Прескочи до съдържание

Обиколката на Гърция.


Препоръчани мнения

Намислили сме една много наситена обиколка на любимата ни Гърция.

Пътешествието ни е в процес на избистряне.

Долу-горе ще бъде по следния маршрут:

Map_Greece.jpg.1136b10d20f87f78d4aaa7ba4f3177a7.jpg 

Ден Първи.

Времето ни е кът.

Първият ден ще е работен, така че ще се опитаме да потеглим от България около 3-4 следобяд.

Около 8 вечерта трябва да сме в Солун. Нощувка.

Ден Втори.

Солун – Термопили - Делфи – Тива. Късен плаж около Коринт и нощувка.

Ден Трети.

Коринт и Коринтският провлак. Следобеден плаж и път до Патра. Нощувка в Патра.

Ден Четвърти.

Патра – Нафпактос – Месолонги – о. Лефкада. Късен плаж на о. Лефкада.

Ден Пети.

Плаж на Лефкада и възможно най-късно отпътуване за Янина. Нощувка в Янина.

Ден Шести.

Разглеждане на Янина и отпътуване за България.

 

Всякакви мнения и съвети са добре дошли, особено от първо лице.

Най-вече ме интересуват следните неща:

Първо. Някаква информация за времето, което би отнело да се разгледат местата, които смятаме да посетим? Ние сме от подробните и искаме да видим всичко, но за сметка на това сме стегнати и не ни плаши ни жега, ни студ. Ако някой се сеща за нещо друго, което е интересно по пътя, моля да препоръча.

Второ. Как стоят нещата с таксите за мостовете и тунелите, които ще ползваме? Мостът на Патра. Мостът за Лефкада. Тунелът на Превеза.

Трето. Какви са впечатленията ви от о. Лефкада. Времето ни е твърде ограничено и все още се чудим да се отбиваме ли до там? Ако го направим, ще имаме време за два плажа примерно. Кратка справка в mapsa ме насочи към плажовете Ергемени, Порто Кацики и Агиофили.

 

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Radnev каза:

Трето. Какви са впечатленията ви от о. Лефкада. Времето ни е твърде ограничено и все още се чудим да се отбиваме ли до там? Ако го направим, ще имаме време за два плажа примерно. Кратка справка в mapsa ме насочи към плажовете Ергемени, Порто Кацики и Агиофили.

 

За това време, което си предвидил, няма смисъл да ходиш по трите. Егремни пострада от земетресението преди няколко години. Кацики си иска време. Агиофили е супер, но трябва да отидеш сутринта с първите, ако си в натоварения сезон. Общото е, че и трите са в южната част на острова, а по завоите се пътува бавно.

Аз бих препоръчал Милос, до който се стига за 15 мин. пеша от Агиос Никитас.

IMGP0279.JPG.d481d31ff1fe1b6c24b29238bf4558a3.JPG

 

На плажа по-рано нямаше нищо, сега не знам как е.

 

За един ден и две нощувки Лефкада може и да не я я усетите. Чарът е в обиколките по различни плажове. Не си писал по кое време ще пътувате и къде ще отседнете.

 

Ако се разколебаеш от Лефкада при това положение, огледай се за Парга или Сивота - около последното има плажове през 1 км и всички са отлични. В близост се намират реката Ахерон и Некромантейон. По път е и плажът Канали, който е много дълъг и можеш да си избереш безлюдно местенце.

 

Ако все пак стигнете до Лефкада, да пробваш узо Drakatos, много е добро и не съм го срещал другаде. Ако ти хареса, може да донесеш 1-2 карафакита, щото забравих да си взема миналата година. Плащам си ги. :cool:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, krasen_denev каза:

Здравей! 

Аз имам доста какво да ти кажа,но първо искам да те попитам,защо ти е това слизане да Коринт?

Обичаме историята във всички нейни проявления. Атина, Спарта, Тива, Коринт и Аргос са първите гръцки полиси. И макар повечето хора да си мислят, че древният свят е бил само Атина и Спарта, останалите също са играли важна роля в древния свят.

Макар от някои да не е останало много, това са места, на които са се разигравали съдбовни събития. А ние обичаме подобни места.

От Тива например не е останало почти нищо, но само и единствено тиванските войни са побеждавали непобедимите спартански хоплити. Проучил съм къде най-вероятно се е състояло сражението.

Точно ти ще ме разбереш😉.

 

П.П. Освен това Коринтският провлак ни е сред задължителните обекти. Под Коринт има и голяма, добре запазена византийска крепост.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 часа, Zaro каза:

За това време, което си предвидил, няма смисъл да ходиш по трите. Егремни пострада от земетресението преди няколко години. Кацики си иска време. Агиофили е супер, но трябва да отидеш сутринта с първите, ако си в натоварения сезон. Общото е, че и трите са в южната част на острова, а по завоите се пътува бавно.

Аз бих препоръчал Милос, до който се стига за 15 мин. пеша от Агиос Никитас.

IMGP0279.JPG.d481d31ff1fe1b6c24b29238bf4558a3.JPG

 

На плажа по-рано нямаше нищо, сега не знам как е.

 

За един ден и две нощувки Лефкада може и да не я я усетите. Чарът е в обиколките по различни плажове. Не си писал по кое време ще пътувате и къде ще отседнете.

 

Ако се разколебаеш от Лефкада при това положение, огледай се за Парга или Сивота - около последното има плажове през 1 км и всички са отлични. В близост се намират реката Ахерон и Некромантейон. По път е и плажът Канали, който е много дълъг и можеш да си избереш безлюдно местенце.

 

Ако все пак стигнете до Лефкада, да пробваш узо Drakatos, много е добро и не съм го срещал другаде. Ако ти хареса, може да донесеш 1-2 карафакита, щото забравих да си взема миналата година. Плащам си ги. :cool:

Районът между Сивота и Парга е много готин, но сме го "отворили" целият. Именно поради тази причина изоставяме морето и продължаваме за Янина. 

Виждам някакъв смисъл от Лефкада, ако можем да посетим по-екзотични плажове. В смисъл красиви като природа или подходящи за плуване, шнорхелинг, гмуркане. Милос е добър вариант. Харесва ми като природа, а ей там, покрай скаличките горе виждам подходящи условия за шнорхелинг и гмуркане. 

Тук да поясня, че плажовете с камъни не ни пречат. Не са от най-удобните, но пък често са много красиви и предлагат много разнообразна морска фауна. А от Йонийско море, досега по-разнообразна фауна съм виждал само на Червено.

Цялостната идея на пътуването ни е да го направим по-приключенско. През повечето време да сме, дето се вика на опън. Да комбинираме възможно най-много неща и да бъде разнообразно.

 

За Егремени, какво искаш да кажеш??? Как един плаж може да пострада от земетресение???

Порто Кацики ми допада много като природа с тези надвиснали огромни бели скали. 

Агиофили вече ме отказа с броя на чадърите си😀.

 

П.П. Ще пътуваме в края на юли. Нощувките отдавна не ги запазваме предварително. Ден за ден.

П.П. 2 Drakatosa го имаш👍.

Връзка към коментар
преди 25 минути , Radnev каза:

 

За Егремени, какво искаш да кажеш??? Как един плаж може да пострада от земетресение???

Порто Кацики ми допада много като природа с тези надвиснали огромни бели скали. 

Агиофили вече ме отказа с броя на чадърите си😀.

 

П.П. Ще пътуваме в края на юли. Нощувките отдавна не ги запазваме предварително. Ден за ден.

П.П. 2 Drakatosa го имаш👍.

Земята над Егремни се свлече. Даже има и клип в YouTube,  сниман от морето. Агиофили може и да има хора, но от гледна точка на видимост във вода и рибета, бие много. Виж също Afteli и Ammoussa. Много са малки, но водата е уникална. Без да съм гмуркач, миналата година се спуках да снимам с една подводна сапунерка.

преди 31 минути , Radnev каза:

Тук да поясня, че плажовете с камъни не ни пречат. Не са от най-удобните, но пък често са много красиви и предлагат много разнообразна морска фауна.

А според мен са най-удобните - не ти се лепи пясък,  който после возиш в колата до вкъщи. Всъщност, това е и причината Лефкада да ми е любимо място - просто не понасям пясък. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Radnev каза:

Обичаме историята във всички нейни проявления.

Супер!

Щом си любител на историята и камъните да подскажа и аз нещо по маршрута ти.
Аз бих пропуснал нощувката в Солун, освен ако нямате планирани обекти за разглеждане там. Не за друго, а ще те забави.
Една идея на юг след Солун е Катерини (туристическо) , но и археологическия парк Dion.
Препоръчвам и музея за мозайките (Center of Mediterranean Mosaics). Може и за кратко сутринта.

 

За Делфи, Тива, че и плаж на Коринт, колкото и да сте организирани - времето ми се струва малко, а обектите много. Препоръчвам нощувка в района.

 

Коринт и крепостта - прекрасно. Ами Епидавъра (wiki)?
И после Патра. Ами Древна Олимпия (близо е)?

 

Лефкада е лесно понеже достъпът е през мост, а и Заро е разказал за възможностите.

 

След Янина по пътя за Солун отбивчица във Вергина бих ти препоръчал, ако не си бил.

 

---

 

А сега като гледам ти от Стара Загора тръгваш, нали? Защо през София? Аз бих ползвал магистралата до Капитан Андреево, от там на юг през Гърция до Александруполи, хващам тяхната магистрала и пътят до Солун би бил по комфортен. Може и древно Филипи по път и за цвят 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани

При полети без пари до Каламата, Пелопонес е за отделен тур със самолет и наета кола. Може би е добре Коринт, и не само,  да го оставиш за такъв тур.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Така и аз да дам моите пет стотинки по темата:

- за ден 1 съм абсолютно съгласен със @cck и ти предлагам да не спирате в Солун а да слезите възможно по на юг а ако използвате магистралите и не искате да пестите от тол такси то това е абсолютно постижимо.Минимум Лариса трябва да гоните.От там ще ви е по-лесно и по-малко натоварено за ден 2.

-ако последваш съвета ми за ден 1,то този ден 2 ще трябва да тръгнете рано и с лед кратко спиране на Термопили да продължите към Делфи.Щом сте от подробните то за Делфи си предвидете поне 3-4 часа. След това  ви предстои Тива а и там си отиват 1-2 часа и още път до Коринт,че и плаж искате в следобеда.Ако тръгнете от Солун това няма как да стане освен ако денят не е с продължителност от 20 часа.😉

-ден 3 ми се струва много постен?!? Вижте канала от горния мост,след това слезте до подвижния мост-минете по него,отидете и разгледайте крепостта и тръгнете към Патра.Направете си плажа-има хубави пясъчни плажове в началото на Патра,но не влизайте навътре в града.Трафика е сериозен и може да загубите ценно време.Минете след това по моста или се качете на ферибота и преминете отсреща.Ако искате останете в Нафпактос.Градчето е много симпатично а и този пристан с крепостни стени!!! Зад стените има много хубав плаж,така че можете да направите там плажа,вместо в Патра.

-ден 4 за Лефкада @Zaro ти е казал а и на мене ми куца островната част на Гърция.

-ден 5 ако случайно отидете до Парга и от там поемете към Янина то задължително се отбийте на Каньона Викос.Запомнящо е а и загорските села са много красиви.Можете за 4-5 часа да посетите каньона при площадката  "oxya" да видите Каменната гора,да отидете до манастира Света Петка,че даже и някои от загорските мостове покрай Кипи например.

-за последният ден след Янина и евентуално оставащо ви време то Вергина ви е задължителна.Там е ....... Филип Македонски.Името е достатъчно за да го включите в програмата си.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Е, защо е нужно да вкарва всичко в едно пътуване? Невъзможно е, а и така ще оставе достатъчно за (поне) още една обиколка. Да си гледа каквото му е по път. Ако все пак стигнеш до Лефкада, пли Амбрахийския залив се е провела битката при Акциум между Октавиан и Марк Антоний - една от битките с най-голямо значение в световната история. В чест на победата е построен град,  Никополис, чийто останки са отворени за посещение.

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

 

@cck и @krasen_denev.

Тръгвам от Ст. Загора, но минавам през София, защото момчето, с което ще пътувам е от София.

Напълно съм съгласен с вас за придвижването ни първия ден. Аз лично бих стигнал не само до Лариса, ами чак до Волос, който много ми харесва и с удоволствие бих посетил отново😀.

Солун обаче вече се явява задължителен. Имаме добър познат, който има апартамент там. Вече сме му казали, че в края на юли ще минаваме през Солун и сме се уговорили да се видим. Така хем ще се видим, хем ще спим при него, хем вечерта ще се размажем:drinks:. И бъдейки реалист, си давам ясна сметка, че тръгването ни от Солун едва ли ще бъде преди 11. Което пък поставя под въпрос цялата ни програма за втория ден🤨, за който единодушно твърдите, че дори и при ранно ставане, пак ще бъде адски натоварен.

Плажът за този ден (и не само) слабо ни интересува и съм го сложил само като опция. Без него според вас не би ли могло да се получи?

Разбира се, има вариант да спим и някъде в района на Делфи, а Тива да ни остане за втория ден.

Само, че за втория ден, става струпване на Тива, Коринт и Патра. А Патра държим да я пообиколим. Градът е третият по големина в Гърция, опира на море, а аз много харесвам морски градове. Има и редица древни останки - само на първо четене знам, че там има римски одеон, нимфеум, акведукт и византийско кастро. Което пък означава, че само Патра ни гълта едни гарантирани 5 часа....

 

П.П. Сега видях, че последно влизане в Делфи е 14:30😯

 

Връзка към коментар

@Zaro Видях какво се е случило с Егремени.

@Carburettor услужливо е прикачил и клип. 

При подобно развитие на ситуацията с Егремени и натовареността на Агиофили, най-вероятно ще останем в северната част на острова. Препоръчаният от теб Milos и Kathisma от @saved_ ми харесват. Малко са големи за вкуса ми, но са в северната част на острова, хубави са, близо са един до друг, а малко под тях, видях и няколко други по-малки, които също могат да бъдат проверени. 

Още повече, че ме заинтересува и с останките на Никополис, които са ни точно по пътя за Янина. След като сме в северната част на острова, може и да ги хванем. Ако, разбира се, не затварят в 14:30😄.

Връзка към коментар
На 1.07.2019 г. в 1:04, Дани Магелани каза:

При полети без пари до Каламата, Пелопонес е за отделен тур със самолет и наета кола. Може би е добре Коринт, и не само,  да го оставиш за такъв тур.

Това съм си го мислил и аз. При това положение обаче, от Делфи трябва да продължим направо към Нафпактос. Така от пътуването ни освен Коринт и Патра, реално отпада и Тива, която пък от своя страна остава твърде далеч от Каламата, при евентуално следващо пътуване със самолет и рент-а-кар.

Освен това в Пелопонес съм си набелязал толкова много неща, че не знам дали и 10 дни постоянно обикаляне биха ми стигнали за там. 

Именно поради тази причина решихме да се пуснем по северния му ръб. Така при следващо евентуално пътуване, ще можем да се съсредоточим най-вече южно от линията Пиргос - Триполис - Аргос - Науплио - Епидаврос. 

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 35 минути , Radnev каза:

Това съм си го мислил и аз. При това положение обаче, от Делфи трябва да продължим направо към Нафпактос. Така от пътуването ни освен Коринт и Патра, реално отпада и Тива, която пък от своя страна остава твърде далеч от Каламата, при евентуално следващо пътуване със самолет и рент-а-кар.

Освен това в Пелопонес съм си набелязал толкова много неща, че не знам дали и 10 дни постоянно обикаляне биха ми стигнали за там. 

Именно поради тази причина решихме да се пуснем по северния му ръб. Така при следващо евентуално пътуване, ще можем да се съсредоточим най-вече южно от линията Пиргос - Триполис - Аргос - Науплио - Епидаврос. 

Ние може би ще организираме нещо подобно от Каламата от 18 до 25 август, ако успея до тогава да си стъпя на краката (буквално).

Билетите са купени.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Radnev каза:

 

@cck и @krasen_denev.

Тръгвам от Ст. Загора, но минавам през София, защото момчето, с което ще пътувам е от София.

Напълно съм съгласен с вас за придвижването ни първия ден. Аз лично бих стигнал не само до Лариса, ами чак до Волос, който много ми харесва и с удоволствие бих посетил отново😀.

Солун обаче вече се явява задължителен. Имаме добър познат, който има апартамент там. Вече сме му казали, че в края на юли ще минаваме през Солун и сме се уговорили да се видим. Така хем ще се видим, хем ще спим при него, хем вечерта ще се размажем:drinks:. И бъдейки реалист, си давам ясна сметка, че тръгването ни от Солун едва ли ще бъде преди 11. Което пък поставя под въпрос цялата ни програма за втория ден🤨, за който единодушно твърдите, че дори и при ранно ставане, пак ще бъде адски натоварен.

Плажът за този ден (и не само) слабо ни интересува и съм го сложил само като опция. Без него според вас не би ли могло да се получи?

Разбира се, има вариант да спим и някъде в района на Делфи, а Тива да ни остане за втория ден.

Само, че за втория ден, става струпване на Тива, Коринт и Патра. А Патра държим да я пообиколим. Градът е третият по големина в Гърция, опира на море, а аз много харесвам морски градове. Има и редица древни останки - само на първо четене знам, че там има римски одеон, нимфеум, акведукт и византийско кастро. Което пък означава, че само Патра ни гълта едни гарантирани 5 часа....

 

П.П. Сега видях, че последно влизане в Делфи е 14:30😯

 

@Radnev,приятелю,ти искаш ли да разгледаш Делфи или не?

Ако искаш,то тръгването в 11:00 часа от Солун просто не трябва да се случва. Имате около 5 часа път до Делфи,така че трябва най-късно в 07:00 да сте тръгнали.Ние бяхме там рано-рано и въпреки това,докато паркираме и се придвижим до входа и билети да си купим и ето ги едни 40 минути отлетели.Делфи си изисква време, като се има предвид,че храма на Атина Палада се намира извън архитектурният комплекс ,а съм сигурен,че ще искате и до там да отидете.Ще искате и музея да разгледате-защото той е страхотен, а и сигурно и да седнете да починете на сянка с бира в ръка след изтощителното скитане по древните останки......?!?

Решението да спите някъде в района на Делфи не ми се вижда толкова лошо,даже е много добро хрумване.По този начин обаче трябва да жертваш Коринт . Ако минете през Галаксиди и Нафпактос,което аз силно ти препоръчвам/и плаж по пътя можете да направите/ ,защото се движите по самият бряг и гледките са невероятни,можете да стигнете до Патра,но така ще трябва два пъти да минете моста Рио-Антирио или пък два пъти да хванете ферибота,което според мене е безсмислено.Патра защо не го оставиш за пътуване в което ще включиш и древна Олимпия?

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Radnev каза:

Солун обаче вече се явява задължителен. Имаме добър познат, който има апартамент там. Вече сме му казали, че в края на юли ще минаваме през Солун и сме се уговорили да се видим. Така хем ще се видим, хем ще спим при него, хем вечерта ще се размажем:drinks:. И бъдейки реалист, си давам ясна сметка, че тръгването ни от Солун едва ли ще бъде преди 11. Което пък поставя под въпрос цялата ни програма за втория ден🤨, за който единодушно твърдите, че дори и при ранно ставане, пак ще бъде адски натоварен.

Виж сега, ти явно се опитваш да планираш нещо, дето не е за тая работа.

Значи, отпускате се и си карате по маршрута, като стане време си търсите къде да спите около вас и толкова, това планиране по тоя начин е абсурд да стане. Имате кола, в Гърция стаи се намират лесно...

Само ако датата за връщане е твърда трябва да внимаваш кога да тръгнеш обратно

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абсолютно подкрепям krasen_denev При толкова натоварена програма не/спането в Солун ще ви "изяде"ужасно много време. То само влизането и излизането от града е едно 3 часа, а като казваш и за размазване.... Ако наистина искаш да разгледаш Делфи, а трябва да искаш, или трябва да спите някъде там, или наблизо - но да сте на музея най-късно в 9. После пристигат автобусите от круизите и става страшно.

От Делфи, Нафпактос, Патра.

Защо да се жертва Коринт? Може след Патра да завъртите през Коринт по обратния път.

За Лефкада съм песимист. Изтокът е блатисто-езерен, а западът силно ветровит и вълнист. Ние плажове за шнорхелинг почти не открихме, т.е. не може да се планира (понеже не можеш да планираш и вятъра). Там е за сърфисти,не за шнорхелисти 🙂

За таксите не видях някой дали е писал - доста са. Мостът към Патра 13 евро, тунелът към Лефкада 3 евро. За целия обход поне 70 евро си ги бройте. А иначе, като уточните маршрута финално, виж viamichelin - доста е точен откъм време за пътуване и разходи.  

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Благодаря за съветите👍. Наистина ми бяха позлезни🍺.

На някои от препоръчаните места сме били, а други ще останат за следващи наши пътешествия.

Програмата ни претърпя някои важни промени в положителен аспект. Благодарение на съветите ви, успях да убедя моят човек, че ни трябва най-малко ден повече, ако не и два. 

В резултат на това, той си издейства отпуската му да започне от сряда, което реално ни дава възможността да потеглим още вторник следобяд. 

Не предполагах, че Делфи отнема толкова много време, така че обърнахме програмата на обратно. Първата ни спирка ще бъде Янина и от там се завъртаме през Лефкада, Патра, Коринт и Тива, като завършваме с Делфи. 

Това ще ни даде възможност на отиване да разгледаме допълнително останките на Nicopolis и няколко крепости между Превеза и Лефкада (Santa Maura, Griva Castle, Pantocrator Castle). Това, разбира се с оглед на времето ни.

На връщане пък ще може да избираме между замъка на кръстоносците Платамонас или Древния Дион. 

 

П. П. Във Вергина сме били. Околностите на Янина, със старите селца, многобройните мостове, пешеходния преход по каньона Викос и изкачването на връх Тимфи в планината Пиндос е част от плановете ни за друго самостоятелно пътешествие в района.

 

П.П. 2 Програмата за о. Лефкада все още не е ясна. С оглед на факта, че пътуването ни от 6-дневно набъбна на 8-дневно, ни дава възможността да бъдем доста по-гъвкави😃.


 

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Значи замъка в Платамонас е впечатляващ само отвън, освен за някоя и друга снимка на фона му, за друго няма смисъл. Дион вече е друга работа  - и археологическия комплекс, и музея, си струват всяка стотинка и отделена минута.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Днес потеглихме от Янина към о. Лефкада. 

По пътя направихме пещерата Перама, а после спряхме и в Додона (аз съм бил, но заради другите😃). 

IMG_3194.JPG.a5787759a1a35d914b5921e8055b025c.JPG

IMG_3183.JPG.b1bfde272faffd2ab2aa272ae8257312.JPG

Хвърлихне едно око и на римския Никополис, който е в сериозен ремонт и не пускат вътре. 

IMG_3225.JPG.2a5d6802eb44a50c92d42ec841722bd8.JPG

IMG_3223.JPG.159675b9f869b2dfd94617648d2dfff1.JPG

Докато минем моста на Превеза и взехме, че пропуснахме византийската крепост Пантократор. 

Наваксахме с Грива касъл, която се оказа дори без вход, но за сметка на това много яка. 

IMG_3266.JPG.bb125302a693d37c460f80640017afb6.JPG

IMG_3273.JPG.7716c13da7415de31a0236671635c7f5.JPG

Малко е заблатено наоколо, но въпреки това красиво. IMG_3280.JPG.0bf5b45ce76c36bdaa7cb37a868d19c1.JPG

И най-после стигнахме о. Лефкада, като директно се отправихме към дълбокия му юг "Заливът на козите - Порто Кацики".

IMG_3379.JPG.50b17d993b60a00f9ac17e6a990165fa.JPG

 

IMG_3360.JPG.5d1505d2f2f459174b0373c00956e69c.JPG

Точно това място е наистина красиво, но моето мнение е, че гръцките острови като цяло са доста надценени...🙄

Остава да видим дали Лефкада ще го промени... 🤔

 

 

 

 

 

  • Харесвам 37
  • Браво 5
Връзка към коментар

След Заливът на козите, по-известен като Порто Кацики поехме към скромната ни квартира в планинското селце Марантохори. Там беше и най-тънката оферта за нощувка в региона - 90лв/вечер😢. Първо объркахме пътя и отидохме до най-южната точка на острова, а после се оказа, че отбивката, която всъщност търсим е черен път и се върнахме далеееч на север, за да се върнем отново на юг. Пристигнахме посред нощ. 

Днес сме полумъртви и след много късно ставане я караме едвам-едвам. 

Лек преход до водопада Нидри. 

IMG_3436.JPG.9c3323528be2dd08906b832d8fd8202d.JPG

IMG_3452.JPG.4678331c570d98e78fd1c0d7056b9da2.JPG

Съвсем очаквано водата беше малко кът😁.

После на плаж до Десими бийч. 

IMG_3480.JPG.9cafffb4510444f63ed96654ee19bc33.JPG

 

Много яко място.

Препоръчвам!!!

Самото наличие на куп платноходи го доказва само по себе си. Тези хора имат свободата да отидат, където си поискат, но са именно тук. 

 

П. П. Един от най-емблематичните плажове на острова, Егремни бийч, който бе смазан от земетръса вече е възстановен, но мястото за слизане е променено. Ето една снимка от високото. 

IMG_3392.JPG.0eeac818f012460ea838832ab9d8d785.JPG

 

 

  • Харесвам 38
  • Браво 4
Връзка към коментар

Пътешествието ни продължава с пълна сила. Евгенчо се впечатли от Лефкада и каза, че рано или късно ще се върне отново там. 

На излизане от острова хванахме момента, в който моста се завърта, за да пропусне яхти и платноходи от целия свят. Видяхме знамената на Франция, Испания, Италия, Холандия, Канада, Австралия, Ливан... 

IMG_3497.JPG.7c25bb9cf71daac52966e3d1afb521bb.JPG

IMG_3500.JPG.f517aea5d0abea07dabb22b8c641fe96.JPG

После направихме обиколка на близката венецианска крепост Санта Маура. 

IMG_3530.JPG.4944dd9ada2c4d6ea00b042015ff0f35.JPG

IMG_3527.JPG.c58259fd5a02daed9b0c0d9b2e678920.JPG

IMG_3540.JPG.a278ef53d17315d1aba45e4ddded5aad.JPG

Околните плажове ни показаха ясно защо България никога няма да бъде Гърция. 

IMG_3514.JPG.8e7eb23540303d062968455c41560e16.JPG

Без да го планираме минахме и през Виница, където се оказа, че има огромна крепост с прекрасно view😃

IMG_3563.JPG.1365ef22bcbd29fce385abc09a702bd8.JPG

IMG_3566.JPG.2e420dbc5efaffb7798089c67f2651c3.JPG

От там се спуснахме към Месолонги и известният му квартал Аитолико, който трябваше да бъде като една малка Венеция. Самият Месолонги е град герой в освободителните войни на Гърция от Османско иго. Там е и гробът на Байрон. В интерес на истината очаквахме повече и от Месолонги, и от Аитолико. 

IMG_3600.JPG.0bc6c44f0170bb0dc8da9d3634c134f8.JPG

В момента сме в Нафпактос и пием биричка Mamos, която според местните се разпространявала само в този регион. 

Утре сме в Пелопонес, а целта ни е Патра и Коринт😃

  • Харесвам 30
  • Браво 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.