Прескочи до съдържание

Цикладско пътешествие - Миконос - Делос - Наксос - Санторини - Парос


Препоръчани мнения

преди 3 часа, Mistela каза:

В кои хотели сте били на Миконос? Ние ще сме края на септември и още не сме резервирали нищо. Може ли някакви заведения на които сте били да кажеш?

Бях на круизи, спях на корабите и хотел не съм ползвала. За заведенията- всички са отлични и отговарят на цената си.Задължителното е "Veranda". Много ми харесаха тези, с по 2-3 масички- чудесни са,все едно си на гости на приятел. Имена не помня, а много от тях дори нямат.

 

IMG_7232.JPG

IMG_7124.JPG

IMG_7141.JPG

IMG_7157.JPG

IMG_7184.JPG

IMG_7162.JPG

IMG_7183.JPG

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

А цените на фериботите за 30-40 минутно пътуване наистина ли са по 30-40 евро, защото такива цени намирам онлайн, а като за толкова късо пътуване с фери ми се струват множко? Конкретно погледнах за маршрута Миконос - Парос.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , valentin_st каза:

А цените на фериботите за 30-40 минутно пътуване наистина ли са по 30-40 евро, защото такива цени намирам онлайн, а като за толкова късо пътуване с фери ми се струват множко? Конкретно погледнах за маршрута Миконос - Парос.

и аз по толкова ги намирам

Връзка към коментар

Ние бяхме на Наксос през септември 2018 за почти 2 седмици и не ни стигна времето да видим всичко. Пътувахме с ферито от Атина, с кола. Разделихме спането на 2, половината в южната част на острова, и останалото време в Хора-та. Прекрасен е Наксос! Има разкошни, безбройни плажове, има много неща за гледане: градчета, селца, "камъняк", църкви, залези, планини... Особено плажовете в югозападната част са страшно оу и ау. Скъсахме се да обикаляме из острова, ходихме и на круизчета до част от малките Циклади. Един от най-хубавите ни дни беше обиколка в тършуване на стари църквички (някои от 4-5 век) във вътрешността на острова, като накрая се амбицирахме да намерим един изоставен йезуитски манастир. Успяхме да го открием на залез слънце и беше много сюрреалистична атмосфера.

Ходихме и до Парос за един ден с ферито - "пеша", без колата. Главният град на Парос, Парикия е много хубаво, типично цикладско градче: бели къщички, сини прозорчета, бугенвилии. Съвсем случайно уцелихме и точното място за гледка на падащото слънце в морето - невероятна красота. Но като цяло там ми се видя много по-туристик. "Нашата" Хора - наксоската, повече си ни хареса. Особено в старата част на града може да обикаляш с часове, само да не е в най-горещите, защото в този лабиринт от тесни улички и стълбички нищо не полъхва.

@Eva eva, ако имате възможност, останете няколко дни в Наксос. Гледахме, че има много добре уреден нещо като "градски" транспорт до плажовете в ивицата от Агия Ана до Плака. Навсякъде имаше и фирми за рент-а-цар, вкл. АТВ-та, които са много популярни и подходящи за острова.

 

Пускам линк към снимки в гугълския албум, не са от най-великите, правени са със смартфон, но за сметка на това са много:)

 

Надявам се линкът да работи

 

https://photos.app.goo.gl/LMn3gUL2E9aArZAY7

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Между Парос и Наксос миналата година беше 20 евро на човек при няма и 20 мин. пътуване. Като цяло не са супер евтини тези ферита, но зависи дали е бавно или бързо. Колкото по-бързо, толкова по-скъпо. 😉

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
3 minutes ago, vino4erpec said:

@DaBoБях Ви писал лично съобщение с въпрос за Наксос. Може ли да се свържем, да си задам въпроса?

Благодаря предварително!

И аз отговорих още тогава. Не знам защо не сте го получили, но няма проблем отново ще ви го препратя. ✌️

Ако пак не стане, ще ви го копирам в темата.

Връзка към коментар
преди 17 часа, Eva eva каза:

Размечтах се и аз за тези Циклади. Санторини ми е топ място. Но се чудя с какво да го съчетая.

Единият вариант е полет до Крит, там няколко дни и след това с ферито до Санторини и от там да се върнем. Даже май имаше пътепис с подобен маршрут във форума.

Другият е да летим до Миконос, без много да се задържаме там, няколко дни на Наксос или на друго място в района и от там към Санторини. 

Ще ми се около седмица да е пътешествието - 3 нощувки на Санторини и 3-4 на друго място. Ще съм благодарна за всякакви препоръки.

Eva Eva, на теб целта Санторини ли ти е или който и да е от цикладите? Понеже ако е Санторини според мен няма смисъл да се разпиляваш в Наксос и т.н. 

Връзка към коментар
19 minutes ago, Бръмбар said:

Eva Eva, на теб целта Санторини ли ти е или който и да е от цикладите? Понеже ако е Санторини според мен няма смисъл да се разпиляваш в Наксос и т.н. 

Всичко ми е цел 🙂 Санторини ми е най-голямата мечта, но си мисля, че 3 нощувки ще са ми достатъчни там. Искам и други места да видя от тези Циклади, а wizz лети до Миконос, от там Наксос ни е на път. 

Връзка към коментар

На Крит за 3-4 дни няма смисъл. По-добре само на Цикладите. От Санторини има по-евтини билети за Цикладите от колкото от Миконос. Май Blue star ferries са с най-ниските цени и с най-големите кораби между островите. По-големите кораби са по-добри при вълнение, което е често на Цикладите. 
Eva Eva - Аз си мислех, че можете да кацнете и на Санторини.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Eva eva каза:

Всичко ми е цел 🙂 Санторини ми е най-голямата мечта, но си мисля, че 3 нощувки ще са ми достатъчни там. Искам и други места да видя от тези Циклади, а wizz лети до Миконос, от там Наксос ни е на път. 

Питах, понеже ако Санторини е основната цел  и се търси остров, до който има директен полет от София, опциите май са ти или Крит със Санторини или Миконос със Санторини, защото не мисля че ще има време и за Наксос по път. Била съм на Крит, Санторини, Миконос, Парос, Антипарос, Наксос, както и някои други Циклади.  Всеки от  тях според мен има различна красота  и специално Наксос мисля има нужда от повече от 2-3 дни на път. Аз лично  бих комбинирала Крит и Санторини (всъщност това ми беше първото пътуване и до двата, но после напарвих и самостоятелни пътувания), макар че и Крит сам по себе си също иска доста повече от 3 дни. Друг вариант е да видиш за чартъри до Санторини, не знам тази година дали се предлагат.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Дани Магелани

На ме н 7 дни на Санторини ми бяха точно. Имаше време за всичко - разглеждане, обикаляне на плажове, залези, местно вино, великолепна храна.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

И на мен така при второто до Санторини  7 дни ми бяха точно,  първото беше много набързо и не ми стигна   Но аз по принцип не съм от много бързащите , та може и да не съм критерий🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@Eva eva, Преди малко от любопиство погледнах фериботите от Крит до Санторини - взимам си думите назад, не си струва да се комбинира от там. Явно нещата доста са се променили междувременно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
5 minutes ago, Бръмбар said:

@Eva eva, Преди малко от любопиство погледнах фериботите от Крит до Санторини - взимам си думите назад, не си струва да се комбинира от там. Явно нещата доста са се променили междувременно.

Да, и аз стигнах до този извод 🙂 Крит ще остане за друг път. Сега ще са Цикладите, е поне малка част от тях. Здрави да сме само 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Между другото, ако не е целта Санторини и се събират идеи - комбинирала съм Миконос със Сирос и Тинос.

 

Сирос  е един от островите, които много са ми харесали, няма типичната цикладска ахритектура, но е прекрасен, цветен и аристократичен, а Тинос е известен най-вече с манастира на Богородица, като място на поклонение , живописните си села и гълабарниците. Даже виждам, че съм слагала навремето не особено качествени снимки навремето във "В момента съм":

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Днес има малко намаление на полетите на Уиз и се изкушавам да взема едни билети до Миконос,около 15 септември там ще си е ок като температури,нали?Проверих ги естествено,27-28 ми се струват идеални даже,ама все пак да питам.

Връзка към коментар
преди 1 час, kali KH каза:

Днес има малко намаление на полетите на Уиз и се изкушавам да взема едни билети до Миконос,около 15 септември там ще си е ок като температури,нали?Проверих ги естествено,27-28 ми се струват идеални даже,ама все пак да питам.

 

преди 52 минути , harta каза:

Времето би трябвало да е хубаво. Само където ще са по-къси дните в сравнение със сега.

Тъкмо ще им идват залезите по-скоро. :smile:

  • Харесвам 4
  • Смея се 3
Връзка към коментар
На 16.07.2020 г. в 8:35, Mistela каза:

В кои хотели сте били на Миконос? Ние ще сме края на септември и още не сме резервирали нищо. Може ли някакви заведения на които сте били да кажеш?

Извинявай, че се меся в чужди разговори, но тъй като познавам Миконос сравнително добре, мога да се опитам да ти дам някои хотели, в които съм била. 

Ако искате нещо удобно- много хубав плаж, удобни връзки към града + супер връзки дори с лодка към плажовете- изберете мястото Platis Yialos. Там има и по-евттини варианти доста, но е и един от многооо добрите за мен хотели, на супер цена за Миконос - Mykonos Palace Beach hotel . Направо си е на плажа и си е много цикладски хотела и супер цени като за Миконос.

Ако сте за парти - най-добре на Super Paradise beach. Ние сме били там в 2 хотела - My aktis - прекрасен, но скъпичък и евтиния за Цикладите  хотел Paradise Beach Resort, който препоръчвам за спестяване, а е на самия бряг и си е много весело в него.

Не знам каква е компанията, но на Елия има нудистки плаж, част за гей двойки, което за нас не е проблем, но може да сте с деца. Там препоръчвам вила - добри са, а и сте си с приятели. Ние бяхме обаче в хотел - Elia Mykonos Resort - не е евтин, а е по-добре във вила или апартамент. Относително лош избор направихме там, но.....

Водещото за нас е било винаги разположението, но с малко компромис в гледката, може да се намерят добри места.

И не се колебайте заради славата на Миконос -  по-високите цени са в август, а и тогава могат да се намерят приемливи варианти . а плажовете са супер!

 

 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@Роми много благодаря

Бюджета за 4 -ри нощувки ни е около 2000.0 + - някой лев

Тъй като всички хотели се рекламират със страхотни снимки, басейни, залези и т.н ни е много трудно да изберем в коя част на острова искаме да сме. Определено не нудиски плаж 😂 Искаме вечер да се разхождаме, да сме на бар, да сме на пешеходно разстояние, хубав плаж. 

Връзка към коментар

На Паранга също е хубаво. Между Паранга и Плати Яло е един от най-известните клубове “Скорпиос”. Върви се пеша между двата плажа, един след друг са.
Според мен най-много заведения има в центъра “ хора”, но от там не става пеша нито до Паранга, нито до Плати Яло. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И аз съм купила билети до Миконос за края на септември, но не смея да правя много планове, че всичко се проваля тази година. Иначе, имам 10 дни и мисля да ги разпределя така - една седмица на Наксос (с едно или две дневни трипчета до където ще е налично) и три дни на Миконос за разглеждане и малко парти. Надявам се последните дни на септември все още да има веселба на острова. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Още не сме си купили билетите за Бг и хич не знам, дали след като ги имаме, ще литнем въобще, но ме запалихте с този Миконос. Има една удобна комбинация с датите ни в БГ, но моля ви, кажете ми, че съм луда, хаха! 

  • Смея се 3
Връзка към коментар
2 hours ago, DaBo said:

Още не сме си купили билетите за Бг и хич не знам, дали след като ги имаме, ще литнем въобще, но ме запалихте с този Миконос. Има една удобна комбинация с датите ни в БГ, но моля ви, кажете ми, че съм луда, хаха! 

Че защо, я как хубаво се навързват нещата 🙂 Това е знак 🙂 Хихихи

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.