Прескочи до съдържание

България - бързи въпроси


гост
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с България. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Колко струва входа в софийския зоопарк?

- Какво е разписанието на автобусите между Пловдив и Смолян?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое е най-хубавото родопско село?

- Колко дни да прекараме в стария град в Созопол?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 1 час, Eva eva каза:

Моля, препоръчайте ми хубав хотел в Родопите - да има басейн, хубава кухня и да е спокойно. Преди време @Pantelej Putnik препоръча чуден хотел, но му забравих името. Нещо такова се търси 🙂 

Мисля, че чичо @Pantelej Putnik :tongue: ти беше препоръчал „Старите къщи“. В общината са ми и ги знам, пък и съм ходила из района безброй пъти.

Там само съм обядвала.

https://www.staritekashti.com/

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Argentique каза:

Мисля, че чичо @Pantelej Putnik :tongue: ти беше препоръчал „Старите къщи“. В общината са ми и ги знам, пък и съм ходила из района безброй пъти.

Там само съм обядвала.

https://www.staritekashti.com/

Даааа, точно това беше 🙂 Чудно си изкарахме. Сега търся нещо подобно, че не обичам да повтарям 🙂 

Връзка към коментар

Връщам се с отзив и малко инфо от ходенето ми до Търново. Бях 4 нощувки. Старият град е уникален, но 1 ден или уикенд би бил напълно достатъчен да се види всичко най-важно. Безплатните пешеходни турове започват от 17:00 часа, когато още е прекалена жега и така и не отидох. 😀 Ако издържате на 35 градуса жега и в същото време да ходите по стръмни улички в може и да не ви е проблем, но понеже наблизо ми беше къщата за гости и минават се бяха събрали само 2-3 смелчаци. Вероятно през март, април, май, втората половина на септември и октомври би било по-приятно за ходене. Туровете в събота и неделя са от 11:00, но понеже са бели три часа привършват точно в най-голямата жега. Все пак се радвам, че усетих духът на един от най-важните ни исторически градове, запазил в своята стара част духа на отминали епохи. Местните са много любезни домакини, а котките не са плашливи като софийските, а кротко си лежат и даже дават да ги погалиш. Очаквах обаче че на Царевец едва ли не ще изпитам нирвана, ще настръхна и ще получа вдъхновение, както ми се е случвало в няколко града в чужбина. Уви, не стана, дали заради умората от трудния релеф на уличките в Стария град или жегата не знам. Но определено човек трябва да посети Велико Търново поне веднъж! В първия момент не вярваш на очите си като видиш Царевец и стария град.

 

Връщането беше с БДЖ. Уж за да се върна два часа по-рано от колкото с автобуса (анулирах си билета за автобуса), а се върнах само с 15 минути по-рано, защото влакът на Горна Оряховица закъсня с над 10 минути, а докато стигнем до София беше със закъснение от почти 2 часа. Освен това трябваше да слезем на Курило, да се прекачим на влак до гара София Север и там да се прекачим на нов влак до Централна гара. Там вече падна едно чакане...в крайна сметка много от пътниците слязохме и взехме трамвай до Централна Гара. Автобусът ми тръгваше от Търново в 17:30 и пристигаше в София в 21:00. Влакът ми тръгна в 14:35 някъде от Г. Оряховица (при 14:18 час на потегляне по разписание), а бях на спирката на автобуса пред Централна гара в 21:00. По разписание даваше, че в 19:21 часа трябваше да е стигнал до Централна гара, или хайде заради ремонта поне до София-север. От сега нататък с влак само в чужбина! 😀

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 15 часа, Eva eva каза:

Моля, препоръчайте ми хубав хотел в Родопите - да има басейн, хубава кухня и да е спокойно. Преди време @Pantelej Putnik препоръча чуден хотел, но му забравих името. Нещо такова се търси 🙂 

Вероятно не търсиш точно това:

Uva Nestum Wine & SPA 

 

Но на близко разстояние са уникални селца. Кухнята е топ. На моменти съжалявах, че не пия вино.

Хотелът е един от най-добрите в БГ (лично мнение)

И @Цвете и аз сме разказвали някъде по темите.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 34 минути , Дани Магелани каза:

Какъв ти чичо! Той ти е набор. 

Ще го засегнеш на възраст, съвсем ще спре да пише.

Всичко това ми е известно и щом ползвам този термин, явно съм преценила, че е уместен в моето общуване с Пантелей.

Понеже вече за втори път правиш забележка по тази тема, можеш да се обърнеш към модератор с искане за корекция.

  • Харесвам 1
  • Браво 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Дани Магелани каза:

Какъв ти чичо! Той ти е набор. 

Ще го засегнеш на възраст, съвсем ще спре да пише.

 

преди 31 минути , Argentique каза:

Всичко това ми е известно и щом ползвам този термин, явно съм преценила, че е уместен в моето общуване с Пантелей.

Понеже вече за втори път правиш забележка по тази тема, можеш да се обърнеш към модератор с искане за корекция.

Спокойно, мъжете сме единствено чувствителни към охарактеризирането ни с една друга измервателна единица - основна в метричната система (Международна система единици Si) :wink:

 

 

  • Смея се 4
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 4 часа, Argentique каза:

Всичко това ми е известно и щом ползвам този термин, явно съм преценила, че е уместен в моето общуване с Пантелей.

Понеже вече за втори път правиш забележка по тази тема, можеш да се обърнеш към модератор с искане за корекция.

Не го казах с лошо. Лично го познавам. Чувствително момче с добро сърце е. Макар че, в интерес на истината, не съм си позволила да питам и двама ви кой набор сте, реших че е полезно да знаеш, че не е стар господин, а сте близки по възраст.

Ако тази информация те обижда, моля да бъда извинена!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не знам кога ще ги берат софийските лавандули, ама по-източно е Празник на лавандулата сега.

Аз пък да се похваля, че отдавна ми беше интересно правенето на сирене по стара метода от Салих Пашов. Днес бяхме на работилница в Млечен дом Смилян /част от програмата на Фестивала на цветята/, където майсторът разказваше и показваше, всеки можеше да пипне, да пробва бито овче сирене. Навремето са го съхранявали в мях няколко месеца. После бъркахме кешкек 🙃

Ако някой е района, и утре има демонстрация ✌️

 

1000010175.jpg

 

1000010178.jpg

 

1000010180.jpg

 

1000010181.jpg

 

1000010184.jpg

 

1000010186.jpg

 

На Пампорово сезонът ще се открива в четвъртък и е пълна пустош. Обаче въздухът е чуден и ще спя със завивка 💤💤💤

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Lindt каза:

Някой да знае кое е най-близкото до София или пък прохладно (по-високо разположено) поле с лавандула? А кога ще ги берат, дали ще ни изчакат до другия уикенд?

Точно вчера гледах хора, които имат поля с лавандула и дестилираш. Казаха, че жънат след прецъфтяване. Ако не ги хванете, у нас имам една туфичка.🙂

IMG_5474.jpeg.3c50d3058c3e70fa1cc342471cdd96a7.jpeg

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

За Лавандулите:

Аз и на @Lindt писах, но реших и тук да сложa координатите. Евентуално за догодина. За следващия уикенд вероятно ще са прецъфтели.

 

В темата "В момента съм ..." от миналата седмица (16.06.2024) бях сложил няколко снимки от това поле:

 

 

 

v4.jpg.cb4388a66c9670f0685659ed0dba03c0.jpg

 

42.2229433286252, 25.321120115834095

 

Има едно шато 🙂 съвсем близо, на няколко стотин метра от лавандулата:

 

 

 

Собственикът и на блока с лавандула е същия. Говорих с него миналата седмица и каза че са ОК за снимки. Тази неделя (вчера) там се организирал празник на лавандулата в Чирпан. След Казанлък и измисления им празник на розата предпочетох да не се подлагам пак на такова изпитание и отидохме седмица по-рано.

Съчетахме го с Бяла река (рибен ресторант):

IMG_6386.JPG.330c292d661e8ae1d017271d61f46f3a.JPGIMG_6387.JPG.1217a070b72fb49ff7d566dc683ecd6e.JPGIMG_6388.JPG.1e60e53de6b3d595c78facc9c1e2206e.JPGIMG_6389.JPG.38df334bba21d540b41289b4db0604d0.JPG

 

 

----------

 

Исках да намаля снимките на рибите, но съм забравил как ставаше. Така акцента се измести в нежелана от мен посока ... в смисъл, ... малко по-възвишен съм. :biggrin:

 

 

 

 

 

  • Харесвам 6
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 1 час, ven62 каза:

За Лавандулите:

Аз и на @Lindt писах, но реших и тук да сложa координатите. Евентуално за догодина. За следващия уикенд вероятно ще са прецъфтели.

 

В темата "В момента съм ..." от миналата седмица (16.06.2024) бях сложил няколко снимки от това поле:

 

 

 

v4.jpg.cb4388a66c9670f0685659ed0dba03c0.jpg

 

42.2229433286252, 25.321120115834095

 

Има едно шато 🙂 съвсем близо, на няколко стотин метра от лавандулата:

 

 

 

 

 

 

 

----------

 

 

 

 

 

Тук ли?:haha:

(става и за друга тема)

image.png.1f7057be1e8f5ec6171b384d40a2eaa1.png

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.