Прескочи до съдържание

Namibia - experience the unforgettable


chandni

Препоръчани мнения

преди 1 час, Sun4o каза:

До Sandwich Harbour или Sandwishawe може ли да се отиде с нашия си джип или трябва екскурзия? Ако не - докъде може с нашия джип?

Да попитам за шофьорската книжка - вадихте ли си международна или си карахте с българската?

Мога ли да имам доверие на icarhireinsurance  за Намибия и ЮАР?

Рент-а-кар компанията, която използвахме, поставяше забрана за шофиране до Sandwich Harbour. Затова платихме отделен тур - Sandwich Harbour + Pelican Point. По тази причина не сме и проучвали докъде може да се стигне с наетия джип. Част от дюните в района са високи и според мен си трябва добър опит с шофиране в пясъци.

Мъжът ми кара с българската си шофьорска книжка. 

Ние бяхме купили застраховка от Icarhireinsurance, за щастие не сме имали възможност да разберем доколко може да им се има доверие в Намибия.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 34 минути , Sun4o каза:

А дали става още схемата с виза от посолството във Виена? Че както пише колко бавно и мудно става даването на VOA на летището в Уиндхоек…

@Яничка и @Anna Kalinovska може би имат прясна информация по темата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 34 минути , Sun4o каза:

А дали става още схемата с виза от посолството във Виена? Че както пише колко бавно и мудно става даването на VOA на летището в Уиндхоек…

За Виена не мога да кажа, но ако си попълниш предварително формуляра за виза (@Mary го беше атачнала към нейния пътепис) и ако при пристигане в първата зала се наредиш на опашката  пред малката стаичка в ляво, ще стане по-бързо. 

За Sandwich harbour и ние имахме същата драма, защото туровете са доста скъпи, но за шофиране по дюните си трябват специфични умения. В крайна сметка платихме тура и това бяха едни много добре похарчени пари. Изживяването е страхотно, макар преди години да съм правила подобно по дюните в Дубай.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , Яничка каза:

За Sandwich harbour и ние имахме същата драма, защото туровете са доста скъпи, но за шофиране по дюните си трябват специфични умения. В крайна сметка платихме тура и това бяха едни много добре похарчени пари

И ние останахме много доволни от видяното/изживяното по време на тура. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, chandni каза:

@Яничка и @Anna Kalinovska може би имат прясна информация по темата.

Визи получихме директно на летището във Виндхук. В самолета раздадоха формуляри и ги попълнихме преди кацане, спестихме време. В стаичката вляво платих с карта 69 долара, честно, не съм сигурна намибийски ли бяха, бързо и без опашка. После пак на гишето, докато ми казаха welcome to Namibia. За паспортния контрол се изчаква малко повече, все пак самолетът от Адис Абеба беше пълен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Sun4o каза:

А може ли да е следобеден тура?

При нас беше следобеден. Сутринта бяхме с катамаран до Пеликан пойнт и след като се върнахме, отидохме към Sandwich harbour (турът беше общ от една и съща фирма). Това дали може следобяд и кога точно, можете да го уточните с фирмата. Посещението до Sandwich harbour е малко като ходенето в планината - не ходиш когато на теб ти се иска, а когато планината е готова да те приеме. Пътят до Sandwich harbour минава по плажа до самия океан, тесен е и зависи от приливите и отливите... Може да се мине и по дюните горе, но минаването по тънката ивица между високите дюни и океана, е това, което го отличава.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Писах на шофьора на @chandni, писах и на другия, на @Яничка. И двамата са много отзивчиви, първият ми иска обаче веднага 100% предплата, не че го коря, вторият само писа, че е свободен за датата ни и каза ок. Не ми е искал нищо, което пък за нас е ок.А аз просто му потвърдих, че ще го ползваме.

Нормално ли е просто така да ни резервира датата, без капаро?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , Sun4o каза:

Писах на шофьора на @chandni, писах и на другия, на @Яничка. И двамата са много отзивчиви, първият ми иска обаче веднага 100% предплата, не че го коря, вторият само писа, че е свободен за датата ни и каза ок. Не ми е искал нищо, което пък за нас е ок.А аз просто му потвърдих, че ще го ползваме.

Нормално ли е просто така да ни резервира датата, без капаро?

Не мога да кажа, защото ние букнахме тура на място ден по-рано и нищо не сме предплащали. Може би @Oshko знае.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Sun4o каза:

Писах на шофьора на @chandni, писах и на другия, на @Яничка. И двамата са много отзивчиви, първият ми иска обаче веднага 100% предплата, не че го коря, вторият само писа, че е свободен за датата ни и каза ок. Не ми е искал нищо, което пък за нас е ок.А аз просто му потвърдих, че ще го ползваме.

Нормално ли е просто така да ни резервира датата, без капаро?

На нас Photo Ventures не са ни искали предплащане. Платихме деня преди Combo Tour-а в офиса им.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, Яничка каза:

Не мога да кажа, защото ние букнахме тура на място ден по-рано и нищо не сме предплащали. Може би @Oshko знае.

И на мен не са ми искали предплащане, платихме директно на шофьора.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 25.08.2022 г. в 9:10, Sun4o каза:

А може ли да е следобеден тура?

Нашият тур на 18 август беше вместен в програмата ни като предиобеден. Продължи поне 3 часа, като включваше и нещо като обеден пикник при фламингата в залива на Уолфиш Бей на връщане. Независимо, че водачите ни от страна на намибийския партньор са отлични майстори и на волана, беше изпълнен от специлизирана в преминаването по дюните фирма. Единият джип претърпя авария още докато се движехме по мосрия бряг и за по-малко от половин час дойде собственикът на фирмата, смениха колите и продължихме тура без негативи. 

Предполагам, че е възможно да се уговори и за друго време на деня. Слънцето ще се е преместило, вероятно снимките ще са по-различни, но не и по-лоши 🙂 

Ако трябва да потърся евентуален контакт по снимките от деня, дай знак.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Съвет къде да гледам за ъпдейтната информация за ЮАР и Намибия относно пропусквателния режим за ваксинирани? Имам предвид Covid-19. 3-ма от групата са с 2 дози, само аз с 3.

По някои сайтове чета за свободно влизане, в други за ваксинирани само, но не уточняват 2 или 3 дози.

А в намибийския на посолството в Австрия някъде дори четох за ПСР на влизане. Нашето ще е от ЮАР и става сложно…

Връзка към коментар
преди 42 минути , Sun4o каза:

Съвет къде да гледам за ъпдейтната информация за ЮАР и Намибия относно пропусквателния режим за ваксинирани? Имам предвид Covid-19. 3-ма от групата са с 2 дози, само аз с 3.

По някои сайтове чета за свободно влизане, в други за ваксинирани само, но не уточняват 2 или 3 дози.

А в намибийския на посолството в Австрия някъде дори четох за ПСР на влизане. Нашето ще е от ЮАР и става сложно…

В ЮАР се влиза свободно отдавна. Питах местни сега. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Sun4o каза:

Съвет къде да гледам за ъпдейтната информация за ЮАР и Намибия относно пропусквателния режим за ваксинирани? Имам предвид Covid-19. 3-ма от групата са с 2 дози, само аз с 3.

По някои сайтове чета за свободно влизане, в други за ваксинирани само, но не уточняват 2 или 3 дози.

А в намибийския на посолството в Австрия някъде дори четох за ПСР на влизане. Нашето ще е от ЮАР и става сложно…

Върнах се от Зимбабве на 29.08. след сухоземно напускане на Намибия на 26 август след прекарани 13 дни там. 

Навсякъде, вкл. Ботсвана, която пресякохме, се проверява единствено ваксинационен сертификат, а който няма такъв, представя прясно направен PCR тест - имахме един неваксиниран човек в групата. За ориентиране: Моята е 2-разова с дата на поставяне на втората на 6.12.2021 г.

 

В ЮАР би следвало да е аналогично - в региона тя е "големият брат" и всички се равняват по нея. Дори намибийският долар е 1:1 с южноафриканския ранд и върви навсякъде, без да е необходима обмяна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам една голяма чуденка - да включвам ли Шпицкопе в програмата? Предвид, че хубавите гледки са сутрин рано или при залез, ние пропускаме и двете. Ще бъдем там около 12 ч. Какво ви е мнението? Останах с впечатление, че не ви е нещо грабнал камънака там.

Денят ни с придвижване между Свакопмунд и Очиваронго хем не искам да е само каране, хем не виждам и нещо друго попътно за разглеждане.

Връзка към коментар
преди 9 минути , Sun4o каза:

да включвам ли Шпицкопе в програмата? Предвид, че хубавите гледки са сутрин рано или при залез, ние пропускаме и двете. Ще бъдем там около 12 ч.

Ако просто ще минете от там и то точно по обяд - не виждам особен смисъл. За мен чарът на това място са часовете преди залез, звезното нощно небе и изгрева.

 

преди 11 минути , Sun4o каза:

Останах с впечатление, че не ви е нещо грабнал камънака там.

По залез камънакът е страхотен!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 54 минути , Sun4o каза:

Имам една голяма чуденка - да включвам ли Шпицкопе в програмата? Предвид, че хубавите гледки са сутрин рано или при залез, ние пропускаме и двете. Ще бъдем там около 12 ч. Какво ви е мнението? Останах с впечатление, че не ви е нещо грабнал камънака там.

Денят ни с придвижване между Свакопмунд и Очиваронго хем не искам да е само каране, хем не виждам и нещо друго попътно за разглеждане.

На мен в лагера, точно срещу Шпицкопе и досами Арката, ми хареса. Очаровани бяха и останалите 7-ина от групата.

Пристигнахме в лагера до час преди залез слънце и директно запълзяхме към Арката. Това беше единият от двата ни лагера за престоя без ток, само с WC в близост. Инак жив огън и котлони/лампа с газ, и.,. звездите с ясно открояващ се, много светъл Млечен път. Сякаш нямахме ден без преживян изгрев - така и тук. 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

И един предпоследен въпрос към всички - какъв е вашият съвет за застраховка в държава като Намибия - да си платя 30 евро на ден и да съм без самоучастие или WorldWideInsurance и застраховка на самоучастието - 40 евро тотал?

Досега не съм чул някой да се оплаква от некоректно отношение от местните фирми. Ние ще сме пак на някоя такава, но официално я взимаме от Юръпкар.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Sun4o каза:

И един предпоследен въпрос към всички - какъв е вашият съвет за застраховка в държава като Намибия - да си платя 30 евро на ден и да съм без самоучастие или WorldWideInsurance и застраховка на самоучастието - 40 евро тотал?

Досега не съм чул някой да се оплаква от некоректно отношение от местните фирми. Ние ще сме пак на някоя такава, но официално я взимаме от Юръпкар.

За пътешествието ми миналия месец ползвах https://www.globelink.eu/, избрах Comprehensive One Trip Insurance. Имат високо покритие, вкл. и при ковид.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря.

В сайта на WorldWideInsurance е отбелязано, че покриват щети, когато са се случили на нормални първокласни пътища. Могат ли да третират макадама в Намибия (иначе  е главен и официален път) като ненормален?

@chandni, вие също бяхте с външна застраховка, обръщала ли си внимание на такава подробност?

Връзка към коментар
преди 17 часа, Sun4o каза:

 

@chandni, вие също бяхте с външна застраховка, обръщала ли си внимание на такава подробност?

Мъжът ми е коментирал с Icarhireinsurance, че голяма част от пътищата в Намибия не са асфалтирани, ще има ли покритие при тези обстоятелства застраховката. Те са потвърдили, че след като тези пътища са част от националната пътна мрежа на страната, застраховката ги покрива.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.