Прескочи до съдържание

бързи въпроси България - бързи въпроси


гост
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с България. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Колко струва входа в софийския зоопарк?

- Какво е разписанието на автобусите между Пловдив и Смолян?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое е най-хубавото родопско село?

- Колко дни да прекараме в стария град в Созопол?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

За 2 дни между празниците мислим да посетим Боровец. ( по-скоро целта е да се видим с приятели, които са там за по-дълъг период )

 

Като попрегледах цените на хотелите, май е по-добре да отидем на Карибите....

Възрастните ски не караме и заради това тези цени ми се виждат още по-безумни!

 

Имам следните въпроси:

 

- Хотел Рила или хотел Самоков? Спирам се на тях заради наличието на басейн. Ако има други хотели с басейн (а не локва), моля да споделите.

 

-Как да включа децата в група със ски-учител: предварително, или на място. Може ли първият ден да ги включа от обяд или групите са само сутрешни? Как се процедира със ски-екипировката? Ориентировъчни цени, или къде да се поровя за инфо?

 

-Лични впечатления от заведения - както за хапване, така и кафетерии, сладкарници. 

 

- Какво друго може да се прави, ако човек не кара ски, освен безцелните разходки, разбира се?

Редактирано от но нейм
Връзка към мнение

Е, безцелни сега, ще видите на царя имението, ще се помотате там, после ще се качите с лифта нагоре, ще позяпате...има какво то. Пък и като се простуди човек после му е по-готино на топло с чайчето.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На царя имението .... ако е изчистен добре асфалтът, се вижда как пътят е асфалтиран 5 метра след като шосето подмине входа. Татова работа, хубавите улици до резиденциите и толкова. Това беше за сватбата на дъщеря му и тя Калина, ама май и тя си е от Калинките.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Споделям лични впечатления:

 

1. Предпочитам да плувам в х-л "Самоков". Химията на водата е перфектна, направо е лека за плуване. В  "Рила" има две джакузита + басейн, което го прави невъзможно за плуване. Става гъчканица - жаби в гьол. :lol:  25 метров басейн има и хотел "Олипм" http://www.hotel-olimp.com/entertainment.html

2. Хубаво е, че вие възрастните ски няма да  карате . В тези безснежия  мога да си представя какво ще стане на "Мартинови бараки", както и зона "Ястребец". Първите чартъри май идват в събота. Погледни това ски училище за ориентир. http://www.borovets-bg.com/bg/prices/ski_i_snoubord_uchilishte/.

Наем на ски екипировка http://www.borovets-bg.com/bg/prices/naem_na_ski_i_snoubord_ekipirovka/

3. Завядения бол, както се казва. Щом чуят българска реч, предлагат и  български цени.  Не е лошо да проверите ресторантите и в  хотел "Самоков" и "Рила". Цените там не са много завишени. Има менюта преди да влезнете в ресторанта.  Да купиш на децата палачинка фламбе, правят ги в х-т "Самоков".

 

Внимавай с паркирането - платено е! Може да не плащаш при хотел "Олимп" в дясната част. Това се намира щом преминеш с колата пистата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Групите са сутрешни, но предполагам няма да те върнат, най много да платиш целия пакет - ако е групово. Ако вземеш индивидуално може всякак :lol: . А щом е за деца - виж Борокидс - имам положителни отзиви от познати.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако децата са поне 2 попитайте за ски-учител в хотела на Попангелови. Там има и ски под наем. Малкият ми син се учи там и смея да твърдя, че е по-добър вариант. Борокидс е за много малки - под 7-8 год. Не знам ефектът за 2 дни какъв ще е от уроците. За заведенията - някои предлагат за българи 30% отстъпка от цените в менюто. Паркингите са платени, но повечето хотели предлагат трансфер до пистите за гостите и не би било проблем придвижването до пистите. Безплатен имаше над Ястребец експрес миналата година. Тази още не съм ходила. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря на всички за мненията!

 

Признавам си без бой, че цена от 350 лв за 2 нощувки в двойна стая с допълнително разтегателно диванче в хотел Самоков направо ме обезглави. Те и нямат други стаи освен двойни. В цената е включен само басейн, за сауни, парни бани трябва да си доплатиш по 8 евро на човек; да не прибавям кръчми, ски, екипировки и сокчета+кафета+бири, че.....

 

И не е за парите, а като знам къде съм спала на такава цена, просто ми се вижда подигравка 350 лв  за хотел с обзавеждане от 70-те години.

Сега разбирам защо повечето ни приятели ходят на ски в Австрия, Франция...  

 

 

За ските и екипировките Борокидс ми изглежда ок: има и ски-училища за 2 часа на ден, вероятно ще има следобедни групи. Утре ще им се обадя.

А за спането: ще прежаля басейните, но "Рила" и "Самоков" ги отписвам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тия къщички- Малина и Ягода последно бяхме преди две години. Беше си ок, но със сигурност е фул там.

Връзка към мнение

За нескиори извън ски-комплексите е удачен вариант, но за скиорите писта с влек не е интересна. Аз последните години карам основно на Боровец и съм доволна. Но се прибирам в София. Миналата година бяхме за 3 дни във Феста Чамкория http://www.festachamkoria.com/?hm=1 за 90 лв. със закуска, вечеря и сауна за 3-ма. В началото на февруари. Хотелът е нов, с големи стаи и балкони. Недостатък, че е отдалечен, но е в гората и ако има сняг е много приятно. От ски-курортите не стъпвам в Банско.

Връзка към мнение
  • 4 години по-късно ...

Здравейте, канен съм на сватба в Созопол, та смятам да си оставя колата в къщата за гости и там по нощите да обикаляме с такси. Може ли някой да ми даде контакти на сериозна таксиметрова компания или еднолично такси, като целта е да не ми искат 5 лева начална такса и 3 лева на километър? Благодаря предварително :)

Връзка към мнение
преди 5 часа, ivailo_radev каза:

Здравейте, канен съм на сватба в Созопол, та смятам да си оставя колата в къщата за гости и там по нощите да обикаляме с такси. Може ли някой да ми даде контакти на сериозна таксиметрова компания или еднолично такси, като целта е да не ми искат 5 лева начална такса и 3 лева на километър? Благодаря предварително 🙂

Имай предвид, че паркирането в стария град на Созопол вече е ограничено. Има бариера на входа и ти дават талонче, имаш право на 2 часа безплатно, след това 15-16лв на ден. Без значение дали паркираш в двор и т.н., просто вече няма безплатно паркиране в рамките на Стария град, решение което адмирирам между другото. Но има паркинг точно преди бариерата и там е 6лв на ден. 

 

Иначе за такситата...по морските курорти трудно според мен ще намериш това, което търсиш. Особено в Созопол дистанциите са малки, което се отразява и на цените. Иначе като изключим денивелацията, според мен Созопол си се обикаля пешеходно без проблеми от край до край, не знам от кога не си ходил там. Такси евентуално би ти потрябвало, ако ходиш до Каваци, Златна Рибка и т.н.

Връзка към мнение
преди 15 часа, Георги каза:

Имай предвид, че паркирането в стария град на Созопол вече е ограничено. Има бариера на входа и ти дават талонче, имаш право на 2 часа безплатно, след това 15-16лв на ден. Без значение дали паркираш в двор и т.н., просто вече няма безплатно паркиране в рамките на Стария град, решение което адмирирам между другото. Но има паркинг точно преди бариерата и там е 6лв на ден. 

 

Иначе за такситата...по морските курорти трудно според мен ще намериш това, което търсиш. Особено в Созопол дистанциите са малки, което се отразява и на цените. Иначе като изключим денивелацията, според мен Созопол си се обикаля пешеходно без проблеми от край до край, не знам от кога не си ходил там. Такси евентуално би ти потрябвало, ако ходиш до Каваци, Златна Рибка и т.н.

Аз затова за база си избрах квартира в новия град. Иначе сега погледнах разстоянията. Наистина ходенето пеша няма да е проблем. Особено като се има предвид, че в другите държави си ходя по 14-15 километра на ден. Т.е. въпросът да се разглежда като решен. Но благодаря все пак де :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някой да е ходил скоро до Осмарските скални манастири, Окото на Осмар и Ханкрумовския скален манастир?

Искам да ги включа в една доста натоварена обиколка на района, но не мога да разбера дали има достъп с автомобил в относителна близост или си е повечко ходене, тоест изисква повече време. Не искам да паркирам под тях и просто да се кача на скалата 🙂, но няма да имаме време за многочасови обиколки.

 

Ако някой има информация за възможностите за достъп, ще съм благодарен!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

до Окото на Омар има ходене пеш, и доколкото знам не е далеч. колата се оставя в селото. има в интернет пътеписи с подробни инструкции. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение


Едни роднини ме питат, а аз последните години не съм ходили натам, та въпросът е - сега според състоянието на пътищата откъде е най-добре да си мине с кола от София за Девин?  

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...

Здравейте! Ще съм благодарна, ако ми помогнете - искам да снимам София от високо, от Витоша. Най-добре ще е по залез и да има хубава кръчмичка 🙂 Мислех си за Копитото, май там има кръчма. Ще се радвам, ако предложите и други места 🙂

Връзка към мнение
преди 9 часа, Eva eva каза:

Здравейте! Ще съм благодарна, ако ми помогнете - искам да снимам София от високо, от Витоша. Най-добре ще е по залез и да има хубава кръчмичка 🙂 Мислех си за Копитото, май там има кръчма. Ще се радвам, ако предложите и други места 🙂

На копитото със сигурност няма кръчма, освен ако нещо не се е променило в последните 1-2 години. Ходихме преди това, беше някаква разруха в бившия ресторант там. Но гледката не е лоша. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди о/о половин година на Копитото някакъв хотел беше заградил терасата към София, и искаха 5 лв./човек за достъп - не знам дали това все още продължава, но все пак имайте едно наум.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение

Кой е най-добрият път от София за Стрелча, като след няколкодневно плицикане там ще се отдадем на културата на Пловдив. Последното споменавам, та да не ме запратите през магистрала Тракия и да утъпкваме трасето напред-назад. Какви са другите ми варианти с приличен път? 

Благодаря!

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 28.07.2019 г. в 17:08, Zara каза:

Кой е най-добрият път от София за Стрелча, като след няколкодневно плицикане там ще се отдадем на културата на Пловдив. Последното споменавам, та да не ме запратите през магистрала Тракия и да утъпкваме трасето напред-назад. Какви са другите ми варианти с приличен път? 

Благодаря!

 

Да докладвам за трасето, което маркирахме на път за Пловдив със стоп в Стрелча:

1. София-Д.Камарци-разклон за с.Бенковски (Е 871)

2. Разклон за с.Бенковски-с.Петрич( има какво да се желае за пътната настилка, но участъка е кратък)-с.Поибрене-с.Оборище(пътеката до м.Оборище е подходяща за деца с колички дори)-Панагюрище-Стрелча - пътува се леко; тесен, но ненатоварен път.

3. Стрелча-яз.Пясъчник-с.М.Чардак-с.Строево - хубав третокласен път, ненатоварен - с.Труд-Пловдив.

Последните години, когато обикаляме из България, предпочитаме селски пътища, далече от магистрали и натоварени транспортни участъци, но за съжаление попадаме на „бомбандирани” полета от други планети. Този път избраното трасе беше удачно.

П.П. Ако някой се е запътил за Бялата река край Калофер без високопроходим автомобил-направо да се отказва. Нито е възможно да се стигне до началото на пътеката по изорания път с нормална кола, нито е подходящо да се върви пеша- такъв прахоляк вдигат минаващите „смелчаци”, че докато стигнеш до „Еко” ще си се отровил и задушил. Много жалко, че подхода до красотите на България, е такъв!

Лично мнение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.