Прескочи до съдържание

Швейцария за три дни в края на септември - помощ за програма и всичко останало :)


lyusi

Препоръчани мнения

преди 49 минути , jorocontrola каза:

Колата може да се вземе от френският изход на летището.

Ходенето до Базел може да се направи и без швейцарска винетка.

Като цяло може да се вземе и да се остави на френският "край". Не мисля, че ще е проблем.

Наистина там беше по-особена зона. Благодаря за уточнението!

Връзка към мнение

Току що-приключих с резервациите - 2 нощувки в Люцерн в приличен централен хотел със закуска и безплатна анулация /през мобилното приложение на Cheap tickets с код BEACHY свали цената с 16%. Кодът важи и десктоп версията, но там цената е малко по-висока от тази през мобилното приложение/ и 1 в Базел.

 

Със сигурност ще се възползвам от съвета на @koliob за Rigi Kulm. Гледката от Stoos (Fronalpstock) също ме кара да настръхна. Въпросът ми е - реалистично ли е да ги направя в един ден с тръгване от Люцерн сутринта и връщане вечерта пак там? /Гледх вчера сайта на железницата, че има варианти за комбинация, не мога да се ориентирам само дали ще е възможно като време/.

Връзка към мнение
преди 37 минути , lyusi каза:

Със сигурност ще се възползвам от съвета на @koliob. Въпросът ми е - реалистично ли е да ги направя в един ден с тръгване от Люцерн сутринта и връщане вечерта пак там? /Гледх вчера сайта на железницата, че има варианти за комбинация, не мога да се ориентирам само дали ще е възможно като време/.

Не е проблем да се направят двете в един ден, още повече, че влакчето до Риги се движи до късно (май до около 22 часа), но евентуално късно прибиране трябва да е с влак. За хубавата гледка от Stoos може би ще иска някакво доплащане за горния лифт ( не съм сигурен, защото не е отбелязан на картата) или пеша нагоре. Иначе лифтът и финикулярът до Stoos са покрити изцяло.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Не е драматично доплащането за горния лифт - доколкото виждам двупосочно е 25 франка за двете секции, каквото и да значи това.

https://stoos-muotatal.ch/en/train/stoos-railways/

 

Връзка към мнение
преди 24 минути , lyusi каза:

Не е драматично доплащането за горния лифт - доколкото виждам двупосочно е 25 франка за двете секции, каквото и да значи това.

https://stoos-muotatal.ch/en/train/stoos-railways/

 

Точно така. 25 франка е цената, но ти все пак първо ги потай дали важи паса. Особеното е, че като слезеш от лифта или финикуляра (в зависимост от това как ще стигнеш до Stoos) има каса и там казваш какво да ти заредят в една друга карта, която ще ти дадат. Ако пропуснеш това ще трябва да се връщаш, защото на другия лифт не продават билети и не е съвсем близо.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 22.07.2019 г. в 10:11, lyusi каза:

На същите дати сме. Аз взех последната нощувка в Базел до гарата, за да е удобно за автобуса до летището сутринта.

Побързай с резервациите, защото изборът на нещо прилично /имам предвид с добра локация, собствена баня и относително прилична цена/ е ограничен.

Здравейте! Съвсем неангажиращо и ние се организирахме група от 10човека за тези дати. 😉😊😉 Исках да попитам в Страсбург Flixbus спира ли на Централната гара?😊

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
9 minutes ago, manu80 said:

Здравейте! Съвсем неангажиращо и ние се организирахме група от 10човека за тези дати. 😉😊😉 Исках да попитам в Страсбург Flixbus спира ли на Централната гара?😊

Не. На сайта им има спирката.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 28 минути , manu80 каза:

Здравейте! Съвсем неангажиращо и ние се организирахме група от 10човека за тези дати. 😉😊😉 Исках да попитам в Страсбург Flixbus спира ли на Централната гара?😊

Спирката е в малко запуснато паркче. Вечер дори изглеждаше страшничко. 

Съвсем близо е трамвайната спирка. Старият град е на пешеходно разстояние, но може да се вземе и трамвай.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
23 minutes ago, Дани Магелани said:

Спирката е в малко запуснато паркче. Вечер дори изглеждаше страшничко. 

Съвсем близо е трамвайната спирка. Старият град е на пешеходно разстояние, но може да се вземе и трамвай.

До някаква зала беше. Трамвая минава съвсем до нея. 

https://goo.gl/maps/2otEMJaPhRzYXq8e8

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, manu80 каза:

Здравейте! Съвсем неангажиращо и ние се организирахме група от 10човека за тези дати. 😊

Ами май напълнихме самолета с магеланци 😀

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте магеланци! Имам няколко въпросчета около моето пътуване до Базел - Страсбург - Колмар, ако може да ми съдействате:

1. До Швейцария се пътува с лична карта, нали?

2. За Alsa+Group картата - тя се купува от автомати на всяка трамвайна спирка, нали? И само с кредитна карта?  Предполагам ще мога да си я закупя от Централна гара Страсбург? Важи за уикенда /ние се очаква да пътуваме на 29.09-неделя/, за група от 2 до 5 човека, с нея мога да ползвам влак TER от Страсбург до Колмар, нали? Къде се валидира и след това трябва ли някъде да я чекирам като ползвам влака например?

Благодаря Ви предварително за отговора!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.