Прескочи до съдържание

дневник Фуертевентура


Alexander

Препоръчани мнения

  • 2 години по-късно ...

От мен също малко впечатления и снимки. Пътувахме от Бергамо до Фуертевентура на 23.11. Избрах дестинацията заради това, че няма мерки относно вируса и не останах разочарована. Напротив. Много ми хареса. Само този вятър, заради който приятеля ми не се чувстваше добре, също един ден студено и облачно, един ден дъжд по тази причина  останахме за 6 дни, а не три, както планирах предварително. Всичко беше организирано в последния момент, резервация само един ден за спане и с право на анулиране. Спахме на Калета де Фусте в комплекс с апартаменти, с каквито е пълно там. Хубаво, че не запазих в хотел, защото от храната сигурно щяхме да се разочароваме.  Предвид това, което пробвахме в ресторанти, общо взето нищо особено претоплена паеля и октопод с картофи, които купуваме тук редовно и готвя. Слава Богу намерих един рибен магазин е Пуерто Дел Росарио и имахме за 2-3 дни. Персонала на комплекса любезен, чисто, всички необходими прибори за готвене, супермаркет, плаж и ресторанти в близост. Комплекса се казва "Кайбеач". Кола не успях да запазя в началото, но и в търсачките ми излизаха по 60 евро и нагоре и затова бяхме решили да се печем и да почиваме. Като търсехме спирка за автобус все пак разгледах фирмите и видях къде има опашки - пред cicar  и auto reisen. Когато валеше решихме, че не се стои затворен и за късмет успях да намеря свободна кола от втората. Имаше и от cicar, но опашките бяхме огромни и в последния момент запазих от AutoReisen - за пръв път ги ползвам и са много точни и без депозити. Пообиколихме за 2 дни - Корралехо, Солниците Антигуа, Вулкана и Свещената планина, Моро Хабле. Останах очарована много от историята на местните жители гуанчи, които са били избити от испанците. Има версия, че са наследници на атлантите и че островите са останки от Атлантида.

IMG_20211128_105955915.jpg

IMG_20211128_104331166.jpg

IMG_20211128_110607719.jpg

IMG_20211128_165705891.jpg

IMG_20211128_162815586.jpg

IMG_20211127_175224327.jpg

IMG_20211127_170841986.jpg

IMG_20211127_154936837.jpg

IMG_20211128_100612047.jpg

IMG_20211127_173636922.jpg

IMG_20211125_165030838.jpg

IMG_20211127_180506919.jpg

IMG_20211127_170825592.jpg

IMG_20211127_170846160.jpg

IMG_20211127_155231844.jpg

IMG_20211127_175815280.jpg

IMG_20211127_144400422.jpg

IMG_20211125_171147233.jpg

IMG_20211127_154330796.jpg

IMG_20211128_103239194.jpg

IMG_20211128_104212134.jpg

IMG_20211124_162033163.jpg

IMG_20211125_120048730.jpg

IMG_20211123_181210901.jpg

IMG_20211124_165721203.jpg

IMG_20211123_131831007.jpg

IMG_20211124_170348678.jpg

IMG_20211128_174640140.jpg

IMG_20211125_113313607.jpg

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение

Съжалявам за храната, ама точно там ти е грешката. В добрите хотели, храната е много добра.

В ресторантите също, ама не и тези по разни туристически места, в чинията виждам панирана риба с пържени картофи, ами това не се яде от местните..

 

Трябвало е да се ориентираш предварително малко по-добре по тази тема.

 

Връзка към мнение
На 11.12.2021 г. в 8:43, Alexander каза:

Съжалявам за храната, ама точно там ти е грешката. В добрите хотели, храната е много добра.

В ресторантите също, ама не и тези по разни туристически места, в чинията виждам панирана риба с пържени картофи, ами това не се яде от местните..

 

Трябвало е да се ориентираш предварително малко по-добре по тази тема.

 

Благодаря! Това беше в един бар в комплекса, където спахме. Панирана бакала с картофи. Вкусна беше и прясно сготвена, за разлика от ресторанта в Корралехо, който беше и пълен при това. Ходихме и в един мексикански ресторант  Не съм очаквала нещо повече. В италианските ресторанти е същото разочарование след вируса. Причините са ясни. В хотела или комплекса нямахме храна, само закуска. Една вечер ходихме да ядем паеля там. Не съм я снимала, но и тя беше прясно сготвена. Била съм два пъти преди това в Испания, веднъж на пансион, така че няма с какво да ме изненадат. Така предпочетох, защото предпочитам да готвя напоследък. Толкова много си стоя вкъщи последните две години, че съм станала спец по италианската кухня. Всичко с морски дарове и октопод и какво ли не съм пробвала и когато готвиш с любов е нещо друго. А знаем, че всичко е енергия. Доволна съм от плодовете, прясната риба от Пуерто Дел Росарио и сладките, които купихме на Лансароте, които бяха по-добри дори от сицилианските, да не говорим за сравнение на цени. От последните ни пътувания - Сардиния миналият октомври, Лацио и Пулия през юни, после и Сицилия през октомври, бих споделила, че тук на Канарите ми хареса най-много и пак ще се върнем.

Макар и всичко да е насадено, съм напълно доволна от растенията. Местните умеят да поддържат градини, а с този климат са и абсолютни късметлии. И много любезни като хора. Не ми се беше случвало от Южна Корея насам местен жител да тръгне с нас да ни показва пътя. Слава Богу италианския и испанския са близки и почти не се наложи да се говори на английски, който не ми е никак силен.

Както и да е. Благодаря още веднъж за темата. Беше ми много полезна цялата информация!!

Поствам още малко. Това е, което ме интересува мен, а не кухнята. 💓

 

IMG_20211125_094842792.jpg

IMG_20211125_122935001.jpg

IMG_20211124_170750198.jpg

IMG_20211125_165117178.jpg

IMG_20211124_171959750.jpg

IMG_20211125_094801367.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Дани Магелани
На 3.11.2019 г. в 1:08, Alexander каза:

Пътуването е към своя край, имаме малко над 24 часа в любимият Мадрид и се връщаме в София.

Снимки ще пусна по-късно, като ги сваля от фотоапарата.

 

Заключенията и мнението ми за Фуертевентура са точно каквито си ги представях.

 

Острова като цяло прилича на Ланзароте като пейзажи или на мини пустиня както се изрази един испанец.

 

Плажове - има невероятни плажове за всеки вкус, повечето са жълти и бели с много ситен  и фин пясък.

 

Водата беше перфектна 23-24 градуса, но се усещаше по-топла от Хиос в началото на септември. На всяко влизане  сме стояли минимум по 30мин, често по 40-60мин.

 

 Вятър -  да има, мога да обобщава, че на 50% от плажовете не може да се седи от вятър буквално, камо ли да се лежи или влиза в окена. На много плажове  има направени стени-гнезда  от камъни и хората седят зад тях.

Уж сега имало по-малко вятър, но на места е много силен. Пълно е със сърфисти навсякъде.

На останалите 50% от посетените  плажове духаше средно до леко.

В западната и южната част духаше повече, като на и над плажа Cofete буквално не можех да изляза от колата от вятър, все едно имаше буря.

Като излязох едвам издържах 2 Мин и едвам успях да снимам, апарата се мърдаше доста в ръцете ми!

 

В Западната част не успях да се къпя никъде, само седях по малко легнал плътно на плажа или даже не лягах.

 

Най-малко вятър имаше най долу до Моро Хабле. На 10км нагоре пак не успяхме да се изкъпем от вятър, както и на Големите плажове до Коралехо, където ни беше хотела.

 

Хотела Oliva beach Riu надмина   очакванията ни, може би е най-добрия 3 звезден в който съм бил.

Храната беше като за 4 звезден, много разнообразна и качествена.

Въпреки, че е стар е супер чисто, включително миеха плочките по пътеките между отделните сгради, както се мият коридорите в сградите обикновено.  Не съм виждаш друг път такова нещо.

 

Самото разположение на хотела е невероятно, в средата на националният парк, наоколо са само дюни, гледки и безкрайни плажове.

 

Като минус за острова мога да отчета, че няма много какво да се прави извън посещенията на плажовете и дюните.

Уцелих на плажен долнопорбен бар тип навес кафе еспресо  за 2,75евро, като по тези острови кафето рядко минава 1,20 и то често за Илли.

Това беше най-скъпото еспресо което съм пил в Испания, с две думи има и капани.

 

 

Всички козе кашкавали се невероятни, накупих доста пити за България.

 

След ден-два ще пусна и снимките.

 

 

 

Вървя по твоите стъпки, понеже зная колко внимателно избираш хотелите. Резервирах Oliva beach Riu от 27 април до 4 май.

Не ми отговориха на запитването за трансфер от летището. Има ли автобуси от летището до близкия до хотела град? Какъв е шансът към 20 ч. да намеря автобус до там? А такси от града до хотела?  Таксито от летището до хотела излиза доста солено, дори и с намалението през букинг.

Връзка към мнение

Не мога да ти отговоря, защото не съм ползвал нито една от тези услуги в Канарите.

Може да им звъннеш  на хотела +34 928 53 53 34 и да ги питаш за трансфер или кои автобуси ходят към града, според мен ще знаят най-добре.

Летището не е близко и такси няма как да е евтино.

 

 

Според сайта им има три линии от летището до столицата Puerto del Rosario- 3, 10 и 16 и на последната спирка което е автогарата трябва да вземеш друг автобус - 6, този е през 1 час до 22:00

 

Или с прекачване става. От Corralejo ще има таксита колкото искаш до хотела.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@Дани Магелани може ли малко повече да напишеш за твоята организация, билети от - до? Попадам на различни отзиви и малко повече инфо няма да ми е излишно.

Благодаря предварително!

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 минути , Mistela каза:

@Дани Магелани може ли малко повече да напишеш за твоята организация, билети от - до? Попадам на различни отзиви и малко повече инфо няма да ми е излишно.

Благодаря предварително!

В самото начало на организирането съм. Полет с Уиз до Рим, престой и пак с тях  Рим-Фуерте-Рим. Хотелът е този, който Александър е препоръчал.

Датите, както писах, 27 април- 4 май.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
На 17.03.2022 г. в 16:13, Mistela каза:

@Дани Магелани може ли малко повече да напишеш за твоята организация, билети от - до? Попадам на различни отзиви и малко повече инфо няма да ми е излишно.

Благодаря предварително!

Малка промяна. Връщането ще бъде през Лондон, че ми се иска да си открадна още един ден за любими места. За първа нощувка избрах хотел в Puerto del Rosario за по-удобно придвижване от летището вечерта, по указанията по-горе на Александър.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Дани Магелани
На 17.03.2022 г. в 15:57, Alexander каза:

Не мога да ти отговоря, защото не съм ползвал нито една от тези услуги в Канарите.

Може да им звъннеш  на хотела +34 928 53 53 34 и да ги питаш за трансфер или кои автобуси ходят към града, според мен ще знаят най-добре.

Летището не е близко и такси няма как да е евтино.

 

 

Според сайта им има три линии от летището до столицата Puerto del Rosario- 3, 10 и 16 и на последната спирка което е автогарата трябва да вземеш друг автобус - 6, този е през 1 час до 22:00

 

Или с прекачване става. От Corralejo ще има таксита колкото искаш до хотела.

Някъде беше писал за добра марка местен ром, но не мога да открия къде беше. Имаш ли списък и на препоръчани марки местни вина, сирена  и наименования на храни, които задължително трябва да опитаме? Благодаря предварително!

Връзка към мнение
преди 38 минути , Дани Магелани каза:

Някъде беше писал за добра марка местен ром, но не мога да открия къде беше. Имаш ли списък и на препоръчани марки местни вина, сирена  и наименования на храни, които задължително трябва да опитаме? Благодаря предварително!

Ром в Фуертевентура не се прави, има в Гран Канария, ако за него се има предвид-Arehucas

Най-известното сирене е от Фуерте обаче от местните кози. Има свежо, полутвърдо и зряло сирене типа  е Majorero, като най-известната марка е maxorata. Има с червен пипер отгоре, с гофио и без нищо.

Нещо друго типично за ядене за този остров не знам, канарска кухня е като цяло, а и те освен кози и пясък друго нямат.

 

вина също няма, освен някакви много ограничени  количества, които не се нещо особено.

За вина -бели лансаротски.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Като ми остане малко повече време ще напиша малко повече за острова. Бил съм там 4 пъти, като при последният път купих парцел и ще строим къща

Първият път го обиколих с яхтата на един приятел от север на юг по източното крайбрежие.  

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, Captain45 каза:

Като ми остане малко повече време ще напиша малко повече за острова. Бил съм там 4 пъти, като при последният път купих парцел и ще строим къща

Първият път го обиколих с яхтата на един приятел от север на юг по източното крайбрежие.  

Добра идея! Много харесах северната част на острова. Бяхме до Коралехо в RIU направо в националния парк сред пустиня с бели пясъци и дюни.

преди 2 часа, Captain45 каза:

Като ми остане малко повече време ще напиша малко повече за острова. Бил съм там 4 пъти, като при последният път купих парцел и ще строим къща

Първият път го обиколих с яхтата на един приятел от север на юг по източното крайбрежие.  

Къде е твоят парцел?

Връзка към мнение

На 10 минути от столица Пуерто Дел Росарио по средата на острова. При стигане до Коралехо е хубаво да се посети Лос Лобос. Само на час път с лодка от пристанището му. Понеже в темата стана дума за местна кухня, то освен вкусните кози сирена, острова е известен и с картофите си поднесени с червен сос. От рибата препоръчвам vieja, но тази която е червената, а не сивата. MEX_Viejas_802.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 32 минути , Captain45 каза:

На 10 минути от столица Пуерто Дел Росарио по средата на острова. При стигане до Коралехо е хубаво да се посети Лос Лобос. Само на час път с лодка от пристанището му. Понеже в темата стана дума за местна кухня, то освен вкусните кози сирена, острова е известен и с картофите си поднесени с червен сос. От рибата препоръчвам vieja, но тази която е червената, а не сивата. MEX_Viejas_802.jpg

Червените са женски, това е разликата от сивите.

Връзка към мнение

Относно колите под наем както са споделили в темата по-горе дете най-добри фирми са Cicar и Auto reisen.  Аз съм наемал от Auto reisen защото ми дадоха най-добра цена и с тях много лесно се взима и връща колата без никакви проверки защото в цената им влиза пълна застраховка, както и безплатно втори шофьор и мисля и детско столче.  Не съм имал никакви проблеми с тях. Понеже ми беше ранен полета на връщане, трябваше да оставя ключовете в кутия до офиса им. Освен това имат гише и от вътрешната страна на терминала преди да излезете отвън, където имаше доста хора да чакат а пред Cicar двойно повече.  Ако наемете колата максимално късно, т.е. преди пътуването точно, то цената им е най-ниска. Два месеца по-рано е с 10 до 30 евро по-скъпа за седмица. 

Връзка към мнение

Според мен и с какво се храни. Червените които съм опитвал имат много деликатно бяло месо с вкус на рачешко, почти като омар, но по-крехко месо. Според мен защото се хранят с ракообразни. Опитвал съм и сива, която пак беше вкусна, но нямаше този вкус на рак. За мен лично си е една от най-вкусните риби.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.