Прескочи до съдържание

Един ден в Лондон с деца


Препоръчани мнения

4 minutes ago, neuromancer said:

ако купите билети за автобуса доста време предварително може да са и по 1 паунд, но те си покачват цените като самолетните

мисля, че Greenline е на компанията Arriva, това поне не е притеснително

В случая вече съм изпуснал влака да купя по рано билети.. 35 пауда за двупосочен билет пак е ок, стига да не е измама...

 

Връзка към мнение

не съм чувал за измами с тях

но за 35 паунда може би е по-добре да видиш и влака, поне ще имаш по-гарантирани часове (но пък пак има малка отсечка с автобус от гарата до летището)

Връзка към мнение
6 minutes ago, neuromancer said:

не съм чувал за измами с тях

но за 35 паунда може би е по-добре да видиш и влака, поне ще имаш по-гарантирани часове (но пък пак има малка отсечка с автобус от гарата до летището)

35 паунда е за черимата в две посоки. реално на човек се пада по малко от 4,4 паунда в посока. С влака едва ли ще мога да получа такава цена...

Връзка към мнение
преди 52 минути , Topfly каза:

Някой може ли да ми помогне с трансфера от Лутон до Лондон, че нещо тотално се обърках 😞

 

Сайтът https://www.greenline.co.uk/tickets/ок ли е? В този сайт намирам някакъв Family return ticket за двама възрастни и до 3 деца  35 паунда, но след като почна да поръчвам ме прехвърля към https://tickets.arrivabus.co.uk/greenline

 

Ок, ли е да ме прехвърля към друг сайт или има нещо нередно? Не намирам и информация трябва ли да си запазвам места за автобуса или просто се качваме на първия автобус и толкова...Има ли вариант в такъв случай да не ни качат, ако няма места?

Това са най-евтините билети наистина - Арива са ок - обаче резервацията напълно ме шашардиса 🙂 Аз не бих купила билети без конкретен час... 

Цените с влак са много неприятни, защото 8.30 е час пик, а да чакате до 9.30 не си заслужава.

 

Другите алтернативи са доста скъпи също (£64+) 

 

Довечера ще мога да поровя повече, от офиса е неудобно, но за два дни наред чудеса - трудно... 

 

П.С. Мога да звънна на Green Line.

Връзка към мнение
преди 6 минути , Topfly каза:

35 паунда е за черимата в две посоки. реално на човек се пада по малко от 4,4 паунда в посока. С влака едва ли ще мога да получа такава цена...

аа, прекрасно е тогава, нещо се обърках

то като купуваш избираш час, после ако закъснееш или подраниш има толеранс, ама зависи дали има свободни места

мисля, че без час не можеше да се купят

Връзка към мнение
преди 2 минути , neuromancer каза:

аа, прекрасно е тогава, нещо се обърках

то като купуваш избираш час, после ако закъснееш или подраниш има толеранс, ама зависи дали има свободни места

мисля, че без час не можеше да се купят

image.png.21c6e45490fc50dbeddbd53265c7e9a0.png

Връзка към мнение
10 minutes ago, Гост said:

Това са най-евтините билети наистина - Арива са ок - обаче резервацията напълно ме шашардиса 🙂 Аз не бих купила билети без конкретен час... 

Цените с влак са много неприятни, защото 8.30 е час пик, а да чакате до 9.30 не си заслужава.

 

Другите алтернативи са доста скъпи също (£64+) 

 

Довечера ще мога да поровя повече, от офиса е неудобно, но за два дни наред чудеса - трудно... 

 

П.С. Мога да звънна на Green Line.

И мен липсата на конкретен час ме притеснява, но пише, че уж билета можело да се купи и от шофьора..Не искам да те притеснявам, но ако имаш време ще съм ти благодарен ако провериш как седят нещата с резервацията на места..

 

Family Saver tickets

Връзка към мнение

До скоро нямах големи притеснения за трансфери към летищта, защото капацитета по принцип винаги е по висок от нуждите, но в Брюксел бях изненадан от една опашка от 1,5 часа за свтобусите на Flibco от централната гара до Шарлероа. Няма да е готино ако си изпуснем самолета, защото няма места в автобуса 😞

Връзка към мнение

Сега видях темата... Ние ходихме в Лондон с 2 деца на 9 години за няколко дни. Доста пообиколихме. Най-бяха впечатлени от Природо-научния музей и Аквариума. Разбира се, парковете и червените двуетажни автобуси. В Научния музей минахме след природния, защото са наблизо, но нещо се бяха преситили на музеи. Опашки по музеите нямаше в началото на май месец.

За пътуването използвахме влак, по-сигурно и по-бързо, даже пешком отидохме от летището на Лутън до гарата. С билетите от влака ползвахме намаления - 2for1 платените места.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Topfly каза:

И мен липсата на конкретен час ме притеснява, но пише, че уж билета можело да се купи и от шофьора..Не искам да те притеснявам, но ако имаш време ще съм ти благодарен ако провериш как седят нещата с резервацията на места..

 

Family Saver tickets

Inquiry for Family ticket

 
 
 
Hello,
 
I want to buy a Family return ticket London Luton - London - Victoria, however there are no seats available, just the ticket.
 
Does it mean that we can board if ONLY there are free seats?
 
Many thanks

Greenline Customer Services

16:35 (9 minutes ago)
 
 
cleardot.gif
cleardot.gif
to me
cleardot.gif
Good Afternoon
 
Yes I am afraid that our buses are not bookable it is first come first serve. But if you are getting on the bus at Luton than you will have more luck to get seats.
 
Regards
Връзка към мнение

Аз в Лутън си бях букнал автобус с Изибус и пак ме качиха на Greenline. Полетът кацна по-рано и нямаше проблем да ме качат на по-ранен автобус - като цяло бяха доста гъвкави.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 3.06.2019 г. в 18:57, Topfly каза:

Мерси @Гост, Най-критичното е в посока летището да има места. Някой има ли идея колко са пълни тези автобуси?

Прилично празни, информация от преди 2 дни, но все пак беше уикенд. Като всяка подобна услуга и там си има определени пикове и спадове, не съм сигурен на какво ще попаднеш, може би да прегледаш разписанието на летището кога са концентрирани най-много полети. 

 

Но според мен се притесняваш излишно, маршрутът е супер разработен и нищо общо с Шарлероа, сигурно има над 100 автобуса на ден през няколко минути. В краен случай има алтернатива и с влак, но трябва да се случи някакво извънредно събитие за да се стигне до там. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искам да потвърдя, че семен билет може да се купи от шофьора на автобуса на Greenline за 35 паунда, като цената онлайн не е по ниска. Като цяло съм много доволен от автобусите. Тръгваха точно, винаги имаше свободни места и можех да си зареждам мобилния телефон.

При Easybus теоритично има билети по два паунда, но когато аз се опитвах да резервирам билети за 4 души, никога не ми даваше по ниска цена от 50-60 паунда в двете посоки.

 

Family Return

This ticket is valid for up to 2 adults and 2 children or 1 adult and 3 children travelling together. Boarding point must be selected at time of ordering. Customers are reminded that seatbelts must be worn on this journey.

Ticket Zone: 757 - London Luton Airport to London Victoria

Boarding point:
 
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Малко статистика за пътуването. Нето в центъра на Лондон бяхме 8 часа и 20 минути, което беше достатъчно за да видим парламента, два музея, да хапнем вкусотии в Harrods, возихме се на двуетажни автобуси и метро и се качихме на Tower Bridge.  Бюджетът за 4 души (двама възрастни и две деца) беше общо 155 евро (около 39 евро на човек), като това включваше 4 самолетни билета за отиване и връщане до Лондон, трансфера Лутон-Лондон-Лутон и две еднодневни карти за градски транспорт за възрастни. Входна такса платихме единствено за Tower Bridge.

 

Пътуването беше малко уморително, но децата много се кефеха.

  • Харесвам 8
  • Браво 3
Връзка към мнение
10 minutes ago, Фил said:

Кои музеи посетихте?

Science Museum и Natural History Museum.

Мислехме и за аквариума, но ми се стори много скъпо, а и нямахме време. Миналата година в Истанбул вход за Legoland Discovery Centre, един огромен аквариум и музеят на Мадам Тюсо струваше общо 50 евро за двама възрастни и две деца. В Лондон само за аквариума искаха около 100 паунда...

  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , Topfly каза:

Лондон само за аквариума искаха около 100 паунда...

Преди две седмици заведохме детето там, но имахме ваучер за 50% намаление и пак платихме за тримата 42£. По мое скромно мнение изобщо, ама изобщо не струва тези пари. Била съм в къде по-хубави, но признавам, че малоумните индивиди от неделната тълпа може да са допринесли за това ми мнение...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Търся идеи за места интересни за деца на 10г., но да са с по-дълго работно време. Детето ще е на езикова ваканция и до 5 ще е заета, затова търся къде да ходим след 5 следобяд (което се оказа доста трудно.....) Събота и неделя сме предвидили Леголанд и зоо-то, единия ден Окото, втори ден може би круиз по темза, но останалите 8 още не мога да ги наместя.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Росина каза:

Търся идеи за места интересни за деца на 10г., но да са с по-дълго работно време. Детето ще е на езикова ваканция и до 5 ще е заета, затова търся къде да ходим след 5 следобяд (което се оказа доста трудно.....) Събота и неделя сме предвидили Леголанд и зоо-то, единия ден Окото, втори ден може би круиз по темза, но останалите 8 още не мога да ги наместя.

обиколете парковете, те само по себе си са забележителности 🙂 знам,че някои от музеите имат дни с удължено работно време, но трябва да ги преглеждате един по един 🙂

Можете да резервирате и Скай гардън, ако ще ви е интересно

Възможност е и мюзикъл, да отидете до Пикадили и от там до магазина на Лего и М&M на Лестър скуеър ... ще добавям като се сетя нещо 🙂

В петък Британския музей е отворен до 20.30 - https://www.britishmuseum.org/whats_on/friday_lates.aspx

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , mu_ry каза:

ето още един вариант в Тауъра, при това безплатен, но трябва да се запазят предварително билети - https://www.hrp.org.uk/tower-of-london/whats-on/ceremony-of-the-keys/#gs.jiesvq

Може ли да ми покажете в сайта къде се намира прозореца за резервация за Experience the Ceremony of the Keys

 

Връзка към мнение
преди 3 минути , rdd каза:

Може ли да ми покажете в сайта къде се намира прозореца за резервация за Experience the Ceremony of the Keys

 

за съжаление има това съобщение Tickets for dates from May 2020 to October 2020 will become available on 1 November 2019.  We are fully booked up to April 2020.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.