Прескочи до съдържание

Тенерифе в края на февруари


Препоръчани мнения

нели  георгиева

Здравейте! И на мен ми трябват за Тенерифе 2 билета за дати 28.02.201-7.03.2014. Някой може ли да помогне, че сме вече много на зор! Благодаря предварително!

Връзка към коментар

Здравейте! И на мен ми трябват за Тенерифе 2 билета за дати 28.02.201-7.03.2014. Някой може ли да помогне, че сме вече много на зор! Благодаря предварително!

 

Предполагам и на вас датите са ви фиксирани заради хотела. Ето ги вариантите. 

 

Отиване:

 

2014-01-03_11-49-25.png

 

Горното е цена с Wizz Discount Club, долното без. 

 

Връщане:

 

2014-01-03_11-51-32.png

 

230 евро идва двупосочния, ако се вместите двамата в един куфар грубо ще е около 280-290 евро на човек. С нормални авиокомпании са около 500 евро двупосочните. 

 

Надявам се сте наясно с рисковете при подобни комбинации с нискотарифни авиокомпании, и че ако първият полет бъде отменен никой няма да ви превози до крайната точка. Много рядко се случва, но да се има предвид :)

Връзка към коментар
нели  георгиева

Супер предложение! Благодаря Ви много! Мислите ли, че е много рисково такова пътуване? Новаци сме в пътуванията със самолет и малко се притесняваме. Ако решим да ги закупим как трябва да се процедира?

Връзка към коментар

Супер предложение! Благодаря Ви много! Мислите ли, че е много рисково такова пътуване? Новаци сме в пътуванията със самолет и малко се притесняваме. Ако решим да ги закупим как трябва да се процедира?

 

Не, не мисля че е рисково хич, има много време между полетите, така че дори да има забавяне има буфер, който да поеме. Но все пак съм длъжен да предупредя :)

 

Билетите трябва да ги закупите един по един от сайтовете на авиокомпаниите. Ето я процедурата.

 

1. София - Милано Бергамо

 

Отивате на http://www.wizzair.com и търсите полет София - Милано Бергамо за 28.02 за двама души. 

2014-01-03_12-09-04.png

 

Обърнете внимание, че на 27.02 цената е много по-ниска. Ако имате възможност си купете тогава и останете един ден около Милано или Бергамо :)

 

Когато приемете условията и цъкнете бутона Продължи вдясно ще ви изскочи едно прозорче, което предлага да станете членове на Wizz Discount Club срещу 60лв. Съгласете се с "Да, продължавам с членството си в клуба", това ще ви спести пари от полетите. Стува 60лв, а ще спестите 80.

 

На следващия екран ще попълните личните си данни и ще решите дали искате куфари и колко на брой. 

 

2014-01-03_12-13-13.png

 

Вид чек-ин изберете Уеб, защото е безплатно, на летището е още 20лв. В този случай, когато дойде време за полета ще си принтирате билета вкъщи. 

 

Брой куфари - тук вие си преценявате, струват по 20 евро на човек само за този полет, а имате още 3. Според мен двама може да се съберете в един куфар до 15кг, но си помислете внимателно. По-тежък куфар ще оскъпи другите полети. 

 

Салонен багаж, имате право на малка раничка безплатно, по-голяма или мини куфарче се заплащат по 10 евро. Объркващо е с тези куфари и килограми, най-добре кажете в колко мислите че ще се съберете и ще ви кажем най-добрата опция за разпределяне на багажа :)

 

След като попълните личните данни ще дойде екрана на допълнителните услуги. Като цяло не ви трябват, но си преценете ако искате да платите за повече място за краката или ако сте първи в самолета. Така ще стигнете до края, където си плащате с дебитната или кредитна карта. 

 

2. Полет Милано-Бергамо - Тенерифе

 

Сайта на авиокомпанията е http://ryanair.com

 

2014-01-03_12-18-36.png

 

Тук процедурата е подобна. Пишете си имената, добавяте куфар, ако имате нужда, гледате да избягвате допълнителните застраховки, услуги и коли под наем. Пак избирате web check-in за да не давате излишни пари.

 

Плащане с кредитна карта е малко по-скъпо от плащане с дебитна. 

 

3. и 4. Тенерифе - Мадрид с Ryanair и Мадрид - София с Wizz Air.

 

За обратните полети процедурата е подобна. Единственото уточнение е при полета на Wizz от Мадрид до София да направите резервацията през вече напрвения профил от първия полет. 

 

Най-лесно ще е ако просто поразцъкаш из сайта и да стигнеш до края, без да плащаш и да питаш ако има някакви затруднения или въпроси. Първоначално може да изглежда сложно и объркващо, но с 2-3 тренировки за около 5-10 минути ще влезнеш в час :)

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, новобранка съм в пътуванията със самолети, та ако може малко съдействие :) Искам да си взема билети за Тенерифе за 2 възрастни и 1 дете (до 12г.) с престой около 1 седмица. Разбрах, че от 28-ми почва карнавалът, та бихте ли ми казали дали има скокове в цените заради него и ако можете дайте някакви предложения за най-евтините билети около средата на месеца до края? Също така се опитах да проверя в Wizz Air, но изобщо не ми дава дестинация Тенерифе..къде бъркам?

Редактирано от Aloe_Vera
Връзка към коментар

Добре дошла :) Запознай се първо с тази тема, където се обсъждат всички подобни почивки за Тенерифе, които сте "спечелили".

 

Бъркаш в това, че Уиз не летят директно до Тенерифе. Става с прекачване в други летища

 

Ще пусна програмката да потърси полетите, само ще помоля да си изцяло прецизна в изискванията, което ще помогне на търсенето. Има ли задължителни дни от седмицата, когато трябва да се тръгва, и въобще всякакви ограничения. Грубо около 200-220 евро на човек, ако изискванията са по-гъвкави може и до 170 да падне, ако са по-стриктни може да отиде към 300. 

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.