Прескочи до съдържание

Програма за Бали (пролет-лято 2020)


Препоръчани мнения

На 1.02.2020 г. в 21:00, Дани Магелани каза:

В Убуд имаше много комари. На другите места много по-малко. С бебе не бих стояла в района на Убуд  повече от 2-3 часа. Дори и омазани с репеленти. 

За дъждовният сезон ли става въпрос? 

Връзка към коментар

Възнамерявам по време на престоя ми в Бали през април да отскоча за един ден до о. Ява с цел разглеждане на Борободур, Прамбанан и Джоджякарта. Моля, препоръчайте шофьор, когото мога да наема за ден. Все още нямам самолетни билети и не знам до кое от двете летища на Джоджякарта ще летя - JOG или YIA. В очакване съм на всякаква информация, която би ми била полезна - цени, маршрути, организация, транспорт, храна и т.н. И още нещо, принципно кога е по-изгодно да закупя самолетните билети - още сега или last minute?   

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , Stefan каза:

Възнамерявам по време на престоя ми в Бали през април да отскоча за един ден до о. Ява с цел разглеждане на Борободур, Прамбанан и Джоджякарта. Моля, препоръчайте шофьор, когото мога да наема за ден. Все още нямам самолетни билети и не знам до кое от двете летища на Джоджякарта ще летя - JOG или YIA. В очакване съм на всякаква информация, която би ми била полезна - цени, маршрути, организация, транспорт, храна и т.н. И още нещо, принципно кога е по-изгодно да закупя самолетните билети - още сега или last minute?   

Klook имат добра оферта за 440 хиляди рупии за кола за ден за Джогджа и наоколо.

Но се замотах и мислех, че от снощи за днес ще стане да поръчам. Е, не стана. Ползвахме граб. Даже в момента взимаме граб от Прамбанан за Джогджа. За 75 хиляди.

Сутринта джогджа-борободур 150 хиляди.

Борободур-прамбанан 225 хиляди.

Общо 450 хиляди. Ние сме трима и смятам, че цената е ок. Ако искате и други неща, търсете шофьори. Примерно един водопад Кедунг Каянг си бях харесал, ама след толкова много водопади на Бали и Ява, решихме да го пропуснем.

От Прамбанан до Джогджа има и много евтини автобуси на "Трансджогджа" за някакви стотинки. Минават и покрай летището. Много бюджетна опция. Че почти свършихме рупиите и утре може и да ги ползваме.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Master of germs, кога закупи самолетните билети и на каква цена? Аз си харесах сутрешен полет от Бали за Джогджа със Citilink в 8,00 ч. и обратен с LionAir от 20,50 ч. Общо около 160 лв. на човек. Само че Citilink кацат на YIA, което е на около 40-45 км от града. Другата възможност е сутринта да се лети с AirAsia в 7,00 ч. Те, както и Lion Air, ползват JOG. Тук цената е малко по-висока, а и полета е по-ранен.

Връзка към коментар

Извадки от моя дневник:
16/11/2019 събота
08:30 ч. такси от хоумстей Griya Yunika до Borobudur.
Плащане на входна такса (комбинирано) за Borobudur и Prambanan - 630 000 IDR (за двама човека).
Посещение на Borobudur; наем гид - 160 000 IDR.
Посещение на Candi Sambisari.
Посещение на Prambanan.
Обратно в хотела около 17:30 ч.
Плащане за таксито за цял ден разхождане - 550 000 IDR.

Връзка към коментар
преди 20 минути , Stefan каза:

Master of germs, кога закупи самолетните билети и на каква цена? Аз си харесах сутрешен полет от Бали за Джогджа със Citilink в 8,00 ч. и обратен с LionAir от 20,50 ч. Общо около 160 лв. на човек. Само че Citilink кацат на YIA, което е на около 40-45 км от града. Другата възможност е сутринта да се лети с AirAsia в 7,00 ч. Те, както и Lion Air, ползват JOG. Тук цената е малко по-висока, а и полета е по-ранен.

Имай предвид, че 35-40 километра на този остров се изминават за час-час и половина. На територия е малко по-голям от България, населението е 120 милиона.

Връзка към коментар
преди 36 минути , Stefan каза:

Master of germs, кога закупи самолетните билети и на каква цена? Аз си харесах сутрешен полет от Бали за Джогджа със Citilink в 8,00 ч. и обратен с LionAir от 20,50 ч. Общо около 160 лв. на човек. Само че Citilink кацат на YIA, което е на около 40-45 км от града. Другата възможност е сутринта да се лети с AirAsia в 7,00 ч. Те, както и Lion Air, ползват JOG. Тук цената е малко по-висока, а и полета е по-ранен.

Ако погледнеш постовете ми в последните дни в темата "в момента съм" ще разбереш, че не съм ползвал вътрешни полети 🙂 Утре летим за Сингапур, с билети купени от сайта на Singapore airlines. За 74 лв на човек, с включени 30 кг багаж и храна. Според мене е мега-оферта, може и да беше някаква грешка, но се позадържа преди няма и два месеца.

Комбо билетът за Борободур и Прамбанан важи за два дни, цената е равностойността на 45 щатски долара. Понастоящем е 607 500 рупии (това от днес). В комплекса Прамбанан влизат още няколко храма, за които важи билета, като Sewu e много красив. Съвсем близо до Борободур е Мендут. За него входът е символичен, мисля 4 хиляди. Граб-ът ни спря да го снимаме през оградата.

Or JOG до Прамбанан има градски транспорт, за около 4 хиляди билетчето, мисля.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние ползвахме шофьор за Боробудур и Прамбанан от този сайт: http://borobudurholiday.com/ ; 

e-mail: info@borobudurholiday.com, WhatsApp: 0062 818 0433 1945
 

Платихме 500 000 рупии за около 6-часова обиколка.

Разгледахме много набързо и двата храма, защото трябваше да излетим след обед в 16:30ч. Шофьорът ни се казваше Додо (всъщност името му беше някакво друго, но каза така да му викаме) и беше много симпатичен. Знаеш Бербатов от България от играта ФИФА. Между другото и още някой на Бали свързваше  България с Бербатов и ФИФА. 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 1.02.2020 г. в 10:50, Радо каза:

 

Благодаря за предложенията.

Първите два дни ще съм в Санур (поне натам клонят нещата) 🙂

имам вече 2 резервирани - в Убуд -  клик и в Кута - цък, остана само Санур - но имам още време, така че ще го измисля

🙂

В Санур бяхме в Kamboja Homestay, което по нашите разбирания беше супер добро място, което за 5 дни със закуска платихме около 240 лв. Важно е да е чисто, защото не понасям лоша хигиена (забелявам много дребни детайли) и да е тихо, защото спя много леко. Уточнявам, че резервациите в Бали ги правих ден преди престоя, защото по няблюдения цените бяха с около 40% по ниски, а януари е слаб сезон.

 

На 1.02.2020 г. в 20:53, Stefan каза:

 В търсене на еднодневен тур до Нуса Пенида намерих оферта в klook за € 41.69 на човек, включваща Angela Billabong, Broken Beach, Klingking Beach and the Crystal Bay при следните условия.

Inclusive Of:

  • Hotel pick up and drop off service from Nusa Dua, Uluwatu, Canggu, Tanjung Benoa, and Central Ubud
  • Shared boat rides between Sanur Harbor and Nusa Penida (worth IDR300,000)
  • Transport in private car at Nusa Penida
  • Entrance fees
  • Lunch and bottled water
  • Basic English-speaking driver
  • Local tax (IDR25,0000)

Not Inclusive Of:

  • Other food and beverages
  • Other personal expenses
  • Tips and gratuities (optional)
  • Optional shared snorkeling activity (Crystal Bay, Manta Bay, or Gamat Bay) and equipment rental

Оттук следват и въпросите ми:

- Как ви се струва като цена и условия?

- Как си организирахте посещението на Нуса Пенида?

- Бихте ли предложили нещо друго?

 

Моята препоръка е да се пробвате на място да спазарите този тур. Имам и втора препоръка, да не го буквате тур изобщо, нито на място, нито предварително. На място (Санур, Кута, Нуса Дуа и т.н.).Първоначално цената изглежда висока, защото е напечатана по брошури, ама след пазарлък я смъкнахме много и излезе около 100 лв за двама.
Защо не препоръчвам тура. Пътуване по раздрънкани пътища с много завои, после едно бутане за снимки. В крайна сметка Klingking Beach е уникално място, но с този тур ще го видите само от високо, а гайда ви ще се покатери на едно дърво да ви направи снимка изчаквайки другите гайдове правещи същото. След като приключихме с тура, официално го обявихме за Ultimate Instagramning, за което са дошли много от хората - пътуват два часа до някъде, правят 200МБ снимки, които да пуснат в Инстаграм (който ги редуцира до 200-300КБ). Най на края на Crystal Bay имате около 30-40 минути свободно време за плаж, където ако имате включен шнорхелинг ще се потопите там или ще поплувате в мътна вода, с много народ на ивица, който е голяма цигания. 
Ако не се притеснявате от карането на скутер, може да вземета бързата лодка до Nusa Penida, от където да наемете скутер с който да се придвижите. Много чужденци го правят, също така срещахме и българи с моторчета. Аз лично никога не съм карал такова чудо и за това не посмях. Това обаче ще ви даде възможност да слезете на Klingking Beach и да се потопите в във водата. Уникално място е.
Ако пък се притеснявате да карате скутер, по добре си наемете шофьор от там, както предложи @master_of_germs което ще ви даде същите възможности, но пък по добра сигурност, но за сметка цената е 5-6 пъти по висока. 
Ако трябва да се върна на Нуса Пенида, не бих използвал тур в никакъв случай.

Впрочем активностите включени в кlook тура са много, пътуването също и ако трябва за 8 часа да се направи всичко, времето на всяко място ще е много кратко, което прави интензитета много сериозен, което намалява удоволствието от постоянно юркане. В нашия случай една жена от Южна Африка, просто се отказа и стоя до колата, защото не можеше да смогне на темпото. Като цяло това са три отделни тура Източен, Западен и Шнорхелинг. 

Връзка към коментар
преди 2 часа, bonboneva каза:

Значи да не чакаме впечатления... 😞

За съжаление не,ще се насочим към Европа! А на вас много късмет, приятни емоции и живи и здрави да се приберете!

Връзка към коментар
преди 4 часа, Shlosera каза:

 

Моята препоръка е да се пробвате на място да спазарите този тур. Имам и втора препоръка, да не го буквате тур изобщо, нито на място, нито предварително. На място (Санур, Кута, Нуса Дуа и т.н.).Първоначално цената изглежда висока, защото е напечатана по брошури, ама след пазарлък я смъкнахме много и излезе около 100 лв за двама.

 

Вие откъде купихте тура и какво включваше?

Връзка към коментар
преди 6 часа, Blagovesta78 каза:

За съжаление не,ще се насочим към Европа! А на вас много късмет, приятни емоции и живи и здрави да се приберете!

Вече не знам какво ще се случи и с нашето пътуване... 😞

Връзка към коментар
преди 7 часа, bonboneva каза:

Вече не знам какво ще се случи и с нашето пътуване... 😞

Ами според мен,ако ще бъдете само на Бали,направете си трипа.Вчера си писах с Буда,и каза ,че на Бали всичко е ок,няма вирус и обстановката била спокойна:)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, dankatar каза:

И какво те притеснява?

Взетите мерки в Сингапур ме притесниха. Промених програмата. Там ще останем няколко часа на летището и  ще се прикачим директно за Бали.

преди 3 часа, Blagovesta78 каза:

Ами според мен,ако ще бъдете само на Бали,направете си трипа.Вчера си писах с Буда,и каза ,че на Бали всичко е ок,няма вирус и обстановката била спокойна:)

Вие нямаше ли как да го направите по същия начин?

Връзка към коментар
Преди 1 час, bonboneva каза:

Взетите мерки в Сингапур ме притесниха. Промених програмата. Там ще останем няколко часа на летището и  ще се прикачим директно за Бали.

Вие нямаше ли как да го направите по същия начин?

Не,нямаше как,билета ни беше мулти сити,А и мечта си ми беше Сингапур,исках да го видя в целия му блясък,да се насладим на престоя си в Марина Бей Сандс,а не да да ходим с маски и да ни мерят температурата(все пак се настаняваме в хотел а не в клиника),имахме притеснения да не стане някъде нещо да не можем да се приберем,затова взехме трудното решение да не ходим!Сега ще следя ситуацията как се развива и ако е ок май месец ще отидем на Бали,а Сингапур и Тайланд през декември-ако е ок,живот и здраве така планираме!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , Blagovesta78 каза:

Не,нямаше как,билета ни беше мулти сити,А и мечта си ми беше Сингапур,исках да го вид

Пожелавам Ви го от сърце, когато му дойде времето...

Връзка към коментар
преди 2 минути , bonboneva каза:

Пожелавам Ви го от сърце, когато му дойде времето...

Дай Боже на всички да ни върви с пътуванията!Случва се да има такива неприятни моменти,но ще ги преодолеем:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 8.02.2020 г. в 23:51, Stefan каза:

 

Вие откъде купихте тура и какво включваше?

Стандартно туровете са няколко, по спомен East Penida, West Penida, Snorkeling, комбиниран West&Snorkeling и още някакви. Купихме го от Санур, като след пазарлък цената падна с около 40%. Будки на различни агенции има на всеки ъгъл, така че е въпрос да се спре човек на някой агент.
Ние букнахме два Snorkeling и West Penida, всичко за 1,2 млн (за двама). На бързата лодка се запознахме с едно момиче от Индия, беше бухнала някакъв комбиниран, в който шнорхелинга бил само на една точка, от брега на Crystal Bay, заради което беше бясна. 
Този тур в klook, който сте набелязал има от всичко, а времето от 8 часа ми се вижда много малко за това, освен ако не започват да броят времето чак когато сте на острова. От хотела до Nusa Penida, има трансфер от около два часа в посока. Може би някой друг може да изкаже мнение дали всичко това е възможно, но според мен - не. Или ако е възможно, това ще е лудо надбягване.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, Shlosera каза:

Стандартно туровете са няколко, по спомен East Penida, West Penida, Snorkeling, комбиниран West&Snorkeling и още някакви. Купихме го от Санур, като след пазарлък цената падна с около 40%. Будки на различни агенции има на всеки ъгъл, така че е въпрос да се спре човек на някой агент.
Ние букнахме два Snorkeling и West Penida, всичко за 1,2 млн (за двама). На бързата лодка се запознахме с едно момиче от Индия, беше бухнала някакъв комбиниран, в който шнорхелинга бил само на една точка, от брега на Crystal Bay, заради което беше бясна. 
Този тур в klook, който сте набелязал има от всичко, а времето от 8 часа ми се вижда много малко за това, освен ако не започват да броят времето чак когато сте на острова. От хотела до Nusa Penida, има трансфер от около два часа в посока. Може би някой друг може да изкаже мнение дали всичко това е възможно, но според мен - не. Или ако е възможно, това ще е лудо надбягване.

А как е положението на острова като цяло? В петък тръгваме през Доха и с тези вируси и тем подобни е голяма паника в групата.

Връзка към коментар

@dankatar, когато пристигнах в Бали на 11.01 бях с бронхит и кашлях през цялото време, но тогава нещата с вируса не бяха ескалирали толкова. На 21-ви кацнахме във Филипините и там ходих по доктори, защото кашлицата продължаваше и минах през два полета Денпасар - Манила, Манила - Илоило. В същия момент започна ескалация и към края на януари, по местния CNN и другите англоезични канали, основната тема беше вируса. Във Филипините никой не ме спря за нищо, но успях да се оправя до прибирането - Илоило - Манила на 01.02 и Манила - Доха - София на 04.02

Като бонус на 05.02 пътувах за Осло през Мюнхен от където се върнах а 07.02 през Франкфурт. В Германия, като страна в Европа най - засегната от вируса няма някакъв брутален контрол по двете основни летища или поне не се забелязва.

Или казано накратко, бях в Бали преди да се раздухат нещата, но пък бях във Филипините по това време и не е имало някакви проблеми. Носете си маски и дезинфектант от тук, защото там в момента са дефицитна стока.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.