Прескочи до съдържание

Любими дестинации


Препоръчани мнения

За мен:

Най-евтина, от която е най-добре всеки мераклия да започне, защото може да предложи страшно много срещу цената на изхарчрните средства: Югоизточна Азия, тук също и Северна Америка не е за пренебрегване

Най-красиви: Малдиви и Бора Бора, те си остават и може би най-любимите места

Много харесвана от хората, която не оправда чак до такава степен очакванията ми: Рио и Южна Америка като цяло

Истинска дивотия, където хората не носят обувки: само Африка(без северната част) и Вануату(не главният остров), всяко друго място, на което съм бил, вече е доста цивилизовано, може би преди 50 години и Южна Америка е била по-дива, но сега се съмнявам дори и за района на Амозонка(не съм бил, но ми е в краткия списък)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хм, труден въпрос  :rolleyes: . Може би защото навсякъде където съм била си имам по нещо любимо. Не съм посетила чак толкова много страни, да не говорим, че екзотичните тепърва ми предстоят  ;) , но ако трябва да си направя свой топ 3 - Малта, Сардиния, Канарски острови - Тенерифе и Фуертевентура (била съм и на Лансароте, но той не ми е чак толкова любим). 

А иначе ми се ходи на толкова много места, че няма да ми стигне живота за тях  :D  - като започнем с Куба, Перу, Венецуела (изобщо Южна Америка ми е интересна) и стигнем до Тайланд, Виетнам, Камбоджа и т.н. Не знам защо, но Щатите не ме привличат особено и дори никога да не стъпя там мисля, че няма да съжалявам, макар, че съм сигурна, че и там има доста интересни места!.

Връзка към мнение

Колкото повече пътуваме, толкова по-претенциозни ставаме.

Ако Рио ти беше първото пътуване, вероятно щеше да преливаш от емоции. ;)

Абсолютно! Точно за то ва си мислих, как в един момент се загубва 'уау' момента, виждаш, хубаво е, кеф, плаж, но не е като първият път. Като със жените ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз да попитам авторката на темата - ти защо не отговаряш, като отваряш нови теми с въпроси? Не че ми влиза много в работата, но ми стана интересно. Да не ни правиш тука скрити анкети някакви?  :D

 

Искам да отида на Full Moon Party цяла нощ на плажа на Haad Rin

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абсолютно! Точно за то ва си мислих, как в един момент се загубва 'уау' момента, виждаш, хубаво е, кеф, плаж, но не е като първият път. Като със жените ;)

Ама, нито се отказваш от жените, нито от пътуванията! ха-ха!

 

 

Всички гръцки острови. Имам богата колекция на известни и не толкова, на обитаеми и не толкова! Изобщо където има плаж и температурата на въздуха е над 25 градуса по колегата Целзий.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Любимата ми дестинация е следващата дестинация... :P

 

Звучи шаблонно, но е точно така. Ако трябва да отговоря все пак на въпроса, бих посочил Лондон. Което не е баш правилен отговор, защото съм пряко свързан с този град вече повече от двадесет години и в него се чувствам като у дома си. Иначе е много трудно да се отговори на подобен въпрос. Едновременно харесвам студената красота на албанските планини и изумителните цветове на босненските реки. Обожавам естетиката на Сиена и кичозността на Лас Вегас. Прекланям се пред непреходността на Рим, но също така харесвам екстравагантността на Дюселдорф. Не харесвам многолюдието на Венеция, но се примирявам с мръсотията на Амстердам. Влюбен съм в Лисабон, но бих приел да посетя отново и Барселона. Имам съмнения към статуса на Париж, като град на влюбените и предпочитам да мисля за амалфийското крайбрежие по този начин. Наистина е трудно, а все още не съм казал нищо за Прага, Брюксел, Лука, Котор, Мостар...

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Аз да попитам авторката на темата - ти защо не отговаряш, като отваряш нови теми с въпроси? Не че ми влиза много в работата, но ми стана интересно. Да не ни правиш тука скрити анкети някакви?  :D

Хахаха ами реших да изчакам няколко отговора първо, че иначе сама си питам, сама си отговарям....:D

 

Моите любими места са Лондон (от малка мечтаех да го видя този град), Рим ( много ми хареса там) и Мюнхен (там ми се ще да живея някой ден). :) Като цяло си падам повече по такъв малко банален тип градове. :)

Много искам да отида в Исландия (ха познайте кой ме запали :D), Австралия, най-вече Сидни и да видя Мачу Пикчу и Наска. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мюнхен (там ми се ще да живея някой ден). :)

Аз съм си заплюл за като се пенсионирам Валенсия. Не за друго, ами климата ми се струва силно  балгоприятен за ревматизма, лумбагото и ишиаса, с които ще се е сдобило тялото ми по ред причини. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Брюксел

 

Рядко виждам този мрачен, мръсен, дъждовен и скучен след 6 часа вечерта град в тема 'любим'. Ти може и друго да си имал предвид, разбира се :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

^

 

Не, не съм имал друго предвид. Намирам Брюксел за очарователен. По един особен начин ми напомня за любимата Англия и странната Холандия. Наистина харесвам този град...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Така е, аз също съм установил същото. Ето, сега ще ти издам още една моя тайна. Не харесвам Париж. Прекарал съм сумарно около месец в този град, но така и не го харесах. Намирам го за крайно разхвърлян и мръсен. За "французите" дори не отварям дума. И в същото време считам Равена за един от най-красивите италиански градове. Виена е скучна, а Алборобело забавен и т.н...

Редактирано от Duke
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

за мен е ясно - Лисабон и никое друго място - това е, години наред усещам засилващата се любов между нас  :wub:  и няма край...  :rolleyes: , искрено се надявам годините си в пенсия да съм се установил за постоянно вече там... да ям печени кестени край Тежу и да гледам плуващите розови фламинго в реката, да пия бикъ, да ям каймачени сладки и да усещам океанския полъх примесен с аромата на розмарина.

post-139-0-84149300-1365581819.jpg

 

post-18-0-61483500-1365185827_thumb.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хм, много е трудно това с любимите места - всичко е съвкупност от моменти, емоции, хора и спомени...А във всяка посетена държава дал Бог такива...

Най-любимо място засега е саваната - няма по-очарователно нещо за мен от стадо жирафи, пасящи на 20 метра от теб или носорог, гледащ те иззад близкия храст. Особено скъп ми е момента с изпращането и посрещането на слънцето на малкия "остров" Лекубу - изгубено сред солните полета на Ботсвана островче на баобаби и руини...и невероятният мираж на море сред солта :)

В топ 5 на любимите ми места са:

- кътчета и емоции от Малта - има особено очарование в това да обикаляш надлъж и нашир двата острова; в тесните улички и мегалитните храмове. Жалко само, че пенсионираха готините автобуси :(

- местенца от Холандия, в частност Амстердам - сирене, бира, лодки, Ешер, Ван Гог, Анне Франк...

- блатата и гъбената супа на Финландия (сауната не я броя, защото не съм й фен - много ми става лошо, а за скачане в езерото след това изобщо не се престраших...)

- Берлин, Мюнхен, безбройните селца и паланки в Германия и срещите ми с млади хора от цял свят, посветили времето си на различни доброволчески каузи

А какво най-много искам да видя е още по-труден въпрос...Ако започна с водопадите Виктория, дивите горили и джунглите на Азия и Ю.Америка, май е прекалено амбициозно. Абе все дивото ме зове :)

Хайде стига, че се размечтах.

Лека.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Европа -  Рим , Сицилия ,  Лондон , Барселона , Севиля , Ница и наоколо.

Азия - Банкок , островите и Хонг Конг.

На всяко от тия места съм готов да тръгна ... утре следобед , само да стегна малко багаж  :)

 

 

П.С. Не мога да кажа , че не съм харесал Париж , но голямата ми изненада беше колко по-мърляв е от Лондон.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тц тц тц...току що се сетих, че съм забравила Египет! Това е мястото, което най-много искам да посетя, но явно съвсем съм се отчаяла щом вече го забравям.... :(

Точно бях започнала с плановете и станаха там неразбориите и всичко пропадна...Дано все пак някога се успокоят там нещата и да успея да отида, защото искам освен в Гиза и Луксор да отида и до Абу Симбел по Нил, а ако се престраша и до Судан. :)

Връзка към мнение

Чак не е за вярване , но плановете ми бяха да летя неорганизирано Истанбул - Кайро точно седмица преди събитията и с ужас гледах после новините ... щях да съм блокиран за няколко седмици точно в Луксор ,  защото затвориха летището. Не ме  е страх , че ще се случи нещо лошо , но имам ангажименти в БГ които не мога лекомислено  да изоставя за толкова дълъг период.

Плана ми пропадна месец преди това заради съвсем случайно нещо  - не резервирах полетите  , но  и досега си плюя в пазвата  като се сетя.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Египет и Йордания са единствените места които искам да посетя  в региона. Също и Иран , но дори да стъпя там това ще ми отреже достъпа до доста други държави и не бих рискувал.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.