Прескочи до съдържание

Един ден в Лондон с деца


Препоръчани мнения

Сега ще ти дам една шантава идея, с която ако я реализираш, може и да ме гръмнеш след това: магазин за играчки Hamleys

Работи до 9 вечерта, огромен е, има за всички възрасти и интереси. Щом аз и мой колега изкарахме в магазина няколко часа.... страхотно се забавлявахме. Играчките (или поне по-голямата част от тях) могат да се пробват, голям купон става. Но си е финансов риск 😉 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Lyubina каза:

Сега ще ти дам една шантава идея, с която ако я реализираш, може и да ме гръмнеш след това: магазин за играчки Hamleys

Работи до 9 вечерта, огромен е, има за всички възрасти и интереси. Щом аз и мой колега изкарахме в магазина няколко часа.... страхотно се забавлявахме. Играчките (или поне по-голямата част от тях) могат да се пробват, голям купон става. Но си е финансов риск 😉 

и са в пъти по-скъп от обикновените цени 😄

Връзка към мнение
преди 50 минути , mu_ry каза:

и са в пъти по-скъп от обикновените цени

Е, аз затова предупреждавам. Пък и не е задължително да се пазарува.

Връзка към мнение
В момента, Lyubina каза:

Е, аз затова предупреждавам. Пък и не е задължително да се пазарува.

така е, наистина, но ще е адски трудно да се измъкне без нищо с детето 🙂 аз лично съм го пробвала 🙂

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Лондон за един ден продължава, но този път само аз с единия ми син, който е фен на авицията. Негово специално желание беше да пътува с Lot до London City Airport, а на връщане да се върнем от Gatwick с Wizz air. Не беше възможно най-бюджетният вариант за пътуване, но бащиното ми сърце се разтопи, а портфейла отвори, когато синът ми сам си избра дестинация с предпочитани авиокомпании и летища 🙂

 

Въпросът ми към @Rainy и всички които познават добре Лондон са следните:

 

От London City Airport има ли някакви специални цени за транспорт или може да се пътува с еднодневна карта, която се плаща с безконтактна банкова карта?

 

Има ли някакво хубаво място от където могат да се наблюдават излитащите и кацащите самолети на London City Airport?

 

До Gatwick кой е най-практичният и бюджетният начин за придвижване с дете на 7 години? Обясняваха ми, че имало вариант за пътуване с трамвай на градския транспорт и влак, като трамвая се включвал в еднодневната карта, а влакът бил много по евтин от Gatwick express. Не запомних обаче с точно кой трамвай и до къде трябва да се пътува. Това изобщо добър вариант ли е?

 

В Лондон нето ще имаме около 7-8 часа. Чудя се ако вали British Museum добра опция ли е за дете на 7 години? По спомени египетската част на музея беше доста впечатляваща. Синът ми вече знае доста за египтските пирамиди, мумиите и т.н.

 

Другият вариант е да отидем до музея на Конкорд цък но се чудя чисто организиционно как да го направим? Еднодневната карта за Лондон до къде е валидна? От музея Гугъл ми дава че пак трябва да се върнем към централен Лондон и от там да отидем към Гатуик, като пътя е около 1,5 часа... Само трансферите до музея ще ми отнемат около 3 часа...

 

В Лондон занимават ли се да гледат декларациите на родителите чуждестранни граждани пътуващи сами с детето си?

 

 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Topfly каза:

В Лондон нето ще имаме около 7-8 часа. Чудя се ако вали British Museum добра опция ли е за дете на 7 години?

Аз бих препоръчал Natural History Museum - стаята за земетресения е стряскащо реалистична - или Музея на транспорта до Ковънт Гардън. Британският е твърде, твърде голям и ако не влизаш за нещо конкретно там, не мисля, че ще му бъде чак толкова интересен.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
11 minutes ago, Zaro said:

Аз бих препоръчал Natural History Museum - стаята за земетресения е стряскащо реалистична - или Музея на транспорта до Ковънт Гардън. Британският е твърде, твърде голям и ако не влизаш за нещо конкретно там, не мисля, че ще му бъде чак толкова интересен.

В Natural History Museum бяхме юни месец. Ще го погледна този музей на транспорта. От лондонската зоологическа градина някой има ли впечатления?

Връзка към мнение
преди 34 минути , Topfly каза:

 ... единия ми син, който е фен на авицията. Негово специално желание беше да пътува с Lot до London City Airport, а на връщане да се върнем от Gatwick с Wizz air.

 

Бащичко, не вярва на модела с големи хъбове като Хийтроу :grin:
 

преди 19 минути , Topfly каза:

В Natural History Museum бяхме юни месец. Ще го погледна този музей на транспорта. 

А Science Museum отметнахте ли го предния път?  

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 42 минути , Topfly каза:

От London City Airport има ли някакви специални цени за транспорт или може да се пътува с еднодневна карта, която се плаща с безконтактна банкова карта?

С градски транспорт, например DLR. За разкош можете да прескочите до въжената линия Emirates, наблизо е до това летище, и с нея да се стоварите до залата О2. Оттам пак с градски транспорт към центъра, а защо не и с корабче по реката. Или можете да останете в района и да се завъртите към Cutty Sark и Greenwich.

Зоологическата градина е добра, но първо ви е далече и е неудобна за достигане с бърз градски транспорт, второ - необходимо ви е време, за да я разгледате, а едва ли ще имате достатъчно, предвид логистиката.

Още един глас за музея на транспорта. И за автобусна линия 15H, по която се движат старите червени двуетажни лондонски автобуси - без усилие ще ги нарека класически.

Като за толкова късо време можете да идете на London Eye и Tower Bridge. Мостът е със стъклен под и е забавно да стъпиш на него и да гледаш пътния трафик дълбоко долу.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
6 minutes ago, Goal & Boss said:

Tower Bridge. Мостът е със стъклен под и е забавно да стъпиш на него и да гледаш пътния трафик дълбоко долу.

Отметнахме го миналия път 🙂

Връзка към мнение
преди 4 минути , Topfly каза:

Отметнахме го миналия път 🙂

Тогава го заведи в парламента. Покажи му как оня русокос рошльо се пеняви :grin: Ако ще ходите скоро, ще хванете исторически момент, на теб също ще ти е интересно да видиш дебатите за Brexit.

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 47 минути , Topfly каза:

От London City Airport има ли някакви специални цени за транспорт или може да се пътува с еднодневна карта, която се плаща с безконтактна банкова карта?

London City Airport Fare zone 3 🙂 DLR - oтидете на първото вагонче  🙂

 

Преди 1 час, Topfly каза:

Има ли някакво хубаво място от където могат да се наблюдават излитащите и кацащите самолети на London City Airport?

Трябва да проверя... 

преди 59 минути , Topfly каза:

До Gatwick кой е най-практичният и бюджетният начин за придвижване с дете на 7 години? Обясняваха ми, че имало вариант за пътуване с трамвай на градския транспорт и влак, като трамвая се включвал в еднодневната карта, а влакът бил много по евтин от Gatwick express. Не запомних обаче с точно кой трамвай и до къде трябва да се пътува. Това изобщо добър вариант ли е?

Има нормални влакове до Гатуик, не само експреса - също с безконтактна карта. Трамваите - нищо особено не са 🙂 И отнемат много време. Ако държите, идете до Уимбълдън, после до Кройдън и оттам влак до Гатуик. Аз бих взела директно влака 🙂

 

Преди 1 час, Topfly каза:

Чудя се ако вали British Museum добра опция ли е за дете на 7 години?

Трудно ми е да помогна за малки деца 🙂

Връзка към мнение

И аз препоръчвам  Cutty Sark и Greenwich. Там е и морския музей. От хълма на обсерваторията с гринуичкия меридиан има чудесен изглед към централен Лондон!

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
24 minutes ago, Фил said:

Бащичко, не вярва на модела с големи хъбове като Хийтроу

Този път аз нищо не съм избирал! Синът ми проучваше всички летища в Лондон във Flightradar и си избра London City Airport и Gatwick. Голям мерак му беше да пътува и с Лот, защото те летят с Е190, а той до сега не се е возил в толкова малък самолет. Още не може да чете, но летищата, авиокомпаниите и моделите на самолетите ги разчита без проблем 🙂

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Трамвай по принцип има, ама не ви е по път. DLR може би се има предвид, той е надземна железница, автоматична. Може да седнете най-отпред.

До Гатуик с влака от Виктория. За всичко важи ойстър или банкова карта, деца под 11 безплатно.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 minute ago, neuromancer said:

Трамвай по принцип има, ама не ви е по път. DLR може би се има предвид, той е надземна железница, автоматична. Може да седнете най-отпред.

До Гатуик с влака от Виктория. За всичко важи ойстър или банкова карта, деца под 11 безплатно.

 

Сигурен ли си, че за нормалните влакове до Гатуик децата под 11 пътуват безплатно, защото за Гатуик експрес ми писа, че трябва да плати билет като възрастен?

Връзка към мнение

Не съвсем сигурен, провери... Но ойстъра важи, а дори за Хийтроу експрес децата са безплатно, та вероятно и тук са...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малко обратна връзка за Brooklands Museum От центъра на Лондон горе долу за 1-1,5 часа може да се стигне с влак и автобус. Програмата с Конкорд е много добре направена за всички любители на авиацията, но истинска изненада за мен беше и самолета на султана на Оман оборудван с оригиналния интериор.

Като цяло много добър и интересен музей.

 

VC10_Sultan_internal.jpg

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.