Прескочи до съдържание

Програма за Бали (пролет-лято 2020)


Препоръчани мнения

На 28.01.2020 г. в 10:27, Дани Магелани каза:

Виж хотел H Sovereign Bali. От басейна на покрива виждаш кацането и излитането на самолетите, добра закуска, безплатен трансфер до летището, бизнес център и др. На пешеходно разстояние има магазини, заведения.

 

На 28.01.2020 г. в 10:30, bonboneva каза:

Аз резервирах за последната вечер този хотел: HARRIS Hotel Tuban Bali. Също предлагат безплатен трансфер

до летището.

Благодаря за предложенията.

Първите два дни ще съм в Санур (поне натам клонят нещата) 🙂

имам вече 2 резервирани - в Убуд -  клик и в Кута - цък, остана само Санур - но имам още време, така че ще го измисля 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Била съм в Легиан до Кута.  Целият район е нещо като Патонг, доста неугледно място и лош плаж. Дано поне хотелът те е балийски, а не на мюсюлмани! Че там вторите са повече. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте! Чувствам се длъжна, след като задавах въпроси тук, да споделя мнението си след връщането си от Бали. Въпреки разнопосочните мнения все пак предпочетох да ангажирам Буда. Причините бяха две:

1. Исках да съм наясно предварително за местата, които ще посетим, както и какво ще ми струва това.

2. На място има избор естествено, но няма никаква гаранция на кого ще попаднем.

Програмата я направихме така както искам аз ден по ден, като на него оставих да определи последователността на обектите за деня. Всичко беше предварително уточнено и ясно. С удоволствие мога да кажа, че нямам никакви забележки. Буда беше изключително точен, изпълняваше всички наши желания, навсякъде беше с нас, отговаряше на всички въпроси и разказваше интересно. Освен това беше позитивен и усмихнат. 

С удоволствие бих препоръчала услугите му ✌️

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, mariya* каза:

Здравейте! Чувствам се длъжна, след като задавах въпроси тук, да споделя мнението си след връщането си от Бали. 

А кога се върнахте? Как пътувахте в предвид мерките за коронавируса по летищата и в самолета?

Връзка към коментар

 В търсене на еднодневен тур до Нуса Пенида намерих оферта в klook за € 41.69 на човек, включваща Angela Billabong, Broken Beach, Klingking Beach and the Crystal Bay при следните условия.

Inclusive Of:

  • Hotel pick up and drop off service from Nusa Dua, Uluwatu, Canggu, Tanjung Benoa, and Central Ubud
  • Shared boat rides between Sanur Harbor and Nusa Penida (worth IDR300,000)
  • Transport in private car at Nusa Penida
  • Entrance fees
  • Lunch and bottled water
  • Basic English-speaking driver
  • Local tax (IDR25,0000)

Not Inclusive Of:

  • Other food and beverages
  • Other personal expenses
  • Tips and gratuities (optional)
  • Optional shared snorkeling activity (Crystal Bay, Manta Bay, or Gamat Bay) and equipment rental

Оттук следват и въпросите ми:

- Как ви се струва като цена и условия?

- Как си организирахте посещението на Нуса Пенида?

- Бихте ли предложили нещо друго?

 

Връзка към коментар

Ние пък планираме 14 нощувки през май месец и се чудим как да ги разпределим като се има предвид, че ще сме с 2-годишно бебе. Идеята ни е да не се местим много от гледна точка на удобство. Дали е разумно 1 седмица на Нуса Дуа и после 1 седмица в Убуд? Има ли какво да се види балийско в Нуса Дуа или е само хотелски туризъм? Може ли да препоръчате конкретни места, в които сте отсядали и сте останали доволни?

Връзка към коментар
преди 3 минути , oli_mali каза:

Ние пък планираме 14 нощувки през май месец и се чудим как да ги разпределим като се има предвид, че ще сме с 2-годишно бебе. Идеята ни е да не се местим много от гледна точка на удобство. Дали е разумно 1 седмица на Нуса Дуа и после 1 седмица в Убуд? Има ли какво да се види балийско в Нуса Дуа или е само хотелски туризъм? Може ли да препоръчате конкретни места, в които сте отсядали и сте останали доволни?

В Убуд имаше много комари. На другите места много по-малко. С бебе не бих стояла в района на Убуд  повече от 2-3 часа. Дори и омазани с репеленти. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, mariya* каза:

Здравейте! Чувствам се длъжна, след като задавах въпроси тук, да споделя мнението си след връщането си от Бали. Въпреки разнопосочните мнения все пак предпочетох да ангажирам Буда. Причините бяха две:

1. Исках да съм наясно предварително за местата, които ще посетим, както и какво ще ми струва това.

2. На място има избор естествено, но няма никаква гаранция на кого ще попаднем.

Програмата я направихме така както искам аз ден по ден, като на него оставих да определи последователността на обектите за деня. Всичко беше предварително уточнено и ясно. С удоволствие мога да кажа, че нямам никакви забележки. Буда беше изключително точен, изпълняваше всички наши желания, навсякъде беше с нас, отговаряше на всички въпроси и разказваше интересно. Освен това беше позитивен и усмихнат. 

С удоволствие бих препоръчала услугите му ✌️

И ние ангажирахме Буда от 17 до 23.02,надяваме се и ние да останем доволни от него!Може ли едно въпросче:)Ако сте посетили Лемпуянг темпъл,вярно ли е че се чакало по 2-3 часа за снимка?

Връзка към коментар
преди 24 минути , Blagovesta78 каза:

И ние ангажирахме Буда от 17 до 23.02,надяваме се и ние да останем доволни от него!Може ли едно въпросче:)Ако сте посетили Лемпуянг темпъл,вярно ли е че се чакало по 2-3 часа за снимка?

Ние го ангажирахме между 26 февруари и 3 март. Очакваме впечатленията Ви. 🙂 Живот и здраве!!!

Връзка към коментар
Преди 1 час, Stefan каза:

 В търсене на еднодневен тур 

Оттук следват и въпросите ми:

- Как ви се струва като цена и условия?

- Как си организирахте посещението на Нуса Пенида?

- Бихте ли предложили нещо друго?

 

Ние имаме уговорка с Буда за 70 щ.долара на човек, което включва транспорт от Убуд до Санур, после с негов човек до Klingking Beach and the Crystal Bay с включен обяд, обратно към Убуд пътьом Тegenungan waterfall.

Преди 1 час, Stefan каза:

 В търсене на еднодневен тур до Нуса Пенида намерих оферта в klook за € 41.69 на човек, включваща Angela Billabong, Broken Beach, Klingking Beach and the Crystal Bay при следните условия.

Inclusive Of:

  • Hotel pick up and drop off service from Nusa Dua, Uluwatu, Canggu, Tanjung Benoa, and Central Ubud
  • Shared boat rides between Sanur Harbor and Nusa Penida (worth IDR300,000)
  • Transport in private car at Nusa Penida
  • Entrance fees
  • Lunch and bottled water
  • Basic English-speaking driver
  • Local tax (IDR25,0000)

Not Inclusive Of:

  • Other food and beverages
  • Other personal expenses
  • Tips and gratuities (optional)
  • Optional shared snorkeling activity (Crystal Bay, Manta Bay, or Gamat Bay) and equipment rental

Оттук следват и въпросите ми:

- Как ви се струва като цена и условия?

- Как си организирахте посещението на Нуса Пенида?

- Бихте ли предложили нещо друго?

 

Може ли линк на офертата от klook?

Връзка към коментар
преди 21 минути , bonboneva каза:

Ние го ангажирахме между 26 февруари и 3 март. Очакваме впечатленията Ви. 🙂 Живот и здраве!!!

Разбира се,ще споделя впечатленията,вие сте малко след нас,така че веднага споделям:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ето го и линка за еднодневен тур до Нуса Пенида на klook:


https://www.klook.com/activity/15758-nusa-penida-full-day-trip-bali/

 

Цената от 41.69 евро е за private group, 3 човека, само с шофьор, с вземане от хотел в Tanjung Benoa/Nusa Dua.
 

 

Връзка към коментар
преди 37 минути , Stefan каза:

Ето го и линка за еднодневен тур до Нуса Пенида на klook:


https://www.klook.com/activity/15758-nusa-penida-full-day-trip-bali/

 

Цената от 41.69 евро е за private group, 3 човека, само с шофьор, с вземане от хотел в Tanjung Benoa/Nusa Dua.
 

 

Благодаря!

Връзка към коментар

Ние си взехме от klook двупосочни фериботни билети Санур-Нуса Пенида. Излязоха 700 хиляди рупии за трима.

На място на пристанището в Нуса Пенида се пазарихме със шофьорите. Не бяха от най-сговорчивите, но свалиха от 600 на 500 хиляди за кола. Офертата на klook беше за 510 хиляди, така че си струва. Това е само за тур на острова, без шнорхелинг и без храна.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 часа, bonboneva каза:

А кога се върнахте? Как пътувахте в предвид мерките за коронавируса по летищата и в самолета?

Върнахме се на 30.01.  Като цяло по летищата в Сингапур и Бали беше спокойно. В Сингапур имаше скенери за телесна температура. 80 % от хората са с маски, говори се за това, но нямаше проблеми с полетите. Весело изкарване и на Вас 🍀

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 часа, oli_mali каза:

 Може ли да препоръчате конкретни места, в които сте отсядали и сте останали доволни?

В Убуд отседнахме в къща за гости, кятоо обаче не бих препоръчала за малко дете, защото имаше много зеленина и съответно много комари 😀

Бих препоръчала обаче Hotel Anja Jimbaran в Джимбаран✌️Много добър хотел, на 300м от пясъчен плаж и ресторанти на плажа, на 6-7 км от летището ✌️

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 часа, Blagovesta78 каза:

Ако сте посетили Лемпуянг темпъл,вярно ли е че се чакало по 2-3 часа за снимка?

Не сме ходили до Лемпуянг, но на на портата Хандара чакахме около час и половина, та предполагам че и там няма да е по малко 😀

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , mariya* каза:


😀

Бих препоръчала обаче Hotel Anja Jimbaran в Джимбаран✌️Много добър хотел, на 300м от пясъчен плаж и ресторанти на плажа, на 6-7 км от летището ✌️

 

Внимавайте с ресторантите-капани. Препоръка от местни: поръчвайте само менютата на снимките, които са с фиксирана цена. Няма значение ресторанта. 

Това, което избирате и ви претеглят, излиза доста скъпо ( над 1 000 000). Не бъркам нулите. Ние го разбрахме по болезнения начин. Сега го знаем, но след дъжд качулка.

Но залезът е красив там и си заслужава.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар

За Лемнуянг съм чувала дори за чакане от 4 часа, но в летния по-силен сезон и след като е било затворено за няколко дни по празниците им.

Също така ми казаха, че вулканът Агунг се вижда предимно сутрин.

Редактирано от dechy
Допълнение към поста
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 1.02.2020 г. в 19:23, mariya* каза:

Здравейте! Чувствам се длъжна, след като задавах въпроси тук, да споделя мнението си след връщането си от Бали. Въпреки разнопосочните мнения все пак предпочетох да ангажирам Буда. Причините бяха две:

1. Исках да съм наясно предварително за местата, които ще посетим, както и какво ще ми струва това.

2. На място има избор естествено, но няма никаква гаранция на кого ще попаднем.

Програмата я направихме така както искам аз ден по ден, като на него оставих да определи последователността на обектите за деня. Всичко беше предварително уточнено и ясно. С удоволствие мога да кажа, че нямам никакви забележки. Буда беше изключително точен, изпълняваше всички наши желания, навсякъде беше с нас, отговаряше на всички въпроси и разказваше интересно. Освен това беше позитивен и усмихнат. 

С удоволствие бих препоръчала услугите му ✌️

Здравейте! Чудя се колко рупии да купя от България...може ли да се плаща с карта на много места в Бали?

Връзка към коментар
преди 7 минути , bonboneva каза:

Здравейте! Чудя се колко рупии да купя от България...може ли да се плаща с карта на много места в Бали?

И ние тръгваме другата седмица, мислим да вземем рупии и долари. С карти не бих рискувал, че нали и миналата седмица хванаха двама българи там с картови измами.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За картови плащания начисляват такса. 2,5 до 3,5% на различните места, на които питах. И обикновено имат изискване за минимална сума. Примерно 75 или сто хиляди рупии. 

В големите вериги супермаркети и в аптеките, да речем, ставаше с карти, но не съм плащал, заради допълнителните такси.

На останалите места - по-скоро не вървят карти.

Веднъж теглех от банкомат, но вече на Ява. Но такъв, който си беше отделна затваряща се кабинка и шофьорът ми гарантира, че е ок. 

За чейнджовете също се доверявайте на шофьорите. Има чейнджове, които са лицензирани, имат едно означение pt, което значи одобрен от правителството. Не видях някаква сериозна разлика в курсовете. За доларите на места имаше значение дали е банкноти от сто долара или по-дребни. Някъде нямаше значение. За еврото не видях някъде да има разлика според стойността на банкнотите.

Аз си бях обменил от София, от Никар, около един милион рупии, да ни покрият началните нужди. Останалото носехме долари и евро кеш и обменяхме.

Трансферът от летището беше предварително платен с Klook.

 

И Лемпуян, и Хандара са абсолютни туристически капани. Добре, че не са скъпи.

Ако сте баирбудали като нас, може трите часа чакане за снимка на вратата при Лемпуян да ги ползвате за разходка до по-горните храмове в комплекса, ама си е доста катерене 😆

При хандара нямаше много хора като минахме. Но мястото толкова не ни хареса на живо, че директно си продължихме по пътя към Уанагири и погледните места към езерата близнаци. Там е несравнимо по-красиво.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 минути , master_of_germs каза:

За картови плащания начисляват такса. 2,5 до 3,5% на различните места, на които питах. И обикновено имат изискване за минимална сума. Примерно 75 или сто хиляди рупии. 

В големите вериги супермаркети и в аптеките, да речем, ставаше с карти, но не съм плащал, заради допълнителните такси.

На останалите места - по-скоро не вървят карти.

Веднъж теглех от банкомат, но вече на Ява. Но такъв, който си беше отделна затваряща се кабинка и шофьорът ми гарантира, че е ок. 

За чейнджовете също се доверявайте на шофьорите. Има чейнджове, които са лицензирани, имат едно означение pt, което значи одобрен от правителството. Не видях някаква сериозна разлика в курсовете. За доларите на места имаше значение дали е банкноти от сто долара или по-дребни. Някъде нямаше значение. За еврото не видях някъде да има разлика според стойността на банкнотите.

Аз си бях обменил от София, от Никар, около един милион рупии, да ни покрият началните нужди. Останалото носехме долари и евро кеш и обменяхме.

Трансферът от летището беше предварително платен с Klook.

Много благодаря!

Връзка към коментар

От януари някои цени са поскочили в сравнение с миналата година. Входът за Улун Дану Бератан е станал 75 хиляди (доскоро 50 хил.). Танцът кечак при Улувату е 150 хиляди, а не сто.

Връзка към коментар
На 2.02.2020 г. в 0:23, mariya* каза:

Здравейте! Чувствам се длъжна, след като задавах въпроси тук, да споделя мнението си след връщането си от Бали. Въпреки разнопосочните мнения все пак предпочетох да ангажирам Буда. Причините бяха две:

1. Исках да съм наясно предварително за местата, които ще посетим, както и какво ще ми струва това.

2. На място има избор естествено, но няма никаква гаранция на кого ще попаднем.

Програмата я направихме така както искам аз ден по ден, като на него оставих да определи последователността на обектите за деня. Всичко беше предварително уточнено и ясно. С удоволствие мога да кажа, че нямам никакви забележки. Буда беше изключително точен, изпълняваше всички наши желания, навсякъде беше с нас, отговаряше на всички въпроси и разказваше интересно. Освен това беше позитивен и усмихнат. 

С удоволствие бих препоръчала услугите му ✌️

Значи ти си ни го отмъкнала 😉

Нищо де, ние пък сме изключително доволни от племенника му Ньоман (Манг). Включително втория ден си забравих фотоапарата в един варунг при Тиртаганга. Сетих се чак след час при синята лагуна.  Манг се свърза с хората, издири ги и сам се върна с колата да вземе фотоапарата, докато ние си успокоим нервите на плажа.

В някои от дните доста просрочихме предвидените часове. Други шофьори ще искат доплащане за това. Хората на Буда няма да го направят.

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.