Прескочи до съдържание

Програма за Бали (пролет-лято 2020)


Препоръчани мнения

преди 4 часа, tereza19 каза:

Здравей, благодаря за отговора.Имах предвид 2500Лв. за двама.

 

Ще се вместите в тях. В крайна сметка според парите ще си изберете хотел, ще се храните освен с риба и с пилешко, ориз. Човек там изкарва и с две и двеста. 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, ние също пътува ме на 13.04 с Катарците през Доха. 

Някой може ли да сподели хотели които са ОК съотношение цена/качество. Също чувам, че за да се разгледа добре острова е добре да се букнат няколко хотела в различните части на острова.

Ще се радвам на мнение.

Връзка към коментар

Мислим да съчетаем почивка по плажовете с разглеждане на забележителностите. За 8 нощувки сме и ще отделим 4-5 дни за забаележителности и останалите зьа мързелуване по плажовете. Приятел който е ходил препоръча да сменим хотела за да сме по близо до района в който искаме да разглеждаме. 

Нещо такова, но приемаме препоръки.........

 

Благодаря за бързия отговор

Връзка към коментар

Ами класиката: 3 дни Убуд и 5 дни Санур/ или Нуса Дуа. От Санур ще можете да разгледате плажовете на юг, Улувату и крайбрежието към Тирта Ганга със Синята лагуна и Белия плаж. 

От Убуд - Бесакиш, оризови тераси, разни по малки храмове, езерото Братан, Танах Лот, Кинтамани и разни водопади. Отделете време и за самия Убуд.

В общи линии е това. Ще допълвате с разни паркове, ферми Копи Лувак и други екстри за туристи.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 часа, mililia каза:

От Убуд - Бесакиш, оризови тераси, разни по малки храмове, езерото Братан, Танах Лот, Кинтамани и разни водопади. Отделете време и за самия Убуд.

В общи линии е това. Ще допълвате с разни паркове, ферми Копи Лувак и други екстри за туристи.

От Санур не става ли?

Връзка към коментар

Освен това, макар че на картата някои неща ви изглеждат близо, на практика се пътува доста бавно между тях, тъй като има задръствания и пътищата са тесни за целия поток от коли.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 21.10.2019 г. в 21:15, mililia каза:

Ами класиката: 3 дни Убуд и 5 дни Санур/ или Нуса Дуа. От Санур ще можете да разгледате плажовете на юг, Улувату и крайбрежието към Тирта Ганга със Синята лагуна и Белия плаж. 

От Убуд - Бесакиш, оризови тераси, разни по малки храмове, езерото Братан, Танах Лот, Кинтамани и разни водопади. Отделете време и за самия Убуд.

В общи линии е това. Ще допълвате с разни паркове, ферми Копи Лувак и други екстри за туристи.

Много Благодаря!

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, ако може и аз да споделя пресни впечатления отпреди 3 дни. 

 

1. Пътувахме с катарските авиолинии и макар сервиза и сега да е добър, с тъга си спомням, че преди беше супер. 

2. Напук на писаниците по темата, използвахме Буда (Budas Bali Private Tours) в три дни, като единия ден си измислихме сами програмата и останахме супер доволни, да не говорим, че видяхме основните атракции лежерно, без да морим с организация и планове, и независимо от ужасния трафик.

3. Ходихме с AsiaAir за един ден до о.Ява с преспиване там (Боробудур, Прамбанан и вулкана Мерапи) с местен гид, който ни взе от летището и след програмата ни закара в хотела в Джогякарта. Горещо препоръчвам и програмата, и фирмата (JogjakartaDriver.com).

4. За романтиците (като мене) препоръчвам и романтична вечеря по залез слънце на Джимбаран Бей с омари, краб, сепия и т.н.

 

Бали е страхотен, безопасен и безпроблемен за самоорганизиране! 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 часа, maket каза:

Напук на писаниците по темата, използвахме Буда (Budas Bali Private Tours) 

 

За романтиците (като мене) препоръчвам и романтична вечеря по залез слънце на Джимбаран Бей с омари, краб, сепия и т.н.

 

Би ли споделил как се представи Буда. Коректен ли? След като сте договорили цена, спазва ли я? И каквото ти е направило впечатление.

 

А на Джимбаран кой ресторант посетихте? Буда ли Ви го предложи? Впечатления.. Ориентировъчни цени?

 

Благодаря 😊

 

Връзка към коментар

Абсолютно коректен. Ние бяхме с човек от екипа му, за което предварително бяхме информирани. Сменяхме 3 пъти програмата в движение (размествахме по дни и обекти, като едни допълвахме, а други отпаднаха). Платихме част от договорената сума в края на 3-я ден, остатъка преди тръгване на летището + бакшиш. Буда не го видяхме въобще, но ни пращеше съобщения за да се информира дали всичко е наред, като се прибрахме ни благодари за това че сме ползвали услугите му, както и поясни че неговия човек също е бил много доволен от нас.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, mariya* каза:

Би ли споделил как се представи Буда. Коректен ли? След като сте договорили цена, спазва ли я? 

 

По отношение на точност и коректност с Буда нямате никакви проблеми. Това, което договорите като цена с него, това ще е. Идва на време и това, което е в програмата го изпълнява.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 9.11.2019 г. в 20:33, mililia каза:

По отношение на точност и коректност с Буда нямате никакви проблеми. Това, което договорите като цена с него, това ще е. Идва на време и това, което е в програмата го изпълнява.

Останах малко изненадана, че в цената на Буда не влиза гориво и такси за паркинги 🙄. При Вас така ли беше? За входове за храмове ясно, че ще си платим допълнително, но мислих, че горивото е включено при положение, че маршрута е уточнен.

Връзка към коментар
Преди 1 час, mariya* каза:

Останах малко изненадана, че в цената на Буда не влиза гориво и такси за паркинги 🙄. При Вас така ли беше? За входове за храмове ясно, че ще си платим допълнително, но мислих, че горивото е включено при положение, че маршрута е уточнен.

Хм, това ме учудва. При мен не влизаше единствено тол таксата и забележителности. Паркинг не помня, дали въобще се е плащало някъде, но гориво.... Пишете му и искайте да потвърди какво е платено и какво следва да платите допълнително. Мисля, че има някаква грешка или неразбирателство. Питайте и колко ще струва горивото, ако то наистина се плаща.... 

Или вече е добил голямо самочувствие поради многото клиенти или нещо не сте се разбрали. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Отново да кажа, че освен Буда и родата му, 90% от мъжете балийци се занимават с това. Да, симпатичен е, всичко ок, но пък не помръдва и сантим от утъпканите туристически “забележителности”. Люлки, гнезда, най-близките водопади, един ресторант на Джимбаран, един друг доста скапан и това е. Ползвахме го първия ден с Цвете, прати ни Манг - един сладур, който пише dobro utro във фейса 🙂 И той на същите места ни заведе. Другият му шофьор, който ползвах, също си направи номерата - малко лъжи, малко претупване... Така или иначе ми беше отказал местата, които исках да видя, оправях се на място и си намирах чудесни шофьори за доста по-ниски цени от неговите. Та, не е единствен Буда на Бали 🙂

Абсолютно всички, с които съм се договорила на Бали, са били извънредно коректни и точни. Няма и как да е другояче, защото това им е прехраната. Бензинът влиза в цената 🙂

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Вчера писах на Буда. Исках да уточним какво включват договорените цени. Отговори ми точно и ясно: в договорената цена - средно 50 долара на ден е включено абсолютно всичко. Аз ще доплатя на място само входните билети.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Изчетох тук няколко теми и оставам с впечатлението, че единствения вариант за о. Бали е наемането на гид (Буда и или еквивалент)  срещу 30-40-50$/ден.

Та, питането ми е - има някакъв вариант да разгледам основните неща из острова без да е необходимо да имам гайд? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има, разбира се, но трябва да наемеш кола или по скоро скутер. С оглед на обратното движение и азиатския начин на шофиране, е голямо улеснение някой да те вози. 

Иначе и Буда и всички като него са по скоро шофьори, а не гидове. Има и до определени места организирани екскурзии, ама като чели е по удобно да си наемеш шофьор. За някои дейности като рафтинг, разни паркове и др. осигуряват трансфер, ама пак като чели финансово нещата излизат равни на това да си наемеш собствен шофьор. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 23.11.2019 г. в 17:10, mililia каза:

Има, разбира се, но трябва да наемеш кола или по скоро скутер. С оглед на обратното движение и азиатския начин на шофиране, е голямо улеснение някой да те вози. 

Иначе и Буда и всички като него са по скоро шофьори, а не гидове. Има и до определени места организирани екскурзии, ама като чели е по удобно да си наемеш шофьор. За някои дейности като рафтинг, разни паркове и др. осигуряват трансфер, ама пак като чели финансово нещата излизат равни на това да си наемеш собствен шофьор. 

OK. Благодаря много.

Връзка към коментар
На 23.11.2019 г. в 16:59, Радо каза:

Изчетох тук няколко теми и оставам с впечатлението, че единствения вариант за о. Бали е наемането на гид (Буда и или еквивалент)  срещу 30-40-50$/ден.

Та, питането ми е - има някакъв вариант да разгледам основните неща из острова без да е необходимо да имам гайд? 

Всеки втори, с когото се разминеш,  предлага транспорт. Проблемът е, че няма граб, такси, тук тук.  Нещо като маршрутки и трансфери между градовете съществува,  но до известните храмове по-скоро не.  Има оферти с отиване, връщане и изчакане на място. 

По тази причина е по-адекватно да вземеш направо за цял ден шофьор и да обиколиш няколко неща. 

Ние, разбира се, не го направихме,  основно защото все се правим на интересни 🙂 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Lindt каза:

Всеки втори, с когото се разминеш,  предлага транспорт. Проблемът е, че няма граб, такси, тук тук.  Нещо като маршрутки и трансфери между градовете съществува,  но до известните храмове по-скоро не.  Има оферти с отиване, връщане и изчакане на място. 

По тази причина е по-адекватно да вземеш направо за цял ден шофьор и да обиколиш няколко неща. 

Ние, разбира се, не го направихме,  основно защото все се правим на интересни 🙂 

Мерси за отговора.

Имам време предостатъчно, така, че ще измисля как да постъпя.

Програмата ми е в полуготов вид (ако може да се каже, че имам такава) - обаче знам какво искам да видя, къде да остана, колко дни и тн. 🙂

 

Връзка към коментар

Тъй като в градчетата са забранени Grab, gojek и подобните, "стоянките" са им в края обикновено. Тоест можете да си букнете такъв транспорт от летището до хотела, но ако искате от хотела до някой храм, отивате да се качите на колата от тези "стоянки". Ще се опитам да намеря на картата една такава в Убуд. Но с малко пазарене се докарват не много по-високи цени и с шофьор от улицата, който ще ви вземе от хотела в уречения час.

 

Уреждането на транспорт на Бали е най-най-лесното нещо в цялото пътуване. Много по-трудно например е да си осигурите храна различна от риба и ориз в някои части 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 23.11.2019 г. в 16:59, Радо каза:

Изчетох тук няколко теми и оставам с впечатлението, че единствения вариант за о. Бали е наемането на гид (Буда и или еквивалент)  срещу 30-40-50$/ден.

Та, питането ми е - има някакъв вариант да разгледам основните неща из острова без да е необходимо да имам гайд? 

Според мен наемане на кола е доста  добра и евтина алтернатива за усещане на  живота на острова.Това ти дава  емоции и преживявания ,които не си планирал и даже най-малкото очаквал 😀.Аз лично разделих престоя ни в Бали на две части-една седмица с гид с кола по основните забележителности ,и една седмица с рента кар по места, за които решавахме в последният момент. Колата  наехме от малка местна агенция-20 usd на ден,автомат.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.