Прескочи до съдържание

Париж-Мартиника-Париж от 161€


Препоръчани мнения

преди 15 часа, blackrose1989 каза:

 Има мнооого добри варианти за настаняване в ер бнб-то, в букинг не ми допаднаха на пръв поглед. 

Да, особено като се търси по-навреме и след като престоят не е в разгара на сезона. Препоръчвам освен airbnb , да се проверява и в Homelydays, понеже франсетата доста го използват и има оферти, които не се намират в airbnb, booking , или другите познати търсачки.
Има и интересни оферти за самостоятелни вили, или също етажи от вили, аз например бях харесал като вариант ето тази виличка  

- 3 спални, могат да спят 6-7 човека, изглед към морето, близо до плаж, 124€ - доста добре ....

 

image.png.00d8954ff4aac6685e9104287c97ec21.png


В крайна сметка се спряхме на нещо друго - пак вила, пак с гледка, но не цялата вила, а ползване на един (последния) етаж, на долния етаж беше хазяинът - понеже беше на доста по-добра цена. 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Супер! Благодарности за Homelydays. Ще е нахално ли ако те помоля и за линк към вилата, която вие сте били запазили. Реално на нас ще ни трябва нещо за 3-ма. Имаш ли препоръка в коя част на острова е добре да оглеждаме? То всичко е плажове и красота, но по ревюта в tripadvisor гледам топ плажовете там. На мен новото ми хоби след плуване в Червено море (Ейлат) е snorkling-а, с голямото желание да опитам и diving скоро. Мислих сефтето да ми е в Египет, но ако се отложат нещата с пътуването до там може и на Мартиника да бъде. Топ местата за гмуркане ги дават в общи линии в югозападната част. 

И другото ми чудене, особено след отмените в темата за Перу е кога мога да смятам, че билетите са потвърдени и да резервирам смело полети до Париж и настаняване?

Надявам се въпросите ми да не разводняват темата и да са полезни и на други, които смятат да пътуват до там. Реално май малко хора се възползвахме от тази промоция? Някой друг за декември..?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, blackrose1989 каза:

Супер! Благодарности за Homelydays. Ще е нахално ли ако те помоля и за линк към вилата, която вие сте били запазили. Реално на нас ще ни трябва нещо за 3-ма. Имаш ли препоръка в коя част на острова е добре да оглеждаме? То всичко е плажове и красота, но по ревюта в tripadvisor гледам топ плажовете там. На мен новото ми хоби след плуване в Червено море (Ейлат) е snorkling-а, с голямото желание да опитам и diving скоро. Мислих сефтето да ми е в Египет, но ако се отложат нещата с пътуването до там може и на Мартиника да бъде. Топ местата за гмуркане ги дават в общи линии в югозападната част. 

И другото ми чудене, особено след отмените в темата за Перу е кога мога да смятам, че билетите са потвърдени и да резервирам смело полети до Париж и настаняване?

Надявам се въпросите ми да не разводняват темата и да са полезни и на други, които смятат да пътуват до там. Реално май малко хора се възползвахме от тази промоция? Някой друг за декември..?

Ние бяхме в тази вила https://www.booking.com/hotel/mq/hibiscus-le-diamant.bg.html?label=gen173nr-1DCAEoggI46AdIM1gEaBeIAQGYAQO4ARjIAQzYAQPoAQGIAgGoAgS4AvKO-uYFwAIB;sid=94a5dbf2261f64ca3b9b1074ad3f8c01

Доволни сме. Самостоятелна е, но гледам вече не се предлага от букинг. Градчето е много приятно.

Хазаина е голям пич.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, blackrose1989 каза:

Ще е нахално ли ако те помоля и за линк към вилата, която вие сте били запазили. Реално на нас ще ни трябва нещо за 3-ма. Имаш ли препоръка в коя част на острова е добре да оглеждаме?

Няма проблем, ето я вилата - цък . Предимствата - добра цена, басейн, голяма тераса, чудна гледка, близо (10 мин. с кола) до хубави плажове - POINTE MARIN, GRANDE ANSE DES SALINES . Недостатъци - част от обзавеждането (например в кухнята) е леко овехтяло, а по отношение на местоположението - намира в най-южната част на острова и в този смисъл е леко по-неподходящо за обикаляне, отколкото ако беше някъде по.централно. 

Колкото до препоръка за коя част на острова - може би югозападната част, без самия Fort de France 
image.png.c4254e259fb551987fc294093f93f14b.png
и като че ли в района на Le Diamant,  Sainte-Luce,  Anses-d'Arlet e най-добре. 
Имайте предвид, че островът е доста гъсто населен - почти 400х. жители (отделно туристите)  и в пиковите часове около Fort de France и по-големите градчета като Le Lamentin, Le Robert и Le Francois стават задръствания.

Цитат

snorkling-а, с голямото желание да опитам и diving скоро. Мислих сефтето да ми е в Египет, но ако се отложат нещата с пътуването до там може и на Мартиника да бъде. Топ местата за гмуркане ги дават в общи линии в югозападната част. 

Дайвинг не сме правили, с маска и шнорхел влизах и на трите места в югоизточната част, показани на тази карта -Anse Noire, Anse Dufour, Anses d'Arlet  - и дано не те разочаровам, но беше по-скоро бедничко откъм рибки, в Anse Noire видях една костенурка, но не беше бистра водата та и читава снимка не можах да направя, има морски звезди тук-там.  Като цяло доста слабичко, ако сравнявам например с шнорхелинга, който съм правил във Филипините или Малайзия.  Но може би ако се отиде организирано с лодка към някакви рифове, или пък на истински дайвинг, да е по-добре, нямам представа. 
 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, ven62 каза:

Eh, @Фичо, Фичо,

Нищо не направи ти за мен!

:grin:

Еми като ми пращаш някакви празни кредитни карти :grin: 
 

Цитат

Ама то... ясно - нито съм роза, нито black, еле пък 1989.😢 

Е, не си,  c'est la vie! :grin:

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , ZORI каза:

Как става предвижването на острова, възможно ли е сградски транспорт, ако въобще има такъв или само рента кар. Благодаря!

Има обществен транспорт, но много ограничен. Спира да работи около 18-19 часа, като се стъмни. В неделя май изобщо го няма.

Кола под наем е за предпочитане. Много хора пътуват и на стоп.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , ZORI каза:

Как става предвижването на острова, възможно ли е сградски транспорт, ако въобще има такъв или само рента кар. Благодаря!

Ние бяхме с рент-а-кар и ми се струва, че това е най-удобният и практичен (за да не кажа единственият подходящ за туристи) вариант за транспорт. 
По тази причина не съм се интересувал от публичен транспорт, но честно казано, по пътищата почти не видях автобуси, ако изключим градските във Fort de France. 
Иначе при търсене в нета излизат две компании/мрежи - MOZAIK и SUDLIB, не знам обаче доколко може да се разчита като честота и редовност, хората масово използват автомобили.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 38 минути , kopche каза:

Хайде и аз  -цоп в темата с пресни пресни билети от снощи за Мартиника! 🚣‍♂️🏊‍♂️

Благодаря ви, подстрекатели такива!😀

Честито! :smile3:
Ако искаш - сподели за кои дати взе, на каква цена ...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Добър въпрос.

11.-21.01.2020. ParisOrl Orly  -Fort De France Martinique и обратно. С Level. Пътувахме с тях миналият октомври до Оакланд/Сан Франциско.

Билетите са  платени с Дайнерс карта на lastminute.de, иначе излиза цената с 50 евро отгоре. Отиване и връщане за двамата € 510,81.

С лични карти само става нали? Нали са ЕС? Ама ако решим да мръднем на друг остров? Да си носим ли паспортите?

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 58 минути , kopche каза:

С лични карти само става нали? Нали са ЕС? Ама ако решим да мръднем на друг остров? Да си носим ли паспортите?

За Мартиника и Гваделупа става и само с ЛК, за другите острови ще ви трябват паспорти.  Всъщност,  за холандските владения не съм сигурен как точно стои въпросът, но аз по принцип винаги си нося и ЛК и паспорт и препоръчвам на всички да постъпват така. Мисля съм споменавал и преди във форума - веднъж в Майорка, в деня преди прибирането ми за България, ми откраднаха чантичка с телефон, малко пари, лична карта и шоф. книжка и добре, че имах и паспорт,  че щях да гризна дебело дърво с изпускане на полети, пътуване до Мадрид, вадене на пасаван и нови допълнителни полети - сигурно загубени още два-три дни и едно 500-600€ допълнително.
Освен горепосочената причина, особено при дълги пътувания като това да Карибите, винаги може да се случи някакво аварийно кацане в друга държава и човек може да се вкара в допълнителни усложнения ако е само с ЛК.  И още нещо - с паспорт на някои летища може да се минава през автоматичните гишета и така да се спести малко от чакане на опашки. 
Така че според мен - винаги с ЛК и паспорт, като двата документа се държат на различни места - обикновено паспорта го оставям в мястото на настаняване и в сейфа, ако има такъв.

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Оф не е по темата, но на моя човек му беше изпаднала от задния джоб личната карта на паркинга на летището в Нюрнберг и то напряко върху една шахта с големи прорези, преди да се качим в кола и да отпрашим към града. Паспорт не носеше. Добре че час след това като се върнахме я открихме тамън един немец като маневрираше почти отгоре ѝ... Та паспорт задължително в багажа!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 59 минути , Фичо каза:

За Мартиника и Гваделупа става и само с ЛК, за другите острови ще ви трябват паспорти.  Всъщност,  за холандските владения не съм сигурен как точно стои въпросът, но аз по принцип винаги си нося и ЛК и паспорт и препоръчвам на всички да постъпват така. Мисля съм споменавал и преди във форума - веднъж в Майорка, в деня преди прибирането ми за България, ми откраднаха чантичка с телефон, малко пари, лична карта и шоф. книжка и добре, че имах и паспорт,  че щях да гризна дебело дърво с изпускане на полети, пътуване до Мадрид, вадене на пасаван и нови допълнителни полети - сигурно загубени още два-три дни и едно 500-600€ допълнително.
Освен горепосочената причина, особено при дълги пътувания като това да Карибите, винаги може да се случи някакво аварийно кацане в друга държава и човек може да се вкара в допълнителни усложнения ако е само с ЛК.  И още нещо - с паспорт на някои летища може да се минава през автоматичните гишета и така да се спести малко от чакане на опашки. 
Така че според мен - винаги с ЛК и паспорт, като двата документа се държат на различни места - обикновено паспорта го оставям в мястото на настаняване и в сейфа, ако има такъв.

Много, много си прав! И мен ме глождеше това подозрение, че отивайки на другият край на света, все си е друго, да си си подплатен и с друга легитимация.

Лошото е, че моят паспорт баш 20 февруари някъде изтича. Т.е. месец след връщането ни. Ама да не стане проблем. За Турция знам 6м. валидност поне, ама за тук не съм сигурна дали 1 месец до края на срока ще е ок.

 

blackrose1989, така е. Всичко може да се случи.

Връзка към коментар

Здравейте и от мен,

 

Много Благодаря на Фичо и на всички, които се включиха в тази тема и отделно в по-стари теми за Мартиника и Гваделупа с подробна информация!

 

Както kopche писа по-горе отиваме в средата на януари за 10 дни. Надявам се времето да бъде хубаво и да се е поопразнило от туристи след празниците. Мислим да разделим Мартиника и Гваделупа на две за по 5 дни. Има самолетни билети за по 50 евро на човек/посока от Fort de Frace до Pointe a Pitre за около 40 мин с Карибските авиолинии и Air France. Има по 6-7 полета на ден между двата острова. Същата е и горе-долу цената с Ферибот, който пътува 4-5 часа. От апартамента, който наехме в градчето Ле Диамант ( излиза за 5 нощувки 400 Евро или по 80 евро на вечер ) https://www.booking.com/hotel/mq/locbir.html?aid=343458&label=postbooking_confemail;pbsource=conf_email_hotel_name  ни предложиха кола под наем за 25 евро на ден и мислим да се възползваме от офертата. От написаното в различни теми вече имаме яснота къде ще обикаляме - най вече на уникалните плажове в най-южната част на острова, ботаническата градина и местата в западната и северозападната част. Бих желал единия ден да идем с корабче до Сана Лучия, който тръгва от Marina du Marin, само че стига само до столицата Castries, а ние искаме да видим по на юг двата т.нар. "Питона".

На Гваделупа запазихме това студио в Saint - Felix на 7 км от Sainte-Anne - https://www.booking.com/hotel/gp/studio-saint-felix.html?aid=343458&label=postbooking_confemail;pbsource=conf_email_hotel_name за само 268 евро - направо си е попадение. И тук ще наемем кола. За съжаление тези 5 дни за Гваделупа ще бъдат твърде недостатъчни поради възможността да се посетят някои от островите - Iles des Saintes, Marie - Galante и La Desirade. За последните два корабчетата тръгват от градчето Saint-Francois в югоизточната част на Grande-Terre - десния остров, като повечето плажове са от тази страна. На левия остров - Basse-Terre също има интересни местенца, като резервата Reserve Cousteau - мн подходящ за гмуркане и шноркелинг, водопади и паркове в центр.част на път D 23, а също така и страхотни плажове в най-северозападната част.

 

Желая Успех на всички и до Нови срещи!

 

 

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 31.05.2019 г. в 12:24, kopche каза:

Лошото е, че моят паспорт баш 20 февруари някъде изтича. Т.е. месец след връщането ни. Ама да не стане проблем. За Турция знам 6м. валидност поне, ама за тук не съм сигурна дали 1 месец до края на срока ще е ок.

Е просто отиваш и го подновяваш, все пак има половин година 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На ‎31‎.‎5‎.‎2019 в 10:03, kopche каза:

Добър въпрос.

11.-21.01.2020. ParisOrl Orly  -Fort De France Martinique и обратно. С Level. Пътувахме с тях миналият октомври до Оакланд/Сан Франциско.

Билетите са  платени с Дайнерс карта на lastminute.de, иначе излиза цената с 50 евро отгоре. Отиване и връщане за двамата € 510,81.

С лични карти само става нали? Нали са ЕС? Ама ако решим да мръднем на друг остров? Да си носим ли паспортите?

 

За другите острови трябва паспорт. Включително за холандските владения.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.