Прескочи до съдържание

Приложение за компенсации при закъснение


Препоръчани мнения

еха, и тези чл.22 и 23 ли са променени наскоро или така са били отначало? както и да е, така или иначе с подобни неясни общи условия съвсем ме загубиха като потенциален потребител

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
3 minutes ago, antea said:

еха, и тези чл.22 и 23 ли са променени наскоро или така са били отначало? както и да е, така или иначе с подобни неясни общи условия съвсем ме загубиха като потенциален потребител

За тройния размер на обезщетението мисля, че беше така и първоначално. Сега е малко повече детайлизирано и озаглавено "Неустойки".

Връзка към коментар
On 6/21/2019 at 3:18 PM, ДиянаВ said:

 

Чл.23. В случай, че Клиентът не изпълни задълженията си по чл.16 от настоящите Общи условия и откаже да подпише останалите документи, в рамките на 7 (седем) дни след посочения срок в настоящите Общи условия за подписване на документите, той дължи на Инса равностойността на тройния размер на дължимото се в случая Обезщетение.

 

Ето така е изглеждал чл. 23 на 21.06.2019 г. Копирала съм от сайта им.

Връзка към коментар

да, права си, върнах се назад в темата и го видях и аз, значи някак изначално съм се самозаблудила, че неустойката е тройният размер на Възнаграждението, а то си е било написано, че е на Обезщетението, ако още тогава го бях осмислила изобщо нямаше да чета повече нищо за това приложение

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Е не е лошо, ако имаш познания и опит не само за авиокомпаниите, но и за летищата, от билет за 20 евро при 1 час закъснение да спечелиш 30 евро. Лятото и по Коледа, обаче е по-рисково закъснението да стане над 3 часа, да отменят полета, да направят оувърбукинг и т.н. 

Връзка към коментар

Условията са им супер неясни, 

какво става ако им върна Възнаграждението, и откажа да им върна троен размер на Обезщетението - ако аз не го претендирам към авиокомпанията, изобщо не е ясно, какво е това обезщетение, и дали е дължимо - а в този случай те нямат правото от мое име да претендират и съответно да разберат дали е платимо или не ...

И изцяло тази измислена схема според мен е доста сложна за да се постига някаква печалба, разчитайки на закъсненията над 3 часа и претендирайки всяко с пълномощни, цесии и т.н.

Много по-добър за мен модел е ако се върже със застрахователен елемент - плащаш примерно 1 евро, "застраховаш" 1 час закъснение и ако го има ти плащат 30 евро. И до тук - няма цесии, няма дела, няма хора, няма безмислен ресурс.

И ако всичко се обвърже с един добър анализ по периоди, авиокомпании, проследяемост на полети за евентуални закъснения и т.н. би могло като се чекираш, въз основа на тези данни да ти предлага "застраховка", обвързана с риска, както е във всеки застрахователен процес, ако полета е "по-рисков" за 30 евро/час ще ти иска например малко повече - 2 евро, също вързано и с времето  - ако застраховаш повече от 24 часа преди полет - по-малка премия, ако е час преди полета - по-голяма, или при анализ че вероятността е голяма за закъснение - директен отказ от застраховане. Изобщо има добри според мен идеи в такъв бизнес, но сегашния им модел определено не ми харесва ...

Връзка към коментар

Ако клиента е коректен с Колибра, няма защо Колибра да е некоректна с клиента.С Всички тези взаимно изключващи се условия се опитват да си защитят интересите,а не да прецакат клиентите си.Продължавам да ги приемам като лесен начин за изкарване на пари.Интересна дискусия се получи относно слабите им страни,от които само те биха били потърпевши. През ум не ми минава да не си изпълня задълженията към  тях в случай на закъснял над 3ч/отменен полет.За да продължат да съществуват трябва да печелят от някъде.Със сайтове като Флайтрадар,не е чак толкова трудно да предвидиш закъснение.И като видиш,че има потенциална възможност за голямо такова,никой не те кара да ползваш Колибра.Като при всяко нещо в този живот,човек се научава да премерва рисковете и да носи последствията от изборите си.

Още една ситуация в която,не е ясно какво се случва - овърбукинг със закъснение от един час,да речем.Не си в самолета,не ти изплащат 30 евро,но няма и как да предявят претенции към обещетението, което ще получиш.

Връзка към коментар

Не знам ама за втори полет приложението дава грешни данни. Снощи полета барселона-софия излетя в 20:45, а приложението казва 20:25 както и че е кацнал в 00:13, а според сайта на летището ни 00:17.

В този ред на мисли не се сетих да погледна таблото в София та една и съща ли е информацията на таблата и в сайта, че в случая 3 минути не ми стигнаха за обещетени според сайта, а ако е кацнал по-късно?!

Връзка към коментар
преди 34 минути , Ivko каза:

Не знам ама за втори полет приложението дава грешни данни. Снощи полета барселона-софия излетя в 20:45, а приложението казва 20:25 както и че е кацнал в 00:13, а според сайта на летището ни 00:17.

В този ред на мисли не се сетих да погледна таблото в София та една и съща ли е информацията на таблата и в сайта, че в случая 3 минути не ми стигнаха за обещетени според сайта, а ако е кацнал по-късно?!

Търси по сайтовете какво те казват за кацането.

Като (ако) намериш някой сайт, който твърди че закъснението е такова каквото те устройва  - screenshot и им го прати на колибра.

Аз така направих и платиха 30 евро.

Писал съм назад в темата.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Като ви чета, до тук, освен, 30 евро, има ли някой, който е получил по- голяма сума?

Стана ми интересно, но не мисля да се занимавам с тях.

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Като ви чета, до тук, освен, 30 евро, има ли някой, който е получил по- голяма сума?

Стана ми интересно, но не мисля да се занимавам с тях.

 

Аз получих 36, защото прогнозирах закъснение 70 мин вместо 60 🙂 възнаграждението зависи от твоята прогноза. В случая нашият полет закъсня 2 часа,  но ако беше под 70 мин ( примерно 65) и 30 евро нямаше да получа, тъй като моята прогноза беше за 70 минути закъснение. Предполагам повечето слагат закъснение от 60 мин по дефолт, затова възнаграждението е 30 евро. Но ти ако си сигурна, че полетът ще закъснее повече може да направиш прогноза за по- голямо възнаграждение 🙂 малко хазарт

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Като ви чета, до тук, освен, 30 евро, има ли някой, който е получил по- голяма сума?

Стана ми интересно, но не мисля да се занимавам с тях.

 

Аз, 61 евро, миналата седмица. С благодарности към Bulgaria Air и редовните им закъснения над 2 часа по трасето София-Бургас и обратно 🙂

  • Харесвам 3
  • Смея се 5
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Аз се чудя дали да заложа за закъснението на полета Братислава-София довечера с над час. Колебая де, защото е последна ротация за деня и едно такова закъснение може да доведе до изтичане на работното времве на екипажа... Хазарта е голямо нещо.... Хахха

Връзка към коментар
преди 13 минути , Jorro каза:

Аз се чудя дали да заложа за закъснението на полета Братислава-София довечера с над час. Колебая де, защото е последна ротация за деня и едно такова закъснение може да доведе до изтичане на работното времве на екипажа... Хазарта е голямо нещо.... Хахха

Моята прогноза е, че полетът ще бъде изпълнен на време. Базирам се на разписанието на летище София, където полетът към Братислава е с статус "излитане на време" Справката е от flyradar.

Връзка към коментар
16 minutes ago, Радослав said:

Моята прогноза е, че полетът ще бъде изпълнен на време. Базирам се на разписанието на летище София, където полетът към Братислава е с статус "излитане на време" Справката е от flyradar.

Няма с какво да го изпълнят на време. Самолета трябва да се върне от Буве първо. 

Връзка към коментар
преди 35 минути , Jorro каза:

Аз се чудя дали да заложа за закъснението на полета Братислава-София довечера с над час. Колебая де, защото е последна ротация за деня и едно такова закъснение може да доведе до изтичане на работното времве на екипажа... Хазарта е голямо нещо.... Хахха

Вече два пъти я играя тази ситуация.И двата пъти сменят самолета на Братислава,като втория закъсняха с тръгването над час,но по разписание са си оставили голям аванс от време и пристигнаха само 42мин по-късно.Само 18 мин не ми стигаха за компенсация🙂

Но ако си сигурен,че машината,която лети от/до Буве е същата изпълняваща полетите от/до Братислава по-добре не се занимавай с Колибра.

Връзка към коментар

Във флайтрадар може ясно да видиш,че понякога сменят самолетите на Братислава.Т.е.самолета,който идва от София,не е този,който се връща обратно.Менкат се с машината от Скопие.

image.png.46e1b866cc9f5d2b9abb59f0e2948881.png

 

image.png.044ff7f161790ef0cfbb6fbae9443294.png

Може би има вероятност да анулират полета  София Братислава,но да изпълнят Братислава София с другата машина.Абе по-добре е,както писах в темата за БГ ер,човек повече да разчита на късмета,по-малко на анализите,че от много чудене онзи ден не можах да си вкарам на време бордната карта в Колибра,а полета закъсня с 1:45мин🥺

Връзка към коментар
20 minutes ago, Мари Николова said:

Във флайтрадар може ясно да видиш,че понякога сменят самолетите на Братислава.Т.е.самолета,който идва от София,не е този,който се връща обратно.Менкат се с машината от Скопие.

image.png.46e1b866cc9f5d2b9abb59f0e2948881.png

 

image.png.044ff7f161790ef0cfbb6fbae9443294.png

Може би има вероятност да анулират полета  София Братислава,но да изпълнят Братислава София с другата машина.Абе по-добре е,както писах в темата за БГ ер,човек повече да разчита на късмета,по-малко на анализите,че от много чудене онзи ден не можах да си вкарам на време бордната карта в Колибра,а полета закъсня с 1:45мин🥺

Така е, бях забравил. Полета от Скопие обаче си е навреме. В момента в сайта на уизз дават час на пристигане в София 2.45. Играта става все по-напрегната, а залога все по-голям. 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
1 minute ago, bimbo said:

@stanimir, сега проучвам Колибра. Трима човека сме, така че може двама да я пробват, а третият да чака 3 часа закъснение.

Не може на този етап да се вкарат бордните карти в Колибра. Трябва преди обявения час на излитане.

Връзка към коментар

Aз само да кажа, че за моя отменен полет на сайта на Уиз дълго време даваше, че ще излети със закъснение и че обратният полет, който също беше отменен, е пристигнал. Така че хич не им вярвайтена сайта....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Току що получих смс, че полета от Братислава закъснява с 2 часа и 20 минути. Да ги видим сега Колибра как са, заложих закъснение от 90 минути за компенсация 50 евро. Ще пиша като има развитие аз ще съм доволен и на 100 евро компенсация от 2та билета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

преди 3 минути , BlackArt77 каза:

Току що получих смс, че полета от Братислава закъснява с 2 часа и 20 минути. Да ги видим сега Колибра как са, заложих закъснение от 90 минути за компенсация 50 евро. Ще пиша като има развитие аз ще съм доволен и на 100 евро компенсация от 2та билета.

Като гледам колко магеланци сте за този полет,защо не заложите в Колибра през половин час,а един да оставите в случай,че отменят полета  или закъснее над 3 ч.А после да се събере и да делите по-равно😜По магелански честно😉

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар
28 minutes ago, ДиянаВ said:

Не може на този етап да се вкарат бордните карти в Колибра. Трябва преди обявения час на излитане.

С една бордна карта успях, получих потвърдителен мейл.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.