Прескочи до съдържание

Приложение за компенсации при закъснение


Препоръчани мнения

преди 18 часа, Фил каза:

При по-малко закъснение не се полага обезщетение по Регламента, така че не виждам за какво биха били им нужни тези документи. 

Именно липсата на право на обезщетение при закъснение на полета под 3 ч. ме кара да се питам с чии пари ще заплатят обезщететие на потребител на приложението, ако самото то не успее да получи вместо него, полагащото  по Р 261.

С други думи, на потребителя изплаща( по- скоро обезщава, поне засега, няма практика) 30 евро, но полетът не закъснява над 3 ч. В този случай приложението не получава обезщетение или бъркам? 

Връзка към мнение

Вероятно ще е за сметка на първоначално набраните средства от старт-ъпа и ще разчитат парите получени от закъснения по директивата да покриват тези "загуби"  и да остава печалба. 

 

Според мен,  както и при пирамидите първите клиенти ще спечелят. 

За да е успешен ще им трябва доста сериозна база от потребители,  защото наистина големите закъснения не се случват толкова често,  а по час - час и нещо е съвсем друго. За тях авиокомпаниите не ги боли много и си го позволяват. 

 

 

П. П.Прасчо да не би да налазва и в бизнеса с мобилни приложения?:) 

Само времето ще ни опровергае. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
4 minutes ago, Georgie said:

Именно липсата на право на обезщетение при закъснение на полета под 3 ч. ме кара да се питам с чии пари ще заплатят обезщететие на потребител на приложението, ако самото то не успее да получи вместо теб полагащото  по Р 261.

С други думи, на потребителя изплаща( по- скоро обезщава, поне засега, няма практика) 30 евро, но полетът не закъснява над 3 ч. В този случай приложението не получава обезщетение или бъркам? 

Според мен има заложен хазартен принцип в приложението. Както с 1 талонче от националната лотария за 5 лв. можеш да спечелиш 100 хил. От къде организаторите вземат разликата от 99995 лв., от другите непечаливши участници. Или от донори, легализиращи парите си... В България, а и по света “пирамиди” да искаш.

Който първи вземе трийсетина евро, докато се популяризира приложението, добре ще е, все файда. После ... ще видим.

3 minutes ago, stanimir said:

Вероятно ще е за сметка на първоначално набраните средства от старт-ъпа и ще разчитат парите набрани от закъснения по директивата да покриват тези "загуби"  и да остава печалба. 

 

Според мен,  както и при пирамидите първите клиенти ще спечелят. 

Изпревари ми мислите🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 минути , ДиянаВ каза:

Според мен има заложен хазартен принцип в приложението. Както с 1 талонче от националната лотария за 5 лв. можеш да спечелиш 100 хил. От къде организаторите вземат разликата от 99995 лв., от другите непечаливши участници. Или от донори, легализиращи парите си... В България, а и по света “пирамиди” да искаш.

Който първи вземе трийсетина евро, докато се популяризира приложението, добре ще е, все файда. После ... ще видим.

Изпревари ми мислите🙂

Със сигурност е такава схемата, по всичко личи.

Връзка към мнение
преди 20 минути , Georgie каза:

Именно липсата на право на обезщетение при закъснение на полета под 3 ч. ме кара да се питам с чии пари ще заплатят обезщететие на потребител на приложението, ако самото то не успее да получи вместо него, полагащото  по Р 261.

С други думи, на потребителя изплаща( по- скоро обезщава, поне засега, няма практика) 30 евро, но полетът не закъснява над 3 ч. В този случай приложението не получава обезщетение или бъркам? 

Просто са оценили емпиричното разпределение на закъсненията от последните години и са направили модел. Така са определили по колко да предлагат. Преди време съм правил подобни изчисления и общо взето може би им излиза сметката, но остават много дупки, които няма как да запушат.

Преди време имаше нещо подобно от Airhelp срещу такса от EUR 20. Там имаше годишно ограничение за получаване от EUR 500 на тези със закъснение под три часа. Успях да ги превъртя два пъти и спряха "продукта". Тези предполагам ги очаква същото 

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , stanimir каза:

Да де,  но тук не даваш и 5 лева,  нито стотинка дори. 

В това е разликата.Просто не губиш пряко, по- скоро може да пропуснеш да спечелиш. И това би стимулирало евентуалните потребители.

Връзка към мнение

Мисълта ми беше, че други ги дават, непечалившите- тези, които са взели 30 евро, а е можело 300 примерно, ако сами са си упражнили правото на обезщетение от АК. 

Споделям виждането ти @stanimir, че българският пазар съвсем няма да им е достатъчен за печалба

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 42 минути , t_petkov каза:

Странно. След приключил полет излиза това и ни вест ни кост за пари...

 

D7EE7132-9837-41C9-A5B0-4E773FA56B6C.png

Може да са свършили парите. Нали снощи платиха на Радослав и неговите хора 90 €.

преди 7 минути , stanimir каза:

Да де,  но тук не даваш и 5 лева,  нито стотинка дори,

Не даваш, ама има едни клаузи за връщане в троен размер плюс такси плюс лихва...

  • Харесвам 3
  • Смея се 3
Връзка към мнение

Според тяхната сметка /от това, което разбрах в каченото тук интервю в началото на поста/ годишно в Европа има закъснели и отменени полети за 9 мил. евро, като само 1 мил. се изплащат на пътниците. Те ще се опитат да реализират тази разлика от 8 мил.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, ДиянаВ каза:

Според тяхната сметка /от това, което разбрах в каченото тук интервю в началото на поста/ годишно в Европа има закъснели и отменени полети за 9 мил. евро, като само 1 мил. се изплащат на пътниците. Те ще се опитат да реализират тази разлика от 8 мил.

Доста смела цел!:)

преди 4 минути , Goal & Boss каза:

Може да са свършили парите. Нали снощи платиха на Радослав и неговите хора 90 €.

Не даваш, ама има едни клаузи за връщане в троен размер плюс такси плюс лихва...

Със сигурност няма единствено облаги.:)

Връзка към мнение
преди 2 минути , Georgie каза:

Със сигурност няма единствено облаги.:)

Напълно си прав, но аз продължавам да не разбирам кое налага връщането да става в троен размер.

Връзка към мнение
преди 9 минути , Goal & Boss каза:

Може да са свършили парите. Нали снощи платиха на Радослав и неговите хора 90 €.

Не даваш, ама има едни клаузи за връщане в троен размер плюс такси плюс лихва...

Връщаш само,  ако не си изпълнил условията по договора. 

 

Доколкото разбирам @t_petkov,  e вкарал полета си след като е закъснявал и вече би трябвало да е излетял. 

Все едно да разбиеш колата и чак след това да тръгнеш да си я застраховаш,  че да ти покрият щетите. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Goal & Boss каза:

Напълно си прав, но аз продължавам да не разбирам кое налага връщането да става в троен размер.

Не знам, но най- простото предположение е желанието на всеки бизнес да печели.:)

 

Връзка към мнение
4 minutes ago, Goal & Boss said:

Напълно си прав, но аз продължавам да не разбирам кое налага връщането да става в троен размер.

Връщаш в троен размер, само когато се опиташ или направо ги “прескочиш”. Това е един вид неустойка, ако не си изпълниш задълженията към тях.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Georgie каза:

Не знам, но най- простото предположение е желанието на всеки бизнес да печели.:)

 

 

преди 3 минути , stanimir каза:

Връщаш само,  ако не си изпълнил условията по договора. 

 

Вие представяте ли си и банките, водени от простичкото си желание да печелят, да въведат тройното връщане? Или телекомите? Или топлофикациите, ЕРП-тата...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Goal & Boss каза:

Напълно си прав, но аз продължавам да не разбирам кое налага връщането да става в троен размер.

По този начин се опитват да накарат  (поуплашат) клиентите да им пратят пари, когато те не минат през тях. Те реално нямат никаква информация за тези плащания. Дори съм имал случай с немски посредник, който твърдеше, че съм получил такова от авиокомпанията. След като им отговорих по подходящ начин веднага се извиниха и пуснаха версията, че са ме объркали с друг клиент.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Goal & Boss каза:

 

Вие представяте ли си и банките, водени от простичкото си желание да печелят, да въведат тройното връщане? Или телекомите? Или топлофикациите, ЕРП-тата...

Не, разбира се. Няма място за сравнение- едните предлагат услуги, от които се полват от неимоверно повече хора, съответно регулациите върху тях са по- големи и е нормално такива дружества да избягват толкова утежняващи условия.

Връзка към мнение
преди 4 минути , Goal & Boss каза:

 

 

Вие представяте ли си и банките, водени от простичкото си желание да печелят, да въведат тройното връщане? Или телекомите? Или топлофикациите, ЕРП-тата...

Е то иначе всеки би ги отсвирил и нямат шанс да спечелят и стотинка.

 

По-скоро гледай като на гратисчия в градския транспорт.  Ако опиташ да минеш метър не си плащаш билетчето,  а глоба в пъти по-висока. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , stanimir каза:

По-скоро гледай като на гратисчия в градския транспорт.  Ако опиташ да минеш метър не си плащаш билетчето,  а глоба в пъти по-висока. 

Само че гратисчията плаща глоба за това, че ползва услугата на превозвача. Тук тези се опитват да „глобяват“ ако не ползваш услугата им.

Въпросът с прекратяването на договора от страна на потребителя продължава да виси. Има ли начин човек да се откаже от услугите им? Според общите условия на техния сайт - не.

Връзка към мнение

Преди това обаче си се абонирал за тази услуга при определени условия. 

 

Има го в много сфери от икономиката,  не може ей така да се откажеш. 

 

Абе налазвайте,  докато е време, че после да не стане...  "кака вече се ожени"  

 

Аз ще си чакам джакпота 🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , stanimir каза:

Има го в много сфери от икономиката,  не може ей така да се откажеш. 

Мислиш ли, че подобен аргумент ще мине в съдебната зала?

Умиране има, отърване няма - това вече го писах.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.