалко вървене и време за две спирки на метро или 4 с автобус/трам с 'Kurzstrecke' билет.

 

П.п. Понеже не мога да си редактирам по-горно мнение, да уточня, че става дума за старото гробище Alter Nordfriedhof...

Редактирано от searus
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.